Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 7 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 102

Téma: Víkendová diskuze: Jaký nový vynález byste nejvíce uvítali?

Šéfredaktor SHW / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
    Registrace
    May 2006

Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Jaký nový vynález byste nejvíce uvítali?

Jaký nový vynález byste nejvíce uvítali? Určitě Vás leckdy napadlo, že některé věci se dělají zbytečně složitě a představovali si, jak by to šlo jinak, lépe. Nebo jste si aspoň říkali, proč už někdo nevymyslel něco lepšího. Ať už jsou Vaše představy jakékoli - vyjádřete je, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele tequilla
    Registrace
    Aug 2006

Ja bych nejvice uvital podobny pristroj, jaky mel Adam Sandler v komedii Click. Tedy dalkovy ovladac na zastaveni casu, ovsem bez jeho vedlejsich ucinku.
    Vsiml si nekdo toho paradoxu, ze cim vice mame technologii a pristroju, ktere nam maji cas usetrit, tak toho casu ve skutecnosti mame cim dal tim mene?

Starousedlík SHW Avatar uživatele Intri
    Registrace
    Sep 2007

Ha, vynález? Dobrá otázka, těch je spousta, ale nejvíc by mě těšil asi teleport. Možnost dostat se kamkoliv co nejrychleji mi často fakt chybí.

Citace Původně odesláno od tequilla Zobrazit příspěvek
    Vsiml si nekdo toho paradoxu, ze cim vice mame technologii a pristroju, ktere nam maji cas usetrit, tak toho casu ve skutecnosti mame cim dal tim mene?
    Jj, taky jsem si toho všiml...

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Tak teleport je zajímavá věc, ale já bych ho nechtěl. Už tak je dnešní doba uspěchaná, nové technologie nám sice šetří čas ale díky tomu stále rostou i nároky a požadavky na to, co má člověk zvládat. Takže představa že se ráno vzbudím, vyčistím si zuby a "pink" sedím za stolem v práci - děkuji nechci. Mě ta malá procházka po ránu vyhovuje.
    A jaký vynález bych uvítal - napadá mě něco, co vyřeší hlad moderní civilizace po energiích, tak co třeba konečně zvládnutí jaderné fúze? A k tomu bych přidal možnost tu energii efektivně skladovat.

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

Budu se tak trošku opičit, ale pro mě je jednoznačně zlomový "vynález" funkční jaderná fůze a její využití. Vidím v tom jedinečnou šanci jak zpomalit nebo úplně zastavit devastaci naší planety.

Co se týče vynálezů souvisejících s časem a prostorem (např. teleport, nadsvětelné kosmické lety) tak tam jsem velmi skeptický. Podle mě to nikdy nepůjde.

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Teleporty a jaderny fuze sou hrozne krasny veci, me by ale stacila "obycejna" automaticka skrabka na brambory ;-)

Nováček Avatar uživatele mastermind
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od funky_jenda Zobrazit příspěvek
    Teleporty a jaderny fuze sou hrozne krasny veci, me by ale stacila "obycejna" automaticka skrabka na brambory ;-)
    Ta existuje

Já bych byl pro vynalezení zubní pasty, po které se opravdu nebudou vůbec kazit zuby

Starousedlík SHW Avatar uživatele Intri
    Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od speedsnail Zobrazit příspěvek
    Co se týče vynálezů souvisejících s časem a prostorem (např. teleport, nadsvětelné kosmické lety) tak tam jsem velmi skeptický. Podle mě to nikdy nepůjde.
    Těžko říct, pokud jde o mezihvězdné cesty, viděl bych to zatím spíš na kombinaci velmi vysoké podsvětelné rychlosti ( asi tak 0,5c podle Einsteinovy teorie o přeměně energie v hmotu a naopak ) a červích děr. Před nějakou dobu byl plán, že kolem roku 2010 se vědci pokusí v evropském urychlovači částic vytvořit první mikroskopicou červí džuznu. Nevím, jestli ten plán ještě platí, ale pokud jo a povede se to, bude budoucnost červích děr celkem jasná.

A pokud jde o teleporty, už dnešní technologie umožňují manipulovat s jednotlivými atomy. Tady bych to taky viděl jako určitý základ úspěchu v teleportačních technologicíích, pokud teda opravdu mají fungovat na rozkladu a skládání přenesených předmětů.

Rozhodně je to ale všechno otázka velice vzdálené budoucnosti, kterou s největší pravděpodobností nikdo z nás nezažije.

