reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pretaktovani Core 2 DUO E6300

jagged (193)|7.9.2006 14:16
V clanku na http://www.legitreviews.com/article/380/6/ popisuje autor pretaktovani z normalnich 1,86 na 2,68 GHz (odkaz je na stranku c.6 clanku, s prvnim z testu) jako vcelku legraci (krom chladice za peniz obdobny cene procesoru:). Nejake zkusenosti? Popravde, nikdy jsem se neodvazil nic taktovat a ted, v priprave na nakup noveho PC, me to dosti laka... funguje to skutecne tak "jednoduse"? Neuhori mi procesor po mesici pouzivani? Diky:)
P@pi (1519)|7.9.2006 14:25
Neshoří, pokud na to půjdeš s rozmyslem, když nebudeš zvedat napětí až bůh ví kam, tak by se CPU poškodit neměl ;).

Jinak chladič seženeš snadno, ale pozor C2D docela topí po přetaktu (neplést se žere, jen topí :D).
jagged (193)|7.9.2006 14:32
na http://www.amd3d.com/overclocking/overclocking_the_intel_core_2_duo_e6400_(allendale)_5.html
dostali Intel Core 2 Duo E6400 doskonce o 1200 Mhz nahoru... Mate nekdo predstavu, co znamena "solidni chladic" v nasich podminkach? Mel jsem za to, ze Core 2 topi podstatne min nez treba Prescotty (tusim ze peak prikon rozdil 65/115W?) Jak mam vybrat vhodny kousek?
tequilla (1015)|7.9.2006 14:49
Presne tak, musis na to jit z rozmyslem a nezapominat, ze overclockingem se vzdy umerne zvysi teplota a vyssi teplota neprospiva polovodicum ani trosicku. Proto se snizuje i zivotnost. :(
Tim, ze jsi nic jeste netaktoval, tak bych doporucoval zacit mirnym OC a az si to trosku osahas, postoupit dal. Urcite to ale po kazdym OC chce pustit na par hodin testy a zjistit, zda se system chova stabilne (Prime95-Torture test, apod.) Stabilne = system nezatuhne.
Core 2 topi urcite mene nez Presscoty, proto na chlazeni Core 2 pri mirnem OC pohodlne staci i Arctic Freezer 7, pri vetsim OC bych volil asi Scythe Mine.
boboco (1987)|7.9.2006 18:42
Hodně topí? Má někdo praktickou zkušenost? Budu si ho kupovat (konkrétně E6300 + Gigabyte 965P-S3), tak zvažuju jakej chladič Pokud nebudu brát Freezera, tak uvažuju o SCYTHE SCINF-1000 Infinity nebo SCYTHE SCMN-1000 Mine . Do OC se rozhodně pouštěť budu;) . Taky bych se chtěl zeptat, jestli někdo nemá praktickou zkušenost s pamětmi GEIL DDRII 800MHz 5-5-5-15, 512MB (Tj, na kolika MHz maximálně dokážou stabilně fungovat). Předem díky za případné odpovědi.
P@pi (1519)|7.9.2006 18:56
Praktickou zkušenost nemam, ale na jiném fóru po OC se dostali až skoro na 70°C, ale bohužel nevim nic o skříni, jinak bych IMHO počítal tak okolo 60+°C, záleží kus od kusu.
boboco (1987)|7.9.2006 20:52
To se mi nelíbí, já jsem zastánce extra tichých PC za rozumnej peníz. Provozuju Venice na 2,66GHz a maximálním napájením, chladím to AC Freezerem se sníženejma otáčkama v naprosto uzavřený skříni a nelezu nad 60°C ani v extrémní zátěži. Tak to jsem teď teda fakt na vážkách. Rád bych konečně slyšel mluvit někoho z vlastních zkušeností...:( Recenzí je spusta, ale domácí podmínky jsou nšco jiného...
P@pi (1519)|7.9.2006 20:58
Mno já nevim jestli jde dohromady extrémní OC (což při C2D platí) a ticho, já myslim, že s freezer na max. otáčky to uchladíš nebo s ninjou a 2x silent 120mm fan a je to a řvát to rozhodně nebude. Navíc spousta desek s 965P nepoužívá ty malý větráčky, ale heatpipe, takže tam máš vystaráno.
boboco (1987)|7.9.2006 21:02
Mít výkonej PC když na to člověk má, to je jednoduchý, ale vycucnout maximum z PC kterej nestojí desetitisíce a zůstane extrémně tichej, to je už fuška:) Já věřím, že by třeba i kolem těch 70°C fungoval, ale to bych tomu malýmu křemíkovýmu chudinkovi, přece nemohl udělat:D
Frog (510)|7.9.2006 23:09
Dobre a ake je maximum pri "domácom OC" pre Intel Core 2 Duo E6300 ? Pri E6400 som čítal že bez použitia extrémneho chladenia (či nejakého iného aktívneho monštra) sa dá isť z pôvodných 2100 MHz až na hrnicu 3800 MHz. To sa mi zdá až moc pri použití klasických aktívnych chladičov. Poprípade tá teplota može byť fakt nepekne vysoká pri 80% pretaktovaní.
P@pi (1519)|8.9.2006 07:00
Koukni po netu, ale co jsem zatím viděl, tak od 2,6GHz (způsobena síš špatnou deskou) až myslim až po tak cca 3,3GHz (což už je stejně na hranici uchlazení). IMHO s vodním/peltiérem/apod. by ses dostal s dobrou deskou, dobrým kouskem tak na 3,8GHz.

