Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 7 z 7 PrvníPrvní ... 567
Zobrazené výsledky: 91 až 102 z 102

Téma: Víkendová diskuze: Jaký nový vynález byste nejvíce uvítali?

Zephyr

Tazko povedat... cele toto forum som si precital a dospel som k zaveru: vzdy sa bude dat este nieco objavit... pozrime sa na Egyptanov, Nikolu Tesla, na Einsteina... a to ma doviedlo k dalsej myslienke... vsetko, uplne vsetko sa a zneuzit... Einstein, jeho E=MC2, prospesny vzorec ale co sa stalo s jeho pomocou, (Hiroshima, Nagasaki).
    Som skepticky voci tej umelej inteligencii, ved clovek ani poriadne nevie co sa deje v jeho mozgu a chce sa do takychto veci fusovat... (ten priklad s Matrixom sa mi zda realny)
    Je mi luto objavov spominaneho Teslu, ale ktovie co vymyslel... Mozno by bolo z toho viac skody ako uzitku...
    Celkovo, vzdy clovek nieco vymysli a niekto iny to prekruti a stane sa z toho nebezpecna vec (TNT, banikom to malo pomahat, aj pomaha ale aj zabija)
    A perpetuum mobile, uz fyzikalne zakony jasne ukazuju ze nieco taketo nie je mozne...
    A sme pri casostroji. Atlantida, nemohla to byt nejaka skupina ludi ktora sa dostala z dalekej buducnosti do minulosti? Nemohla byt Atlantida ostrov, ktory musel byt zniceny?z akychkolvek dovodov nebezpecny? a k tym genom, pozrime sa na knihu od Michaela Crichtona, Jurassic Park. Nejaky rojko raz znici NASU civilizaciu, ale NIKTO nemoze znicit zivot, bud na tejto planete alebo na inej. Zivot, nieco doteraz nepochopene, a mozno si myslime ze nieco o nom vieme, v skutocnosti to zalezi na niekom inom. Nesmrtelnost, podla mna, by znicila nasu civilizaciu, a clovek by nemal preco zit... A to je posledna moja otazka. Kam sa to vsetci hrnieme? myslime si ze sme nieco dosiahli, nieco urobili ale co je z toho? podla mna je najstasnejsi clovek nejaky domorodec z pralesa, aspon pochopil, ze nie je mozne prirodu ovladnut, ale iba ju posluchat a splynut s nou...
    P.S. Som veriaci clovek a verim, ze Boh je, verim ze za tymto svetom je nieco, co nebude nikdy prebadane. A toto vsetko mi pripomina jednu vetu z Biblie: ...Prach si a na prach sa obratis...
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Jan 2008

No já bych uvítal takovou obyčejnou hloupost jako je záznamník snů ( neco podobného tomu v červeném trpaslíkovi). Pak bych mohl svoje sny prodávat jako celovečerní horory

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2007

souhlasím s tím co psal zephyr až na to že v boha nevěřím a mám k tomu své duvody.Ale jinak uplnej souhlas pracoval jsem v rusku na plynovodu a řeknu vám byli tam vesnice jedna zděná budova místní sovět jinak jen zemljanky do každé vedl po stromech drát uvnitř koza barevná telka a celá početná rodina.A světe div se jim nic nescházelo a byli spokojeni a štastni.Jinak s toho překotného vývoje mě až jímá strach jde mnohem rychleji než se vyvíjí člověk mám strach aby nebyla daleko doba kdy někdo znovu vynalezne oštěp a zjistí že nejenom zvíře se s tím dá usmrtit.

Nováček
    Registrace
    Jan 2008

amarouny, mnam.
    co me nejvic nebavi - furt a furt muset klohnit naky jidlo...

Neregistrovaný

jakozto majtel notebooku bych ocenil baterku se stejnou hmotnosti a rozmerama ale tak 50ti násobnou kapacitou

A aby bylo z ceho nabijet tak tu jadernou fuzi

Šéfredaktor SHW / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od xsys Zobrazit příspěvek
    amarouny, mnam.
    co me nejvic nebavi - furt a furt muset klohnit naky jidlo...
    Osobně bych nejvíce ze všeho uvítal replikátor alá Star Trek (ne amarouny alá Návštěvníci). Nemám rád ty případy, kdy musím všeho nechat a jít koupit nějakou potravu, protože mi už zase došly zásoby a musím tak ztratit ne zrovna bezvýznamnou část z produktivní doby celého dne tím, že musím jít na nákup :-).

