reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

nelze zapisovat ani kopírovat

centurion_CZ (141)|30.1.2008 22:31
Dobrý večer, mám problém se svým PC (specifikace tentokrát asi nebudou podstatné, ale pokud ano, tak je napíši). Kdykoli něco chci kopírovat na disk (abych dal následně "zapsat soubory na disk CD) zobrazí se správa, že na disku není dost místa (což není pravda), zobrazuje se mi u CD, DVD...všude. Zkoušel jsem zapisovat přes nero (ale jen demo, proto ho už nemůžu používat) a šlo to a proto bych řekl, že se jedná o softwareový problém. Možná jsem při čištění disku smazal nějaký důležitý soubor... jinak mechaniku mám:Optiarc DVD RW AD 7173A SCSI Cdrom device a nad ní je: WDW WD 3200YS - 01PGBO ATA device...
jo a mám OS Windows Vista 64bit
pas!k (3765)|31.1.2008 09:34
A jak je velky ten soubor ktery chcete zapsat na to cd/dvd?
centurion_CZ (141)|31.1.2008 09:49
no třeba 20 MB, na cd se zaručeně vejde...
Smeli (2302)|31.1.2008 10:00
[QUOTE=centurion_CZ;85908]no třeba 20 MB, na cd se zaručeně vejde...[/QUOTE]

Co použít nějakou free utlitu na vypalování?
centurion_CZ (141)|31.1.2008 10:02
tak to by samozřejmě šlo, spíš by mě zajímalo, proč to nejde v normálních windows, jako bych měl něco s windowsama. V podstatě do tý jednotky nemůžu nic kopírovat...kdyby někdo věděl, čím to může být, byl bych rád...
Smeli (2302)|31.1.2008 10:32
[QUOTE=centurion_CZ;85912]tak to by samozřejmě šlo, spíš by mě zajímalo, proč to nejde v normálních windows, jako bych měl něco s windowsama. V podstatě do tý jednotky nemůžu nic kopírovat...kdyby někdo věděl, čím to může být, byl bych rád...[/QUOTE]

A neřeší tvůj problém nějaká záplata od MS?
Petr S. (1220)|31.1.2008 10:34
Osobně používám Burn4free, a je uplne super! Takze pokud si na něj nebo na jinou utilitku zvykneš, vůbec bych tohle neřešil - pokud teda v systému není nějaká jiná chyba, která Ti znepříjemňuje práci.

Pokud by to bylo někde v systému, tak by ses reinstalu stejně asi nevyhnul :(
pas!k (3765)|31.1.2008 10:35
[QUOTE=Smeli;85914]A neřeší tvůj problém nějaká záplata od MS?[/QUOTE]

Myslis ze by se ptal kdyby to vedel? ;)
Smeli (2302)|31.1.2008 10:48
[QUOTE=pas!k;85916]Myslis ze by se ptal kdyby to vedel? ;)[/QUOTE]

Předpokládám že navštívil Windows Update web a vyzkoušel google :notsure
centurion_CZ (141)|31.1.2008 11:01
reinstalu bych se v případě vist docela rád vyhnul, protože by se mi pak vůbec nemuselo podařit je aktivovat...
jinak ten Burn for free zkusim a uvidim
Petr S. (1220)|31.1.2008 11:57
Nevím, nemám zkušenosti, ale nestačí v případě reinstalu zavolat na infolinku Microsoftu a oni Ti pak sdělí aktivační klíč?
centurion_CZ (141)|31.1.2008 13:59
doufejme, že to tak je...no, ale kvůli takové prkotině se do toho asi nedám...

tak teď sem zmatenej, zapsat data se mi při pokusu povedlo (přes burnforfree, a je možné je i normálně otevřít) ale zase se mi nezobrazují data předchozí (přestože velikost napovídá, že na disku jsou, ani to jinak být nemůže, není to CD-RW ale jeno R)

možná jsem zapoměl CD zavřít

tak teď vážně nevim, kdykoli tim zapisovacim programem něco zapíšu, zmizí mi všechno ostatní při pokusu o čtení disku vidím vždy jen poslední zapsaný file (a to i na jiném PC), nevíte, co by to mohlo způsobovat?

