reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

externi HDD-problem

blanka (4)|10.9.2006 05:44
Koupila jsem 60 GB externim HDD od WD. Chvili fungoval, nicmene pak se neCo stalo, coz neumim identifikovat. Pokud HDD nyni pripojim tak v "safety remove HDD" se mi normalne objevi, ze je pripojeny. Pokud chci ale opravdu pouzit data, vubec se mi v "muj computer" neobjevi, nenaskoci. Kdyz na nej shanu, citim, ze pracuje. Poradite mi? Dekuji.Blanka
Pavel Kovač (374)|10.9.2006 17:03
Ve spravci disku se ten disk objevuje?
spustis prikazem
[CODE]%SystemRoot%\system32\compmgmt.msc /s[/CODE]
Pokud ano tak je nejspis "pouze" znicena FAT tabulka a je treba ten disk znovu naformatovat.
blanka (4)|11.9.2006 16:33
dekuji za odpoved, kdyz se divam do computer management - storage - disk magament, tak se mi tam neobjevuje, pokud se divam computer management - system tools - device management - disk drives - tak se tam objevuje a dokonce to pise - "This device is working properly"...co to cele znamena? dekuji Blanka
blanka (4)|20.9.2006 19:02
Prosim, zkuste mi jeste poradit.Dekuji.Blanka
eraser (0)|20.9.2006 20:38
Ideálne by bolo, keby si to vyskúšala zapojiť u niekoho iného, čím vylúčime alebo potvrdíme možnosť, že je problém v tvojom OS.

Teraz je otázne, čo je to presne za externý disk, či sa dá HDD použiť, ako bežný disk. Ak áno, postup je nasledovný...

Potom, ak to nezaberie, skús zapojiť čisto disk cez diskový radič, čiže priamo v PC pripojením do dosky.

Ak funguje, je disk OK, no a to by znamenalo, že je poškodený box.
blanka (4)|22.9.2006 20:28
Diky moc, v jinem pc to taky nefunguje, kdyz jej externe zapojim...Ty jsi myslel, at vyhahnu disk z toho stribrneho obalu a dam jej do vnitr pc na vyzkouseni, zda funguje?
eraser (0)|22.9.2006 23:48
Áno, len neviem, či to ide, lebo neviem, čo máš presne za model. Pokiaľ to nejde vytiahnúť, tak je to dobrý dôvod pre včasnú reklamáciu, aby sa zbytočne nestrácal čas.