Kromě toho by taková technologie mohla vyřešit problémy s hladem jako takovým (otázkou samozřejmě je, jakou by takový přístroj používal energii a jak by mohla být dostupná - ale to už je další a z momentálního úhlu pohledu spíše hypotetický problém, jelikož v případě existence takovéto technologie by zejména procesy spojené s výrobou energie (potažmo přeměnou hmoty, která se v takovéto podobě momentálně jeví jako pouhé scifi) a její úschovou byly nepochybně na zcela jiné úrovni, než jak je tomu dnes.

Obyvatel SHW Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Feb 2007

Nějaký vynález, který by jednou provždy zrušil chřipku a virové sajrajty vůbec. Momentálně mě jedna chřipka navštívila bez mého souhlasu a i přez můj protest a odpor vůči ní nechce z mého těla odejít někam jinam. ....... jsem nas*aný, brečel bych, všechno mě bolí,.... a vůbec - doktoři se za těch pár set let teda vůbec nepochlapili.

Nováček
    Registrace
    Jan 2008

umele inteligencie v najblizsich tisicrociach nebudu, teleport - nechcel by som sa stratit niekde-nikde to radsej si spadnem z ekologickeho bicikla (poculi ste o atrofii svalstva kozmonautov, preco sa to asi deje?), fuzia za studena - dalsia zbran v rukach sialencov ...
    co tak chytat blesky ? tolko energie si len tak trieska o zem, uz by sme ich konecne mohli zacat chytat a "zadarmo" napajat nase digitalne "svety"

Obyvatel SHW Avatar uživatele BlackFrog
    Registrace
    Aug 2006

svalstvo astronautu atforuje protoze kde neni gravitace, neni ani potreba moc velka sila k pohybu... nebo se pletu? (samozrejme nedostatek pohybu take)

Občasný diskutér Avatar uživatele petnek
    Registrace
    Oct 2008

Co me momentálně napadá už není přímo vynálezem, ale uvedením do pravidelného a použitelného provozu. Jde o iontové motory pro sondy, nebo i raketoplány. Podle mě by se jednalo o mnohem lepší způsob pohonu, než pevná, či kapalná paliva. Tenhle pohon by měl budoucnost a potenciál. Při vývoji by se snad i dala zkrátit doba cesty na obrovské vzdálenosti ve vesmíru a lidstvu by to přineslo poznání hlubšího vesmíru, než kam se živá posádka zatím dostala

Starousedlík SHW Avatar uživatele wolf007
    Registrace
    Sep 2006

pane polivka: ja bych osobne uvital kdyby se vynalezlo neco co by opravdu pomohlo lidem co jsou slepi/neslysici/nebo jsou na voziku.pripadne jim maji chybejici ruku nebo nohu ,dejme tomu ze tohle predpoklada intezivni vyvoj v oblasti chururgizkych nahrad.dejme tomu ze vynalezne nejake premosteni u patere a clovek puvodne uvazan na vozik bude moci chodit,tak toto je pro me prinosny vynalez.dale je treba aby se zarizeni ktera jsou zalozena na jadernem stepeni/fuzi se pomalu zacala zmensovat,tohle je podle me jedina cesta jak nebyt zavisly na rope,spalovaci motory i pres vsechna vylepseni tu uz mame okolo 100 let,jen tak mimochodem turbodmychadlovy motor ma spotrebu na hodinu letu v radech tun paliva. me docela uprimne vydesilo ze prvni kusy reaktoru na studene fuzi budou hotove az za nejakych 50 let-pro pokusne ucely!

Neregistrovaný

Ocenil bych vynalez novych bezhlucnych povrchu na vozovky. :-)

Strana 7 z 7 PrvníPrvní ... 567

Podobná témata

1. Uvítali byste další kolo soutěže Rozjeď to a vyhraj?
    Od husky14 v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 21-07-2011, 17:34
  2. Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 29-12-2009, 22:45
  3. Víkendová diskuze: Jakou HW novinku nejvíce očekáváte?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 39
    Poslední příspěvek: 02-08-2009, 14:19
  4. Jaké grafy byste uvítali v recenzích?
    Od -HoNY- v sekci Volná témata
    Reakcí: 19
    Poslední příspěvek: 13-10-2008, 02:20
  5. Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 18-11-2007, 13:00