reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Msi K9a2 + Hd3870

RAB2 (6)|30.1.2008 20:13
Zdravim,
mam sestavu MSI K9A2 Platinum + AMD 5000+BE + A-Data 2x2G Extreme.
Samozrejme BIOS byl zastaraly, tak mi nebral procesor, nyni na reklamaci mi to flashnuli. Ale nyni porad mam problem, kdyz PC zapnu, pipne a vyúada, jako ze by zacinal nabihat, ale monitor se vubec nerozsviti ani zadny impulz nedostane. A grafika HD3870, se ji ani neroztoci vetrak ikdyz to necham dele a zahreje se... Jinak grafika v jinem PC bezi v pohode. Nevite PLS nekdo co s tim? Uz fakt nevim :-(,, jedine co me napada, ze by bylo neco spatne s PCIe, ale ani v jedne z tech 4 to nejde :-(.
Dekuji
Pavel Boček (4169)|30.1.2008 20:52
S nějakou jinou kartou to vůbec nabíhá ? Může být stále problém v tom BIOSu například...

Jinak grafická karta se dává stadardně do prvního PCIe x16, když je jen jedna :)
boboco (1987)|30.1.2008 20:56
Včera mi přišel tento e-mail, věřím, že autorovi zveřejnení vadit nebude:

[quote]Dobrý den,

chtěl bych upozornit na nekompatabilitu, při které jsem se sám napálil. Motherboard na chipu Ati xpress 3200 není kompatabilní s grafickýma kartama s chipem 3870 pro PCI express. Napálil jsem na dvou compech. Prý má stejný problém i 3850. Řešili jsme to s Czechcomputerem, řešením je např. nvidia 8800GT, s ní to funguje

S pozdravem
J.Kratochvíl
[/quote]
Zkoušel jste tu desku s jinou grafikou? - třeba půjčenou od známého?
Bojím se, aby to nebyl ten samý problém jako výše popsaný, ač se mi to zdá hodně nepravděpodobné... - jeden zkrátka nikdy neví
[QUOTE=Pavel Boček;85797]Může být stále problém v tom BIOSu například...
[/QUOTE]
Po resetu BIOSu a osazení karty do prvního slotu deska musí naběhnout, pokud ne, je tu nějaký problém.
RAB2 (6)|30.1.2008 22:04
Uf, tak jako docela ve me hrklo, no ja jako doufam, ze kompatibilita bude...
Zkousel jsem to i s ATI x600XT ze sveho PC a take nic :-(. Zkousel jsem potom na radu, prvni slot, pomoci jumperu smaznout bios a pak to vratit, a take nic :-(. Leda, ze by v tom BIOSu bylo neco blbe nastavene defaultne...
Pavel Boček (4169)|31.1.2008 01:38
[QUOTE=boboco;85801]Po resetu BIOSu a osazení karty do prvního slotu deska musí naběhnout, pokud ne, je tu nějaký problém.[/QUOTE]

Myslel jsem problém BIOS - procesor. Známě občas servis, že...tvrdí, jak to spravili a nehnou prstem...

Aby ta karta nešla na tomto čipsetu, no to si nemůžou dovolit...:rolleyes:
drops (51)|31.1.2008 23:39
[QUOTE=boboco;85801]Včera mi přišel tento e-mail, věřím, že autorovi zveřejnení vadit nebude:


Zkoušel jste tu desku s jinou grafikou? - třeba půjčenou od známého?
Bojím se, aby to nebyl ten samý problém jako výše popsaný, ač se mi to zdá hodně nepravděpodobné... - jeden zkrátka nikdy neví

Po resetu BIOSu a osazení karty do prvního slotu deska musí naběhnout, pokud ne, je tu nějaký problém.[/QUOTE]Tohle je jenom spam nic jinyho ... ja sem na M2R32mvp (3200) a mam 3870...
pcmaker (354)|3.2.2008 10:33
Predpokladam, ze pridavne napajeni do grafiky mas zapojene. Na te tvoji zakladni desce vidim i jeden MOLEX konektor vedle grafiky, zkus jej taky zapojit. Na zacatku proved CLEAR CMOS. Pokud najede obraz, pokracuj bodem "NASTAVENI".

