reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PCI karta & integrovaný chip

JuraS. (215)|29.1.2008 09:43
Vyměnil jsem základní desku. Přišel jsem o jeden slot PCI a kvůli chlazení jsem současnou desku Asus P5B neosadil dosavadní zvukovou kartou SB Audigy. Předpokládal jsem, že současný zvukový chip ADI AD1988A obsažený na základní desce zastoupí stařičkou zvukovou PCI kartu. první problém jsem našel s počtem přípojných míst. V PC využívám 2x DVD mechanika z toho jedna připojená digitálně, satelitní kartu s digitálním připojením. PCI kartu Audigy jsem tedy na desku neosadil a zapojení DVD i sat, karty jsem provedl jak se dalo. Se zvukovým chipem ale nejsem spokojený i po zvukové stránce. Používám repro 2+1 od creative střední třídu, případně sluchátka KOSS Porta Pro. Zvuk z integrovaného zvukového chipu mi připadá měkký, bez dynamiky a ve hrách mu chybí plasticita a prostorovost...
Je to jen můj subjektivní názor, že integrovaný zvukový chip ADI AD1988A je zvukově o poznání horší než SB Audigy z roku 2002 ?
johny__g (6387)|29.1.2008 11:03
Oproti Audigy bude ten integrovaný kodek asi stále horší. Možná pomůže si pohrát s nastavením equalizéru, ale 100% to nebude.
JuraS. (215)|29.1.2008 19:20
Díky za info.