Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 6 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 86

Téma: Co nejtišší disk

Občasný diskutér Avatar uživatele vitekv
    Registrace
    Aug 2007

Pokouším se najít co nejtišší disk. Mám teď 250GB Hitachi T7K250 a přestože je v Silentmaxxu a skříň je AKASA Eclipse-62 V2 z 1,5mm hliníku (mimochodem dokonalá bedna), tak si žádné ticho neužívám. Slyším i vibrace i svištění vzduchu při otáčení.

Zatím jsem zavrhl použití CF jako pevného disku i klasické SSD kvůli ceně - snad časem.

Původně jsem chtěl Samsunga, ale 1 plotnová 320GB se ještě neprodává a 2 plotny T166 údajně dost vibrují, takže nechci.

Favorit, co se týká tichosti, je zatím WD5000AACS. I když má 2 plotny, tak díky nízkým otáčkám 5400 prakticky nevibruje, nesviští při otáčení a seek je taky v pohodě.

Ještě by mohl být zajímavý nový model WD3200AAKS WD3200AAKS-00B3A0. Má pouze jednu 320GB plotnu a otáčky snad plných 7200. Pokud by byl tichý stejně jako ta 500 GP, tak bych jej vzal radši. Máte jej už někdo?
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele tequilla
    Registrace
    Aug 2006

Podle toho, co pises tak mas usi jako netopyr nebo je ten disk nejakej spatnej...zvlaste kdyz je to Hitachi a je slyset i ze silentmaxu. Zkousel jsi si u disku pohrat s nastavenim AAM? Me to znacne pomohlo (500GB Hitachi a slysim ho jen pri zapnuti, silentmaxx nemam). Svisteni vzduchu pri otaceni jsem moc nepochopil a nedokazu si predstavit, protoze v disku by melo byt vzduchoprazdno...

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od tequilla Zobrazit příspěvek
    Podle toho, co pises tak mas usi jako netopyr nebo je ten disk nejakej spatnej...zvlaste kdyz je to Hitachi a je slyset i ze silentmaxu. Zkousel jsi si u disku pohrat s nastavenim AAM? Me to znacne pomohlo (500GB Hitachi a slysim ho jen pri zapnuti, silentmaxx nemam). Svisteni vzduchu pri otaceni jsem moc nepochopil a nedokazu si predstavit, protoze v disku by melo byt vzduchoprazdno...
    Nene, v disku je normálně vzduch, proto je na něm ten malý otvor na vyrovnávání vnitřního tlaku. Samozřejmě že vzduch uvnitř je téměř dokonale čistý a na tom otvoru je filtr. Ovšem to svištění asi nebudou otáčející se plotny, jediné co mě napadá je ložisko. I když dnešní disky mají fluidní ložiska, dokonale tiché nejsou.
    Co se týče jednoplotnových disků, existuje jedna verze Seagatu 250 GB s jednou plotnou, údajně jsou celkem tiché ale osobní zkušenost nemám. Ten 1 plotnový WD 320 GB by mě také zajímal, uvažuju o novém disku a ticho je hlavní prioritou.

Starousedlík SHW Avatar uživatele tequilla
    Registrace
    Aug 2006

Citace Původně odesláno od johny__g Zobrazit příspěvek
    Nene, v disku je normálně vzduch, proto je na něm ten malý otvor na vyrovnávání vnitřního tlaku...
    Pravda, vzduch tam je...my fault .

Registrace
    Aug 2007

Přiznávám, na ticho náročný jsem.