Nejspíš záleží kus od kusu, v recenzích je to dost různě, jenže oni tam ani nenapíšou jakou měli revizi CPU, BIOS desky atd. tak se dá těžko porovnávat :(.
jagged (193)|8.9.2006 11:05
[QUOTE=tequilla]Presne tak, musis na to jit z rozmyslem a nezapominat, ze overclockingem se vzdy umerne zvysi teplota a vyssi teplota neprospiva polovodicum ani trosicku. Proto se snizuje i zivotnost. :(
Tim, ze jsi nic jeste netaktoval, tak bych doporucoval zacit mirnym OC a az si to trosku osahas, postoupit dal. Urcite to ale po kazdym OC chce pustit na par hodin testy a zjistit, zda se system chova stabilne (Prime95-Torture test, apod.) Stabilne = system nezatuhne.
Core 2 topi urcite mene nez Presscoty, proto na chlazeni Core 2 pri mirnem OC pohodlne staci i Arctic Freezer 7, pri vetsim OC bych volil asi Scythe Mine.[/QUOTE]

a o to prave jde, chci na to jit s rozmyslem, ale nejsem si tak uplne jist, co to v pripade tohoto drobecka znamena - v mnou zminenych testech se tvarili, jako by overclock o 800 MHz byl (v tomto pripade) fakticky hracka - a benchmarky jejich snazeni reflektovaly skutecne solidnim narustem vykonu... Ja si prave neumim predstavit, co znamena ta snizena zivotnost... Procesor mi jeste nikdy neodesel (ono taky ze sestavy 486 DX/2 66MHz, P II 266 MHz, Duron 1,2 GHz bez pretaktu asi neni divu:) Posledni zmineny mam cca 4,5 roku s boxovym chladicem a vrstvou prachu... Mam sanci, ze mi takovou dobu vydrzi "rozumne" taktovany Dual Core E6300, samozrejme s lepsim chladicem a bez vrstvy prachu?
P@pi (1519)|8.9.2006 13:04
To ti nikdo nemůže říct, ten CPU je tu teprv chvíli a jestli se časem dostaví nějaký porblémy, tak to se teprve uvidí :D.
mech13 (5526)|8.9.2006 13:05
[QUOTE=jagged]a o to prave jde, chci na to jit s rozmyslem, ale nejsem si tak uplne jist, co to v pripade tohoto drobecka znamena - v mnou zminenych testech se tvarili, jako by overclock o 800 MHz byl (v tomto pripade) fakticky hracka - a benchmarky jejich snazeni reflektovaly skutecne solidnim narustem vykonu... Ja si prave neumim predstavit, co znamena ta snizena zivotnost... Procesor mi jeste nikdy neodesel (ono taky ze sestavy 486 DX/2 66MHz, P II 266 MHz, Duron 1,2 GHz bez pretaktu asi neni divu:) Posledni zmineny mam cca 4,5 roku s boxovym chladicem a vrstvou prachu... Mam sanci, ze mi takovou dobu vydrzi "rozumne" taktovany Dual Core E6300, samozrejme s lepsim chladicem a bez vrstvy prachu?[/QUOTE]
pokud zustanes u normalni voltaze a zjistis ze procesor snese treba 3GHz a ty s nim permanentne pojedes rekneme na slusne chazenych 2.6GHz tak se prakticky nema co stat a o zkracveni zivotnosti bych se nebal. pokud permanentne nepojedes na doraz a nebude se ti prehrivat bud v klidu
Frog (510)|8.9.2006 19:48
[QUOTE=jagged]... Ja si prave neumim predstavit, co znamena ta snizena zivotnost... Procesor mi jeste nikdy neodesel (ono taky ze sestavy 486 DX/2 66MHz, P II 266 MHz, Duron 1,2 GHz bez pretaktu asi neni divu:) Posledni zmineny mam cca 4,5 roku s boxovym chladicem a vrstvou prachu... Mam sanci, ze mi takovou dobu vydrzi "rozumne" taktovany Dual Core E6300, samozrejme s lepsim chladicem a bez vrstvy prachu?[/QUOTE]

