Strana 1 z 8 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 111

Téma: Q6600, taktovanie

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2007

Chcel by som sa spytat na vas nazor, ci sa mam pustit do taktovania tohoto procaku, ake s tym mate skusenosti a podobne. Mam totiz SLi GT8800 a mam pocit, ze moj procesor ich dost "brzdi".

QuadCore Intel Core 2 Quad Q6600, 2400 MHz (9 x 267)

S taktovanim nemam vobec ziadne skusenosti, takza kazda rada pre "nooba" sa zide. Uz som si robil trochu prieskum, asi by som mal upgradnut chladenie.

INFO O ZOSTAVE V PODPISE
    Naposledy upraveno uživatelem sheira: 03-02-2008 v 01:21
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele P@pi
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od sheira Zobrazit příspěvek
    ...
    No tak předně to chce teploty při zátěži :-), třeba Orthosem.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2007

Naposledy upraveno uživatelem sheira: 03-02-2008 v 00:48

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

jak dlouho ty bylo zatizeny? zda se mi to na freezera dost dobry vykon, nebo to enbylo zatizeny dost dlouho aby z toto bylo neco poznat... chce to aspon 20-30 minut pod zatezi

jinak k OC - proste sniz delicku pameti (tj podtatkuj je), radsi trochu uber na Vcore - tak na 1.25V a zacni zvedat FSB

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2007

Dnes to necham bezat cez noc..tieto teploty boli po nejakych 10minutach

Registrace
    May 2006

mmnt... mam takovy pocit, ze jsi mel zatizena jen dve jadra... nevim na 100% jak u ctyrjader, ale zda se ze orthos 4 jadra nevytizi ale jen dve a budes muset orthos spustit dvakrat - tj 2x2 jadra
    pres noc vubec neni potreba, staci tech 20 minut zatizit vsechny jadra. je to jenom pro zjisteni teplot, ne k otestovani stability

a k mereni teplot pro jistotu pouzij nejnovsi coretemp

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2007

Je to tak, Orphos zatazil iba 50 perecent. Nakoniec som pouzil Prime, nechal som to cez noc (kedze som ajtak planoval stability test).

Nie najlepsie, ale planujem si kupit thermal pastu, co by mohlo zlepsit teplotu o tych 10 stupnov.
    Skoda len, ze tu sa tazko da zohnat Artic Silver 5.

Registrace
    May 2006

o 10 stupnu pasta rozhodne nepomuze, vetsinou tak 3-4
    a jestli jsi nechal tu co byla na freeezeru tak by to mela byt MX-1 nebo MX-2 a to jsou jedny z nejlepsich past (melo by cenu menit jedine tak za liquid pro ale ta je dost draha, na to bych se vykaslal a az tak super neni)

ty teploty jsou krasny tak se do toho pust - jak jsem psal - podtatkuj RAM, o neco sniz Vcore a zvedej FSB (mozna bude potreba rucne nastavit casovani RAM)

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2007

Fajn. Este teraz zistit, ako Precital som uz kopec guide a pozeral som aj moj bios, no niektore tie moznosti (co vidim v "manualoch") jednoducho neviem najst, alebo som si neni isty, ci to neni nieco ine.

Ak by niekto mal skusenosti, mohol by sa podelit

Moj BIOS je:
    BIOS Type Award
    BIOS Version 0804
    Award BIOS Type Phoenix - AwardBIOS v6.00PG
    Award BIOS Message ASUS P5NT WS ACPI BIOS Revision 0804
    System BIOS Date 08/22/07

Vyzera to tak, ze vsetko mam ponastavovane na auto a taktiez mam problem najst tam taktovanie RAMiek.

Registrace
    May 2006

podivej se do manualu, nektere moznosti se ti zobrazi az nastavis nektere hodnoty na manual

treba u gigabyte se vsechny pokrocile volny zobrazi stiskem CTRL+F1 v uvodni obrazovce biosu, ted jsem proletel manual tvoji desky nic takoveho jsem nenasel, jen se u neceho pise ze to a to musi byt na manual

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2007

Vsimol som si ze AI Tuning mam nastaveny na auto, mozem tam nastavit aj manual (co mi odkryje niektore moznosti potrebne na OC) ale taktiez tam vidim moznost "Overlock 2% , 10% , 20%...). Je to na nieco dobre?

Registrace
    May 2006

je to automaticky pretaktovani, kdyz si to pretaktujes rucne tak to mas mnohem lepsi

dej tam manual

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2007

No pozeral som sa nato, som z toho dost v prdely. V tomto biose to neni take jednoduche ako v navodoch:

"FSB: cislo
    Vcore: cislo
    atd."

aj ked dam manual tuning, je tu vela moznosti, ktorych funkciu vobec nepoznam a potom sa vlastne stracam a neviem, ktore udaje su TIE podstatne.

http://www.manualnguide.com/dl/8962/
    strany 84-88

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Jackal1
    Registrace
    Jan 2007

Ano, to mi říkej, já taktoval 3 dny, než jsem se trochu orientovat. Nakonec jsem se dostal na 3,4GHz při 1,4V stabilně, ale nechal jsem to na 3,2GHz i to je brutální výkon. Jedu na 1,360V pri 1700ot/min. mi Zalman topí maximálně 56°v zátěži.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2007

Ja som zatial nic nemenil, kedze som si neni 100% isty..nieze by som nevedel co a ako ale proste tie nazvy v tom mojom biose su trochu odlisne a neviem na sto percent co je co.

Strana 1 z 8 123 ... PosledníPoslední