reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

2 Monitory

Zoidik (1405)|4.2.2008 07:56
Zdravím pánové. Mám problem, potřebuji na GK viz podpis připojit LCD televizi jako druhy monitor a naklonovat obraz. Jedná se o televizi http://www.samsung.com/cz/products/lcdtvs/lcdarchive/le32r71b.asp?page=Features a monitor mám taky SAMSUNG ( 205BW ) Monitor mam připojeny přes DVI a TV D-SUBem přes redukci z DVI. Numůž nastavit aby každý panel měl své rozlišení. Tzn monitor 1680x1050 a TV 1360x768. Pokud nastavím rozlišení TV vše je celkem v pořádku, jen na monitoru mam ořezany obraz. Pokud nastavim rozlišení monitoru tak TV nefunguje. Určitě napíšete tak nastav pro každý panel rozlišení vzlášt. Jenže to nejde. Jsem si s tím hrál 4 hodiny, používal i nástroj dodaná přímo ke GK a nové ovladače nepomohly. Tady jsem našel jedno téma k tomu, ale nic jsem tam nenašel k mému problemu. Jestli někdo něco ví, tak pls pisněte. Jediné co se mi povedlo,tak bylo že jsem si zrušil ikony a občas mi zmizne i spodní lišta.
Johnny007 (40)|4.2.2008 09:43
Treba pouzit: "rozsirena pracovna plocha" a nie klonovanie obrazu, lebo pri klovani sa Ti toto nepodari.
Ja napr. pouzivam Pre monitor rozlisenie: 1280x1024 a pre TV 1920x1080
HDTV je pripojena cez TV-OUT v zapojeni R-G-B.
Treba vyskusat aj ten TV-out vystup, podla specifikacie, by Tvoja GK mala mat vystup HDTV-out.
Zoidik (1405)|4.2.2008 11:58
Mno rozšíření jsem zkoušel, nepomohlo.HDTV myslim nemá. 2xDVI + S-VIDEO k němu jsem dostal redukci na RGB ale prioritně chci použít D-SUB jelikož přes S-VIDEO je šilenej obraz a ta redukce tomu nepomuže jelikož jsou to jen vyvedené dráty. Otázkou jak jsou kvalitní vstupy na TV, ale řikam jedná se mi o D-SUB připojení
Jezevec (607)|4.2.2008 12:44
Bez podpory HDTP resp. HDTV přes S-video velká rozlišení na TV nedostaneš.
Zoidik (1405)|4.2.2008 12:52
ja to nechci tahat přes S-VIDEO Od začátku to mam spojené D-SUBem ( ten 15ti kolikovej modrej kabel co vede hlvaně ke strým monitorům ) jiank přes S-VIDEO jsem obraz narval na tuhle TV,ale obraz byl jako vždy šílenej, proto chci D-SUB když to TV má
Jezevec (607)|4.2.2008 13:02
Používal si Display Manager z nejnovějších Catalyst Control Panel?

ps. U nVidiových nView je situace podstatně snazší.
Zoidik (1405)|4.2.2008 13:12
jj používal. Taky jsem normálně přes valstnosti na ploše. Přestal jsem až mi spadl počítač, respektive zmizely ikony a systemová lišta..... dnes obnovim a budu zkouše dále. Jenže potřebuji abych měl monitor na jinem rozlišení než TV. Podařilo se mi dostat na TV plochu, ale musel jsem mit na monitoru nastavené rozlišení TV. Nemužu nastavit rozdílá rozlišení a nevim proč, ta potvora asi posílá stejný signál do obou výstupů
Johnny007 (40)|4.2.2008 21:30
Co je to presne za kartu? Product code?
Na webe vyrobcu som nasiel take karty co maju HDTV out.
napr.: Product Code: H195PRF512DD-R

LCD-TV ma [Komponentní signál (Y/Pb/Pr)] vstup a to by mohla byt cesta na prepojenie, otazka je ci aj karta?
Zoidik (1405)|5.2.2008 05:45
Mno tak jsem s tim zase včera trochu zápasil. Přes D-SUB se mi to neopvedlo rozchodit. Co jsem se díval, tak ta moje karta má redukci na HDTV, takže předpokládám že ho má, jiank to číslo se dnes pokusím zjistit. Jinak jsem udělal ještě jednu věc. Našel jsem redukci na jeden kabel ne na tři, ted si nevzpomenu jak se tomu řiká, tak pardon ( myslim že kompozitní ). Nejsou z toho porstě tři kabely, ale jeden. Ale obraz je šilenej... Mno pokud někdo nedostane nápad jak to rozchodit po D-SUB, tak se na to vykašlu. Na HDTV asi neseženu prodlužovací kabely,komponentní vstupy TV má. O D-SUB se snažim jelikož je na něm řekl bych nejlepší kvalita obrazu.

Pokud ve vlastnotech na pološe použiji rozšírení plochy, tak se mi vskutku rozšíří o další panel. Jenže pracovní plocha. Asi bude problem v tom že bez odpojení kabelu k monitoru nedonutím grafiku aby mi poslala dva signály s jinym rozlišením na každej vstup a automaticky prodlouží pracovní plochu.
Zoidik (1405)|7.2.2008 12:43
Mno tak jsem si zjištoval co to šlo a Grafika posílá na oba konektory stejné rozlišení, jediná možnost je že se v ovladačích GK vytovří profily s nastavením plochy a při přemínání na TV se změní profil. Díky všem zúšastněním na dotazu.