reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Tichou a rychlou mechaniku

Janyk1 (997)|9.2.2008 17:41
Kterou tichou a zároveň rychlou mechaniku byste doporučili? Ja se dival na tyto 2 (Samsung SH-S203B a LG GSA-H66N). Máte s nimi zkušenosti? Která bude lepší, tišší? Případně jakou jinou tak do 1000,-?
Díky J1.
Vito (25)|16.5.2008 15:43
i mňa by zaujimala najaká tichá mechanika /rýchle su dnes asi už všetky/
crasher.km (919)|16.5.2008 16:09
mno asus má technologii DDSSII ,která by měla tlumit vibrace(tím nižší hlučnost),ale nikdy sem ji naživo neviděl .... zástupce řady : Asus DRW-2014S1T černá retail

Vito (25)|16.5.2008 16:40
jedna vec že je to že to ma tu technologiu a druha vec či to aj pomôže
skusenosti použivateľov su na nezaplatenie hoci často su ovplyvneni
crasher.km (919)|16.5.2008 16:47
jo ,já vím :) od toho jsou fora :) protože říkám ,že nemám skušnosti,ale že vím o této technologii,tak sem na ni chtěl poukázat :)
Styryx (351)|16.5.2008 16:55
Nevim teď přesně jestli moje Asus mechanika DRW-1814BL má taky tuhle technologii, ale je neskutečně hlučná. Obecně s mechanikama Asus nemam bohužel příliš dobrý osobní zkušenosti, takže mechaniku Asus bych nedoporučoval - obě Asus vypalovačky, který jsem kdy používal, nic moc. Ta první byla už kdysi před 6 lety, ve školním počítači, koupena jako nová (dělal jsem tam správu sítě), hrozně poruchová - po měsíci šla na opravu (přestala pálit i číst), po dalším měsíci se vrátila opravená, pak asi 3 měsíce držela a pak opět odešla.

No ale říkal jsem si, že třeba to byl nějakej špatnej kus, takže při upgrade vloni jsem si koupit taky Asus mechaniku a myslím že to byla chyba - jak už jsem říkal, hrozně hlučná, a hodně vybíravá na média. Vůbec nechtěla zpočátku pálit na média DVD+R Verbatim (přičemž v jiný vypalovačce jsem na medium, který odmítla, v pohodě vypálil a data jsou ok), to se sice zlepšilo po update firmware, takže DVD+R už pálí, ale nechce mi vůbec brát přepisovatelný DVD (rychlejší 4x média většinou jo, ale někdy je předtim musim v jiný vypalovačce vymazat, a pomalejší starší médium 2.4x vůbec nerozpozná, přitom v jiný vypalovačce na něj v pohodě pálím).
Nejsem si jistej, jestli je to reklamovatelný (protože očividně funguje, když některý média pálí, takže počítám, že jsou schopný mi při reklamaci říct že mám špatný média).

Bráchovi jsem dával do PC vypalovačku Samsung a je relativně tichá a pálí na všechno v pohodě, takže doporučuju něco od Samsungu (naopak ale třeba zase pevný disky Samsung z osobních zkušeností moc nedoporučuju).
crasher.km (919)|16.5.2008 16:58
A nemáš někdeš fakturu ,nebo něco ,kde by byl napsaný přesný typ mechaniky ?:)
Styryx (351)|16.5.2008 17:13
Je to konkrétně přesně tahle: DRW-1814BL dal jsem si tu práci to najít a píšou tam že má taky tu technologii DDSSII (až skoro dole), ale je na můj vkus fakt hodně hlučná (rozhodně hlučnější než ten bráchovo Samsung - konkrétně SHM-165H6S, ale už je to dost starej model). Jo a ještě jedna věc mi na ní vadí, hrozně dlouho trvá než načte vypálený médium (cca 30 s, víc než 2-3 násobekoproti jiným vypalovačkám který jsem kdy měl).

Samozřejmě, nemůže člověk od vypalovačky, kde se médium točí poměrně velkou rychlostí, čekat nějaký extra ticho, to prostě ani neni nějak fyzikálně možný. Cesta vede přes snižování otáček mechaniky např. Nero na to má utilitu apod. - při přehrávání filmu nebo audia neni zapotřebí aby se mechanika točila plnou rychlostí. Např. i Media Portal to umí nastavit.
crasher.km (919)|16.5.2008 17:17
tak já taky vždycky doporučuji Samsung SH-S203P černá bulk tak už jsou aspoň dva názory,že samsung je dobrá značka :) Asus sem měl taky jednou (asi 4 roky spátky) a je pravda,že asi p 4 měsících se mi zasekla dvířka ...
pavel_p (993)|16.5.2008 17:34
Někde u Nera je (nebo bývala?) utiltka, která umožní nastavit rychlost CD-ROM: nerodrivespeed. Jen nevím jestli ještě funguje pod Vistama. Dá se to použít pro sledování filmů přímo z DVD. Nic přijatelně tichého jsem neviděl, ani jsem to nijak nehledal.
maros31 (18)|8.6.2008 15:31
Taky trošku přispěji, měl jsem mechaniku LG, naprostá spokojenost používal jsem ji cca 3 roky, funguje dodnes jen nevymazává RW disky, tak jsem koupil Samsung SH-S203N, používám druhý měsíc a přestala číst veškeré disky. Tak nevím, zkusím reklamaci a uvidím