reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Notebook kolem 20 tisíc

Bohyslav (1)|31.1.2008 13:56
Ahoj, rád bych se s vámi poradil. Scháním notebook a nevim jaky si v te nepreberne nabidce vybrat. Moje požadavky jsou takovéto:
Notebook bude sloužit především ke studiu takže na něm budu hodně pracovat ve Wordu. Dále bych na nem chtel mit i internet,nejakou tu hudbu a jen prilezitostne nejaky ten film. Zaroven bych potreboval aby byl spolehlivy a mel vydrz,bude mi slouzit ve skole k zapiskum ad takze bude hodne vytizeny. Z toho vyplyva, aby nebyl tezky,zaroven ani nemusi byt ale nejak zvlast lehky..Poradíte mi prosímm???
Předem děkuji za vaše odpovědi....
Intri (3490)|31.1.2008 14:00
Nejjednodušší řešení by bylo si projít podobné thready. Je jich tady velká spousta, notebook do 20 tisíc se tady řešení minimálně jednou týdně. Jinak bys mohl zvážit tento model: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=50797 Je víc než dostatečně výkonný, je od jedné z nejkvalitnějších značek na notebookovém trhu a je obecně známý vysokou kvalitou zpracování ( nejsem si u tohoto modelu jistý, ale věřil bych, že má kovem vyztuženou konstrukci, což u nenajdeš u jiných značek ani v podstatně dražších modelech - moje Toshiba za 35 tisíc kov v těle nemá ).
tequilla (1015)|31.1.2008 14:09
[QUOTE=Intri;85973]nejsem si u tohoto modelu jistý, ale věřil bych, že má kovem vyztuženou konstrukci[/QUOTE]
Rkova rada ma tusim oproti Tckove "jen" kovove klouby a ne upne celou konstrukci. Jinak plasty jsou vsechny kvalitni a opravu neco vydrzi i u te Rkove (sam jednoho mam).
Intri (3490)|31.1.2008 14:30
I tak je to brutální výhoda oproti jiným notebookům. Neviděl jsem teda kloub své Toshiby, ale neřekl bych, že je vyztužený. Každopádně se s Lenovem člověk nemusí strachovat, že by mu kloub praskl jako u Aceru.
RHBambus (155)|31.1.2008 20:16
No já nevím ale notebook bez trackpadu i když tady ukazuješ jak je supr ale kulička je podle mě na dvě věci....

U notebooku bych rozhodně chtěl trackpad:

mezi toshibou bych našel adepta kterého sem již v nějakém topiku doporučoval :

http://www.alza.cz/notebook-toshiba-satellite-a210-15k-d82999.htm

popřípadě něco ze stáje MSI pro tu mobilitu :

http://www.alza.cz/notebook-msi-pr210x-041cz-d84996.htm

12" MSI s velkým diskem (prostor pro filmy, hudbu a dokumenty do školy...) a dobrým výkonem tento počítač se nalézá v mém okolí již asi měsíc a zatím nebyli žádne potíže jen spokojenost...
Intri (3490)|31.1.2008 21:08
Hmm, vyber si - trackpoint nebo touchpad...
RHBambus (155)|31.1.2008 23:02
říkám mě ten trackpint příjde jako na dvě věci je takovej mě pčíjde nepraktickej a navíc IBM dost často mají obojí že?

jako přestávám mít agresi proti IBM ale furt mě štvou ty bez trackpadu...
Intri (3490)|31.1.2008 23:25
Tá dotyková ploška se jmenuje touchpad, ne trackpad.:-) Já nevím, osobně jsem sice měl možnost s trackpointem pracovat, ale nijak dlouho, fakt jen si na to sáhnout a dost. Na hry to určitě není, ale to touchpad koneckonců taky ne. Prý se na trackpoint dá dobře zvyknout a pak je s ním práce i pohodlnější než s touchpadem, ale z vlastní zkušenosti to nedokážu potvrdit nebo vyvrátit.
RHBambus (155)|1.2.2008 08:39
no já teda nevím ale u applu se tomu říká trackpad... Ale to je jedno
a8nr (176)|6.2.2008 22:43
(Ještě trocha OT) Touchpad je Zlo™. Jedině Klitomyš™. :D
ICEBOSS (3435)|10.2.2008 10:40
takovych temat jsou tu spousty - notes za 20K na praci. tak si je projdi... jinak Lenovo R61 je imho nejvhodnejsi.
Razi3L (612)|10.2.2008 15:10
ja bych spis vzal ten MSI 12" zpracovani ma podle lidi, co ho maj na hodne vysoky urovni, nekdo psal, ze lepsi jak notebook od IBM, ale zas tak bych to asi neprehanel. Je hlavne malej, lehkej a vydrz ma taky a ne uplne hroznou grafiku.

edit: ted jsem cetl u tohoto notebooku komentare a zpracovani je spise prumerne, spletl jsem si to nejspise s radou GX 6xx nebo 7xx