reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Chyby v zobrazení

Renus (85)|15.5.2006 11:09
Vlastním IBM P275 21"repas,po půl roce začaly problémy,při spuštění monitoru se obraz jakoby zúží po stranách a pak se roztáhne,dále musím mít kontrast na 100 a jas na 0:) + přibyly šikmé vodorovné pruhy(více patrné na tmavém pozadí).Je to před smrtí,nebo to lze spravit?(záruka už skončila)
Viděl jsem podobné problémy na TV u kolegy.
Pavel Kovač (374)|16.5.2006 11:28
Tohle nejspis delaji spatne vychylovaci civky. Bohuzel oprava je dosti draha a obvykle se nevyplati. Je zde moznost obraz lehce sladit moci regulatoru uvnitr monitoru, ale pokud nevite presne kde jsou, tak se radeji do toho nepoustejte - je tam dosti vysoke napeti.
pepanves (5)|17.5.2006 09:57
Tak se projevuje problém ve vn bloku (nižší napětí, studený spoj aj.)
Renus (85)|17.5.2006 16:32
oprava bude nutná,protože se stav zhoršuje a pokud bude stát do 2 tisíc,tak se oplatí...
Architect (232)|17.5.2006 16:56
Měl jsem podobný problém s monitorem KFC a oprava mě stála 799,-Kč., horší je ale podotknout, že ta oprava nebyla moc dobrá. Např. nechápu, proč jsem před opravou v pohodě fungoval na 1024x768x85Hz, bez jakéhokoliv přenastavování v Powerstripu, či podobně. Není to ani ovladačema, takže nevím. Prostě, ne a ne najet. Za každou cenu SIGNAL FAULT, protože se nevím proč, obraz najdnou roztáhne. Už se mi párkrát podařilo obrazovku rozběhat při 85Hz, ale od té doby používám 1280x1024@60Hz, protože se mi u PS vadí to okno s tipy při startu. Takže nevím.
SmartMole (297)|17.5.2006 18:30
[QUOTE=Architect]Měl jsem podobný problém s monitorem KFC a oprava mě stála 799,-Kč., horší je ale podotknout, že ta oprava nebyla moc dobrá. Např. nechápu, proč jsem před opravou v pohodě fungoval na 1024x768x85Hz, bez jakéhokoliv přenastavování v Powerstripu, či podobně. Není to ani ovladačema, takže nevím. Prostě, ne a ne najet. Za každou cenu SIGNAL FAULT, protože se nevím proč, obraz najdnou roztáhne. Už se mi párkrát podařilo obrazovku rozběhat při 85Hz, ale od té doby používám 1280x1024@60Hz, protože se mi u PS vadí to okno s tipy při startu. Takže nevím.[/QUOTE]

No těch 60Hz bych Vám nedoporučoval...je to hrozné na oči. Ale to už asi víte...
Architect (232)|17.5.2006 18:38
Vzhledem k monitoru od firmy, která zanikla před 10 lety...
A se splňující normou záření, která se nemůže vyrovnat dnešním, mě těch 60Hz nepřijde tak škodlivé.
Kdysi jsem kvůli tomu jel na 800x600x100Hz, ale pak se mi točila hlava. Teď mě pouze bolí oči:) Takže budu zřejmě pořizovat buďto projektor, nebo slušnější LCDko. (Samozřejmě po letní brigádě, vzhledem k mé školní docházce:)
Jestli o nějaké víte, nebo nabízíte, můžete mi napsat.
.blahorodje. (38)|20.5.2006 23:43
No ja mam pol rocny : ViewSonic 19" Ultra Brite E92f+,
Sem tam sa mi stane , ze na dolnom a horno okraji monitoru,vznikaju take pruhy,/skor take pohybujuce vlnky,ako keby bol monitor niecim ruseny,niekedy som to vydel ked mi mobil chytal signal/.
Ale teras neviem cim to je.
Poradte nieco.Inak monitor je v zaruke.
Robi to len obcas,a inak som s nim ozaj spokojny.
Renus (85)|21.5.2006 11:10
[QUOTE=.blahorodje.]No ja mam pol rocny : ViewSonic 19" Ultra Brite E92f+,
Sem tam sa mi stane , ze na dolnom a horno okraji monitoru,vznikaju take pruhy,/skor take pohybujuce vlnky,ako keby bol monitor niecim ruseny,niekedy som to vydel ked mi mobil chytal signal/.
Ale teras neviem cim to je.
Poradte nieco.Inak monitor je v zaruke.
Robi to len obcas,a inak som s nim ozaj spokojny.[/QUOTE]

