reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

HD 3870x2

hrGordoN (24)|11.2.2008 18:52
Dobry den, mam takovy maly problem, nejsem nejak schopen nainstalovat catalisty :( , predchozi grafika byla x1900xt , ovladace sem smazal, pak vypnul PC, vymenil GPUs, stahl 8.1 na game.amd.com. Jenze pri prvni instalaci ovladace se PC restartoval (spis ja ho restartoval) mno a od te doby se mi nedari uspesne nainstalovat ony catalysty. Pri instalaci vypada ze je vse v poradku, ale po restartu co si vyzadaji catalysty na konci pri nabihani win mi skoci okno ze nemam naistalovan spravny SW na muj HW nebo podobna de***ni hlaska :( . nevite nekdo co s tim? uz sem postup odinstal, naistal - nic skusil asi 10x . Zajmalo by me jestli neni nejaka utilita na uninstal abych zacal tak nejak od piky? asi tam nekde zustaly nejaky soubory co brani spusteni nebo nvm?! desku mam na 790FX tak tam by snad problem s kompatibilitou bejt nemel. kdyztak postu screeny, ale neni moc ceho, hazi to po tom finalnim restartu jen tu hlasku o nekompatibilite HW se SW. este OS sou visty x64.

vic jak popsat problem me nenapada. thx za kazde tipy.
husky14 (4214)|11.2.2008 19:13
[QUOTE=hrGordoN;89415]....uz sem postup odinstal, naistal - nic skusil asi 10x....[/QUOTE]Zkus odinstal -> restart do nouzaku -> Driver Cleaner -> restart -> instal 8.1.

Tim Drivercleanerem odeber vsechno, co jakkoliv souvisi s ATI....


Btw. dalsi, co na Catalysty plati, je reinstal systemu ;)
hrGordoN (24)|12.2.2008 10:14
Tak problem vyresen, skusil sem stahnout beta ovladace 8.45a a tech se karta chytla nevim jak je to mozne, karta je od MSI a na prilozenem CD byly ovladace 8.45 ale take nefunkcni, nechapu. Ale problem uz vyresen. Ted me spis zacal zlobit vetracek ktery obcas zacne neprijemne "hrkat", asi pri otaceni neco malicko skrabe a vznika tento dosti neprijemny zvuk. Asi s tim pujdu na reklamacku at mi to bud opravi nebo vymeni grafnu, problem je v tom ze sem dosti liny lozit nekam kuli takove prkotine, tak bych se chtel zeptat jestli to nejde nejak rucne skusit bezpecne opravit nebo najit kde a o co vetracek koliduje? Zajmave je ze v poloze nabok nic nehrci a kdyz je jak ma cize vetrackem dolu, tak to zacne az po chvili, cize ze zacatku nic a hrkat zacne az tak po par minutach...
trodas (1753)|12.2.2008 17:44
Gratulace s Catalisty! :)

No vetracky jsou obecne potvurky. Obcas pomuze odsroubovat vetracek, zezadu nadzvednout pod samolepkou gumovy uzaver a kapnout trosku oleje, ale pokud je spatny a vrcici tak nepomuze ani svecena.

Osobne to resim vodnim chlazenim bez ventilatoru - VELKY radiator a chladim i GPU, samo... :)
http://ax2.old-cans.com/g.php?p=wc&od=64&do=128&c=8&d=1&v=v2