podla mňa pretaktovanie procesoru na životnosti určite nepridá, ale ved procesor sa nekupuje ako auto alebo televízor, na niekoľko x rokov. Moralna životnosť počítača ako celku je dva a pol roka pri dennom využívaní.
namrmic (12)|14.9.2006 23:44
A kolik lidí ho má doma co sem píšou??? :D

Zatím jedu na 2.45GHz s originálním BOX chladičem. Postavil jsem si to tak, aby se tomu dalo pořádně šlapat na krk. :p Myslím, že by klidně šel na 2.9. Zkusil jsem to, pracoval, tak jsem ho zase hóópnul dolu. ;)

Potřeboval bych ale poradit, protože určité rychlosti mohu dosáhnout s různým nastavením, ale nevím co je lepší. :confused:

p.s. Teplota 39° až 49° (podle práce a teploty okolí), žádná změna napájení CPU či RAM.
boboco (1987)|15.9.2006 21:27
Tak já mám Core 2 Dou doma přesně 8 hodin a už si vesele šlapu na 2,9Ghz. Takže vcelku spokojenost. Jinak SuperPi 1M dá nějakých 19sekund, s mým "starým" Venicem na 2,66GHz jsem to měl za 31-32 sekund.
Frog (510)|15.9.2006 21:57
chlapy normalne ste ma inšpirovali, tekže X2 3800+ sa asi konať nebude.
boboco (1987)|15.9.2006 23:30
Já jsem zarytej příznivce AMD, poté, co mě tak strašně zklamaly Prescoty. No ale když už je na trhu ten slavný "Conroe", zjišťuju, že u AMD za stejný peníze srovnatelnej výkon bohužel nepořídím... ale abych zas zahrál i na druhou stranu, kámoš se ve středu zbavil svýho Prescotta na 3GHz a sestavil jsem mu novej kompík na AM2, Asus deska s nForce 570 a k tomu Athlon 3000+ (naprosto směšná cena za ten procík). Neměl jsem na to příliš času, každopádně jsem mu řekl, že to nataktujem. A ejhle, věřte nebo ne, z 1,8GHz ten Athlon vyšplhal na rovný 3GHz!!! U procesoru za necelý dva litry prostě nádhera. Jelikož to byl zatím jedinej Athlon pro AM2 kterej mi prošel rukama, nevím jestli jsme chytili tak dobrej kus nebo jestli je jich víc takhle povedenejch. A mimochodem, ty 3Ghz ještě nejspíš nebyl strop, jen už jsem na to neměl víc času:) Takže zkrátka AMD, Intel... každej počítá trochu jinak, ale důležitý je, že výsledek je většinou stejnej:D
tgfh (2985)|16.9.2006 08:19
No v tom máš pravdu! Ale abych pravdu řek už se těším až AMD vydá taky něco pořádného!
Kerry (69)|16.9.2006 21:48
[QUOTE=boboco]Já jsem zarytej příznivce AMD, poté, co mě tak strašně zklamaly Prescoty. No ale když už je na trhu ten slavný "Conroe", zjišťuju, že u AMD za stejný peníze srovnatelnej výkon bohužel nepořídím... ale abych zas zahrál i na druhou stranu, kámoš se ve středu zbavil svýho Prescotta na 3GHz a sestavil jsem mu novej kompík na AM2, Asus deska s nForce 570 a k tomu Athlon 3000+ (naprosto směšná cena za ten procík). Neměl jsem na