reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Redukce USB-Paralelní port - virtuální port v PC

Martas._ (17)|2.2.2008 16:53
Dobrý den, mohl by jste mi někdo prosím doporučit nějakou redukci USB - paralelní port, která by po připojení vytvořila v systému virtuální paralelní port, ne pouze port tiskárny jak je to běžné u většiny těchto redukcí.
Tuto tedukci potřebuji na programování mikropočítačů na notebooku => programovací program bych těžko nutil na port tiskárny.
Intri (3490)|2.2.2008 17:10
A zkoušel jsi to? Redukce USB -> LPT by přece němal být použitelná jen pro tiskárnu. Jen je zapotřebí pak vědět, jaké signály posílat do USB, aby byly v zařízení rozpoznány správně - dost pravděpodobně budou ty signály jiné než kdybys to posílal přímo na LPT. Ale nevím, zkušenosti s programováním hardwaru mám naprosto minimální ( jen pár cvičení v tomto semestru ve škole ).
Martas._ (17)|2.2.2008 18:11
osobně nezkoušel, ale když u e-shopu napišou:

Adaptér USB to paralelní 25-pin port
Po instalaci vytváří na PC USB port tiskárny a tisk probíhá přes USB port.
Nevytváří virtuální LPT port!

tak se mi nechce vyhodit 300 za něco co mi pak taky třeba bude na nic.
a i někde na diskusi věnujici se programovani uP někdo psal že tu co si koupil je na nic, že prave vytvořila ten pitomej port tiskárny a ne vyrtuálni paralelní port, který by se dal v programovaci aplikaci zvolit pro komunikaci.

u některých toto o redukci neuvádí, tak nevim jestli by to chodilo, nebo to tam jen nenapsaly. Právě proto se chci zeptat jestli někdo nemá zkušenosti s tim jak se různé redukce hlásí do systému.

Řešením se slušnou šancí na úspěch by asi byl paralelní port do Express Card slotu, ale stojí 1300 korun, což už mám levnější si sehnat staré stolní PC.
Intri (3490)|2.2.2008 18:25
No, moje teorie by byla taková, že ty ovladače, které se instalují, právě převádějí instrukce určené pro normální USB na instrukce pro LPT, i když se přenesou přes USB. Pokud chceš programovat hardware, budeš si dělat vesměs vlastní ovladač, v čemž by ti ta redukce bránit neměla. Ale fakt nevím, doopravdy je to jen teorie.

Co teorie ale není je skutečnost, že si můžeš od e-shopů zboží "půjčit" - koupit jej a pak jej bez udání důvodu do 14 dnů vrátit. Tak si budeš moct ten port vyzkoušet a pokud ti nebude vyhovovat, můžeš ho vrátit. Tratit tak budeš v nejhorším případě jen na poštovném.
Martas._ (17)|2.2.2008 18:37
no taky sem nad tím "půjčit" uvažoval, ale problem je v tom že se takovéhle věci zavařují do takových tvrdých folii => nedostanu se do toho jinek než rozstříhnout a to už berou jako poškozené a zpět to už nevezmou.
Intri (3490)|2.2.2008 18:49
Hmm, tak to nevím, jestli na to mají právo.