Omlouvám se za nepřesnou formulaci s tím svištěním - zkrátka ten disk slyším i v klidu, jak se otáčí. Je to kombinace vibrací (i když jsou Silentmaxxem podstatně zredukovány) a nejspíš tedy svištění ložisek. Na to mi žádný acoustic management nepomůže. Není to nic tragického, disk je určitě v pořádku. Ale nic jiného z počítače neslyším, tak bych se chtěl zbavit i tohoto a mít neslyšný stroj ;-)

Co se týče jednoplotnových disků, existuje jedna verze Seagatu 250 GB s jednou plotnou, údajně jsou celkem tiché ale osobní zkušenost nemám.
    No, když už 250GB, tak bych bral radši Samsung HD250HJ, ten je taky s jednou plotnou. Ale to už se mi zdá přece jen málo. Na stávajícím disku mám pořád plno (fotky v RAWu a rodinná videa).
    Ten 1 plotnový WD 320 GB by mě také zajímal, uvažuju o novém disku a ticho je hlavní prioritou.
    Zatím zkušenosti uživatele jsou tady: http://www.planet3dnow.de/vbulletin/...hreadid=332031 Pochvaluje si ticho a stěžuje si na špatné přístupové doby.

Prý jej teď testují na anandtechu, tak uvidíme. I z testů WD GP vyplývá, že v reálných aplikacích nemusí být špatná přístupová doba až tak velkým handicapem.
    Naposledy upraveno uživatelem P@pi: 07-02-2008 v 07:57

Starousedlík SHW Avatar uživatele Zoidik
    Registrace
    Sep 2006

s tím WD3200AAKS bych nijak nerozvažoval. Mam ho doma ještě ve spojení s WD2500YDRE a WD1200JB(myslim že JB - je starej 4 roky skoro ) a jsou téměř neslyšitelné. Klidně si ho pořid. Co se týče toho hluku tak s jak píší ostatní něco s diskem, ale pokud je nekvalitní bedna, nebo blbě uchycené, tak to tomu taky nepřidá

Registrace
    Aug 2007

Tomu disku fakt nic není, pouze jsem dost náročný. Za bednu dám ruku do ohně, ta je tuhá jak hrom - pečlivě jsem ji vybíral. Jak se dá blbě uchytit disk? V gumovém pavouku jej sice zavěšený nemám, ale se silou dotažení jednotlivých šroubků jsem si pohrál myslím dostatečně.

A k těm diskům - WD1200JB mám taky. Používám jej v externím rámečku na přenos dat. Když se točí, tak je to jak siréna. Sice na staré 30GM IBM nemá, ale jsem rád, když jej vypnu. To Hitachi je oproti němu fakt neslyšné. Asi máme jiné požadavky.

Mám obavu, že starší verze WD3200AAKS by mě taky neuspokojila. Nebo už máš tu novou? Měly by jít poznat podle toho, že novější už nemá napájení pomocí molexu, ale pouze SATA.

Obyvatel SHW
    Registrace
    May 2006

Co vím, tak provozně nejtišší jsou Samsungy, ale někteří si stěžujou, že vibrujou (tj. záleží pak na skříni, a jestli je to v silentmaxu, tak by to nemusel bejt problém). Navím jsou hodně "chladný". Moje skušenosti jsou zatím vezkrze pozitivní, ty samsungy neslyším vůbec ani při seeku, na rozdíl od starších Seagate, ty jsou proti nim brutálně hlučný. Navíc ty Seagate mají standardně cca o 3 stupně vyšší teplotu (a to jsou v místě, kde je lepší proudění vzduchu, když jsem je dal obráceně, měly Seagate cca o 8 stupňů víc).
    Ovšem nemám úplně nejtišší počítač, např. větrák na proc., a 3 větráku v case určitej hluk způsobujou, 8800 GTS je taky lehce slyšet, takže jestli jsou ty samsungy skutečně neslyšný nemůžu říct na 100%. Každopádně já je neslyším

Starousedlík SHW Avatar uživatele Zoidik
    Registrace
    Sep 2006

vitekv : je to ta nová verze, pouze SATA napájení. Jj asi máš pravdu máš jiné nároky a sluch jako netopýr jak se již někdo zminoval. Při běžném provozu v pokoji o diskách nevim, pokud je absolutní ticho, tak samozřejmě neco slyšet jde, ale to je u všecho.

