reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Jaký nový vynález byste nejvíce uvítali?

Karel Polívka (1485)|8.2.2008 12:15
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Jaký nový vynález byste nejvíce uvítali?

Jaký nový vynález byste nejvíce uvítali? Určitě Vás leckdy napadlo, že některé věci se dělají zbytečně složitě a představovali si, jak by to šlo jinak, lépe. Nebo jste si aspoň říkali, proč už někdo nevymyslel něco lepšího. Ať už jsou Vaše představy jakékoli - vyjádřete je, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
tequilla (1015)|8.2.2008 12:24
Ja bych nejvice uvital podobny pristroj, jaky mel Adam Sandler v komedii Click. Tedy dalkovy ovladac na zastaveni casu, ovsem bez jeho vedlejsich ucinku.
Vsiml si nekdo toho paradoxu, ze cim vice mame technologii a pristroju, ktere nam maji cas usetrit, tak toho casu ve skutecnosti mame cim dal tim mene?
Intri (3490)|8.2.2008 12:27
Ha, vynález? Dobrá otázka, těch je spousta, ale nejvíc by mě těšil asi teleport. Možnost dostat se kamkoliv co nejrychleji mi často fakt chybí.

[quote=tequilla;88483]Vsiml si nekdo toho paradoxu, ze cim vice mame technologii a pristroju, ktere nam maji cas usetrit, tak toho casu ve skutecnosti mame cim dal tim mene?[/quote]

Jj, taky jsem si toho všiml...
johny__g (6387)|8.2.2008 12:37
Tak teleport je zajímavá věc, ale já bych ho nechtěl. Už tak je dnešní doba uspěchaná, nové technologie nám sice šetří čas ale díky tomu stále rostou i nároky a požadavky na to, co má člověk zvládat. Takže představa že se ráno vzbudím, vyčistím si zuby a "pink" sedím za stolem v práci - děkuji nechci. Mě ta malá procházka po ránu vyhovuje.
A jaký vynález bych uvítal - napadá mě něco, co vyřeší hlad moderní civilizace po energiích, tak co třeba konečně zvládnutí jaderné fúze? A k tomu bych přidal možnost tu energii efektivně skladovat.
speedsnail (4876)|8.2.2008 13:00
Budu se tak trošku opičit, ale pro mě je jednoznačně zlomový "vynález" funkční jaderná fůze a její využití. Vidím v tom jedinečnou šanci jak zpomalit nebo úplně zastavit devastaci naší planety.

Co se týče vynálezů souvisejících s časem a prostorem (např. teleport, nadsvětelné kosmické lety) tak tam jsem velmi skeptický. Podle mě to nikdy nepůjde.
funky_jenda (3)|8.2.2008 13:23
Teleporty a jaderny fuze sou hrozne krasny veci, me by ale stacila "obycejna" automaticka skrabka na brambory ;-)
mastermind (18)|8.2.2008 14:01
[QUOTE=funky_jenda;88505]Teleporty a jaderny fuze sou hrozne krasny veci, me by ale stacila "obycejna" automaticka skrabka na brambory ;-)[/QUOTE]

Ta existuje :)

Já bych byl pro vynalezení zubní pasty, po které se opravdu nebudou vůbec kazit zuby :)
Intri (3490)|8.2.2008 14:02
[quote=speedsnail;88490]Co se týče vynálezů souvisejících s časem a prostorem (např. teleport, nadsvětelné kosmické lety) tak tam jsem velmi skeptický. Podle mě to nikdy nepůjde.[/quote]

Těžko říct, pokud jde o mezihvězdné cesty, viděl bych to zatím spíš na kombinaci velmi vysoké podsvětelné rychlosti ( asi tak 0,5c podle Einsteinovy teorie o přeměně energie v hmotu a naopak ) a červích děr. Před nějakou dobu byl plán, že kolem roku 2010 se vědci pokusí v evropském urychlovači částic vytvořit první mikroskopicou červí džuznu. Nevím, jestli ten plán ještě platí, ale pokud jo a povede se to, bude budoucnost červích děr celkem jasná.

