reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Základní desky: Pomoc - nezapne se PC

Neregistrovaný (0)|29.1.2008 17:28
Jméno tazatele: kozlik

Znění dotazu:
Dobrý den, po zapnutí pc se pouze rozsvítí kontrolka a speaker začne dlouze pípat (v podobném inrtervalu jako když vyzvání telefon). Nikde jsem se nedočetl co tím signalizuje. Myslím si, že asi odešla deska, ale nejsem si 100% jist. na monitoru se neobjeví ani ťuk..nenaběhne bios..nic..jen tůtá speaker dokud počítač nevypnu

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
jedná se o PC Fujitsu-Siemens Scaleo P A8NE-FM
Windows XP Home edition
Intri (3490)|29.1.2008 17:44
To má základní desku od Asusu, že? Stahuju k ní manuál, tak mrknu, co to znamená. Pokud mě teda někdo nepředběhne.

EDIT: Servery Asusu jsou zrovna tak pomalé, jako Toshiby... To je fest.

EDIT2: Hmm, tak v manuálu nic jako troubleshooting není. To potěší. Tak zkontroluj to zasunutí pamětí, grafiky, ostatních přídavných karet, zkus taky zjistit, jestli není něco se zdrojem nebo CPU. Nejlepší by bylo, kdybys všechno mohl vyzkoušet v jiném PC, ale takovou možnost asi mít nebudeš. U CPU zkontroluj, jestli není spálené ( zahnědlá místa na straně s piny, zápach ).
mech13 (5526)|29.1.2008 17:52
tema trochu prejmenovano

skus vsechno dotlacit a povyklat se vsim, mozna je jen povolena grafika nebo RAM
Lax (97)|30.1.2008 10:50
Jo, taky mi nedávno pípala ASUSka, zadej do googlu "beep error code asus" a vyber si podle biosu (to najdeš v manuálu).
U mě to byl kód pro chybějící nebo špatnou grafiku - až pak jsem si všiml, že jsem zapoměl zapojit přídavný napájení grafice.
johny__g (6387)|30.1.2008 11:08
Není zadřený větrák na CPU? Některé desky mají ochranu a pokud nedetekují že se větrák točí tak se nezapnou. Zkusil bych také reset BIOSu, když už to budeš mít rozdělaný.