reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zapojenie 2 mikrofonov (Audigy SE)

_Obor_ (21)|4.2.2008 11:28
Zdravim, mam v PC Audigy SE (je tam aj integrovana zvukovka vid MB v podpise, ale ta je vypnuta). Potrebujem nejak poriesit zapojenie repro+klopovy mic a headset-u (Sennheiser PC 131). Len pre vysvetlenie, headset pouzivam pri hrani hier a repro+mic na Skype (vola cela rodina :-).
Momentalne stale prepajam jacky, ale vysledkom urcite bude znicenie konektorov vo zvukovke. Repro (out) vystup by som mohol vyriesit redukciou 3.5 jack na 2x3.5 jack (pri pouziti sluchadiel sa daju repraky vypnut, pri pouziti reprakov sluchadla nepocut). Problem je hlavne s mikrofonom. Ako ich zapojit tak, aby sa dali prepinat?
Alternativou by bolo zapojit do zvukovky predne audio. To som uz aj skusal, ale mikrofon nejak blbol - mozno som to mal zapojene zle. Ale hlavne, Audigy SE myslim nevie prepinat medzi prednym a zadnym vstupom. Integrovana zvukovka to vie, ale u nej som nebol spokojny s urovnou hlasitosti na vstupe.
Nejake napady?
Dik.
...No...Name... (586)|4.2.2008 18:19
Je to na mě moc požadavků najednou...Takže k tomu přepínání mikrofonů.Já bych to asi vyřešil tak,že bych koupil nějaký takovýhle přepínač repra.No a místo toho že píchneš zelený jack do výstupu repra,dáš ho do vstupu mikrofonu...na druhý konec pak píchneč oba dva mikrofony+sluchátka a je po problému...

//A repro/sluchátka podobně...
Milan Šurkala (160)|4.2.2008 21:23
Osobně to mám vyřešeno takto. Na základní desce mám integrovanou zvukovku, která je hardwarově zapnutá v BIOSu a jsou do ní zapojeny sluchátka (včetně mikrofonu). Mám tedy obsazené dva jacky integrované zvukovky (line-out a mic).
Pak mám PCI zvukovku SB Live! 5.1, do které jsou napojeny repráky (tedy line-out). Celý komp je nastaven, aby výchozím zařízením byla SB Live!, a pouze ve Skypu mám nastavenu integrovanou zvukovku. Protože je zde výstup pouze na sluchátka, z repráků se line třeba hudba, ale telefonní hovor jde jen do sluchátek. Celkem fajn věc. No dle vlastních požadavků to nebude těžké poupravit.
Aktivoval bych integrovanou zvukovku a na ní přepojil všecko co používáš ke Skype hovoru (ať už je to cokoli), nějak už tu hlasitost rozumně nastavíš (ve Windows, Skype, a kdo ví kde ještě a co na to má vliv,...) a na Audigy bych nechal ty hry tak jak jsou dnes.
_Obor_ (21)|5.2.2008 10:21
@ ...No...Name... - presne nieco take som mal na mysli, len som nic nenasiel (pri najhorsom som rozmyslal, ze si to vyrobim sam). Jedine, co ma odradza je cena :-( (ale inak, dotaz si pochopil spravne :-)

@Milan - dik, Milane, skusim urcite najprv toto riesenie. Uvazoval som nad tym tiez, ale nejak mi nesedelo nechat aktivne obe zvukovky (pritom, v minulosti som to uz pouzil).

Dik obom za odpoved.
...No...Name... (586)|5.2.2008 11:33
Ještě jsem pohledal a našel podobný přepínač za 130Kč,-:eek:;)

http://www.lan-shop.cz/datove-prepinace/ostatni/27696
_Obor_ (21)|5.2.2008 12:42
Tak to je presne to, co by som potreboval :-) Je to elegantnejsie ako pouzit obe zvukovky.
Ale aj tak asi najprv skusim tie dve zvukovky ;-)
Milan Šurkala (160)|5.2.2008 13:05
To jsem ani nevěděl, že něco takového existuje. Řešení dvou zvukovek má výhodu v tom, že nevyžaduje žádné další náklady, ale jestli je ten přepínač jen za 130Kč, tak se jedná o velmi dobrou možnost jak dosáhnout téhož.
_Obor_ (21)|5.2.2008 14:59
Hmm, zda sa, ze ten prepinac za 130Kc ma tiez len 1 vstup na mic a 2 vystupy (rep/sluchatka). Objavil som vsak este lacnejsi kusok, ktory podla vsetkeho ma 2 vstupy a 2 vystupy (usudzujem podla obrazku zo stranky vyrobcu, kde vidiet, ze druha zdierka zo spodu ma popis AUX IN) http://www.media-tech.pl/products/images_big/mt0817_01.jpg. Da sa to kupit za 110Kc tu http://www.softcom.cz/produkt/media-tech-media-hub3x-stereo-jack-35mm/?flist=1
Poslal som do softcom-u otazku, ci to ma ozaj 2 vstupy, tak uvidime, co odpovedia.
...No...Name... (586)|5.2.2008 15:24
Je fakt že podle obrázku jsou tam vstup na mikrofon, výstup na sluchátka, vstup něčeho dalšího(AUX IN) a výstup repra...Ale popis na té stránce mi nic neřekne...Našel jsem info ale jinde...[QUOTE=http://shop.computershop.cz]Popis produktu:
Audio rozbočovač pro připojení sluchátek, reproduktorů, mikrofonu a dalšího audio zařízení.
Výstupy: repro, sluchátka
Vstupy: mikrofon, aux-in
Nastavení hlasitosti
Připojení ke zvukové kartě 2x jack[/QUOTE]
viz. tady
_Obor_ (21)|5.2.2008 15:32
Tu je ich odpoved:
Ano, má 4 konektory:
Výstupy: repro, sluchátka
Vstupy: mikrofon, aux-in
Nastavení hlasitosti
Připojení ke zvukové kartě 2x jack
Přepínat lze, ve dvou polohách (repro a sluchátka/mikrofon)