EDIT by P@pi: slučena ta estráda příspěvků
Petr S. (1220)|31.1.2008 16:30
Vím ;) vždy když budeš chtít přidat nějaké soubory k již existujícím sessions, musíš ty staré vždycky naimportovat. To uděláš z menu Disk...
centurion_CZ (141)|31.1.2008 17:34
dík, takže jsem o ty staré už přišel?
Petr S. (1220)|31.1.2008 22:20
nn, myslím že by stačilo otevřít novou kompilaci, do ní naimportovat všechny relace a ty pak vypálit. Tím by se měla zapsat akorát nová tabulka souborů.

Jednou jsem to takto už řešil a podařilo se mi obnovit původní session, bohužel už jsem pak musel CD uzavřít, takže původní relace byla pryč, ale tady by to teoreticky mělo jít. Teda pokud nemáš to CD již uzavřené...
pas!k (3765)|1.2.2008 07:09
Muzu se zeptat co je duvodem neustaleho pripisovani dat na cd? Pokud je to zalohovani da se to resit i jinak a mozna pohodlneji .. mate zajem o nejaka reseni ?
Petr S. (1220)|1.2.2008 09:11
Řekl bych, že to centurion teď jenom zkouší :) Ale můžeme počkat na jeho vyjádření...
centurion_CZ (141)|1.2.2008 14:30
mám notebook a PC, přenáším mezi nimi data (docela často), ale asi už koupim flashku..neustále něco někde vypalovat mě taky nebaví...mám ale uctihodnou sbírku CDček s 1 až 2 soubory (občas něco ze školy a různý podobný blbosti, sme technická škola :) ) no a ani nevim proč, ale už docela dlouhou dobu používám na přenos dat CD, přestože by byla flashka lepší hlavně proto, že z ní pak mohu data odstranit...jinak dík za pomoc
pas!k (3765)|1.2.2008 15:03
Chapu .. sam obcas potrebuji synchonizovat data mezi pracovnim pocitacem domacim pocitacem a notebookem ... kazdopadne vypalovani dat na cd mi prijde krkolomne zkusim vam sem rozepsat nekolik moznosti jak to delat bez spotreby cd :)

1.
Tato moznost asi bude nejnakladnejsi ..rikate ze mate doma NTB + PC nevim zda mate nejaky router .. pokud ano resil bych vybudovani site mezi temito stroji .. pokud router nemate da se poridit kvalitni router kolem 1000kc V pripade ze noteebok disponuje wifi kartou volil bych samozrejem wifi router .. Toto zarizeni ma nekolik vyhod ... jednak se s notebookem muzete volne pohybovat po byte a vsude budete neustale pripojen do domaci site pak uz neni nic jednoduzsiho nez na kazdem pc nasdilet slozku a sahat si pro potrebna data primo do daneho pc.. K teto variante je ale potreba znat vic informaci cim se pripojujete k internetu zda jiz nejaky router ci podobnou vec nevlastnite ..

2.
flash disk se da poridit dnes za par kacek.. a to doslovne pokud nepotrebujete tahat velke objemy dat staci nejaka 2gb klicenka kterou sezenete za par stovek pokud by jjste mezi pc chtel prenaset vetsi objemy dat (dvd nejake archivy atd) vyplati se nejaky externi usb disk .. je to sice zase naklad navic ale da s eto pak pouzit na cokoliv .. muzete mit sva potrebna data installacky a vsechno neustale pri sobe .. (velice prakticke sam neudelam bez sveho externiho disku ani krok)

3.
Pokud jde o zalohy lze vyuzit i nejake free software ktery vam v urcenou hodinu zabali urceny obsah nekolka slozek a nahraje vam ji na urcene misto (idealni napriklad v pripade ze mate ve stolnim pc dva disky tak dulezite soubory budete ukladat na disk 1 a zvoleny software vam tyto soubory treba kazdy den zazalohuje na disk druhy do urcene slozky pokud odejde jeden disk porad mate zalohu .. Vyborny software k tomuto ucelu je napriklad Cobian ke stazeni zadarmo treba zde

EDIT: Vypalovani na cd ci dvd je samozrejme taky dobra vec ale volil bych ji az jako vypaleni vyslednych zaloh na ktere si treba napisete datum kdy sjte zalohu udelal a zalozite ji nekam do archivu .. nikdy clovek nevi k jakym datum se bude potrebovat dostat .. k prenaseni souboru bych volil rozhodne jiny format nez cd co dvd .. je to zbytecne zdlouhave a kazde medium neco stoji ;)