A pokud jde o teleporty, už dnešní technologie umožňují manipulovat s jednotlivými atomy. Tady bych to taky viděl jako určitý základ úspěchu v teleportačních technologicíích, pokud teda opravdu mají fungovat na rozkladu a skládání přenesených předmětů.

Rozhodně je to ale všechno otázka velice vzdálené budoucnosti, kterou s největší pravděpodobností nikdo z nás nezažije.
Kachna69 (110)|8.2.2008 14:06
Ja jako motorkar bych uvital novou tehcnologii motoru ktera by fungovala na neco jineho nez na benzin (tim ovsem nemyslim naftu ci vodik ale neaprosto neco jinaho co by nebylo tak drahe jelikoz za dnesni cenu benzinu si student moc na motorce nepojezdi) toto je ovsem velmi blahove prani jelikoz pochybuju ze by tohle petrochemicke firmy dovolili:) a nebo jeste lip nakej motor na principu perpetuum mobile:D jen nasednout a jet:)
srnka0 (4)|8.2.2008 14:32
tak podla mna by ma urcite potesila ta jadrova fuzia, teleport, hranie s casom (zastavenie spomalenie a pod)... vsetko ma svoje vyhody ale aj nevyhody... a preto prihliadam len na tie vyhody ;)

z realnejsieho hladiska by ma potesilo keby uz bol pohon na vodik v automobilovom priemysle. Jasne ze viem ze uz existuje ale chcel by som aby bol uz taky bezny ako benzin ci nafta... z ekologickeho hladiska by to bolo veeelmi prospesne a aj lacne, ale ked sa nato pozrem z druhej strany tak 75%ekonomiky sveta sa toci okolo ropy, a ked ropa dojde alebo sa nahradi niecim tak to bude "horuco" na Zemi :)
vsak aj napriklad vedec Tesla vraj vymyslel pohon ktory vyuzival energiu, neviem si spomenut aky druh ale tusim to bola energia ktora sa vyskytuje vsade okolo nas, ale niekto dost vplivny vraj znicil tie dokumenty o tom... kto vie co je natom pravdy
Neregistrovaný (0)|8.2.2008 14:47
Já osobně bych nejvíce uvítal lidem, zvířatům a rostlinstvu bezpečný bezdrátový přenos elektrické energie ... ;-)
Neregistrovaný (0)|8.2.2008 15:06
Mne by úplne stačilo, keby sa výrobci mikrovlnných rúr uráčili vyrobiť takú, ktorá po dokončení ohrievania dokrúti tanier alebo šálku presne tak, ako som ju tam vložil. Príklad: keďže som pravák, tak šálku vkladám do mikrovlnky s uškom otočeným vpravo. Ale vždy, keď ju chcem po ohreve vybrať, je uško otočené vľavo, alebo, čo je ešte horšie, smerom odo mňa. A potom mi neostáva nič iné len chytať rozpálenú šálku rukami alebo chňapkou, ale tu hrozí, že sa vyšmykne.
Je to síce len detail, ale čudujem sa, že to ešte nikomu nenapadlo. Inak mi ku šťastiu nič nechýba :-o))
eee (0)|8.2.2008 15:41
jediný zásadný objav bude onedlho vytvorenie umelej inteligencie, ktorá sa bude ďalej vyvíjať už sama, všetky ostatné vynálezy a objavy sú proti tomu nič. Superinteligencie, ktoré sa okamžite po vytvorení umelej inteligencie vyvinú, budú hybateľom ďalšieho pokroku a pôvodcom nových objavov. Objavov, ktoré pre svoju obmedzenú mentálnu kapacitu človeka budú pre nás mágia.
P@pi (1519)|8.2.2008 15:53
Pro mě teleport č.1. Aspoň bych už nemusel furt tahat to dříví z lesa. Ještě by bodla příruční automatická pila a je to...

Dál dostatek antihmoty a místo, kde jí skladovat. Horší by bylo, kdyby někdo zapomněl zavřít víko... No co no, možná by to schytala i Alfa Centauri, no. Taková menší díra v naší galaxii a pěknej cool ohňostroj na pár parseků :D.