TMA:
Pretrvavajici tma muze signalizovat problem. Vyjmi a dej zpet CPU, RAMky a dotlac veskere konektory do MB.
Za predpokladu, ze vse ostatni je ok, vyreklamuj MB.

NASTAVENI:
V BIOSu dej "LOAD BIOS DEFAULT". CPU ma zakl. frekvenci 200MHz a nasobic 13. Frekvenci a casovani pameti RAM nastav rucne na 800MHz / 4-4-4-12 / 2T. Rovnez napeti zvedni na 2.0 - 2.1V, jak je vyzadovano vyrobcem.
boboco (1987)|3.2.2008 11:59
[QUOTE=drops;86152]Tohle je jenom spam nic jinyho ... ja sem na M2R32mvp (3200) a mam 3870...[/QUOTE]
Nijak víc jsem po tom nepátral, takže je to klidně možné...
RAB2 (6)|3.2.2008 22:27
Tak jsem zkusil vse narvat, znova zkontroloval napajeni a tak. Potom jsem i uplne vyndal baterku, aby se to radne zrestaltovalo, zapnul a nic :-(. Mozna neco prehlizim, ale asi to bohuzel vidim na reklamaci :-(. nize na odkazu jsou fota
http://rab2.rajce.idnes.cz/MSI_K9A2/
Jen me pekne stve, ze Platinum a neni u toho LED indikace problemu jak bylo drive... Ted tam sviti jen zelena a hned vedle bila, akorat nikde neni, zda ta bila ma svitit ci ne.
Napajeni jsem i promeroval voltmetrem, tedy krome toho velkeho atx :-)
matyyy (2527)|3.2.2008 23:07
par technickych:
ramky se vetsinou davaj do stejne barevnejch slotu kvuli dualchanel
proc nepripojis na grafiku 6pin ze zdroje nebo zkus to bez toho 6pin napajeni deska by to mela zvladnout uzivit
RAB2 (6)|4.2.2008 00:34
No Dual je tak jak to mam zapojene dle manualu... Maji jinak barvy :D, ,Jsem to zkousel tim 6-ti pinem ze zdroje, ale ted jsem ho mel smotany, tak jsem to pripojil takto... No zitra poslu email na reklamaci, co na to, kdyztak jim to tam hodim...
Pavel Boček (4169)|9.2.2008 22:13
[QUOTE=matyyy;87162]proc nepripojis na grafiku 6pin ze zdroje nebo zkus to bez toho 6pin napajeni deska by to mela zvladnout uzivit[/QUOTE]

Nene, bez napájení to deská dá těžko.

Každopádně pokud jsi vytáhnul CMOS baterii když byla deska připojená k napájení, tak ji to mohlo dorazit. Tohle se dělat nesmí...jednou jsem si takhle zničil starou desku. Ačkoliv dneska je HW na jiné úrovni (zrovna dnes jsem zkratoval napájení ventilátoru až to smrdělo spáleninou a všechno jede), tak stejně...stát se může všechno. Tak i tak to vidím na reklamaci desky...
RAB2 (6)|11.2.2008 11:45
Tak deska uz je v poho, stacil tedy nejspis ten bios, ted co jsem mel znovu desku na reklamaci,kvuli ty grafice, pry je to tim, ze zdroj nedodava -12V, tak musim reklamovat nejspis zas zdroj :-/ :-(
Pavel Boček (4169)|13.2.2008 19:43
To mi zní jako nesmysl, dneska už nové zdroje -12 V větev ani nemají a to z jednoho důvodu - nic to nepoužívá. Nevím, k čemu by to kartě bylo, když i zdroje, které to umí, na té větvi dají ubohé desetiny Ampéru...
RAB2 (6)|18.2.2008 14:10
Deska ma na pinu14 psanych -12V, takze to asi potrebuje. Navic jsem byl ujisten, ze s jinym zdrojem to funguje, tak jsem tedy promeril veskere napajeni zdroje, a samozrejme dodava jen -11V :-(. Je ted v reklamaci, uvidim,co bude dale...
Pavel Boček (4169)|23.2.2008 17:26
Má to tam napsané...ano, jako popis toho pinu v manuálu předpokládám. Ale jak už jsem řekl, nemá to na co používat, dnešní zdroje už tuto větev většinou nemají vůbec a také to funguje.