Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Téma: Jaký používáte messanger?

14.5.2006 11:39
SmeliOtázka je jasná, doplňte ale i proč a snažte se prosím vyhnout odpovědím typu rulez a sux;)

Používám Mirandu, asi dva roky jsem jel na ICQ a tak mi příjde Miranda mnohem flexibilnější (můžu tam mít co chci, můžu si s ní dělat co chci):D

//Edit by Smeli: Nastaveno jako důležité
15.5.2006 07:57
radyzJa jsem na ICQ od 98 roku, v roce cca 2002 jsem zapocal experimentovat s Mirandou, protoze se zdala dokonala - zadne reklamy, mensi hw naroky, podstatne rychlejsi... jenze po zkusenostech, kdy denne se odkonektila a muselo se pripojit rucne, lidem s vysokym pingem neslo odesilat zpravy a hlavne kdyz sel nekdo do offlajnu, tak to miranda spozorovala az za nechutne dlouhou dobu. Potom jsem jen nadaval, proc mu to nechce odeslat zpravu... posleze se dozvim, ze ten clovek vypl pred hodinou a pul pocitac. Takze jsem zpet na pomalem a reklamnim ICQ.
15.5.2006 02:40
MatajonPoužívám Mirandu IM, a důvody? Například : minimální hardwarové nároky, obrovský výběr pluginů, žádná reklama, plně nastavitelný vzhled, a mnoho dalších :)

//edit: vzpomel jsem si jeste na Tabbed Browsing :)
15.5.2006 03:12
cool.userTaky se pridavam k mirande. Ocenuji na ni hlavne to ze je jednoducha a neotravuje uzivatele zadnejma blbostma...
15.5.2006 03:38
Peca-on-lineSIM (Simple Instant Messanger)
15.5.2006 04:56
NemonicQIP
umi toho moc, ale ja protoze mam mnoho lidi v contactech a casto me jich dost pise tak jsem zustal i qipu diky vyborne vyresenemu chatovacimu oknu. Neni jich 20 ale jedno okno kde se prepina mezi nicky a dvojkliky se zavira aniz by se historie ztratila jak to melo icq 2003 v oblibe ( 05 nevim nikdy jsem nemel :D ). Jinak toho umi mnoho ale to si zkuste sami, litovat nebudete ...
15.5.2006 05:58
HonnyMiranda, už pár let...
15.5.2006 06:38
Renusjá to nějak neřeším...otázka zvyku...ICQ
15.5.2006 06:41
Lapak_olddme se hodne libi qip a nebo radne napluginovana miranda pro svoje vytecny funkce, ale stejne nekonecny meneni protokolu a furt nejaky problemy, treba s posilanim souboru me zase shodily na ICQ 5, netvrdim ze je nejlepsi, ale je s nim nejmin problemov :)
18.5.2006 01:08
Abelvcera sem si stahnul ICQ 5.1 a nestacil sem se divit. ti novi smajlici se mi fakt vylozene hnusi a pote, co mi byli predvedeni "tZers" sem honem hledal v menu kde se to vypina... fakt hruza... tak se mi nejak zda, ze ICQ je cim dal tim vic koncipovano na mladsi uzivatele... ty reklamy mi ani tak nevadi, ale ti smajlici a tZers, to uz bylo vazne moc. jeste ze to jde vypnout a samjlici premenit na ty puvodni...
18.5.2006 09:34
Lapak_oldd[QUOTE=Abel]vcera sem si stahnul ICQ 5.1 a nestacil sem se divit. ti novi smajlici se mi fakt vylozene hnusi a pote, co mi byli predvedeni "tZers" sem honem hledal v menu kde se to vypina... fakt hruza... tak se mi nejak zda, ze ICQ je cim dal tim vic koncipovano na mladsi uzivatele... ty reklamy mi ani tak nevadi, ale ti smajlici a tZers, to uz bylo vazne moc. jeste ze to jde vypnout a samjlici premenit na ty puvodni...[/QUOTE]
je pravda ze nejlepsi bylo icq 2003 pro nebo jak se to menovalo, melo to celkem vychytany featury, ktery mi dodneska chybijou a nebyt fungujiciho posilani souboru u icq 5 tak sem u te 2003 asi aj zustal...
ted cim dal vic to icq umi furt min a zato zere vic syst. prostredku...
18.5.2006 10:44
Honny[QUOTE=Lapak]...[/QUOTE]
hlavně že tam sou flashový animace, víšjak... to je teďka khuuul...
19.5.2006 07:42
MatajonMam takovy pocit, ze ICQ5.1 je urceno pro desetilete japonske holky :rolleyes:
19.5.2006 10:19
harleymaster[QUOTE=Matajon]Mam takovy pocit, ze ICQ5.1 je urceno pro desetilete japonske holky :rolleyes:[/QUOTE]

jo to by mohlo tak odpovidat,ja ho mam jenom kvuli tem animacim,ale premyslim ze inst. nejakou starsi verzi
19.5.2006 11:48
TregliJe to takovy spis pro deticky, ale nektery ty animace jsou docela srandovni.
19.5.2006 02:19
Lapak_oldd[QUOTE=Honny]hlavně že tam sou flashový animace, víšjak... to je teďka khuuul...[/QUOTE]
jn, kua kdyby uz konecne qip mel podporu toho novyho protokolu tak nevaham ani na chvili..., jenom proste posilam soubory moc casto nato abych si mohl dovolit jinej zpusob :)
20.5.2006 10:46
Honnytak sem dneska tvořil Mirandu od základu... aneb "co chceš dělat, když seš nemocnej" :D

20.5.2006 10:58
V@sikTake pouzivam uz dlouho Mirandu IM. Jednoduchy,vsestrany,rychly... Ale vse je otazkou zvyku :)
26.5.2006 12:55
mEpHJedine Trillian :) www.trillian.cc / www.trillian.cz
4.7.2006 11:25
Ritchie83Zatím Psi, ale možná kvůli integraci se zbytkem desktopového prostředí zkusím Kopete. ICQ zatím používám vedle Jabberu jen z historických důvodů. Blíží se doba, kdy ICQ přestanu používat úplně.
4.7.2006 03:56
LimotoKdyž sem viděl screen ICQ 5.0, tak mě to odradilo a nezakládal sem si ICQ účet... Ten jsem si založil až nedávno, když jsem se dozvěděl o Mirandě. Je fakt super, jediný co mi vadí je to posílání souborů :-(
18.7.2006 12:29
microjelenTAky Mirandu, btw. posílání souborů mi funguje v poho.
18.7.2006 01:11
Limoto[quote=microjelen]TAky Mirandu, btw. posílání souborů mi funguje v poho.[/quote]protože máš veřejnou IP :(
18.7.2006 02:41
wizaardMaximální spokojenost a zvyk na TrillianPro 3.1 .
18.7.2006 11:36
WithmanNo ICQ už používám dosti dlouho dobu, řekl bych. Jako asi každý jsem začínal s orig. ICQ messenger, tenkrát to bylo snad ICQ 2002, nebo tak nějak. Během krátké doby jsem přešel na Trilliana, tenkrát to byla verze 0.74 (myslím), poté verze 2 Pro a nyní 3.1 Pro. Nemůžu si jej vynáchválit, jen správa CL není uplně ideální, pokud chcete používat i jiný messenger. Proto jsem nedávno začal používat i QIP a druhé UIN (pracovní nutnost) :o))
Jinak musím podotknout, že orig. ICQ messengery nesnáším. Hlavně ty od 4 výš. :D Také jsem zkoušel i Mirandu apod., ale vždycky jsem se vrátil k "Lilliánu". :D
18.7.2006 11:39
Withman[QUOTE=Honny]tak sem dneska tvořil Mirandu od základu... aneb "co chceš dělat, když seš nemocnej" :D

[/QUOTE]

bhehe...taky mám v CL jednoho "Zizu", třeba to bude stejný člověk :o))
20.7.2006 11:24
ICEBOSStrillian 3.1 rulezzzzz :D [SIZE=2]hezkej, umi vsechno... nemam potrebu ho menit :)[/SIZE]
20.7.2006 11:29
Pavel KovačMirana je muj favorit. To ze si ji clovek muze prizpusobit k obrazu svemu. Zatim zadny jiny messenger to neumoznil.
6.8.2006 11:11
DZerJá používám Trilliana Pro.Vystřídal sem už ICQ(několik verzí),Mirandu a Trilliana....a právě Trillian se mí zdá nejlepší, jelikož neobsahuje jak už tady někdo řikal různý blbosti jako ICQ(spam atd..) a oproti Mirandě má lepší vzhled, více funkcí a má příjemnější ovládání....
6.8.2006 01:15
first.indianTrillian Pro ve Windows - rychly, prehledny, nenarocny na RAM, modifikovatelny, atd...
Gaim v Linuxu - pripomina mi asi nejvic Trillian :D a Kopete je taky celkem dobrej.
7.8.2006 07:30
daenisQIP - rychly, nenarocny na systemove zdroje, mnozstvo nastaveni, bez reklam, free, lokalizacia. Co viac treba?
7.8.2006 03:17
Matajon[QUOTE=daenis]Co viac treba?[/QUOTE]
Treba vic moznosti prizpusobeni, dalsi protokoly (AIM, Jabber, YIM ...) atd ? :)
7.8.2006 06:16
daenis[QUOTE=Matajon]Treba vic moznosti prizpusobeni, dalsi protokoly (AIM, Jabber, YIM ...) atd ? :)[/QUOTE]

no ano.. a ja by som chcel este aby sa dalo pocuvat radio, sledovat TV..
Mohol by som este vymenovat x-veci..