Pak už mi chybí jen fazery, klingoni a romulani a už bysme mohli začít řvát: "Beam me up, Scotty!".

Ne, opravdu doufám, že lidstvo ani jeden z dosud uvedených vynálezů nezíská (a nikoho ve vesmíru nepotká), dokud nebude rozprostřené po půlce galaxie. Páč by stačil jeden šílenej islamista s turbanem plným antihmoty a stáli bysme všichni před aláhem...

Takže souhlasím s tím naprosto šíleným nápadem s mikrovlnkou. Fakt jsem se zasmál. Díky

[QUOTE=eee;88562]jediný zásadný objav bude onedlho vytvorenie umelej inteligencie, ktorá sa bude ďalej vyvíjať už sama, všetky ostatné vynálezy a objavy sú proti tomu nič. Superinteligencie, ktoré sa okamžite po vytvorení umelej inteligencie vyvinú, budú hybateľom ďalšieho pokroku a pôvodcom nových objavov. Objavov, ktoré pre svoju obmedzenú mentálnu kapacitu človeka budú pre nás mágia.[/QUOTE]

To jsme tu měli minulý víkend. Jen nepřilévej olej do ohně. Příliš optimisticky jsme to neviděli :-).
Dragst (0)|8.2.2008 16:03
Antigravitace- z fyzikálního hlediska by to teoreticky nevyžadovalo žádnou energii (pokud nezrychluji) , ale význam by byl velký - létání by přestalo být hazardem s nespolehlivými motory....
pas!k (3765)|8.2.2008 16:12
Jednoznacne teleport .. :)
Neregistrovaný (0)|8.2.2008 16:14
nejlepší vynález je warp pohon ;)
Janyk1 (997)|8.2.2008 16:18
No, vynálezy, které ušetří spostu lidských životů. něco, co dokáže varovat nebo zastavit přírodní katastrofy, co dokáže zabránit nehodám aut, vraždám...
A co se tak dívám na volbu prezidenta tak nějakou speciální drogu, která zajistí aby se nehádali a shodli...
Imho vynález PC s výkonem milionů TFLOPS o velikosti třeba čočky by taky neškodilo a robot, který by za mě ukolidil celej barák, uvařil, nakoupil atd. by taky neurazil:)

EDIT: teleport???To by mohlo mít nemalé účinky na lidské zdraví a lidský genom, ale i cestování vesmírem není špatná vize.
SpeedFilip (213)|8.2.2008 16:23
To mi pripomenulo jeden vtip.
V amerike vedci pri vykopoch objavili 20000 rokov stare opticke kable . Z toho vyplyva ze tam mali uz pred 20000 rokmi telefonne spojenie.
Tak isto vedci kopali aj v rusku a neobjavili tam nic. To znamena ze rusi boli vyspelejsi lebo oni v tej dobe uz poznali spojenie bezdrotove.


Inak niekto by mohol vymisliet elixir zivota. To by bolo super.
P@pi (1519)|8.2.2008 16:34
[QUOTE=SpeedFilip;88574]Inak niekto by mohol vymisliet elixir zivota. To by bolo super.[/QUOTE]

No to by teda nebylo, protože bysme se museli přestat množit :thumbdown. Myslím, že mnoho z nás si to nedovede představit :D.
Jezevec (607)|8.2.2008 16:46
Dávám také hlas teleportu. Teleport by vyřešil spoustu dalších problémů než jen přenos lidí, ale i věcí, energie, napověděl by nám, jak cestovat na velké vzdálenosti a jak získávat důležité suroviny. Nejde o to jen zahlasit "Pickard Enterprise" "Jeden k přenosu":)

Číslo dvě je jistě studená fúze, nicméně, také bychom museli vědět nejen jak vyvolat a udržet takovou reakci, ale jak z ní také získat a uchovat energii, o tom se již hovořilo.

Číslo tři je nový materiál a technologie výroby počítačů, polovodičů, která by nám dovolila rozvinout naše výpočetní kapacity a tím i výzkum v řadě oborů, včetně léků na HIV, rakovinu, atp.

