reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Základní deska GA-MA69G-S3H

Jiří Adam (1)|28.1.2008 21:30
Zdravím všecny.
Zakoupil jsem si výše zmiňovanou základní desku. Mám však problém s integrovanou zvukovou kartou. Po nainstalování originálních ovladačů, nejsem schopen nastavit citlivost mikrofonu. Táhla na panelu recording control jsou šedivé, nelze je ovládat. Mikrofon jde tak slabě, že pokud nemluvím přímo do mikrofonu, nejde mě téměř slyšet. Pokoušel jsem se to změnit i ve správci zvuku Realtek, ale ani tam to nejde nastavit Už se s počítačema zabývám několik let, ale na tento problém jsem krátký. Vyzkoušel jsem už čtyři mikrofony, pokoušel jsem se instalovat i jiné ovladače a stejně to k ničemu nevedlo. Pokud jste někdo měl podobný problém a podařilo se ho Vám vyřešit, dejte prosím vědět, jak se Vám to podařilo zprovoznit. Jsem už zoufalý, zvažuju koupi jiné zvukové karty. Pokud se najde nějaký dobrodinec, prosím o zaslání postupu, jak vyřešit tento problém. Má emailová adresa je [email]adamjura@seznam.cz[/email]. Předem děkuji. Málem jsem zapomněl, používám Windows XP s nainstalovaným service packem 2.
cool.user (2822)|28.1.2008 21:40
Ten stejny problem sem resil na asus m2a-vm. Vyresil sem to vytahnutim stareho zapraseneho sound blasteru z supliku. Vim ze to neni moc pozitivni rada. Jedine co me zarazi ze ty desky by mely mit uplne jiny zvukovky (alc883 vs alc889a), ale stejny chipset (690g) :notsure.

Jedine co me napadlo bylo jeste vyvest audio na bracket pres interni konektory, v biosu zmenit front audio panel z HD audio na AC97, to by teoreticky mohlo fungovat, ale sound blaster byla jistejsi volba.

Takze suma sumarum dle meho nazoru:
1) koupit jinou zvukovku
2) zkusit vyuzit bracket
3) reklamace (ktera imho nic nevyresi)

Ja bohuzel k zadnemu jinemu vysledku nedospel.