Podla poslednej vety sa neda urcit, ci to prepina dvojice repro+aux in a sluchatka+mikrofon, alebo to prepina len repro/sluchatka a mikrofon aj aux in ostavaju aktivne vzdy.
Verim, ze to prepina aj mikrofon/aux in, lebo tato firma ma v ponuke este jeden takyto media hub a tam je jasne ukazane, ze prepina medzi dvoma dvojicami sluchatka+mikrofon (http://www.media-tech.pl/products/images_big/mt0818_01.jpg).
tequilla (1015)|5.2.2008 15:55
Za tu cenu by to mozna nebylo marny koupit a vyzkouset...za 100,- Kc to nebude ani tak velka pripadna ztrata, kdyz nebude fungovat podle predstav. Btw. mozna si to koupim sam na zkousku :D.
...No...Name... (586)|5.2.2008 17:10
Ten AUX si myslím že tam půjde pořád...
[QUOTE=tequilla;87660]...mozna si to koupim sam na zkousku :D.[/QUOTE]
Jestli jo,tak pak určitě napiš...jestli jsem měl pravdu...

//Taky začínám uvažovat o koupi...
_Obor_ (21)|6.2.2008 08:41
Tak som si ten Media-Tech Media Hub Pro kupil. Ale pre moje ucely sa absolutne nehodi (skusim ho vratit).
Prepina sa len medzi sluchadlami a repro. Mikrofonny vstup je aktivny vzdy. Pri zapojeni mikrofonu do Aux In sa pravdepodobne odpoji prepojenie s pocitacom - vystup zo zvukovky (nepocut nic ani ked pustim v PC hudbu, ani ked nieco hovorim do mikrofonu). Bohuzial som nevyskusal zapojit na Aux In napr. MP3 prehravac. Je mozne, ze mikrofon ma na Aux In prilis slabu uroven signalu preto nic nepocut. Ale iny zdroj (MP3) by asi hral (na zapojenych sluchadlach, alebo reprakoch).
Na prepinanie medzi reprakmi a sluchadlami je toto zariadenie OK. Podmienka ale je, ze sa pouziva len jeden mikrofon. Aux In sa (pravdepodobne) hodi na pripojenie napr. MP3 prehravaca priamo na stole. Nevyhoda ale je, ze sa odpoji vystup zo zvukovky.

Skusal som aj vymenit zapojenie mic a out ako to navrhoval No Name (prehodit jacky na zvukovke a dva mikrofony zapojit do vystupnych zdierok na media hub-e). Chyba lavky. Mikrofony nefungovali vobec a vystup bol mono - co je vlastne pochopitelne, lebo kablik na mic je len mono.

Keby mi media hub nechceli vziat spat, tak ho skusim rozobrat a prepojit. Ale pochybujem, ze to bude schodna cesta, lebo prepinanie je asi spravene elektronicky a na to som prilis slaby radioamater :-)
Nechce ho niekto kupit? Dam za 90Kc :-)

Zapojim teda obe zvukovky ako navrhoval Milan - to urcite bude fungovat. Vyhodu vidim aj v tom, ze ked bude mat Skype samostatnu zvukovku, nebude mi menit nastavenie urovne mikrofonu v hrach - na druhej zvukovke (co sa mi teraz stava, lebo Skype si automaticky prisposobuje vstup).
...No...Name... (586)|6.2.2008 17:36
To mě tedy mrzí...omlouvám se...Čekal jsem ale,že nejdřív zkusíš ty zvukovky...No...i tak ještě jednou promiň...

//až to budeš mít rozebrené,tak to můžeš vyfotit a dát to sem...třeba to ještě nějak rozjedem...
_Obor_ (21)|7.2.2008 08:52
Nemusis sa ospravedlnovat. Ja som tiez veril, ze by to mohlo fungovat. Ono ta moja poziadavka je dost specificka. Vacsina ludi myslim vystaci s jednym mikrofonom a prepinat potrebuje len sluchadla a reproduktory.
Bohuzial to nerozoberiem, lebo mi to zobrali naspat.
Inak, vo vseobecnosti si myslim, ze to nie je zla vecicka. Je velmi pohodlne prepinat sluchadla a repraky tlacidlom priamo na stole.
_Obor_ (21)|15.2.2008 11:09
Len aby som to uzavrel. Finalne to mam zapojene ako navrhoval Milan, teda dve zvukovky. Integrovana (repraky + mic) na Skype (Skype ma velmi pekne vyriesene nastavovanie zvuku, takze pocas hovoru - kliknutim na ikonku sluchadiel - si viem prehodit zvukovku, ktora sa pouzije. Nezavisle pre in aj out). Na hry pouzivam Audigy, do ktorej je zapojeny headset.
Pozor!! Aby mi to v hrach (CS:S) fungovalo, musel som Audigy zvolit ako default zvukovku v nastaveni Win.