Ja konkretne nemam ludi co pouzivaju inych klientov takze taketo veci ako aj to radio je pre mna bezpredmetne..
hold kazdemu nieco vyhovuje.. teenagers by sa radi hrajkali takze musia tam mat lodicky, karticky a neviem ake blbosti.. mne staci triezvost, nenarocnost.. iba to co potrebujem, nic navyse
7.8.2006 10:30
Withman[QUOTE=daenis]no ano.. a ja by som chcel este aby sa dalo pocuvat radio, sledovat TV..
Mohol by som este vymenovat x-veci..

Ja konkretne nemam ludi co pouzivaju inych klientov takze taketo veci ako aj to radio je pre mna bezpredmetne..
hold kazdemu nieco vyhovuje.. teenagers by sa radi hrajkali takze musia tam mat lodicky, karticky a neviem ake blbosti.. mne staci triezvost, nenarocnost.. iba to co potrebujem, nic navyse[/QUOTE]

Tak tak, QIP je opravdu skvělej, hlavně se mi hodí v práci, kde máme dosti "šyd" počítače a QIP tam na nich chodí bez problémů a hlavně bez nějakého zpomalení systému atd. ;)

V práci jej používám na AthlonXP 550MHz, 256MB, asi 3GB HDD, WinXP, dále na AthlonXP 1,1GHz, 256MB, 10GB HDD, takže nějaké ICQ 5.1 či podobné by absolutně zabily výkon celého PC. :o)
8.8.2006 09:39
tequillaPouzivam Mirandu IM. Trosku mi dalo zabrat, nez jsem se s verzi 0.5. dostal na podobnej vzhled, kterej mely verze 0.4., ale dobra vec se podarila a moznost si do ni nainstalovat pluginy take plne vyuzivam. Obcas pouziji ICQ2Go, ale je to opravdu jen v nejnutnejsich pripadech (vetsinou v nejaky internetovy kavarne na dovolene)
8.8.2006 09:45
tequilla[QUOTE=radyz]Ja jsem na ICQ od 98 roku, v roce cca 2002 jsem zapocal experimentovat s Mirandou, protoze se zdala dokonala - zadne reklamy, mensi hw naroky, podstatne rychlejsi... jenze po zkusenostech, kdy denne se odkonektila a muselo se pripojit rucne, lidem s vysokym pingem neslo odesilat zpravy a hlavne kdyz sel nekdo do offlajnu, tak to miranda spozorovala az za nechutne dlouhou dobu. Potom jsem jen nadaval, proc mu to nechce odeslat zpravu... posleze se dozvim, ze ten clovek vypl pred hodinou a pul pocitac. Takze jsem zpet na pomalem a reklamnim ICQ.[/QUOTE]

Pro Mirandu existuje plugin s priznacnym nazvem "keepstatus", kterej by ti zajistil automaticke pripojeni, pokud se z nejakyho duvodu Miranda odpojila. Me kazdou hodinu odpoji proxy, takze je pro me tento plugin nezbytnosti.
16.8.2006 12:20
KarPoužívám Mirandu :D
A důvod ? To co umí po nainstalování pár desítek pluginů mě nenabídne žádnej jinej IM :)
16.8.2006 02:22
paiaicq uz strasne dlouho, jeste nedavno jsem zustavam spokojene u verze 2003 Pro, ted jsem se zlomil a uz vsude pouzivam 5.1.
28.8.2006 09:46
FanATIkklasicky ICQ, momentalne aktualnu verziu. Najskor ma štvala reklama ale našiel som ICQ Banner Killer takže už je to v pohode a žiadna otravna reklama.
28.8.2006 10:24
Honnya zároveň porušování licence ;)
25.10.2006 09:20
mech13vyhrabavam vlakno z hromady prachu...
dnes sem presel z ICQ5.1 na ktery sem uz pul roku nadaval na QIPa su maximalne spokojene, vic nez sem cekal. orig ICQ se u me uz neohreje, zmetek jeden nestabilni.
QIPa dobre vystihl daenis o par postu vys

EDIT: hlavne taky umi radit kontakty podle abecedy. v tom hnoji co byl v ICQ by se ani prase nevyznalo
25.10.2006 10:24
boboco[quote=mech13]vyhrabavam vlakno z hromady prachu...
dnes sem presel z ICQ5.1 na ktery sem uz pul roku nadaval na QIPa su maximalne spokojene, vic nez sem cekal. orig ICQ se u me uz neohreje, zmetek jeden nestabilni.
QIPa dobre vystihl daenis o par postu vys

EDIT: hlavne taky umi radit kontakty podle abecedy. v tom hnoji co byl v ICQ by se ani prase nevyznalo[/quote]

Já mám ICQ 5.1 v3000 s odtraněnou reklamou, českou lokalizací a starýma dobrýma smajlama. NIKDY za celou dobu co ho mám nainstalované mě nespadlo ani jinak nezazlobilo. Ale souhlasím naprosto s tím, že řazení kontaktů podle abecedy v něm SAKRA chybí, hlavně když tam má člověk kolem stovky kontaktů jako já... to se to pak panečku někdo hledá:stupid
25.10.2006 11:06
BlackFrogicq 5.1, reklamy mi nevaděj, AJ taky ne takže jen ty starý smajly sem tam hodil:) občas mi spadne ale celkem fpoho.... spokojenost:)
26.10.2006 12:31
mech13[QUOTE=boboco]Já mám ICQ 5.1 v3000 s odtraněnou reklamou, českou lokalizací a starýma dobrýma smajlama. NIKDY za celou dobu co ho mám nainstalované mě nespadlo ani jinak nezazlobilo. Ale souhlasím naprosto s tím, že řazení kontaktů podle abecedy v něm SAKRA chybí, hlavně když tam má člověk kolem stovky kontaktů jako já... to se to pak panečku někdo hledá:stupid[/QUOTE]
zkousels OTTD? vim ze se zarucene zesypalo u dvou her (na 90% je OTTD jedna z nich, druha mozna UFO:EU nejake remake) a u spousty dalsich cinosti padalo jenom tak nahodne. nehlede na to, ze kdyz ho ted porovnam s QIPem tak neumi vubec nic. mirandu ani triliana sem zatim nezkousel a asi se k nim ani pres qipa nedostanu
26.10.2006 08:44
boboco[quote=mech13]zkousels OTTD? vim ze se zarucene zesypalo u dvou her (na 90% je OTTD jedna z nich, druha mozna UFO:EU nejake remake) a u spousty dalsich cinosti padalo jenom tak nahodne. nehlede na to, ze kdyz ho ted porovnam s QIPem tak neumi vubec nic. mirandu ani triliana sem zatim nezkousel a asi se k nim ani pres qipa nedostanu[/quote]

ne, ani jednu tu hru jsem nezkoušel, ale pokud si puštím gamesu, většnou stejně ICQ vypínám. Ten QIP neznám, když mi ICQ začne zlobit, určitě ho zkusím, ale zatím tu potřebu opravdu nemám - naštěstí.
26.10.2006 08:51
MatajonJen tak mimochodem ... u AOL se rozhodli resit sireni viru Win32.Stration hodne sveraznym a ponekud nestastnym zpusobem - ICQ5.1 blokuje prichozi odkazy, kdyz vam prijde zprava, ktera obsahuje http:// nebo www, tak ji ICQ5.1 odchyti a smaze .... :stupid
26.10.2006 09:39
tequilla[QUOTE=Matajon]Jen tak mimochodem ... u AOL se rozhodli resit sireni viru Win32.Stration hodne sveraznym a ponekud nestastnym zpusobem - ICQ5.1 blokuje prichozi odkazy, kdyz vam prijde zprava, ktera obsahuje http:// nebo www, tak ji ICQ5.1 odchyti a smaze .... :stupid[/QUOTE]