to příliš času, každopádně jsem mu řekl, že to nataktujem. A ejhle, věřte nebo ne, z 1,8GHz ten Athlon vyšplhal na rovný 3GHz!!! U procesoru za necelý dva litry prostě nádhera. Jelikož to byl zatím jedinej Athlon pro AM2 kterej mi prošel rukama, nevím jestli jsme chytili tak dobrej kus nebo jestli je jich víc takhle povedenejch. A mimochodem, ty 3Ghz ještě nejspíš nebyl strop, jen už jsem na to neměl víc času:) Takže zkrátka AMD, Intel... každej počítá trochu jinak, ale důležitý je, že výsledek je většinou stejnej:D[/QUOTE]
Tak to bych u Athlona 3000+ fakt nečekal. Doufám že je takovejch víc protože to je přecijen dost dobrý.
BTW:Závidim vám oboum že už máte Core 2 Duo.
boboco (1987)|19.9.2006 00:26
Tak už mi přijela ta chladící obluda na CPU. Dříve s orig. chladičem při frekvenci 2,90Ghz po hodinové zátěži 67°C/68°C, nyní se Scythe Infinity 48°C/51°C (ještě podotýkám, že si potrpín na tiché PC, ventilátor 12cm na Infinity nepřesáhl 800rpm, což je údajně nějakejch 8dB. Takže oproti boxu vcelku rozdíl:) Bohužel v dalším OC mě asi limitujou paměti. Systém naběhne i při 3,15Ghz, ale je to při dlouhodobé zátěži nestabilní. Asi to bude těma mizernejma pamětma, při prvních testech se mi zdálo, že jsou stable i na 888Mhz, ale asi ne:-( Jinak jsem jak s deskou, tak s procíkem spokojenej, jen ten chladič mě malinko vytřel zrak, nemůžu kvůli němu zavřít CASE:D No jo, jsem si měl holt přečíst rozměry, mě nenapadlo, že bude o cenťák přečuhovat:rolleyes: Doporučte mi pěknej case, kam se vejde;)

Frog (510)|19.9.2006 00:37
Ako tak na to pozeram tak ten chladič uchladi ešte aj VGA a pamäť :D
tgfh (2985)|19.9.2006 18:35
No nevypada to spatne, je to pekna obluda :)
Kerry (69)|19.9.2006 20:28
Wow tak to je fakt velká obluda :D. Vypadá tam dost majestátně.
boboco (1987)|19.9.2006 22:17
[quote=Kerry]Wow tak to je fakt velká obluda :D. Vypadá tam dost majestátně.[/quote]

Tj, vobluda to fakt je, ani moje standarní ATX skříň ji nestačí:D Ale vždycky mě potěší, když naběhne windows a čidlo u CPU hlásí pokojovou teplotu cca 25°C:D (digitální čidla v jádrech mají samozřejmě teplotu vyšší, ale i tak kolem pěkných 35°C. Když něchám kompík přes noc zapnutej, zpravidla naprosto minimální zátěž CPU, teploty ráno mezi 38°C až 41°C a to větrák jede pořád kolem 600-700rpm. Slyším jen chroustání disku a vrčení UPSky, cívek a trafíček ve zdroji. Ale jinak vcelku nic. Ten větráček na grafce ji jen malinko ulevuje, má kolem 1200rpm, ale je tichounkej;) (bylo mě chudinky líto, když má nataktovaná s pasivem kolem 75°C bez zátěže - teď tolik nemá ani se zátěží)
jagged (193)|25.9.2006 15:18
to Boboco