nemáš blízko monitoru reproduktory?
.blahorodje. (38)|21.5.2006 12:27
Tym to nieje,
Repraky som musel dat dalej od CRT,lebo mam v nich subwoofery tak vies co by to robilo z obrazom.
Napr.dneska som uz zhruba 2 hod. na nete,
a zatial nic,bez nejakeho vlnenia.
Dufam ze nemam niekde plosticu:) /po vasom:stenici/
Renus (85)|28.5.2006 22:44
[QUOTE=Renus]Vlastním IBM P275 21"repas,po půl roce začaly problémy,při spuštění monitoru se obraz jakoby zúží po stranách a pak se roztáhne,dále musím mít kontrast na 100 a jas na 0:) + přibyly šikmé vodorovné pruhy(více patrné na tmavém pozadí).Je to před smrtí,nebo to lze spravit?(záruka už skončila)
Viděl jsem podobné problémy na TV u kolegy.[/QUOTE]


Nechápu,obraz se opravil po zásahu v menu monitoru,konkrétně:color:preset
obrazovka pak párkrát problikla celá šedá a pak barvy v pořádku,šikmé pruhy zmizly a vše je v pořádku...
Martin Šejnoha (255)|29.5.2006 00:08
všelijaké proužky atd. co se vyskitly po čase mají na svědomí vadné filtrační kondíky ve zdroji, mě třeba začal na monitoru poulzovat obraz přií střídání světlých a tmavých oken nebo obrázků, náprava spočívala opět ve výměně kondenzátorů ve zdroji, při rozsvícení obrazovky totiž zakolísaly napětí a tím se i měnil rozměr obrazu
Subtech (64)|8.6.2006 02:18
zdravim, jsem rad, ze jsem narazil na toto forum..!! mam totiz co do cineni s podobnym problem u meho 22" CRT IBM C220P. je to vskutku pekny kousek (novy, ovsem preci jen pouzivany) a nerad bych se s nim loucil ba naopak.. rad bych ho vytunil aby slapal na 100%..:) koupil jsem ho jiz repas. co se tyce barev podava je opravdu skvele, k tomu jeden dotaz.. nekdo tu zminoval, ze muzi sve IBM zhavit na 100 u jasu a 0 na kontrastu.. jak poznam, ze je monitor pred "vysvicenim"?
k problemu: na prave strane a hlavne dole (nejvice v pr. dolnim rohu a vubec ve vsech rozich) podava obraz (coz je viditelne hlavne u textu a hran) rozmazane a je videt mirne "barevne spektrum" (cim vice ke stredu tim je mensi). korekce convergence nepomaha. k tomu dodavam, ze ostrost uprostred monitoru je dobra, coz lze krasne pozorovat na posouvani textu k rohum. nevim v cem je problem. z IBM podopory jsem nainstaloval i prislusny ovladac a problem pretrvava. podotykam, ze nemam kvalitni grafiku, mam starou TNT Riva 16MB (...). zrejme to muze byt problem, ale predchozi 19" ADI tak maznuta nebyla. dalsi vec: nemam originalni datovy kabel. jak moc muze kabel (a jeho stineni) hrat v zobrazovani velkou roli?? a grafarna (muze souviset s mym problemem s "rohy"? slysel jsem neco i vn blocich (ze u IBM odchazeji nez treba u Eiza, ale co co clovek to jiny nazor..).
byl bych rad kdyby mi tu kdokoli pomohl nejen s informacemi zda-li tento problem je v samotnem monitoru, ci buhvijakem nastaveni nebo v HW, ale i s primou pomoci (popr. servis atd.).
opravdu bych tento problem rad vyresil! jsem rozhodnut si tento monitor rozhodne ponechat!:)
diky za odp.
Alex

p.s.: zajimalo by jestli lze moje spliny na mem CRT rozleptat tak jednoduse jako Renus:)