Inu, co dodat? Asi jen to, ze ICQ never more :D
26.10.2006 09:51
mech13[QUOTE=tequilla]Inu, co dodat? Asi jen to, ze ICQ never more :D[/QUOTE]
ja bych jeste dodal ze to sou poradni kkti. to se uz jinak nazvat neda:mistake
a boboco ma dalsi dukaz nepouzitelnosti ICQ:cool:
26.10.2006 10:06
boboco[quote=mech13]ja bych jeste dodal ze to sou poradni kkti. to se uz jinak nazvat neda:mistake
a boboco ma dalsi dukaz nepouzitelnosti ICQ:cool:[/quote]

Já mám důkaz?! Kde?! Jen mi přijde jako pitomost nechávat si spuštěnej komunikátor na pozadí, když hraju hru...
26.10.2006 10:11
mech13[QUOTE=boboco]Já mám důkaz?! Kde?! Jen mi přijde jako pitomost nechávat si spuštěnej komunikátor na pozadí, když hraju hru...[/QUOTE]
ajo:) on to mozna je umyslne upgrade:) hodne lidi ho vypina, tak se zhodi samo:D jeste by mohly odstranit tu chybovo hlasku.... u nejakyho waru3, 3D a pod to chapu, ale ony to sou zrovna hry, ktery se dajo valit v okne a nepotrebujes kazdy FPS abys prezil
26.10.2006 10:18
boboco[quote=mech13]ajo:) on to mozna je umyslne upgrade:) hodne lidi ho vypina, tak se zhodi samo:D jeste by mohly odstranit tu chybovo hlasku.... u nejakyho waru3, 3D a pod to chapu, ale ony to sou zrovna hry, ktery se dajo valit v okne a nepotrebujes kazdy FPS abys prezil[/quote]

O to nejde (zas tak pomalej PC nemám:D), ale když hraju, což není zas tak často, nepotřebuju aby se mě někdo na něco ptal atp. a pak byl naštvanej, že mu neodpovídám...
26.10.2006 10:22
BlackFrog[QUOTE=boboco]O to nejde (zas tak pomalej PC nemám:D), ale když hraju, což není zas tak často, nepotřebuju aby se mě někdo na něco ptal atp. a pak byl naštvanej, že mu neodpovídám...[/QUOTE]
tohle je provokace když píšeš s tim co máš v podpisu "zas tak pomalej PC nemám" :) já sem na icq skoro pořád invisible takže mi píšou jen hodně dobrý kámoši a kůli těm třeba i přestanu hrát:)
26.10.2006 10:36
boboco[quote=BlackFrog]tohle je provokace když píšeš s tim co máš v podpisu "zas tak pomalej PC nemám" :) já sem na icq skoro pořád invisible takže mi píšou jen hodně dobrý kámoši a kůli těm třeba i přestanu hrát:)[/quote]

Tak to já tam jsem dost málo, protože věčně někdo něco potřebuje a já prostě nemám čas:). Teď si malinko šplhnu... Já mám dobrý kámoše tady na SHW;) :D
26.10.2006 10:43
BlackFrog[QUOTE=boboco]Tak to já tam jsem dost málo, protože věčně někdo něco potřebuje a já prostě nemám čas:). Teď si malinko šplhnu... Já mám dobrý kámoše tady na SHW;) :D[/QUOTE]
to já si na lidi co potřebujou pomoc čas většinou najdu, ale strašně moc lidí mi dělá to že se nejdřív ptaj a pak zkoušej...např. mi před chvílí přišlo "kde si můžu stáhnout azureus?" a vůbec si ty lidi nevšimli že je vždycky odkazuju na stejnej web...:( já teda nejdřív zkoušim a pak se ptám... a v tom asi tkví to že mě považujou za strašnýho PC inteligenta i když třeba tady si připadám jak uplně negramotnej:)
26.10.2006 11:00
boboco[quote=BlackFrog]to já si na lidi co potřebujou pomoc čas většinou najdu, ale strašně moc lidí mi dělá to že se nejdřív ptaj a pak zkoušej...např. mi před chvílí přišlo "kde si můžu stáhnout azureus?" a vůbec si ty lidi nevšimli že je vždycky odkazuju na stejnej web...:( já teda nejdřív zkoušim a pak se ptám... a v tom asi tkví to že mě považujou za strašnýho PC inteligenta i když třeba tady si připadám jak uplně negramotnej:)[/quote]

Já moc rád pomůžu, ale když se člověku ozývaj lidi kvůli jedné hlouposti, kterou jsem jim vysvětloval už několikrát, připadá mi to jako ztráta času. nerad bych se někoho dotknul, ale s pár lidma co znám opravdu nemám trpělivost...:(. Jinak nikdo neví všechno, já když něco vím, (nebo si myslím že vím), rád poradím, dkyž nevím, rád se zeptám a něco nového se dozvím. Třeba v oblasti síťařiny mám velké mezery, programování jde taky mimo mě i když jsem se párkrát o něco pokušel. No, ale to už docela značně odbočuju od tématu. Zkrátka ICQ mě zatím nezradilo, tak uvidíme:)
26.10.2006 11:04
BlackFrog[QUOTE=boboco]Já moc rád pomůžu, ale když se člověku ozývaj lidi kvůli jedné hlouposti, kterou jsem jim vysvětloval už několikrát, připadá mi to jako ztráta času. nerad bych se někoho dotknul, ale s pár lidma co znám opravdu nemám trpělivost...:(. Jinak nikdo neví všechno, já když něco vím, (nebo si myslím že vím), rád poradím, dkyž nevím, rád se zeptám a něco nového se dozvím. Třeba v oblasti síťařiny mám velké mezery, programování jde taky mimo mě i když jsem se párkrát o něco pokušel. No, ale to už docela značně odbočuju od tématu. Zkrátka ICQ mě zatím nezradilo, tak uvidíme:)[/QUOTE]
jo uplně souhlasim, ted nekdy sem někomu něco popisoval napsal sem že se objevila ikonka na liste (psal sem bez háčků) a on si otevřel excel a začal tam na listech hledat nějakou ikonku...:D no já kromě těch zablokovanejch odkazů taky nemám problém s icq...
27.10.2006 09:43
HpsJá používám Skype :-)
Taky messenger,není pouze k volání,je tam i chat a myslím že je to líp udělané než v ICQ.
Jednodušší než ICQ,sofistikovaný,jednoduchý.
28.10.2006 12:06
Ritchie83[QUOTE=Hps]Já používám Skype :-)
Taky messenger,není pouze k volání,je tam i chat a myslím že je to líp udělané než v ICQ.
Jednodušší než ICQ,sofistikovaný,jednoduchý.[/QUOTE]
Aneb z bláta do louže, gratuluji. Lidé se snad nepoučí, používat ke komunikaci uzavřený protokol je cesta do pekel.

Jako nejlepší volba pro IM mně přijde jabber. Klienta nechť si zvolí každý podle osobních preferencí.
28.10.2006 01:59
Hps[QUOTE=Ritchie83]Aneb z bláta do louže, gratuluji. Lidé se snad nepoučí, používat ke komunikaci uzavřený protokol je cesta do pekel.[/QUOTE]
Mohl by jsi mi to nějak osvětlit? Já v tom pro sebe nevidím žádné nevýhody a navíc jsou všechny přenosy dat šifrované.
28.10.2006 11:34
Ritchie83[QUOTE=Hps]Mohl by jsi mi to nějak osvětlit? Já v tom pro sebe nevidím žádné nevýhody a navíc jsou všechny přenosy dat šifrované.[/QUOTE]

Uzavřený proprietární protokol přináší tolik problémů, že nevím, kde dřív začít. Svázaní s jedním konkrétním klientem. Protistrana musí mít účet rovněž u Skype. Není zaručeno, že se chování sítě ze dne na den nezmění (jako se děje např. u ICQ). Změna licencování. Nelze použít v intranetu. Další a další nevýhody. Pro jednoduchost si představte, že by takhle měl fungovat email.