Číslo čtyři je mikrovlnka:) viz výše:)
Maxtor (321)|8.2.2008 17:30
Rozhodne bych ponechal stranou napady jako teleport apod.. jedine co by podobna vec prinesla je totalni destabilizace trhu pracovnich prilezitosti.. doprava zamestnava nemale procento lidi teto planety a vysledkem by byl pouze pad ekonomiky na vsech frontach..

K cemu se priklanim ja, je zdokonaleni laserove chirurgie.. bylo by velmi prijemne lehnout si na stul, kde nas nejake "super rameno" behem nekolika sekund a bezbolestne zbavi vsech problemu, nehlede na to, at jiz maji projevy vnejsi, ci vnitrni..

Stejne tak bych uvital nejaky radikalnejsi pokrok ve vesmirnem vyzkumu.. warp pohon, cestovani za pomoci cervich der.. overit podobne teorie a zalozit na nich vesmirne cestovani by bylo prijemne.. :)
eraser (0)|8.2.2008 17:34
Lopatu, ktorá by jedným úderom po hlave zbavila daného človeka tuposti... a umiestnená by bola vedľa každého hasičáku.
toreador (9)|8.2.2008 17:58
Musim sa jednoznacne prihovorit za posledny navrh, pristroja na zbavovanie ludskej hluposti . Pretoze vsetky ostatne veci sa daju prezit aj dnes, kym vas nejaky inbecil nenaberie kamionom na cervenu, alebo podobne :( (nic proti kamionistom , toho su schopny aj ludia s akymkolvek dopravnym prostriedkom). Takze tym by sa riesilo mnohe, nebrzdilo by to vyvoj, nebolo by tolko byrokracie, nebola by potreba tolkych kontrolnych organov.
S napadmi ktore zachranuju zivot suhlasim len vtedy ak bude riesena aj otazka zivotneho priestoru, dajme tomu zivot na marse. Kedze sa ludia rodia musia aj umierat, mat elixir zivota a za par rokov sa clovek nepohne lebo by sme boli natlaceny ako sardinky aj na sahare, antarktide a podobne.

Mne osobne (mozno by to riesil nastroj proti hluposti, v tomto pripade by musel ale pomahat aj s pametou) by bol vyhladavac ala google v domacnosti. Ak niekde nieco zalozim a v najviac potrebnej chvyli to hladam tak to nenajdem a ked to nieje treba tak o to zakopavam na kazdom rohu. Teda mat doma vyhladavac ktory mi presne povie kde ta hladana vec v tom neporiadku je. Popripade by ta vec mohla aj blikat, piskat a podobne :D.

Pripajam sa aj za navrh o jadrovej fuzii a jednoznacne za mikrovlnku. Moze sa to zdat ako banalna vec, ale par takychto veci zretazenych za sebou hned po ranu dokaze nassss.. hnevat. :).

Carpe Diem
Martin
Neregistrovaný (0)|8.2.2008 18:03
Teleport
hranata liska (0)|8.2.2008 18:24
Vynalez co by sposobil:
Jedneho vyrobcu x86 CPU na tejto planete aby uz fanatici Amd a intelu sli k certu".
Jedneho vyrobcu grafickych kariet na tejto planete aby uz skoncili hadky Ati vs. nvidia.
a suche zenske prirodzenie..}}
funky_jenda (3)|8.2.2008 18:45
[QUOTE=mastermind;88517]Ta existuje :)

Já bych byl pro vynalezení zubní pasty, po které se opravdu nebudou vůbec kazit zuby :)[/QUOTE]

