reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Gigabyte 3870 - problem

ghostik01 (27)|4.2.2008 16:44
zdravim vsechny,

pred nedavnem jsem si koupil pc a do nej Gigabyte ati 3870 H-B

nainstaloval ovladace z krabice, Crysis i napr CoH jel v pohode i na nejvyssi detaily (pro winXP a dx9)
pak jsem si v ati CCC povolil Overdrive, ale nic v nem nemenil, nijak netaktoval, proste nechal defaulni

od te doby mi nejede ani crysis ani coh, jen se nacte uvodni menu obrazovka, ale spusteni vlastni hry skonci vypnutim monitoru (ne restartem, ale spise padem grafiky)
cim to muze byt?
dekuji za jakekoliv info
johny__g (6387)|4.2.2008 18:31
No a když to Overdrive zase vypneš, tak se stane co? Jaká verze ovladačů to je?
ghostik01 (27)|4.2.2008 22:00
overdrive vypnout nejde; ten zamecek se odemkl a zamknout nejde
mohu sice taktovat, ale to ja nechci - klikl jsem na to omylem, kdyz jsem delal neco jineho a ATI CCC mel pustene
jsem z toho zoufaly, protoze nevim, co s tim

ovladace:
http://sklad.obrazku.net/obr11368_ovladace.jpg
robky (3195)|4.2.2008 22:03
No hádam najjednoduchšie riešenie by bolo odinštalovať ovládače, potom najl. v núdzovom režime nejaký DriverCleaner a nahodiť znova ovládače.
ghostik01 (27)|4.2.2008 23:15
no, ja i dokonce obnovil ze zalohy cele win do doby, kdy mi grafika jela
a ani to nepomohlo
jedine, co to udelalo, je, ze se zamecek zamkl (a jde opet odemknout)
mam pocit, ze to bude asi HW problem, ale netusim, cim to mohlo vzniknout
taktovat jsem netaktoval (bohuzel tu moznost povolil), teplota po nekolika hodinach hrani crysis byla cca 70-75 stupnu, coz si myslim, je je rozumna teplota na graficky cip

mate nekdo zkusenosti s reklamaci, kdyz jste taktovali, pripadne jen jako ja povolili taktovani?
tgfh (2985)|5.2.2008 20:47
Neboj není to hardwarový problém ;) , jen to zřejmě budeš muset celé přeinstalovat. Když už to budeš přeinstalovávat tak si tam nahoď všechny drivery nejnovější.
ghostik01 (27)|5.2.2008 23:20
vzdyt rikam, ze uz mam nahozene i cele nove win, ovladace z grafiky i nejnovejsi (tusim 8.1) a stale nic
robky (3195)|6.2.2008 13:08
Je to síce otrepaná otázka - ale nemôže to robiť zdroj? Myslím tým aby si sa zdôveril so značkou a výkonom zdroja.

Robí to len v týchto dvoch hrách alebo pri akejkoľvek 3D aplikácii?

Je dosť možné, že je grafika zrelá na reklamáciu.
tgfh (2985)|6.2.2008 21:24
[quote=ghostik01;87821]vzdyt rikam, ze uz mam nahozene i cele nove win, ovladace z grafiky i nejnovejsi (tusim 8.1) a stale nic[/quote]
Jsi psal, že obnovené, tak to mění situaci
hazo (10)|7.2.2008 20:25
urcite by som este pred reklamaciou vyskusal grafiku v inom kompe pripadne na cistej novej instalacii XPcok... Urcite mas v kompe viac diskov/particii... a az nebude chodit OK - REKLAMUJ
ghostik01 (27)|9.2.2008 10:43
takze, nakonec vyzkouseno i u kamarada - stejny problem - 3d nejelo
cista instalace se starymi (dodavanymi) ani s nejnovejsimi ovladaci nepomohla
=>
reklamace

reklamace probehla vymenou za jinou, ale tentokrat jsem si uz nevzal gigabytku, ale vzal jsem asuse a par stovek priplatil
puvodne jsem ocekaval (dle obrazku na shopu) klasickou cervenou dvouslotovou
,
ale nakonec jsem dostal jednoslotovou tuto:

teploty ma uzasne (idle necelych 40, zatez kolem 50)