Docela uvažuji o zkopírování (alespoň větší části) tvé sestavy :) a tak se vnucuje otázka... na kolik to dohromady přišlo? A možná ještě ožehavější - co teď proboha s paměťmi? Ceny jsou někde v nebesích... :(
Sh@dow+ (3)|25.9.2006 18:03
Tak mam taky doma stejnou sestavu az na ty ramky a gafiku a na taktovani si taky nemuzu stezovat - zatim to bezi na 2,8 GHz a to jeste neni strop. Jen ty teploty se mi zdaj nejaky moc vysoky.Ja mam s boxovym chladicem pri pretaktovani max 47 stupnu v zatezi a doufam, ze s Noctou NH-U 12 to sleze jeste aspon o tech 7 stupnu :-) Jinak sestava me se vsim vsudy vysla na 31000 s Dph+- a ta grafika je pasivne chlazena 7900GT - (ma sice i 105 stupnu v zatezi - lito mi ji trosku je, ale vetrak nedostane :-) ) a ramky OCZ 1GB. A jj s pametma je to ted naprd, este ze uz je mam doma :-))
boboco (1987)|25.9.2006 23:10
[quote=jagged]to Boboco

Docela uvažuji o zkopírování (alespoň větší části) tvé sestavy :) a tak se vnucuje otázka... na kolik to dohromady přišlo? A možná ještě ožehavější - co teď proboha s paměťmi? Ceny jsou někde v nebesích... :([/quote]

Procesor jsem pořídil za 5 045,- CZK (ale hned jak jsem ho pořídil, šel nahoru, cca na 5 200,-), deska 4 487,- CZK, RAMky ty jsem koupil levně, ale ty ceny se hejbou jak na horský dráze, doporučuju Corsairy 2x512MB nebo ještě líp 2x1024MB, chladič Scythe Infinity 1 189,- CZK(TNTrade, jinde jsem ho nesehnal) a ostaní věci jsem měl. disk WD3200YS se dá pořídit pod 3 000,- CZK, DVD-RW to je kolem 1 000,- a jediná důležitá věc co zbývá je grafika. Tu vždycky nechávám nakonec, protože je tam největší rozmezí cen. Kdybych si TEĎ kupoval novou grafiku, vezmu jako ideální poměr cena/výkon 7900GS. Dá se pořídit už kolem 5 000,-, škoda jen ,že se nedělá i s 512MB pamětí:-(
Withman (1337)|26.9.2006 18:56
Posílám své první výsledky. E6300 + Gigabyte 965P-DS3 + paměti A-DATA 800MHz 2*512 (obyč. serie, ani nemají vlastní chladič)

FSB: 450MHz
RAM: 900MHz (násobič 2x)
CPU: 3,15GHz
Chladič: klasický box (točí max. do 3 tis. otáček)

Posílám screen, Prime jel 3x cca půl hodiny a bez problémů. Jinak napětí CPU je nastaveno na auto a RAM +0,1V

Momentálně jsem to ještě trochu zvedl a jedu na 455MHz (FSB), paměti 910MHz. Pokud by šel snížit násobič pamětí ku FSB, tak bych se možná ještě dostal výš, páč tohle už je asi opravdu max. těch pamětí. :)
E6300.JPG
boboco (1987)|26.9.2006 19:44
[quote=Withman]
FSB: 450MHz
RAM: 900MHz (násobič 2x)
CPU: 3,15GHz
[/quote]