Ja tomu verim ze uz existuje, ale asi moc prakticka neni, kdyz se porad pouzivaj rucni. Takovou sikovnou skrabku ja si predstavuju tak, ze by nebyla vetsi nez fritak a bramboru by oskrabala do 5 vterin. Samozrejme cena nesmi bejt premrstena, aby se mohla rozsirit do vsech domacnosti.
Mac33 (4)|8.2.2008 18:48
Tak bdolo by nieco co by ulahcilo ucenie naprikald nieco bolo ukazane v seriali StarGate pomocou nanitov ;) ale co naviac ocakavam je nejaka alternativna a hlavne lacna vyroba elektrickej alebo inej energie ktora by nas zbavila zavislosti na rope :) a mozno uz i nieco je ale nik to len tak nepsusti skoda no :)
Neregistrovaný (0)|8.2.2008 18:52
Někdy se mi stane že mám dobrej sen a pak se probudím a je všechno pryč. Vše je jen iluze, překročit skutečnost se dá zatím jen u filmu. Zatím se tu zmínilo docela dost zajímavejch věcí, od energetika, dobrý, teleport, ale kam? jo a mikrovlnku doporučuju americkou. Co třeba rychlejší počítač. Nasa uvažouje o vcítění člověka do robotů, tak třeba to někoho tady bude insporovat. tak si na to budeme muset asi počkat co příde, a nebo že by sme někoho inspirovaly?
johny__g (6387)|8.2.2008 18:53
[QUOTE=Janyk1;88572]No, vynálezy, které ušetří spostu lidských životů. něco, co dokáže varovat nebo zastavit přírodní katastrofy, co dokáže zabránit nehodám aut, vraždám...[/QUOTE]


K čemu? Však lidí je ... Přírodní katastrofy nám aspoň čas od času připomenou, že si lidstvo nemá tak vyskakovat. U nehod a úrazů je to těžší, tady je spousta nevinných obětí, to je bohužel smutné. Ale spousta lidí si je zaviní svojí vlastní blbostí a obětí jsou jen oni sami, takže to funguje jako přirozený výběr - dementní genom se nebude dále šířit. Protože přirozený výběr ve smyslu Darwina už u lidstva moc šance nemá.