Šifrování považuji za samozřejmost. V případě IM, stejně jako u emailu nikoliv jen pomocí TLS/SSL, ale i pomocí gnupg.
29.10.2006 08:47
Honnytak sem byl nucen přejít na SIM, aspoň že je to Mirandě podobný...
31.10.2006 10:32
FrogPoužívate vôbec niekto Microsoft Live Messenger ? Ja zatial nie ale uvažujem nad tým. Ako ho tak teraz vidim na webe, vyzera graficky a funkčne vydarený, len či neni spomalený :)
6.11.2006 09:26
LamakNevim jestli ho tu nekdo zminoval (necetl jsem prispevky), ale pouzivam qip
Presel jsem ze simu, protoze porad padal a neni uplne odladenej.
6.11.2006 10:44
XKrikOd února 2006 kdy sem dostal pořádnej net(ADSL 2048/256 8GB FUP Telecom)sem začal s icq, asi 2měsíce sem kecal na icq 5, pak sem na netu četl zprávy o různých chybách atd...tak sem přešel na QIP kde sem byl až do září 2006.Qip mi vyhovoval hlavně kvůli suprovejm smajlíkům(ano sem smajlíko-maniak) ale poté mi začalo QIP padat a to dost solidně, tak sem přešel na Trilliana a můžu Vám říct, že bych Trilliana nevyměnil za nic na světě.
8.12.2006 04:43
Petr S.Miranda, to je moje holka ;-)

Líbí se mi na ní snad prostě všechno - ideální partner :-D Můžu si ji nastavovat k obrazu svému ať už po vzhledové tak i po softwarové stránce. Kupa pluginů, možnost napsat vlastní (ač tohoto zatím nevyužívám a třeba se mi to ani nikdy nepoštěstí), vlastní úprava vzhledu, ... Co víc si obyčejný smrtelník může přát :-D

A nejlepší na tom všem je, že je toho mnooooohem víc :p
8.12.2006 04:44
BlackFrog[QUOTE=Petr S.]Miranda, to je moje holka ;-)

Líbí se mi na ní snad prostě všechno - ideální partner :-D Můžu si ji nastavovat k obrazu svému ať už po vzhledové tak i po softwarové stránce. Kupa pluginů, možnost napsat vlastní (ač tohoto zatím nevyužívám a třeba se mi to ani nikdy nepoštěstí), vlastní úprava vzhledu, ... Co víc si obyčejný smrtelník může přát :-D

A nejlepší na tom všem je, že je toho mnooooohem víc :p[/QUOTE]
přemejšlim o tom že si tuhle holku pořídim a trochu jí votestuju:D
8.12.2006 04:53
ZeliToje zajimavy ... tyhle ankety sem si zatim vubec nevsim :notsure.
Ja si vystacim s aisíkjůčkem - vidim kdo je online, prijmu zpravu, odeslu zpravu, prijmu data, odeslu data a navic sem si na nej uz zvyknul. Bannery sem zavrazdil bannerkillerem a tak uz mi vadej jen novy smajlici. Nemyslim si ze bych potreboval jinej messanger.
8.12.2006 05:07
Petr S.[QUOTE=BlackFrog]přemejšlim o tom že si tuhle holku pořídim a trochu jí votestuju:D[/QUOTE]

Můžu ti ji vřele doporučit... Jen doufám, že si někde vyhlídneš nějakou jinou Mirču než tu moji :-D třeba její sestru - není totiž zrovna jedináček :-D

Já jsem totiž totálně zamilovanej :inlove
8.12.2006 07:17
first.indianHodlam presedlat na Trillian Astra. (teda az se bude dat nekde stahnout v plne verzi)
Kdyby to nekoho zajimalo tak at mrkne sem: http://www.ceruleanstudios.com/ap/

Kdyz to s rovnam s tim jak bude vypadat a co bude nebizet ICQ 6 tak mi ICQ pripada jako trapny pokus o radoby novodoby messenger ;) K Mirande se moc vyjadrovat nebudu, zkousel jsem ji ale ne a ne ji prijit na chut...
8.12.2006 11:13
wolf007pouzivam mirandu im+ icq 5.1 verzi pro atlas.cz
10.12.2006 08:53
BlackFrog[QUOTE=Petr S.]Můžu ti ji vřele doporučit... Jen doufám, že si někde vyhlídneš nějakou jinou Mirču než tu moji :-D třeba její sestru - není totiž zrovna jedináček :-D

Já jsem totiž totálně zamilovanej :inlove[/QUOTE]
asi sem se taky zamiloval, ta holka ma neco do sebe:) ale mam problem, u jednoho uzivatele (u ostatnich ne:stupid) mam pozadi i pismo bily-necitelny... u ostatnich mi zustalo nastaveni jako sem mel na puvodnim icq 5.1 :turtle

edit: je to necitelny pro uzivatele na druhy strane, u me je to ok:)
11.12.2006 09:30
Petr S.[quote=BlackFrog]asi sem se taky zamiloval, ta holka ma neco do sebe:) ale mam problem, u jednoho uzivatele (u ostatnich ne:stupid) mam pozadi i pismo bily-necitelny... u ostatnich mi zustalo nastaveni jako sem mel na puvodnim icq 5.1 :turtle

edit: je to necitelny pro uzivatele na druhy strane, u me je to ok:)[/quote]

Tak to je dost zajímavý problém... :notsure S tím jsem se ještě nesetkal... Jaký používáš pack? Nebo máš jen základní balík?

Na druhou stranu, vždycky můžeš v Mirče vytvořit nového uživatele a do něho si pak překopírovat kontakty a příp. i historii zpráv. K tomu slouží např. plugin Import contacts and messages 0.9.2.2 .
11.12.2006 10:00
BlackFrog[QUOTE=Petr S.]Tak to je dost zajímavý problém... :notsure S tím jsem se ještě nesetkal... Jaký používáš pack? Nebo máš jen základní balík?

Na druhou stranu, vždycky můžeš v Mirče vytvořit nového uživatele a do něho si pak překopírovat kontakty a příp. i historii zpráv. K tomu slouží např. plugin Import contacts and messages 0.9.2.2 .[/QUOTE]
kamoš mi doporučil wolf's profi pack 1.3.0 takže jedu na něm:) ale je to fakt zvláštní problém...
11.12.2006 07:14
Petr S.[QUOTE=BlackFrog]kamoš mi doporučil wolf's profi pack 1.3.0 takže jedu na něm:) ale je to fakt zvláštní problém...[/QUOTE]

jj, máš recht! WPMP je fakt docela dobrej ;-) pro začátek... než Tě to začne bavit a začneš si Mirču upravovat :-D
26.1.2007 05:57
first.indianTak jsem si pred par dny nainstaloval vehlasnej QIP... Krome toho ze me kazdy den pozada o autorizaci tak pet botu s reklamou na nejake ruske stranky tak me dneska dostala jedna hlaska:
"You are sending messages too fast. Please wait a few minutes or send messages slower, otherwise you will be disconnected." :stupid
Uz aby vysel Trillian Astra :inlove
30.1.2007 04:31
Fox_VKTak jako asi každý jsem začínal na klasickém ICQ POzději jsem skoušel mirandu ale nějak se mi nelíbila tak letěla dva dny po istalaci. S Linuexm přišel Gaim a Nouzově kozolové Centericq.
POslez jsem na winech přešel na nátlak kámoša na QIP - ten je skvělý a dobře slouží, ale od té doby co spolu s ICQ provozuju Jabber mně nebavilo na widlích mít puštěné dva klienty a tak šel Gaim i na win.
30.1.2007 04:36
Fox_VK[QUOTE=first.indian]... tak me dneska dostala jedna hlaska:
"You are sending messages too fast. Please wait a few minutes or send messages slower, otherwise you will be disconnected." :stupid...[/QUOTE]Jo toto mně dělal taky - ale předchozí verze byly v pohodě.
31.1.2007 12:00
DZer[QUOTE=first.indian]Uz aby vysel Trillian Astra :inlove[/QUOTE]

JJ, taky se těšim až vyjde, podle tý prentace výpadá nejvíc lákavě. Vona už ta verze tři pro je takřka dokonalá.:D Jedíný co mi trošičku schází z časů, když sem měl mirandu je, ukazatel co kdo používá za messanger (což se hodí na to, když komunikují dva, jeden má Mirandu s nákym packem a druhej má Trilliana - při to se nák mlátěj znak. sady a ten druhej, národní abecedu[á,č...] pčečte jako paznaky, protože pak víš že tomu určitý člověku musíš psát bez háčků a čárek....a vůbec je to dobrá vlasnost)

