reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Software: kerio firewall

Neregistrovaný (0)|2.2.2008 22:12
Jméno tazatele: rick

Znění dotazu:
po instalaci Kerio firewallu jsem ho neodborně vymazal a teď se ho nemohu zbavit. Vyčistil jsem registry-není po něm památky, ale furt tam je a já se z toho mohu zbláznit. Nevím si rady jak se ho (zbytek jakýsi) zbavit. Chtěl bych použít ten windowsovský a jak ho zapnu tak hlásí, že jsou dva---vypnu ho a hlásí mi ,že je zapnutý KerioPersonalFirewal.
Přitom tam fyzicky nikde není (podle mne)

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Encore1106 (424)|2.2.2008 22:19
Zkus ho znova nainstalovat a potom regulérně odinstalovat (přes Přidat/Odebrat programy).

Jen tak mimochodem:
Brána firewall systému Microsoft Windows (součást WinXP SP2) není plnohodnotný osobní firewall a nelze jí tak doporučit jako vhodný nástroj pro řádné zabezpečení počítače. (wictor, viry.cz)
Neregistrovaný (0)|2.2.2008 22:30
Jsem zapomněl předtím napsat, že to jsem zkoušel hned po neodborným vymázaní Kerio Firewallu . Znovu nainstalovat a pak vymazat jak se má, ale nepomohlo to. Je to tam někde furt---kolega mi radil abych v nouzovém režimu se pokusil vyčistit registry od Kerio. Nepomohlo. Nezbude než znovu nainstalovat Windows.
Brecht51 (55)|3.2.2008 08:57
Zdravim, znovu naistalovat a odinstalovat přes TuneUp Utility. Alespoň mě to pomohlo.
pas!k (3765)|3.2.2008 11:30
Stahni si your unninstaler .. nainstaluj ho pak nainstaluj kerio firewall a odinstaluj ho pomoci your unninstalerem .
Zoidik (1405)|4.2.2008 13:07
Zkusil bych na disku najit po něm zbytky, Program files a normálně smáznout pokud tam něco bude. Občas mi to pomuže. Jinak tenhle mám taky a jsem s ním naprosto spokojen, co tě vede k tomu aby jsi ho měnil za ten Wokňáckej? Jiank jak píše Encore1106 tak má pravdu že windows firewall neni plnohodnony firewall. Monitoruje pouze příchozí spojení a to je všechno. Kerio ti hlídá i porgramy který spouštíš, nebo se snaží spustit system. Všechno ti nahlásí pokud máš nastaven učící mod. Z počátku to sice otravuje, ale sotjí to za to. Vřele doporučuji ho nechat
Jezevec (607)|4.2.2008 13:10
Osobně používám taktéž Kerio a co bych nikomu nedoporučil je nahrazovat jej Windows XP "firewallem", který chabě kontroluje pouze příchozí spojení, podotýkám chabě. Když jiný firewall tak dobrý je např. Tiny Firewall nebo ZoneAlarm, ale ten má občas potíže s některými Torrenty.
Neregistrovaný (0)|4.2.2008 15:02
Děkuji všem co mi chtějí pomoci.
Software TuneUp Utility je výborný program, ale i on mi nepomohl.
Mám momentálně takový stav s tím firewallem :
1--po zapnutí PC v Centru zabezpečení se ukáže, že Brána firewall je Zapnuto
(Program Kerio Personal Firewal je aktuálně zapnut)
2--odinstalovat ho nejde, neboť nikde není
3--pomocí TuneUp Utility některé registry nejdou smazat
(Kerio HIPS Driver) píše: Přístup byl odepřen

4--největší sranda je, že při instalaci Kerio Personal Firewall mi napíše:
"Error 1714 The older version of Kerio cannot be removed"

takže nainstalovat a odinstalovat Kerio mi nejde a ani do hlavy mi to nejde :)


Samozřejmě je tento firewal o moc lepší než windowsovský. Jestli se mi to podaří vyřešit, tak Kerio si namontuju -- nezanevřel jsem na něho.
pas!k (3765)|4.2.2008 15:10
zkus jeste ten your unninstaler .. pokud s eti ukaze v nabidce pro odinstalaci odeber ho tim nastrojem
Jezevec (607)|4.2.2008 15:13
To je velmi prazvláštní záležitost. Patrně jsou rezidentní některá rezidua Kerio event. se používají/jsou načteny registry, do kterých díky tomu nejde zasáhnout. Možná by stálo za to se podívat do Správce úloh systému a prozkoumat, jestli některá rezidua nejdou z paměti odstranit ručně, a pak se pokusit něco dál provádět s instalací/odinstalací Kerio. Různé čistící prográmky apd.
Huncut (56)|4.2.2008 18:29
Zkus se podivat jake ti bezi sluzby. Start -> spustit -> services.msc, tam mozna jeste bude nejaka kerio sluzba zapnuta a to treba dela problem. V tom pripade ji dej zakazat a snad to pomuze.

Jinak jako firewall mohu doporucit nove Comodo. Ale je samozrejme na kazdem, jestli chce mit PC v bezpeci a nebo chce aby ho firewall moc neotravoval. Tyhle dve veci bohuzel nejdou uplne dohromady :-)
Neregistrovaný (0)|4.2.2008 20:04
Díky všem!
Sice se mi to nepodařilo odstranit. ale aspoň budu chytřejší a příště si dám větší pozor.
"Format c:" to vyřeší! Stejně si musím udělat pořádek v PC.
Aspoň jsem díky vám objevil 3 moc dobré programy.
Ani takové manévry v PC nejsou na škodu. Sice už jsem mohl mít novou instalaci woken, ale nic není na škodu.
Ještě jednou všem děkuji.
Encore1106 (424)|4.2.2008 21:42
Ještě možná zkusit vyčistit ty registry pomocí TuneUp Utilities v nouzovém režimu.
Sice nevím, jak se TuneUp Utilities a Kerio v nouzovém režimu chovají, vyzkoušet budu moc nejspíš nejdřív zítra...
pas!k (3765)|5.2.2008 06:29
Hmm asi to chtelo poradne prolizt sluzby protoze to kerio mohlo mit porad neco nahozenyho napadl me jeste procesexplorer kterym by se to dalo checknout. Ten pad instalu podle me mohl byt tim ze napozadi porad bezela nejaka sluzba spojena s keriem i kdyz u winroutu si to kerio vsechno samo vypina treba pri instalu update .. u toho personalu si ale jistej nejsem .
Smeli (2302)|5.2.2008 08:09
services.msc nebo msconfig by to vyřešil si myslím (najít službu, zakázat). Pokud mohu doporučit tak nové Comodo nebo staré Jetico (free)... Každopádně, Kerio je mrtvé a XP fw je spíš brána než zeď... :)