Registrace
    Aug 2007

Citace Původně odesláno od Styryx Zobrazit příspěvek
    Co vím, tak provozně nejtišší jsou Samsungy, ale někteří si stěžujou, že vibrujou (tj. záleží pak na skříni, a jestli je to v silentmaxu, tak by to nemusel bejt problém). Navím jsou hodně "chladný". Moje skušenosti jsou zatím vezkrze pozitivní....
    Tak to jsi mě trochu nahlodal. Samsung je mi už delší dobu sympatický kromě ticha právě těmi teplotami a vychytanou elektronikou. Je pravda, že vibrace na rozdíl od jiného kraválu, potlačit jdou. Pokud by byly trochu nižší než u toho Hitachi, tak by to mohlo být v pohodě. Škoda, že se ještě neprodávají ty méně kapacitní modely z F1 série.

Registrace
    Aug 2007

Citace Původně odesláno od Zoidik Zobrazit příspěvek
    vitekv : je to ta nová verze, pouze SATA napájení.
    Tak to je dobrá zpráva. A zdá se ti o poznání tišší než ty ostatní dva?

Moderátor / Poděs SHW Avatar uživatele ICEBOSS
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od tequilla Zobrazit příspěvek
    protoze v disku by melo byt vzduchoprazdno...
    neni

Jinak 7K250 nejsou hlucne disky, jenom maji kocky.

Ted jsem koupil P7K500 320GB, mam je v gumickach a slysim velmi jemne jen seek.

Pokud mas teploty v norme, zvazil bych oblepeni bocnice a kose s diskem jeste nejakou odhlucnovaci hmotou.

Registrace
    Aug 2007

Doufal jsem, že s tichým diskem nebude to oblepování potřeba. O chlup to zvýší teplotu, takže se musí víc roztočit větráčky, ale díky oblepení by ještě nemusely být slyšet... No, asi to zkusím. Máte zkušenosti s hmotami od Akasy / Silentmaxxu nebo s běžnými koberci? Dříve jsem oblepoval karimatkou, ale ta moc nepomohla.

Registrace
    Aug 2007

Citace Původně odesláno od ICEBOSS Zobrazit příspěvek
    Ted jsem koupil P7K500 320GB, mam je v gumickach a slysim velmi jemne jen seek.
    Tak řadu P7K500 jsem v záplavě modelů přehlédl. Díky za upozornění - je to jasný favorit. Myslím, že tady nebude až tak ořezaný výkon, jako u WD GP.

Máš k němu ještě nějaké zajímavé info? Seek mi nevadí, u toho čekám, že bude slyšet vždycky, hlavně aby v klidu nebzučel a nevrčel. To Low RPM idle na 4500 ot/min zní zajímavě ;-)
    Naposledy upraveno uživatelem vitekv: 08-02-2008 v 14:23

Obyvatel SHW Avatar uživatele Encore1106
    Registrace
    Feb 2007

Mohl by někdo rozvést (případně odseparovat do zvláštního tématu), jak je to s tim podtlakem/vakuem/vzduchem/plynem v disku? Dík

Strana 1 z 6 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Nejtišší zdroj
    Od Brtnik v sekci Zdroje
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 04-12-2014, 22:38
  2. Externí HDD: 16GB flash disk nebo 160GB externí disk?
    Od Stetha v sekci HDD, boxy, SSD
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 08-09-2009, 15:57
  3. Ventilátory: jaký je nejtišší ventilátor 12cm?
    Od aquaris v sekci Chlazení
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 06-08-2009, 04:07
  4. 3,5" HDD SATA: Nejtišší 640GB disk, nebo ekvivalent.?
    Od Withman v sekci HDD, boxy, SSD
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 30-01-2009, 12:32
  5. PC sestava - co nejtišší
    Od tom4 v sekci PC - archiv
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 20-07-2008, 10:37