Jo a to že Trilliana nezahrnuli do odpovědí v anketě, beru jako rasovou diskriminaci :D :D
8.5.2007 12:54
DHrideSem si teda stáhl ten qip a nejde se mi furt připojit! Mý icq nick i number mam vložený správně i heslo a prostě nic! Nevíte kde je chyba?
8.5.2007 02:57
mech13proste napis jen tvoje cislo a heslo a ono se to pripoji
8.5.2007 08:02
SpeedFilipICQ 6 a Skype ak sa to počíta
8.5.2007 09:36
BlackFrog[QUOTE=SpeedFilip]ICQ 6 a Skype ak sa to počíta[/QUOTE]
icq 6 se mi uz vubec nelibi je to jak vystrihnuty z casopisu pro deti.
9.5.2007 01:51
wolf007takze momentalne to je: icq atlas verze,qip 2005 8020,miranda 6.8
17.7.2007 10:53
DZerTed sem se zas vrátil k Trilianovi 3 pro... Nějakej čas jsem měl alfa verzi Trilliana Astry ale od tý doby co sem reinstaloval WIN, ses se s Astrou nemoh přihlásit.... vůbec nevim proč. Ale musim říct, že Astra je Good:thumb.
18.7.2007 07:21
JezevecWIP Miranda IM 1.2.1

:)

Jen jsem ještě neošéfoval přepínání uživatelů.
18.7.2007 10:13
BlackFrog[QUOTE=Jezevec;41968]WIP Miranda IM 1.2.1

:)

Jen jsem ještě neošéfoval přepínání uživatelů.[/QUOTE]

Zkoušel jsem víc Mirandiček, a tahle jediná mi padala :)
10.9.2007 12:17
miskobossja pouzivam ICQ 6

nekdy to spadne, nekdy se to odpoji, ale ze bych si stezoval, to nemuzu

zkusim ty ostatni co tady doporucujete, asi prvne Mirandu, s tou ma vice lidi zkusenosti nez s QiP
10.9.2007 03:31
ll.stehlikQIP, přestal jsem používat ICQ, protože strašně často padalo, někdy i každých 10min:angry. S QIPem to nevypadne nikdy, je prostě spolehlivější a má více protokolů než ICQ, hlavně Jabber, ten je perfektní:thumb
10.9.2007 11:01
crasher.kmmně tu chybí ještě ICQ 6 a možnost více voleb :P
11.9.2007 01:03
mech13[QUOTE=crasher.km;48519]mně tu chybí ještě ICQ 6 a možnost více voleb :P[/QUOTE]

anketa uz je vic nez rok stara, tou dobou jeste nebyla ani beta ICQ6

a nevim jak ty, ale neznam moc lidi co by zaroven pouzivaly vic klientu... kdyztak hlasuj pro ten co pouzivas nejvic
11.9.2007 09:47
miskobosstak jsem vyzkousel tu Mirandu, presneji verzi WIP MIranda IM 1.6 a je to fakt bomba
sice me trvalo asi pul dne, nez jsem si to jakz takz prizpusobil jak se me to libi, ale potom je to parada

chci se zeptat, jak se uklada vlastni nastaveni
ja doufam, ze to stejny nebudu muset delat znova
11.9.2007 06:44
Klingacikx[quote=BlackFrog;34590]icq 6 se mi uz vubec nelibi je to jak vystrihnuty z casopisu pro deti.[/quote]

To si myslím aj a preto si vystačím s ICQ 5.1:thumb nič viac mi netreba:inlove
11.9.2007 06:54
...No...Name...ICQ 5,1(slovensky) a QIP(česky...né rusky;))
11.9.2007 07:38
SpeedFilipTak ja som presiel z ICQ 6 na QIP 2005. Presvedcil ma jeden kamarat tak ze mi ukazal licencene podmienky pri instalacii ICQ, Ved kto by ich pri instalacii cital ? :)
11.9.2007 10:28
miskoboss[QUOTE=SpeedFilip;48686]Tak ja som presiel z ICQ 6 na QIP 2005. Presvedcil ma jeden kamarat tak ze mi ukazal licencene podmienky pri instalacii ICQ, Ved kto by ich pri instalacii cital ? :)[/QUOTE]

a co tam bylo primo napsany?
nejaky velky pecky?

jinak nechapu, jak jsem mohl tak dlouho byt na ICQ, kdyz ta miranda je fat super
zustava tam cela historie!! toho nastaveni a jak uz nekdo tady psal, pri reinstalu windows me to cely zustane!!!! to je fakt bomba

jde nastavit profil v mirande i pri jejim spusteni
myslim to jako kdyz ted na tom jedu asi 3 den, a chci si nekam nahrat/ulozit svuj profil
nebo treba kdybych chtel vytvorit profil pro nekoho jinyho
jak se to da udelat?
13.9.2007 11:34
a8nr[QUOTE=miskoboss;48719]jde nastavit profil v mirande i pri jejim spusteni
myslim to jako kdyz ted na tom jedu asi 3 den, a chci si nekam nahrat/ulozit svuj profil
nebo treba kdybych chtel vytvorit profil pro nekoho jinyho
jak se to da udelat?[/QUOTE]

No profil už máš uložený od prvního spuštění, ne? Jinak by to mělo jít nastavením ShowProfileMgr=yes v mirandaboot.ini //edit: a restartuj mirandu.
13.9.2007 11:49
a8nr[QUOTE=SpeedFilip;48686]Tak ja som presiel z ICQ 6 na QIP 2005. Presvedcil ma jeden kamarat tak ze mi ukazal licencene podmienky pri instalacii ICQ, Ved kto by ich pri instalacii cital ? :)[/QUOTE]

Už se ti nelíbilo jejich dodržování, tak jsi je začal porušovat?
14.9.2007 08:14
Weslo[QUOTE=SpeedFilip;48686]Tak ja som presiel z ICQ 6 na QIP 2005. Presvedcil ma jeden kamarat tak ze mi ukazal licencene podmienky pri instalacii ICQ, Ved kto by ich pri instalacii cital ? :)[/QUOTE]
ElCondor to napsal docela hezky
k tématu:QIP - nic jiného už dlouho
15.9.2007 12:16
Pavel Bočekjabber > klient PSI (btw všichni kdopoužívají pro ICQ jinýho klienta než ICQ porušují pravidla a můžou být pozvání k soudu do Utahu nebo kam :p)
2.12.2007 01:17
FAJN-TOMQIP je pro mě nej...
2.12.2007 02:09
ResurrectionMiranda IM (vždy latest stable release)

protokoly:
- irc
- jabber
5.12.2007 11:42
Pavel Boček[QUOTE=FAJN-TOM;67855]QIP je pro mě nej...[/QUOTE]

Jj, hlavně když já si pak píšu s uživatelem QIPu, kterej si ani neprojde nastavení aby věděl co nastavit a mi pak chodí po transportu azbuka :hmm:angry:stupid ale tak těch pár minut než najdu link mě zatím nezabilo a lidi to obvykle hned pochopí co po nich chci když přijde link ;):D:turtle:slug
6.12.2007 12:18
IntriQIPajze, ten mi přirostl k HDD nejvíc.
6.12.2007 09:25
PablermIRC na taku serioznejsiu komunikaciu s vacsim poctom ludí
a ako IM ICQ viem ze je to killer na system ale Slide-a-Lama je podarena hra kvoli ktorej 20MB Ram v idle stave obetujem :D
Stiahol si raz aj Mirandu ale sa mi nejak lenilo nainstalovat, asi jeden z mojich horsich dni :shy:
6.12.2007 08:17
FAJN-TOM[quote=Pavel Boček;69012]Jj, hlavně když já si pak píšu s uživatelem QIPu, kterej si ani neprojde nastavení aby věděl co nastavit a mi pak chodí po transportu azbuka :hmm:angry:stupid ale tak těch pár minut než najdu link mě zatím nezabilo a lidi to obvykle hned pochopí co po nich chci když přijde link ;):D:turtle:slug[/quote]
To se mi ještě nestalo že by mě někdo psal azbukou, většina lidí s kterýma s píšu vědí akorát že musí kliknou na kritičku, napsat číslo a heslo, zmáčknout enter a pak už můžou psát:hmm
7.12.2007 12:11
Pavel Boček[QUOTE=FAJN-TOM;69287]To se mi ještě nestalo že by mě někdo psal azbukou, většina lidí s kterýma s píšu vědí akorát že musí kliknou na kritičku, napsat číslo a heslo, zmáčknout enter a pak už můžou psát:hmm[/QUOTE]