Občasný diskutér Avatar uživatele Kachna69
    Registrace
    May 2007

Ja jako motorkar bych uvital novou tehcnologii motoru ktera by fungovala na neco jineho nez na benzin (tim ovsem nemyslim naftu ci vodik ale neaprosto neco jinaho co by nebylo tak drahe jelikoz za dnesni cenu benzinu si student moc na motorce nepojezdi) toto je ovsem velmi blahove prani jelikoz pochybuju ze by tohle petrochemicke firmy dovolili a nebo jeste lip nakej motor na principu perpetuum mobile jen nasednout a jet

Nováček
    Registrace
    Jul 2006

tak podla mna by ma urcite potesila ta jadrova fuzia, teleport, hranie s casom (zastavenie spomalenie a pod)... vsetko ma svoje vyhody ale aj nevyhody... a preto prihliadam len na tie vyhody

z realnejsieho hladiska by ma potesilo keby uz bol pohon na vodik v automobilovom priemysle. Jasne ze viem ze uz existuje ale chcel by som aby bol uz taky bezny ako benzin ci nafta... z ekologickeho hladiska by to bolo veeelmi prospesne a aj lacne, ale ked sa nato pozrem z druhej strany tak 75%ekonomiky sveta sa toci okolo ropy, a ked ropa dojde alebo sa nahradi niecim tak to bude "horuco" na Zemi
    vsak aj napriklad vedec Tesla vraj vymyslel pohon ktory vyuzival energiu, neviem si spomenut aky druh ale tusim to bola energia ktora sa vyskytuje vsade okolo nas, ale niekto dost vplivny vraj znicil tie dokumenty o tom... kto vie co je natom pravdy

Neregistrovaný

Já osobně bych nejvíce uvítal lidem, zvířatům a rostlinstvu bezpečný bezdrátový přenos elektrické energie ... ;-)

Neregistrovaný

Mne by úplne stačilo, keby sa výrobci mikrovlnných rúr uráčili vyrobiť takú, ktorá po dokončení ohrievania dokrúti tanier alebo šálku presne tak, ako som ju tam vložil. Príklad: keďže som pravák, tak šálku vkladám do mikrovlnky s uškom otočeným vpravo. Ale vždy, keď ju chcem po ohreve vybrať, je uško otočené vľavo, alebo, čo je ešte horšie, smerom odo mňa. A potom mi neostáva nič iné len chytať rozpálenú šálku rukami alebo chňapkou, ale tu hrozí, že sa vyšmykne.
    Je to síce len detail, ale čudujem sa, že to ešte nikomu nenapadlo. Inak mi ku šťastiu nič nechýba :-o))

eee

jediný zásadný objav bude onedlho vytvorenie umelej inteligencie, ktorá sa bude ďalej vyvíjať už sama, všetky ostatné vynálezy a objavy sú proti tomu nič. Superinteligencie, ktoré sa okamžite po vytvorení umelej inteligencie vyvinú, budú hybateľom ďalšieho pokroku a pôvodcom nových objavov. Objavov, ktoré pre svoju obmedzenú mentálnu kapacitu človeka budú pre nás mágia.

Čestný člen Avatar uživatele P@pi
    Registrace
    May 2006

Pro mě teleport č.1. Aspoň bych už nemusel furt tahat to dříví z lesa. Ještě by bodla příruční automatická pila a je to...

Dál dostatek antihmoty a místo, kde jí skladovat. Horší by bylo, kdyby někdo zapomněl zavřít víko... No co no, možná by to schytala i Alfa Centauri, no. Taková menší díra v naší galaxii a pěknej cool ohňostroj na pár parseků .

Pak už mi chybí jen fazery, klingoni a romulani a už bysme mohli začít řvát: "Beam me up, Scotty!".

Ne, opravdu doufám, že lidstvo ani jeden z dosud uvedených vynálezů nezíská (a nikoho ve vesmíru nepotká), dokud nebude rozprostřené po půlce galaxie. Páč by stačil jeden šílenej islamista s turbanem plným antihmoty a stáli bysme všichni před aláhem...

Takže souhlasím s tím naprosto šíleným nápadem s mikrovlnkou. Fakt jsem se zasmál. Díky

Citace Původně odesláno od eee Zobrazit příspěvek
    jediný zásadný objav bude onedlho vytvorenie umelej inteligencie, ktorá sa bude ďalej vyvíjať už sama, všetky ostatné vynálezy a objavy sú proti tomu nič. Superinteligencie, ktoré sa okamžite po vytvorení umelej inteligencie vyvinú, budú hybateľom ďalšieho pokroku a pôvodcom nových objavov. Objavov, ktoré pre svoju obmedzenú mentálnu kapacitu človeka budú pre nás mágia.
    To jsme tu měli minulý víkend. Jen nepřilévej olej do ohně. Příliš optimisticky jsme to neviděli :-).

Dragst

Antigravitace- z fyzikálního hlediska by to teoreticky nevyžadovalo žádnou energii (pokud nezrychluji) , ale význam by byl velký - létání by přestalo být hazardem s nespolehlivými motory....

Strana 1 z 7 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Uvítali byste další kolo soutěže Rozjeď to a vyhraj?
    Od husky14 v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 21-07-2011, 16:34
  2. Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 29-12-2009, 21:45
  3. Víkendová diskuze: Jakou HW novinku nejvíce očekáváte?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 39
    Poslední příspěvek: 02-08-2009, 13:19
  4. Jaké grafy byste uvítali v recenzích?
    Od -HoNY- v sekci Volná témata
    Reakcí: 19
    Poslední příspěvek: 13-10-2008, 01:20
  5. Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 18-11-2007, 12:00