A co se týče několikrát uvedené energii nezávislé na ropě nebo fosilních palivech - stačí počkat až nám tyto dojdou, pak to bude otázka chvíle než se nové alternativní a účinné zdroje energie objeví. Ale do té doby ne, to si petrochemická a energetická lobby ohlídá. Vemte si třeba hybridní automobily - celkem zvládnutá věc, v praxi použitelná, ale tak nějak ticho po pěšině. Objevilo se pár modelů, ovšem nějaká snaha je více prosadit nebo masivně investovat do vývoje není vidět. Pořád je levnější a jednodušší klasický automobil spalující výhradně ropu.
Dejv263 (2)|8.2.2008 19:14
No urcite jadernou fuzi, elektrina za par korun, ne-li zadarmo, a vse by mohlo byt jen na elektrinu (topeni, dopravni prostredky,...) a planeta by si ulevila!!! Ktomu bezdratovy prenos elektriny a byl by klid. Misto ropy pouzivat technicke konopi ve vyrobnim prumyslu (plasty, atd.). Myslim ze by se hned zilo lepe. Jo a taky by se mohli zrusit penize, ale to by se lidi asi naprosto pomatli. A jeste jedna nemene dulezita vec, odpadky co lidstvo produkuje bych posilal do vesmiru, nebo rovnou ke slunci.
Neregistrovaný (0)|8.2.2008 19:15
na ruka, která kreslila štětcem a na plátně se promítaly představy malíře, pak přišel fotograf a udělal fotku, vložil jí do skeneru a upravil jí podle svých představ. koho by napadlo že když se srovná více fotek za sebou vznikne film a zcela nový zážit, něco nepředstavitelného pokud se to neuskuteční prakticky. Záleží jen na tom, co je původním zdroje fotka, odraz světla. pro člověka vznikne filmem pozorovatelný děj, ale co vznikne, vyfocením skutečnosti? lze vyfotografovat skutečnost a pak jí přehrát? lze zachytit informaci dějů a postupů a pak jí uvést v život? lze vložit myš do atomového skereu a převést jí na informace a pak pomocý fyzikání prostředí rozběhnout děj v počítači? bude ta myš stejná myš? co z tou starou? je miš stáel živá nebo s ei žovot skládá s políček jako film? je možné myš prohlást za mrtvou pokudjejí život vyhasne mezi dvěma změnami mezi políčky? bude tento život pokračovat v simulovaném fyzikálním prostředí počítače? lze totéž udělat s člověkem, lze člověka pomocí fyzikálních skenerů převést na informaci tak rychle že z jeho pohledu se vůbec nezmění? co s původním člověkem ? nakolik je člověk spjatý se svým tělem? bylo by možné vytvoři virtuální relaitu v počítači s lidmi?
loslhotos (1)|8.2.2008 19:36
Všechny zmíněné věci mají něco do sebe, ale já se nemůžu ubránit pocitu, že by se docela hodil nějaký nenápadný maličký 100% funkční detektor lži. Prostě malá krabička, kterou bych při rozhovoru nenápadně na někoho namířil a v případě že lže, mohla by třeba zavibrovat. Ale samozřejmě není to věc o nic méně zneužitelná než všechny předchozí.
polki123 (5)|8.2.2008 19:36
Teleport, štěpení lehkých jader, bezdrátový přenos energie, zvládnutí cestování na velké vzdálenosti.. klidně i rychleji než světlo, lopata antiblbec, pípu s dálkovým přenosem piva, supravodiče fungující za běžných podmínek, antigravitace, místo osušky nejaký sušič, autoprdelovytříč :D , zvládnutí ovládání pomocí myšlenek, samoustlávací postel, žárovka která svítí jakoby odevšud, reflektor tmy (tam kam posvítíte tak nic nevidíte), uvládnutí nejlépe rotujících černých děr pro získáváví energie, dokonalá automatická škrabka nacokoliv, inteligentní mikrovlnka, inteligentní manželka, přístroj který dokáže cokoliv rozložit na základní prvky a pak z nich cosi poskládat nebo je jen nakupit pekně do úhedných kostiček, hranatá vejce kvůli lepšímu skladování, gumu co nepraskne (přeberte si to jak chcete), no a uvítal bych přístroj který dokáže člověku najít ideálního partnera.
Razi3L (612)|8.2.2008 20:00
jiny PC. Proste neco lepsiho nez to, na co polozilo zaklady pred desitkama let IBM, chce to uz zmenu a vsechno, co pisou ostatni se hodi taky + immortality
Intri (3490)|8.2.2008 20:19
[quote=johny__g;88606]A co se týče několikrát uvedené energii nezávislé na ropě nebo fosilních palivech - stačí počkat až nám tyto dojdou, pak to bude otázka chvíle než se nové alternativní a účinné zdroje energie objeví. Ale do té doby ne, to si petrochemická a energetická lobby ohlídá. Vemte si třeba hybridní automobily - celkem zvládnutá věc, v praxi použitelná, ale tak nějak ticho po pěšině. Objevilo se pár modelů, ovšem nějaká snaha je více prosadit nebo masivně investovat do vývoje není vidět. Pořád je levnější a jednodušší klasický automobil spalující výhradně ropu.[/quote]

Naprostý souhlas... Je to tak u všeho, dokud jeden produkt nese prachy, nepustí se na trh další. Viz. ta auta, viz. LCD technologie ( překonaná OLED technologií ), viz. internetové připojení... Prostě ve všem. Tohle chování je svinstvo, co fakt zvedá žluč, ale bohužel to tak všude ve světě funguje. Prachy, prachy, prachy.

[quote=Dejv263;88614]No urcite jadernou fuzi, elektrina za par korun, ne-li zadarmo,[/quote]

Bez šance... Vem si jen naši malou republičku - máme v provozu dvě jaderné elektrárny + spoustu menších tepelných a jiných, které dohromady dají MNOHEM více energie, než dokážeme spotřebovat. Ale pořád se ceny zvedají... Proč? Protože si monopolní společnosti mohou dělat, co se jim zlíbí. A vem jed na to, že i kdyby se produkovaly petawatty energie za desetník na hodinu, natáhnou nás tyto společnosti o mnoho stovek každý měsíc.
blueangel (17)|8.2.2008 22:31
Jojo, fajn movie. Ale nějak mám pocit, že kdykoliv si někdo ve filmu, v knize začal hrát s s časem, tak to přineslo jen problémy, nebo minimálně ten chuděra skončil v časové smyčce. :-) Taky bych pár věcí rád vrátil zpět, bo udělal jinak, ale to bych tu pak neseděl a nepsal tu tohle. Nicméně: Sci-fi = v budoucnosti možné, Fantasy = nemožné.
A hlavně: proč vy lidi; všechno co vytvoříte používáte k ničení?!?
Neregistrovaný (0)|8.2.2008 23:07
jen poznamku k energii jaderne fuze, a obecne levnych energii takrka z niceho...