:D máš chat, tak se předveď :cool::slug
7.12.2007 06:02
FAJN-TOM[quote=Pavel Boček;69357]:D máš chat, tak se předveď :cool::slug[/quote]
se dívej:rules
7.12.2007 06:22
Maximus12Měl sem ICQ, Mirandu a QIP a nejlíp mě vyhovuje QIP, má dobré ikony statusu, líbí se mě záložky kontaktů v jednom okně nahoře a taky není od věci vidět u většiny lidi pomocí QIPu co maj za klienta. Třeba při posílání souborů přes něj to ulehčí práci, když člověk ví, že to na druhé straně nepude :) Tak asi tak no
7.12.2007 06:23
IntriNo jo, jenže to, co ulehčuje při posílání souboru zobrazování klienta, to ztěžuje absence ukazatele rychlosti stahování... Ten mi tam hodně citelně chybí. A je to škoda, není to složitý výpočet.
9.12.2007 02:26
CommanderZJa jezdim na Trillian 3.1. A nedockave vyhlizim Trillian Astra :)
9.12.2007 03:24
Intri:-) Podobně jako my s QIPem nedočkavě vyhlížíme QIP Infium.
11.12.2007 08:23
delawareQIP, bylo mi doporuceno a po opakovanych bezduvodnych kolapsech ICQ asi pred rokem jsem na neho presla uplne... Vyhovuje.
12.12.2007 06:56
IntriNo, QIP si sem tam taky postaví hlavu... Ale je to dost zřídkavé. Na druhou stranu přemýšlím, co by mělo QIPu zabránit spadnout, když spadne ICQ. Přece jenom QIP i nativní ICQ klient používají shodný protokol, a pokud spadne ICQ protokol, neměl by mít QIP přes co komunikovat. Docela by mě zajímalo, jak to QIP a ostatní klienti řeší, jestli se snaží najít jinou, funkční část protokolu a tu použít nebo jak.

Edit by Smeli: Ještě jednou a promažu to i s ŽK za OT - thread je tom, kdo používá jakého klienta, ne proč ty používáš toho a tamtoho ne. Díky za pochopení a vyhnutí se dalším, podobným, úletům.
13.12.2007 01:45
mikebTaky sem nedávno přešel na QIPa a zatím pohoda... :)
13.12.2007 02:15
Apophis66Pro me je jednicka Trillian Pro
14.4.2008 01:00
hippoussMam svoji luxusne vytunenou Mirandu a nemuzu si stezovat ;)
14.4.2008 10:18
trodasMiranda s ICQ, MSN a AIM pluginy :)

:thumb
14.4.2008 10:46
hippoussmoje mirandicka vypada takhle, je to zalozeny z davne verze na packu od insekticida - hlavne skin ale od se doby dosti vytuneny ;)
14.4.2008 12:09
raf.kqip infium beta zatím bez problému
15.4.2008 08:50
Janyk1po každým reinstallu systému jinýho, ICQ 5.1, 6, Miranda, QIP, žádnej mi dlouho nezůstane, stopro nevyhovuje ani jeden, ani jeden neni tak špatnej, tak to střídám:) pro co mam teda hlasovat???:D
15.4.2008 09:00
hippoussa mirandu jakou? ...kdyz to napises takhle tak cisty jadro vyhovuje opravdu malokomu ;)
16.4.2008 12:29
pegyJa pouzivam ICQ 6.0, skype, google talk :) zo vsetkym max nespokojny :D
29.4.2008 05:55
caikefPoužívám ICQ 6.0 a Skype a někdy taky chat na lide.cz. Ale na ICQ mi jde video nebo hlasové volání lépe než na Skype
29.4.2008 11:07
WithmanNa XP jsem používal pro ICQ Trillin Pro a byl jsem s ním max. spokojen, s přechodem na Vista jsem migroval na QIP. Nejraději bych však používal MSN, resp. Windows Live Messenger, ale málo kontaktů je problém. :thumbdown
3.6.2008 07:53
hebronPouzivam Qip (ver. 2005-8060), driv ICQ asi od verze 2000 do 4, pak jsem narazil na Qip a zjistil, ze je to daleko lepsi klient - mensi naroky na system, jednodussi a primejsi ovladani, nejsou tu reklamy...opravdu si nemam na co stezovat, je fakt paradni ;)
3.6.2008 10:01
MaxtorMiranda.. proc..? neni co resit.. mam rad veci, ktere neumi to, co nepotrebuji.. funkce navic me jasi se*ou.. takze zaklad Mirandy + par dni vlasniho budovani.. vysledkem je dokonaly messenger..
4.6.2008 01:33
LogoutNo, schází tu volba Miranda a používám jiný protokol
Vlastně mám fční ICQ, Jabber, Skype a LiveMessenger - každej ve vokolí
používá něco jinýho a "obrátit je" na pravou víru svobodného protokolu
se mi zatím nedaří :-)
4.6.2008 02:28
Trippaxpoužívam hlavne QIP (pre jeho jednoduchosť a nenáročnosť), sem tam Mirandu (donedávna len Mirandu)
4.6.2008 08:31
Encore1106Začínal jsem myslim na ICQ 5.1, po nějaký době jsem přešel na QIP 2005 (7981). Aktualizuju hned jak mi QIP oznámí novou verzi, takže teď jedu na 8060. Na NtB mam nainstalovanou ještě ICQ6 kam čas od času přelognu kvůli posílání souborů, který u QIPu ještě nefunguje na 100%, na PC mam ICQ5.1 ze stejného důvodu.

Jinak zkoušel jsem i další prográmky jako Mirandu, nebo QIP Infium. Miranda mě nějak moc neoslovila a na Infium přejdu, pokud se ukončí podpora 2005, nebo až budu mít čas se v tom pohrabat.
4.6.2008 09:06
hippoussnj mirandu musi clovek trochu potunit a pak ji porovnavat, ale u nekoho predci i hola vsechny messengery ;)
s mirandou uz ani problem s posilanim souboru nemam ani pod neverejnou IP, s jinym vytunenym icq modem mi to ted beha vcelku dobre:)
4.6.2008 09:57
bagsja pouzivam qip jiz 3,5 roku a vse je bombastik... avsak nejak me posledni dobou zacina zlobit odpojovani... za den treba 10-20 vypadku mozna i vic... jestli to nebude win Vista 64bit :( nebo mam fakt debilni modem... a to mam 4Mbps
5.6.2008 09:16
mech13[QUOTE=bags;129410]ja pouzivam qip jiz 3,5 roku a vse je bombastik... avsak nejak me posledni dobou zacina zlobit odpojovani... za den treba 10-20 vypadku mozna i vic... jestli to nebude win Vista 64bit :( nebo mam fakt debilni modem... a to mam 4Mbps[/QUOTE]

imho to asi budou podelane ICQ servery...taky me to zlobi

a abych nebyl tak moc OT, tak porad jedu na qipu a plna spokojenost:)
5.6.2008 03:26
bagszvlastni je, ze v praci na jednom PC s XP qip spadne jen parkart za den (cca 8 hodin)
doma na Vistach 64bit pada za 8 hodin tak 20x... fakt uz nevim cim to je :(
5.6.2008 03:39
dkasMam poladěnou Mirandu a mě tedy servery drží. POkud tedy nespadne intet celkově, což nám náš bezdrát občas udělá :)
5.6.2008 03:52
n3fr0nStejně jako dost lidí výše používám Mirandu – je taková minimalistická, přizpůsobitelná a nenáročná, vzhled jsem si dělal celý sám, takže jsem celkově spokojen. Vadí mi jen občasné nedostatky (dejme tomu u ICQ občas nefunguje posílání souborů, statusy ap…) a dost nepřehledné nastavení (když mám hodně doplňků). Na druhou stranu se vývoj neustále rozvíjí a už se těším na verzi 0.8…
6.6.2008 12:35
brightPoužívám především centerim pro jeho minimální nároky, a občas Gajim. Využívám protokol XMPP, a výjimečně i AIM.
6.6.2008 02:20
hippouss[QUOTE=n3fr0n;129586]Stejně jako dost lidí výše používám Mirandu – je taková minimalistická, přizpůsobitelná a nenáročná, vzhled jsem si dělal celý sám, takže jsem celkově spokojen. Vadí mi jen občasné nedostatky (dejme tomu u ICQ občas nefunguje posílání souborů, statusy ap…) a dost nepřehledné nastavení (když mám hodně doplňků). Na druhou stranu se vývoj neustále rozvíjí a už se těším na verzi 0.8…[/QUOTE]

nahod test buildy od 0.8, jedu na nich uz od 0.7 test buildu nikdy problem ;)
s prenosem souboru uz skoro problemy nemam a to nemam nikde verejny IP apod. Momentalne pouzival trochu modifikovanej ICQ protokol od Jarvise, ICQ++ eternity :)
9.6.2008 07:16
xstreetfighterQIP, jednoduche, nenarocne, ucelne, bez reklam, bez atlasu, skvele fce. ICQ 5-6 je vrazda!!!
9.6.2008 11:02
Pavel Boček[QUOTE=xstreetfighter;130643]QIP, jednoduche, nenarocne, ucelne, bez reklam, bez atlasu, skvele fce. ICQ 5-6 je vrazda!!![/QUOTE]

