reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

NVidia - dva jazyky

B.Gen.Jack.O.Neill (165)|3.2.2008 08:02
Ahoj, tak tohle tedy nechápu. Mám dva stejný windowsy na dvou partitionech, dvoje stejný ovladače, stejný install soubory, a jedny se nainstalovaly (pokaždý) česky, a druhý anglicky. Jak je to sakra možný?
mech13 (5526)|3.2.2008 08:46
tak to je dobry sotek:) nemohl jsi mit treba na jednech zrovna prepnuty na anglicky rozlozeni klaves?
B.Gen.Jack.O.Neill (165)|3.2.2008 10:41
Opravdu ne. Reinstaloval jsem je, a stalo se to znova, já to nechápu. Verze stejné. Ale neformátoval jsem předtím disk, nemůže to být pozůstatek z ovladačů minulého Winowsu?
mech13 (5526)|3.2.2008 11:01
pokud jsi formatoval tak tam nic nemohlo zustat...
Encore1106 (424)|3.2.2008 11:04
[quote=B.Gen.Jack.O.Neill;86796]Ale neformátoval jsem předtím disk, nemůže to být pozůstatek z ovladačů minulého Winowsu?[/quote]

Trochu blbej dotaz, ale používal si stejnej instalační soubor? Možná si stáhl sice stejnou verzi ovladačů, ale jinou jazykovou mutaci...
B.Gen.Jack.O.Neill (165)|3.2.2008 12:04
Proč blbej dotaz? Už se mi kolikrát stalo u některého programu že přejal nastavení z minulého Win, že po instalaci bylo vše nastaveno jako minule.
Intri (3490)|3.2.2008 12:31
[quote=mech13;86803]pokud jsi formatoval tak tam nic nemohlo zustat...[/quote]

To bohužel asi není pravda... V pátek jsem zapojoval do sítě jedno PC jako náhradu jiného, které exlo. Použil jsem nejdřív svůj Windows, protože nový zatím nebyl k dispozici. Nazval jsem ho jako Zkusebni. Zapojil do sítě, on se v síti hlasil jako Zkusebni, všechno v pohodě. Pak jsem disk formátoval ( pravda, pouze rychlým formátováním, tím to asi bude, nebo ještě rozdělením disku na tři logické, ale stávat by se to nemělo ), nainstaloval nově koupený Windows, zapojil do sítě a když zvolil "Místa v síti", viděl tam kromě těch dvou zasíťovaných PC ( které vidět měl ) i PC Zkusebni, který jsem právě přeformátoval. Takže očividně něco z původní instalace zůstalo, i když to pak po pár reloadech zmizelo.
mech13 (5526)|3.2.2008 12:47
Intri - to imh byl spis nejaky zbytek v cache v siti nebo nekde...
Intri (3490)|3.2.2008 12:55
I po půl hodině instalace?
Encore1106 (424)|3.2.2008 12:59
[quote=B.Gen.Jack.O.Neill;86828]Proč blbej dotaz? Už se mi kolikrát stalo u některého programu že přejal nastavení z minulého Win, že po instalaci bylo vše nastaveno jako minule.[/quote]Přečti si ještě jednou a pořádně, co jsem napsal a pak až reaguj...! Blbej dotaz byl muj, zněl "používal si stejnej instalační soubor?" a zatím jsi mi na něj neodpověděl.

[OT]Co tak koukám, tak asi čteš jenom to, co se ti hodí, myslím, že tohle není první případ. Hádat se ale nebudu...[/OT]
mech13 (5526)|3.2.2008 13:00
okolni pociteace ve win funguji... no rekneme vselijak... nevim, mozna to je blbost, ale imho mensi nez ze neco prezilo format
Intri (3490)|3.2.2008 14:00
Jo, smysl by to dávalo, co by ne.

Ohledně jazykových verzí - pochybuju, že jedna instalace Windows obsahuje všechny jazykové mutace, které obsahovat může. To by se na nevešlo ani na CD, ani DVD. Podle mě používáš jiné verze instalace, nebo někde něco špatně nastavuješ ( anglická a lokální verze by teoreticky v jedné instalaci být mohla ).
husky14 (4214)|3.2.2008 14:15
[QUOTE=Intri;86868]Ohledně jazykových verzí - pochybuju, že jedna instalace Windows obsahuje všechny jazykové mutace, které obsahovat může.[/QUOTE]On nema problem s mutacema winu, ale Forceware.... ;)
B.Gen.Jack.O.Neill (165)|3.2.2008 16:16
Encore1106: Jo, promin, já to přečetl, mě to jen nedošlo... Jinak, pokud se nepletu, tak ty ovladače nemají ani českou verzi, (alespon jsem ji tam nenašel) přitom se spustí česká instalace.
pavel_p (993)|3.2.2008 16:30
S těmi windows ve skupině se mi zdá, že jeden počítač (prvně puštěný) se zvolí jako ... no řadič domény je blbý název, ale nějak zodpovědný za správu skupiny a ostatním pak předává informace o počítačích ve skupině. Už jsem např. zažil, že pokud byl prvně zapnutým počítačem notebook s vistama, tak si okolní počítače nemohly vzájemně prohlížet disky. Přesnou konfiguraci firewallu a zabezpečení sítě si bohužel nepamatuji.

Ovladače sice ve výběru češtinu nemají, ale nevylučuju, že je ve verzi international, kterou stáhneš, pokud zvolíš jiný jazyk než english.
B.Gen.Jack.O.Neill (165)|3.2.2008 18:41
Tak, asi to mám. Ta instalace umí (možná záměrně, možná chybně) použít instalační soubory předchozího ovladače ketrý je ve složce NVidia (rozbalovací), i když se jedná o starší verzi, a nějak je zkombinuje. Všechno jsem vymazal, přeinstaloval, a už to šlo. Doporučuji před instalací nového ovladače karet NVidia nejprve smazat složku NVidia na C . Ale ted po me chce zase Win. abych když ho pustím odklepl svůj učet, i když tam jiný není a heslo tam nemám. Ach jo.
pavel_p (993)|3.2.2008 18:59
Píšu po paměti, možná to nebude přesné:
- vlez do ovládacích panelů, možnosti složky, někde najdi zjednodušené sdílení a zabezpečení - zruš zaškrtnutí
- dej vlastnostnosti konkrétního adresáře, kam nemáš přístup, na záložce zabezpečení by mělo být něco jako převzít oprávnění (možná je to víc skryté pod nějakými pokročilými volbami)
- použij to i na vnořené složky
EDIT: http://support.microsoft.com/kb/308421/cs
PS: tak sem ani nevěděl, že xp home umí práva v nouzovém režimu ...
Intri (3490)|3.2.2008 20:06
[quote=husky14;86872]On nema problem s mutacema winu, ale Forceware.... ;)[/quote]

Aha, blbě jsem pochopil... Tak tady bohužel nepomůžu, nikdy jsem neměl grafiku od nVidie.

@Pavel: To by dávalo taky smysl, jeden z těch dvou PC nebyl restartovaný po celou dobu instalace a zapojování do sítě. Pak ale zase pro změnu nerozumím, poč zůstal v nabídce počítač, ke kterému nebyla šance se připojit - už neexistoval? Nějaký bug ve Windows ohledně aktualizace síťových zařízení? Jinak asi by to chtělo už pokračovat na skládce, tady jsme OT.