Moooc pěkný, ty moje zpropadený paměti mě limitují už kolem 833MHz. Sice zvládaj nízký latence, ale výš to prostě není stabilní, ani kdybych se rozkousal. I s latencema 5-6-6-20 to není na 425Mhz stable (myslím tím ale opravdu stabilní, PRIME minimálně 3hodiny na obě jádra s maximální prioritou). I na 450MHz FSB můžu jet, ale PRIME tak po hodině, někdy ještě dýl začne dělat chyby. -Jinými slovy, PRIME mi jel celou noc stabilně nějvýše na 418MHz FSB a dělaj to paměti, když jsem snížil násobič CPU situace byla naprosto shodná... Potřebuju pořádný paměti:rolleyes: Jinak do těhlech mých Kingmaxů pouštím +0,375V, jestli se nemýlím, tak to jedou na 2,175V. Tobě pro ty A-DATA stačí fakt jen +0,100V??? :)
boboco (1987)|27.9.2006 09:17
[quote=boboco]Jinak do těhlech mých Kingmaxů pouštím +0,375V, jestli se nemýlím, tak to jedou na 2,175V. Tobě pro ty A-DATA stačí fakt jen +0,100V??? :)[/quote]

Tak jsem zjistil, že ty paměti zbytečně překrmuju, stačí jim +0,200V, tj. jedou na 2,0V.
boboco (1987)|2.10.2006 23:04
Zítra budu mít doma Corsair TWINX DDRII 675MHz. Jsem zvědav, na kolik se dostanou oproti těmhle mým Kingmaxům...

Krásný by bylo 500Mhz(1000Mhz), ale zachovávám mírný pesimismus...:cool:
boboco (1987)|3.10.2006 20:45
Já vím, že už jsem otravnej, ale tohle téma se jmenuje: Přetaktování Core 2 DUO E6300, takže chtělo by to nějaký bubliny, ale právě v tuhle chvíli mi už více jak 60minut běží Dual-PRIME95 na Core 2 Duo E6300 1,86Ghz@3,40GHz. Limitovaly mě paměti. Moc mile mě překvapily Corsairy, které mi dnes přijely. Konečně jsem se pohnul kupředu. Ty právě teď běžej na 972MHz s časováním 5-5-5-15 a napětím 2,025V. Zvládaj i víc, ale deska přestává být stable nad 490MHz FSB. Právě testuji na 486Mhz. Ale už mám asi vyhráno:) Krásnej pocit že místo 1860MHz mi CPU tiká na 3400MHz. Napětí chipsetu jsem nezvedal, nemělo to vliv. Do CPU pouštím 1,31V. Maximální teploty obou jader 57°C (Bios ukazuje jen něco kolem 52°C).
Withman (1337)|3.10.2006 21:08
Jojo, ty A-DATA fakt chtěly jen 0,1V+, možná ani to, ale to už jsem nezkoušel, není na to čas. Procesor by možná šel ještě o kousíček, ale takhle je to už uplně dostačující.
boboco (1987)|3.10.2006 22:47
Takže dobrá věc se podařila, nevěřil bych, že v domácím prostředí je možno dosáhnout na E6300 frekvence 3,42Ghz, navíc s napětím 1,32V, což je default. Všem vřele doporučuji. Na tomhle komprimovat video, to je prostě nádhera... Teploty po dvouhodinové zátěži 60°C. Což se sice hodně, ale není to zas žádnej extrém a navíc takhle exrémního vytížení ten procik během normální práce nikdy nedosáhne. To se drží pod 50°C. Kdybych zrychlil ventilátor na chladiči, určitě by to ještě spadlo, ale to ticho je pro mě prostě důležitější:) 12cm fan pod 1000rpm je neslyšitelnej. Konečně jsem se svou sestavičkou plně spokojen. Všem kteří by se do podobných experimentů pouštěli, doporučuji paměti Corsair TWINX DDRII 675MHz CL4. Jsou chopny pracovat i přes 1000MHz s časováním 5-5-5-15 a v současnosti je cena pod 4000,- včetně DPH.
O_t_i_k (18)|14.10.2006 15:36
[QUOTE=Withman]Posílám své první výsledky. E6300 + Gigabyte 965P-DS3 + paměti A-DATA 800MHz 2*512 (obyč. serie, ani nemají vlastní chladič)

FSB: 450MHz
RAM: 900MHz (násobič 2x)
CPU: 3,15GHz
Chladič: klasický box (točí max. do 3 tis. otáček)

[/QUOTE]

Na tom boxovým chladiči si nechal originální pastu?
boboco (1987)|14.10.2006 15:40
[quote=O_t_i_k]Na tom boxovým chladiči si nechal originální pastu?[/quote]

To snad ne, ta pasta, co je naplácaná na tom chladiči po krátké době ztvrdne a spíš izoluje než zlepšuje odvod tepla:).