[SIZE="1"]OT: nejlepší na tom je, že tímhle všichni porušujete podmínky užívání, protože jim JDE o tu reklamu...můžete být předvoláni k soudu kamsi do tramtárie :D /OT[/SIZE]
9.6.2008 03:19
a8nr[QUOTE=Pavel Boček;130684][SIZE="1"]OT: nejlepší na tom je, že tímhle všichni porušujete podmínky užívání, protože jim JDE o tu reklamu...můžete být předvoláni k soudu kamsi do tramtárie :D /OT[/SIZE][/QUOTE]

[SIZE="1"]OT: To sice můžeme, ale ČR se řídí LZLPaS a nevydává své občany do států mimo EU.[/SIZE]
9.6.2008 05:39
Pavel Boček[QUOTE=a8nr;130743][SIZE="1"]OT: To sice můžeme, ale ČR se řídí LZLPaS a nevydává své občany do států mimo EU.[/SIZE][/QUOTE]
[SIZE="1"]OT: :) Mno, pro začátek tě jen předvolají k účasti v řízení, pokud nepřijedeš a nebudeš se bránit, tak budeš škodný ty, ne oni :) Řízení proběhne bez tebe a dostaneš pokutku.../OT[/SIZE]

Jen pro toho, kdo to nezná, podmínky jsou na oficiální stránce ICQ. Poměrně zábava, hlavně ta pasáž s 13 roky...nevím, že by zatím někoho žalovali :notsure

Jak jsem psal někde z kraje, sám mám PSI a ICQ transport na Jabber.cz, ICQ m nikdy moc neuchvátilo...mezi ICQ a mnou je díky transportu bariéra a snad bych ani nemohl být postihován hehe :notsure :turtle:slug Jen škoda, že jak zase změnili protokol, tak to už nechodí úplně kompletně :(
20.6.2008 04:25
ignorePouzivam Pidgin, na Linuxech a Trilllian na Winech ... Duvod? Zadnej spam, a rychlost (to souvisi se spamem :-P)
21.6.2008 10:11
MagnattJá používám QIP Infium, je to sice Beta a má ještě spoustu much, každopádně podporuje více klientů, bohužel lidi jsou líní a nechtějí mi přejít na jabber.
21.6.2008 10:35
hippouss[QUOTE=Magnatt;134271]Já používám QIP Infium, je to sice Beta a má ještě spoustu much, každopádně podporuje více klientů, bohužel lidi jsou líní a nechtějí mi přejít na jabber.[/QUOTE]

hehe, taky se snazim co nejvic lidi dokopat do jabberu a oni ne a ne prejit! :mistake
21.6.2008 08:27
Pavel Boček[QUOTE=hippouss;134279]hehe, taky se snazim co nejvic lidi dokopat do jabberu a oni ne a ne prejit! :mistake[/QUOTE]

[SIZE="1"]A proč od tebe tedy mám ICQ číslo a ne jabber adresu ? :angry[/SIZE]
21.6.2008 09:06
hippouss[QUOTE=Pavel Boček;134391][SIZE="1"]A proč od tebe tedy mám ICQ číslo a ne jabber adresu ? :angry[/SIZE][/QUOTE]

pac kdyz sme se kontaktovali tak si mi psal, jaky mam cislo na icq ze ho nemam v profilu, tak sem netusil ze mas jabber a posilal automaticky icq ;)
3.8.2008 03:46
Setikpouzivam qip, hlavne z toho duvodu, ze icq stale nejakym zpusobem blblo (zabiralo prilis pameti, zpomalovalo prilis jine aplikace, kazdy kontakt musel mit jine okno pro komunikaci-to uz ted asi neplati)
hlavne se mi qip zamlouva graficky-zadne zbytecnosti a suprovi smajlici :)
4.8.2008 02:08
koubisMiranda je mi nejsymaptyčtější, i když pořád je to ICQ protokol :-/
4.8.2008 09:46
wapap[QUOTE=harleymaster;1126]jo to by mohlo tak odpovidat,ja ho mam jenom kvuli tem animacim,ale premyslim ze inst. nejakou starsi verzi[/QUOTE]

tak ti nevím,jestli starší verze poběží.. viz. http://www.zive.cz/Bleskovky/ICQ-prestalo-fungovat-s-klientem-verze-51-starsi-verzi-QIP-a-meebocom/sc-4-a-142502/default.aspx
4.8.2008 09:50
wapapPoužívám qip, nenáročný, člověk nemá otevřených 20tisíc oken, když komunikuje s více lidmi(i když novější icq už to umí taky), ale hlavně tam nemá ty stupidní reklamy,xtraz nebo co to bylo a podobné, zbytečné kravinky (:
11.8.2008 01:13
GuldeZačal jsem na ICQ, asi za rok jsem přešel na Trillian, na kterém jsem zůstal nějaké dva roky, a pak přesedlal na Mirandu, která mne ale už teď dost štve, a vyhlížím nový Trillian Astra, na který pak přesedlám...ale ti Japonci jej né a né vydat :notsure.
11.8.2008 01:15
hippouss[QUOTE=koubis;148166]Miranda je mi nejsymaptyčtější, i když pořád je to ICQ protokol :-/[/QUOTE]
tak presedlej na jabber;)
12.8.2008 05:00
kanabisNejdřív sem skoušel mirandu ale nechtěl sem se matlat s tim nastavenim(pluginy?). Tak se stáh trilliana a vše nastaveno z výroby :D
13.8.2008 01:11
koubis[QUOTE=hippouss;150460]tak presedlej na jabber;)[/QUOTE]

Já vím, že někde se začít musí, ale já bych radši přišel k hotovému, až to bude více zažité. V téhle věci jsem spíš konzument :-)
13.8.2008 01:39
Pavel Boček[SIZE="1"]Multiprotokolových klientů je všude plno, můžeš mít obojí...[/SIZE]
16.8.2008 10:59
grapherXQIP Infium. Už nic jinyho...
17.8.2008 08:46
hippouss[QUOTE=koubis;151226]Já vím, že někde se začít musí, ale já bych radši přišel k hotovému, až to bude více zažité. V téhle věci jsem spíš konzument :-)[/QUOTE]
kdyz si tohle rekne kazdej tak to je pak tezky... :D
18.8.2008 08:09
grapherXJeště bych doplnil ,že QIP používám na Windows . Jinak na Linux Opensuse 11 používám Kopete a taky spokojenost
29.8.2008 09:03
LuoslavMoja jasna volba je Miranda,
najprv som pouzival ICQ ale kedze som clovek co ma zmeny rad tak som presiel na Trillian a z neho na Mirandu, od nej uz neprejdem na nic ine pretoze dokaze uplne vsetko okrem telefonovania a tych primitivnych hier (ma aj vlastne hry ale iba ak maju obe strany mirandu s potrebnym pluginom). Mozem si ju nastavit do posledneho detailu......proste rulez :D
7.9.2008 01:53
-HoNY-Začínal jsem před pěti rokama s ICQ, ale postupné jsem si k němu vytvořil averzi. Potom jsem přešel na na Mirandu a po všechch možných pacích a alfa-beta butacích jsem loni přešel na QIP Infium .

