Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 15

Téma: Odešel 3,5 mm jack?

Čestný člen Avatar uživatele P@pi
    Registrace
    May 2006

ASUS M6VA, nejde mi 3,5mm jack, což je pro nepředstavitelná rána .

Uvnitř jsou pacičky vidět a konektor uvnitř drží = mechanicky to vypadá ok. Ale ať do výstupu připojim co chci, tak to nejde. Nějaký nápad?
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Intri
    Registrace
    Sep 2007

Není jenom zanesený?

Registrace
    May 2006

A to poznam jak?

Jako žádný prach tam neni, ale jestli jsou kontaky nějak ošoupaný to asi nepoznam .

Starousedlík SHW Avatar uživatele Intri
    Registrace
    Sep 2007

No, můžeš to zkusit proměřit, ať víš, jestli tam jde aspoň něco, nebo jestli je ten konektor úplně hluchý. Ale protože bude nejspíš úplně hluchý, myslím, že to není jak spravit svépomocí. Na reklamaci je už asi starý, že?

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Zkusit sundat kryty a změřit přímo na kontaktech na PCB? Případně zkusit vysledovat vodivé cesty, jestli není v háji nějaká součástka? Co Line-in nebo Mic, jdou?

Registrace
    May 2006

Vidíte, už mi to ani nemyslí. Až bude po zkouškách nebo až se najde čas, tak to prubnu. Zatim díky

Starousedlík SHW Avatar uživatele ICE_D
    Registrace
    Oct 2007

Kdyz uz jsme u tematu 3,5 jack - me se povedlo zalomit kolik od sluchatek ve zdirce asi 0,5 cm hluboko a nenapada me cim ho vyndat! Nejakej napad by nebyl?

Uz asi rok kvuli tomu pouzivam PCI zvukovku

Registrace
    May 2006

No já nevim, třeba mě napadá dát na konec sirky trochu vteřinovýho lepidla, zastrčit , počkat a vytáhnout. Ale záleží na tvaru zlomení a hlavně tam nesmíš dát lepidla moc. Nebo co takhle silnější magnet, i když to u PC není nejoblíbenější nástroj :-)?

EDIT: já spíš vidim problém jak rozebrat ten blbej notebook . Zkoušel jsem změřit napětí, ale nemám se tam jak dostat. Do notebooku se sice jakštakš dostanu, ale nechci ulomit zase nějaký chytře položený pacičky. Bývají tam někde jinde než pod klávesnicí?

Starousedlík SHW Avatar uživatele ICE_D
    Registrace
    Oct 2007

Citace Původně odesláno od P@pi Zobrazit příspěvek
    No já nevim, třeba mě napadá dát na konec sirky trochu vteřinovýho lepidla, zastrčit , počkat a vytáhnout. Ale záleží na tvaru zlomení a hlavně tam nesmíš dát lepidla moc. Nebo co takhle silnější magnet, i když to u PC není nejoblíbenější nástroj :-)?
    Hm, to vterinovy lepidlo me napadlo taky, ale nejak jsem se k tomu neodhodlal, prislo mi prilis brutalni lejt do compu vterinak

Obyvatel SHW Avatar uživatele Encore1106
    Registrace
    Feb 2007

Mno, aby se potom k tomu zalomenýmu jacku nepřidala ještě přilepená sirka na stěnu zdířky...

Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od ice_d Zobrazit příspěvek
    Kdyz uz jsme u tematu 3,5 jack - me se povedlo zalomit kolik od sluchatek ve zdirce asi 0,5 cm hluboko a nenapada me cim ho vyndat! Nejakej napad by nebyl?

Uz asi rok kvuli tomu pouzivam PCI zvukovku
    Vteřiňák bych tam necpal, a magnet je blbost - z čeho myslíte že ten jack je? Snad ne ze železa ? Zkusil bych tenký tvrdý drát s háčkem na konci, používá se třeba na výrobu pružin.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2007

co takhle lupénková pilka případně ji ještě obrousit at je tenčí

Registrace
    Sep 2007

To ne, ta se zalomí také, je z kalené oceli a hodně křehká.

Obyvatel SHW Avatar uživatele ...No...Name...
    Registrace
    Aug 2007

Zkusil bych radši ten drát než lepidlo...Protože jsem si nedávno kopal v pokoji s míčem...a najednou mi nějak ujela noha a míč letěl nešikovně kolem televize ve které byla píchlá redukce z 6.3mm jacka na tu 3,5...Ta se celá ohnula.Tak jsem začal tahat až mi nakonec zbyla jedna část v ruce a druhá v TV...A ten zbytek se mi po delším trápení podařilo vyšťourat právě tím drátem...Takže nejdřív zkus drát...

Registrace
    May 2006

Takže jsem se po několikahodinových útrapách dostal dovnitř a zde je fotka audio boardu. Zdá se v pořádku. Konektory jsou uvnitř stejné. Z toho usuzuji, že o mechanickou závadu pravděpodobně nejde. Nějaký jiný tip nemáte? :-) (změřit napětí se mi nepovedlo a mikrofonní nemám čím ozkoušet)
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: IMG_7469-1.jpg 
Zobrazení: 260 
Velikost: 1.07 MB 
ID: 2658  

Podobná témata

1. Odešel EC 200X1/250X1
    Od jagged v sekci Zdroje
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 22-10-2008, 20:12
  2. LCD: Samsung 225MW - odešel dálkáč ?
    Od PersonalComputer v sekci Monitory