Edit: Proč se vlastně ptáš?
O_t_i_k (18)|14.10.2006 16:43
[QUOTE=boboco]To snad ne, ta pasta, co je naplácaná na tom chladiči po krátké době ztvrdne a spíš izoluje než zlepšuje odvod tepla:).

Edit: Proč se vlastně ptáš?[/QUOTE]
Mám to koupený, čekám ještě na case a nevím jestli tam dát pořádně novou pastu, nebo spíš tam nechat ten originál.
boboco (1987)|14.10.2006 17:41
[quote=O_t_i_k]Mám to koupený, čekám ještě na case a nevím jestli tam dát pořádně novou pastu, nebo spíš tam nechat ten originál.[/quote] Doporučuju radši novou pastu. Sice INTEL na tyhle nový chladiče už nanáší malinko lepší pastu než dřív (stále rozhodně lepší než to, co tam dává AMD:(), ale stejně by to chtělo něco lepšího. Pokud si myslíš, že ten chladič už sundávat nebudeš, tak bych kvůli tomu pastu asi nekupoval, ale pokud míníš tak trochu zkoušet a laborovat, jedno balení teplovodivý pasty rozhodně uplatníš:). Hodláš se pouštět do taktování?
O_t_i_k (18)|14.10.2006 20:55
[QUOTE=boboco]Doporučuju radši novou pastu. Sice INTEL na tyhle nový chladiče už nanáší malinko lepší pastu než dřív (stále rozhodně lepší než to, co tam dává AMD:(), ale stejně by to chtělo něco lepšího. Pokud si myslíš, že ten chladič už sundávat nebudeš, tak bych kvůli tomu pastu asi nekupoval, ale pokud míníš tak trochu zkoušet a laborovat, jedno balení teplovodivý pasty rozhodně uplatníš:). Hodláš se pouštět do taktování?[/QUOTE]
Mám silikonovou pastu, někteří sil. chválí, jiní doporučují stříbro.
Taktování samozřejmě zkusím a dám vědět. Budu mít to samé jako Withman, takže bych měl mít podobné výsledky.
boboco (1987)|14.10.2006 21:01
[quote=O_t_i_k]Mám silikonovou pastu, někteří sil. chválí, jiní doporučují stříbro.
Taktování samozřejmě zkusím a dám vědět. Budu mít to samé jako Withman, takže bych měl mít podobné výsledky.[/quote]

Klidně použij tu silikonovou, kvalitní stříbrná je lepší ale bohužel ta kvalita těch teplovodivých past s obsahem stříbra se strašně liší. Některé i drahé stojí za...:( Sám jsem je používal, ale raději jsem časem přešel na "obyčejnou" silikonovou. Když se nanese dobře a v přiměeném množství, plní svou funkci na jedničku.
A co se komponent týče, vybral sis dobře, je to ideální poměr cena/výkon, tak držím palce ať Tvé takty stoupají do závratných výšin;)
Vladimir Kremsa (20)|19.10.2006 11:05
bobocco:
tady mas link na case, kterej jsem zakoupil ja...
trosicku drazsi, ale ta cena za poskytnutej komofrt zdaleka nedosahuje miry, kterou bys byl schopnej zaplatit za case...
ma jen hlinikovy drzaky na disky, na desku a na zdroj, ale vevnitr je mista, ze bys tam mohl postavit igloo :D
http://www.obchod.cz/products_detail.php?kod_zbozi=00039019

s chladicem Scythe Infinity je tam krasna asi 4cm rezerva mezi bocnici a vrcholem pasivu...
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=40414

jenom tak mimo:
e6300 na 3,14Ghz, pameti od Geilu DDR2800@976, grafika 7600GT se Zalmanem, disk Barracuda 10 320GB SATA300, dva pridavny vetraky na discich a kdyz to spustim, tak to jeno lechce polechta ousko a pri plny zatezi to jede praticky bez jakyhokoli zvuku...nadhera...
O_t_i_k (18)|20.10.2006 00:14
Jaky mas ve skrini vetraky (bocnice, zadni)?
Vladimir Kremsa (20)|20.10.2006 07:39
o_t_i_k:

1. jeden "hlavni" Scythe Infinity 1000, ten uchladi procak na f 3,14Ghz pri 850 rpm, je to velkej pasiv, kterej uchladi jeste horni cast grafiky plus trochu SB a disky...
2. zalman ALCU na grafarne...ten jede na variabilni otacky...
3. pak tam mam jednu dvanactku na nejnizsi otacky u disku
4. z bocnice mam udelanej malej tunel mimo case a tam je taky jedna seriove vyrabena dvanactka
5. posledni je v zadni casti casu a jede taky na minimum...
spinkat se pritom da jedna basen...ani pritelkyne si nestezuje :D
teplota uvnitr pri stratu nepresahuje 34 stupnu, pri loadu nebo zatezi nejde nad 40...procak ma krasnejch 39/43 :D
Stoupa07 (112)|14.11.2006 13:05
Pošlete mi pls někdo link na stránky kde se přetaktovávala E6300! Pls jsem začátečník a nechci hned shořet! Mám 1024MB RAM a základku Gigabite DS4!
Nebo mi můžete i poradit přímo sem! Předem dík za pomoc!!!
mech13 (5526)|14.11.2006 13:13
:mistake :stupid :thumbdown
co tak se sakra podivat okolo?!
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=2603
Frog (510)|14.11.2006 13:35
[QUOTE=Stoupa07]Pošlete mi pls někdo link na stránky kde se přetaktovávala E6300! Pls jsem začátečník a nechci hned shořet! Mám 1024MB RAM a základku Gigabite DS4!
Nebo mi můžete i poradit přímo sem! Předem dík za pomoc!!![/QUOTE]

pridavam len zopar zaujimavych linkov kde sa podarilo pretaktovat E6300 cca o 50%. Zaujimavy je clanok na anandtechu:
http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=2802&p=2

X-bit labs a jeho pretaktovanie Core 2 Duo E6300 (na 2,9 GHz): http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/core2duo-e6300_8.html
- použity bol chladic od Zalmanu, do podobnych frekvencii nema vyznam ist s BOX chladicom

OC v podaní LegitReviews: http://www.legitreviews.com/article/380/4/
DHride (47)|28.11.2006 22:40
Tak úspěšně jedu na 3010Mhz a paměti A-data 800mhz jedou na 860mhz! MYslim že by to ještě šlo vejš ale mě to stačí!
mech13 (5526)|28.12.2006 20:55
tak sem se pustil do stelovani tatkovyho C2D a zjistil sem ze si intel dela totalni prdel...
jediny co omezuje pretaktovani jsou pameti. GEIL 800 4-4-4-12 nezvladnou moc vic nez 950 5-5-5-15 a to je malo... "stabilne" sem to dostal na nejakych 3250 nebo tak neco... horelo to vylozene na pametech, abych to netyral tak sem to srazil na skoro rovny 3GHz at si to chrochta... ale co me nejvic dostalo, ze kdyz sem srazil preventivne zvednuty napeti z 1,4V na puvodni hodnotu a zkousel kolik mu staci, tak sem se dostal POD 1,2V! (v biosu je nastavena hodnota tesne pod 1,2 a CPU-Z ukazuje 1,16-1,18) intel kdyby chtel tak prodava C2D od 2,5GHz nahoru s 1,1-1,2V ktery ma chladic jenom na ozdobu at to nevypada blbe a AMD si muze jit hrat na pisecek. maximalne zmetky by se prodavali jako jednojadra na 1V a 2GHz za par kacek... rekl bych ze kdyby si dal intel rocni dovolenou a pak jenom preznacil procesory tak mu vubec nic neutece...
BOX chladic se prevaluje kolem 900-1000ot./min a procesor ma kolem 40 stupnu... je to trapny ale je to tak...