Dnes jsem updatoval na 9015 RC3 + čeština a konečně to vypadá, že jsou odstraněný všechny bugy. ;)
8.1.2009 06:43
GUGA74Zacinal sem s ICQ a tak sem i zustal.Hodne pratel ho pouziva take..
8.1.2009 06:49
mstejskaSkype
8.1.2009 07:32
LukeTHDWindows live messenger
9.1.2009 10:02
red1Mno jako vetsina jsem cca pred 10 lety zacal na icq (moc velky vyber nebyl) a to do verze 2003, kterou jsem pouzival dlouho, pak jsem presel na qipa a jsem max spokojenej, uz jen kvuli hw narocnosti.
9.1.2009 03:57
HuncutDoporucuju Digsby, obzvlast pokud alespon trochu pouzivate i socialni site (facebook, twitter).
2.2.2009 06:56
kevin00Používám QIP Infium, jsem s ním naprosto spokojen. Hlavně kvůli tomu, že používám jabber protokol a mohu tam mít i ICQ protokol se svými 2 kamarády co se ICQ drží zuby nehty :D
2.2.2009 08:27
trodasJa se take ICQ drzim zuby nehty, ale mam v Mirande i AIM s MSN. Jak to tak slysim, mel bych si tam asi hodit i Jabber plugin... :)

Jinak QIP me ted trosku zklamal. Zkouseli jsme mezi mnou a kamosem rychlost prenosu dat po netu - on ma docela nabusenou linku a ja take nemam nejslabsi linku a za jak dlouho to prenese typicky 1CD z filmu a pokud on mel QIPa a ja Mirandu, tak to neslo pres 100kBy, typicky jen 80... coz nevyslovne suxx. Jakmile zkusil Mirandu, tak jsme byli na 184k hnedka a chtelo to stoupat... Takze QIP je good, je super to preposilani linku a tak... ale je pomaly na prenosy dat.
Samo ze IM nejsou na prenosy dat, na to je FTP a pod... ale je to zajimavy. A asi je cas se podivat na ten JABBER ...
2.2.2009 08:48
Marenek[QUOTE=radyz;875]Ja jsem na ICQ od 98 roku, v roce cca 2002 jsem zapocal experimentovat s Mirandou, protoze se zdala dokonala - zadne reklamy, mensi hw naroky, podstatne rychlejsi... jenze po zkusenostech, kdy denne se odkonektila a muselo se pripojit rucne, lidem s vysokym pingem neslo odesilat zpravy a hlavne kdyz sel nekdo do offlajnu, tak to miranda spozorovala az za nechutne dlouhou dobu. Potom jsem jen nadaval, proc mu to nechce odeslat zpravu... posleze se dozvim, ze ten clovek vypl pred hodinou a pul pocitac. Takze jsem zpet na pomalem a reklamnim ICQ.[/QUOTE]
jenže tato doba je dávno pryč. klidně se vrať zase k mirandě ;-)
2.2.2009 10:27
kocourleoMirandu, bez dodatečných pluginů, barviček, smajlíků... Pouze protokoly jabber a ICQ (pro dinosaury kteří nedokážou na jabber přejít). To co od ní požaduji mi splňuje mírou vrchovatou (a používám portable verzi, která mi přijde praktičtější).
4.2.2009 12:44
trodasJa tedy neuznavam skinovani programu a ruzny bugr do nich a tak, ale alespon TROSKU pekny to bejt musi:

Takhle vypada moje Miranda. Strizlive, ale pekne... ne?
17.3.2009 02:27
MartyMcFlyV začátcích jsem používál jako každý asi oficiálního klienta od ICQ. Časem jsem řešel na mnohem lepší a rychlejší qip, který použvám dodnes, ale s vylepšením, že můžu konečně v jenom klientovi využívám i služeb protokolu Jabber což je pro mě velká výhoda.

V minulosti jsem experimentoval i s klientem od Microsoftu MSN messenger jestli si dobře pomatuji název, ale vše skončilo na tom, že všichni jeli na protokolu icq.

Howk.
24.3.2009 11:02
LimotoGajim, ICQ jenom přes transport (vysvětlovat všem těm lidem, že Jabber/XMPP není program, na to fak nemám chuť)...
2.5.2009 09:20
AkuhPřed přechodem na počítač Macintosh to byl qip, nyní už jedině Adium jenž je silně nadprůměrným klientem (krom toho jedný který sem našel pro Mac OS X)
7.6.2009 10:43
machjatrillian astra. Je ted v beta testování a je fakt pekný. Podporuje celou řadu protokolů od facebook přes icq,skype až po jabber.:cool::cool::cool:
8.6.2009 11:35
CommanderZ[QUOTE=machja;257124]trillian astra. Je ted v beta testování a je fakt pekný. Podporuje celou řadu protokolů od facebook přes icq,skype až po jabber.:cool::cool::cool:[/QUOTE]

Tebe prijali do betatestovani? Vis, ze ti docela zavidim :)
8.6.2009 12:12
cool.user[QUOTE=CommanderZ;257526]Tebe prijali do betatestovani? Vis, ze ti docela zavidim :)[/QUOTE]

Ted prijimaj kazdyho, coz dle meho nazoru bude asi tim ze po dvou letech "verejneho testovani" uz o astru nema prakticky nikdo zajem.

Osobne nejsem moc spokojenej s mirandou, ale po nekolikahodinovem testovani astry jsem se radsi vratil k ni, nez zustavat dal na astre.
9.6.2009 08:11
Drakenpoužívám QIP asi rok protože s ICQ se nedalo žít... pořád zamrzalo,padalo hlásilo lidi offline když nebyly, někdy nešlo ani poslat soubor,. apod... od přechodu na qip jde vše bez problému
18.6.2009 07:16
Dan86Od doby co sem přešel k Linuxu používám Kopete a úplně si s nim vystačim. Na těch mejch pět a půl kontaktu :D
18.6.2009 09:55
PablerHmmm musel som hlasovat uz pomerne davno kedze uz celkom sucu dobu pouzivam QIP - ICQ protokol :)
na NTB QIP infium kvoli dodatocnej podpore jabbera, .... tak to tak nejak slovne aktualizujem :)
18.6.2009 10:00
cool.userAktualizace na Mirandu 0.8
18.6.2009 10:26
kevin00Taktéž aktualizace z QIP Infium na Mirandu 0.8 ... resp. používám oba klienty podle nálady :D
18.6.2009 11:29
AndrewCZNo na hlavním počítači používám Mirandu, přešel sem na ni kvůli pádům ICQ. Jinak proti ICQ nic nemám.
27.6.2009 10:11
RodriguezSice používám ICQ, ale že bych byl nějak závratně spokojen, to ne. Hodlám přejít na jiný mesenger - nějaký rychlý, nenáročný a přehledný.
1.3.2010 06:36
Hansol58231Používám ICQ (6,5) lidé kolem mě používaj právě icq, je pro mě přehlednej a jednoduchej a reklamy mě nevaděj.
4.9.2010 05:07
SkyVesselU ICQ mě štvala reklama a přišel mi tak trochu přeplácaný a nepřehledný, takže sem zkusil QIP a byla to pro mě jasná volba
7.9.2010 01:48
RichmondCo zkusit ICQ Banner Remover? :notsure
7.9.2010 06:51
SmeliPoslední dobou Trillian a kromě kosmetických vad nemá nic, co bych mu vytknul:thumb
7.9.2010 09:14
16cmfanMiranda, spokojný som :)
7.9.2010 10:20
czhunterDlouho jsem jel na Mirandě, ale verze 9.2 mě poněkud vytočila, tak jsem přešel na Trillian Astra ... a je to takový míň pracný, na rozdíl od Mirandy to funguje už od začátku (podpora různých sítí, hezkej vzhled).
16.9.2010 04:08
tjurnyfacebook chat
21.9.2010 08:42
etisZ linuxu som si zvykol na Pidgin a tak ho používam aj vo win. A k tomu Skype.
19.11.2010 08:29
venyQIP Infium už cca 5 let.Vyhovuje mi uživatlské prostředí i nastavování.Chci vyzkukšet i nějaký Packy ale zatim neni čas :).
Jinak jsem spokojenej i s Windows Live Messengerem.
19.11.2010 10:36
ZoidikICQ 7 ale to v nabídce neni... je celkem historická, možná by neškodil update. Takže dám icq 5 :D
10.7.2011 11:31
jirik864Já používám Trillian Astra, jestli znáte... Dobra a prehledny messenger