uvedomte si, ze veskera spotrebovana energie se z velke casti meni na teplo, takze pomalu, ale jiste budeme ohrivat nasi planetu. a jak moc rychle asi tusite, neb co se stane, pokud elektriny bude hodne a za babku? ano, zadne setreni. a myslim, ze tenhle tepelny prebytek by nase mati rozdejchala jen stezi...
pilarius (13)|9.2.2008 00:08
Kompletní zvládnutí nanotechnologíí. Následné využití v medicíně (dokonalé vyléčení veškerých nemocí) a ve spoustě dalších oborů na opravování věcí aj. Na nanotechnologiích se pracuje, tak toho se snad i dožiji.
Dále bych uvítal štíty, jak je známe ze sci-fi filmů. Při rozumné energetické spotřebě by to mohlo znamenat konec válek, přinejmenším alespoň klid od raket konvenčních i nekonvenčních. S určitou modulací by to možná šlo použít jako náhradu ozonové vrstvy planety. Se štíty už experimentoval N. Tesla, podle některých dokumentů i úspěšně, bohužel však nevíme, jak na to šel.
Peter_cz (2)|9.2.2008 00:18
Hodne z toho, co zde bylo napsano uz bylo vymysleno, leccos i celkem davno, jen se o tom tak moc nevi. Patenty jsou bud zamerne neuplne, chybne nebo jsou zcela ztracene.. Me by potesilo, kdyby se uz konecne dostaly do praxe generatory na volnou energii. A nebojte, stat tim neprijde o penize, kazdy takovy generator bude samozrejme patricne ocejchovan a zdanen. Tedy jestli se toho jeste dozijeme..
mech13 (5526)|9.2.2008 03:10
linux nastavitelny bez konzole
vazne spolehlive pevne disky (nebo konecne levne SSD)
poradne pouzitelny zpusob komunikace (hlas/obraz/text) ktery by pouzivali vsichni (jedno rozhran misto telefonu, skype, ICQ, jabber...) za rozumnou cenu
nesmrdici ponozky
nejakou vec ktera by dokazala zaridit vic voneho casu
politika kteremu by slo vazne o obecne blaho a ne o vlastni koryto
neco misto chuchvalce dratu pod stolem s PC
skutecne modularni notebooky (stejnym zpusobem jako stolni PC)
notebooky bez modemu
bezporuchove PC
rozumny upload u ADSL
spoustu dalsich dilu cervenyho trpaslika stejnych kvalit jako prvnich 52

a hlavne a predevsim eraserovu lopatu
johny__g (6387)|9.2.2008 08:43
[QUOTE=Neregistrovaný;88683]jen poznamku k energii jaderne fuze, a obecne levnych energii takrka z niceho...

uvedomte si, ze veskera spotrebovana energie se z velke casti meni na teplo, takze pomalu, ale jiste budeme ohrivat nasi planetu. a jak moc rychle asi tusite, neb co se stane, pokud elektriny bude hodne a za babku? ano, zadne setreni. a myslim, ze tenhle tepelny prebytek by nase mati rozdejchala jen stezi...[/QUOTE]

To bych nesouhlasil - za prvé, hlavním tepelným zdrojem je stále Slunce, to co dokáže dodat lidstvo svou činností je zanedbatelné. Pokud by se levná elektrická energie dokázala efektivně skladovat a využívat v dopravě, tak by naopak její únik ve formě tepla klesl. Vždyť jakou účinnost mají spalovací motory? Kolem 35%? A elektromotor - tam je to i kolem 90 %, jen 10 % se mění na teplo. Stejně tak vytápění čehokoli, při použití elektrického přímotopu se veškerá energie přemění na teplo a využije na vytopení vnitřku budovy. Ovšem při spalování plyny/dřeva/uhlí/koček .... nám část unikne do atmosféry komínem, část unikne při transportu - špatné izolace teplovodů atd, takže celkové množství tepelné energie kterou musíme vyprodukovat a která stejně ve výsledku unikne do atmosféry je větší.
Neregistrovaný (0)|9.2.2008 09:13
Někdo říkal elixír života. Já myslím, že genová terapie je vynikající "vynález" k prodloužení života. Stane se člověk nesmrtelným, když se vymítí dědičné choroby? Nejde jen o prodloužení života, ale i kvalitu.
pavel_p (993)|9.2.2008 11:10
Jsem pro teleport a s reálných vynálezů pro realizaci elektráren s jadernou fůzi . Ta má podle mě smysl narozdíl od pěstování řepky místo potravin s mizernou výtěžností proti zabrané ploše. To je v podstatě návrat k topení dřevem.
[QUOTE=Neregistrovaný;88683]uvedomte si, ze veskera spotrebovana energie se z velke casti meni na teplo, takze pomalu, ale jiste budeme ohrivat nasi planetu. [/QUOTE]
No to se myslím nedá tak jednoznačně říct, protože teplo se zase infrazářením vyzáří do vesmíru.
Xenostellar (3)|9.2.2008 11:52
Mě by se líbilo, kdyby se postavil výtah do vesmíru podle A. C. Clarka, zlevnilo by to dopravu na oběžnou dráhu a byla by mnohem spolehlivější. Pak by mohl následovat rozvoj vesmírné turistky, hotely na oběžné dráze nebo dovolená na Marsu.
Dál by se mi líbil nějaký dataport do hlavy pro připojení k počítači, něco jako měl Harper z Andromedy :-)
A určitě by byly prospěšný nanoroboti, pro léčení rakoviny a dalších nemocí.
jampadam (6)|9.2.2008 11:59
1. Nechci teleport, který mě donutí udělat více práce za stejně peněz.
2. Nechci superpočítač, který mi řekne, že ty moje blbý hry už se mnou hrát nebude.
3. Nechci ani nekonečný zdroj energie, jejíž spotřebou přehřejeme planetu.
Myslím, že megalomanství dnešní doby a nekonečný závod těší málokoho,Kdy budem spokojení?
Jen by to chtělo nějaký prášky proti hamižnosti, ale HODNE MOOC MOOC:)
Withman (1337)|9.2.2008 12:25
1.) Lék, který by vyléčil jakoukoliv nemoc - od chřipky, přes rakovinu až ke genetickým poruchám

2.) Perpetuum mobile - stroj, který by čistil ovzduší, přitom by nespotřeboval žádnou energii, ale dostatek jí ještě vyrobil. :)

Ta druhá věc je reálnější. :thumb
B.Gen.Jack.O.Neill (165)|9.2.2008 12:55
Já bych moc rád uvítal veškerou technologii potřebnou pro průzkum hlubokého vesmíru (mimo naši sluneční soustavu), čili samozřejmé kombo motory + nějaká technologie štítů, bez kterých by lod byla létající střelnice asteroidů, a vesmírného prachu. No, třeba se dočkám.
Intri (3490)|9.2.2008 13:03
[quote=Withman;88780]1.) Lék, který by vyléčil jakoukoliv nemoc - od chřipky, přes rakovinu až ke genetickým poruchám

2.) Perpetuum mobile - stroj, který by čistil ovzduší, přitom by nespotřeboval žádnou energii, ale dostatek jí ještě vyrobil. :)

Ta druhá věc je reálnější. :thumb[/quote]

Myslíš? Mi přijde reálnější lék ( třeba ve formě nanitů ), který dokáže zničit cokoliv škodlivého, než stroj, který nespotřebuje žádnou energii a ještě k tomu jí dost vydá. Úplně všechno "aktivního", co známe, energii spotřebovává.
B-King (15)|9.2.2008 14:01
ja bych chtěl nesmrtelnost a paměť jen tak na 100 let abych se netrapil minulosti třeba bych pak nemusel po schodech ale skakal bych oknem tak z desateho patra hezky bych se proletěl a pak dopadl jen tak lehce na špičky:) a když bych to měl vynalezl bych nakadach a cestoval po vesmiru:)