reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vypinani při startu

DJHrabě (8)|11.2.2008 19:41
Zdravim všechny a potřeboval bych poradit.Dnes mi znamy poskladal novy komp a narazili sme na zajimavy problem a to když zaapnu komp,tak se rozjede tak na 1-2 sekundy,zatoči se ventilatory a zničeho nic se vypne a po 2+-sekundach se zase sam zapne a třeba už vpoho najede do winu.Někdy to uděla jednou,někdy 2krat a vyjmečně to najede rovnou bez vypnuti.Na desce sme měli zapojen jenom hlavni vypinač bez kontrolek a resetu,grafiku,disk,procak a paměti.Kdyby někdo měl stimto skušenosti tak prosim poradte,je to celkem nepřijemne.Sestava je tato:
Procesor - Intel Core 2 Duo E8400 BOX
Graficka karta - MSI NX8800GTS T2D512E-OC 512MB DDR3
Zakladni deska - MSI P35 Platinum
Disk - Western Digital Caviar SE16 3.5" 500GB WD5000AAKS
Paměť - Zepelin 2x1gb
Zdroj - SEASONIC SS-500ET 500W OEM
Skříň - Cooler Master Centurion 5
johny__g (6387)|11.2.2008 19:45
A jen zdroj s deskou bez ničeho jiného to dělá taky?
mech13 (5526)|11.2.2008 19:47
pokud si dobre pamatuji, tak za to muze zakladni deska MSI - pamet mam deravou ale neco se mi mota ze to dela po odpojeni z elektriky... skus si procist diskuze k recenzim MSI desek tady na SHW, nekde se to urcite resilo
Jezevec (607)|12.2.2008 11:05
1. Vyzkoušet zdroj v jiné sestavě.
2. Zkontrolovat paměti, vyzkoušet to s jednou a posléze s druhou (samotná bez dual channel)

:) A napiš co se stalo :)
pas!k (3765)|12.2.2008 11:12
Bios te desky je nejnovejsi?
DJHrabě (8)|12.2.2008 16:11
Tak jsem to skusil zapnout jen se zdrojem a deskou s procakem a děla to stale,takže budu schanět jiny zdroj na zkoužku a pak uvidim.Tedkom už muže byt problem jenom v desce nebo zdroji,pokud se nemylím.Jinač procesor se nezahřiva,jel na 34stupňu v klidu,proto si myslim že vněm by to nemělo byt.Ktomu biosu,to tedkom nevim,to zistim zitra,jak budu doma.
Weslo (234)|12.2.2008 16:26
IMHO tohle není chyba ale vlastnost - moje stará GB P965 DS4 to dělala taky - zkus nastavit na pevno napájení CPU(myslím že 1.1V bude stačit) a RAM(1,8V)
trodas (1753)|12.2.2008 17:37
Urcite to bude deskou. Zdroj je take rozumne zkusit, ale myslim, ze bud v desce blbne nejake rozpoznavani CPU ci tak neco (novy bios?) anebo je porouchana.
Unknown26 (48)|12.2.2008 17:57
[quote=DJHrabě;89437]...zajimavy problem a to když zaapnu komp,tak se rozjede tak na 1-2 sekundy,zatoči se ventilatory a zničeho nic se vypne a po 2+-sekundach se zase sam zapne a třeba už vpoho najede do winu.Někdy to uděla jednou,někdy 2krat a vyjmečně to najede rovnou bez vypnuti...[/quote]
Tento isty problem mam aj ja, len s tym rozdielom, ze sa to takto vypina len obcas (asi 1krat z 5 az 10 startov). Je to zostava stara asi 2.5 roka:
MB: ASRock 775i48, CPU: Intel Pentium 4, Zdroj: nejaka 350W sunka.
Ale moc ma to netrapi, kedze je to len obcas, predpokladam, ze za to moze zakladna doska, popripade zdroj.
trodas (1753)|12.2.2008 18:34
Hmmm, mno me by to tedy trapilo a varovalo pred moznym katastrofalnim selhanim, ale jak myslis...

Jinak - frekvence problemu se nezvysuje?
pcmaker (354)|12.2.2008 21:37
S timhle CPU musis mit BIOS 1.6 nebo novejsi. Mozna je to reseni.
Unknown26 (48)|12.2.2008 23:57
Ono spociatku to nerobilo vobec, potom to zacalo vypinat dost casto (kazdy druhy/treti start), ale v poslednej dobe (tak pol roka) to robi len obcas. Zeby to zaviselo od rocneho obdobia?:D
trodas (1753)|13.2.2008 11:16
No, muze byt. Ale zas na druhou stranu, pokud by to byly odchazejici kondiky (jako ze ja myslim ze to jsou), tak ty (a elyty obecne) dodaji nejvetsi proud (ripple current) pri cirka 55°C - cize studeny start jim nesvedci, ale jak se to zahreje, tak to jede.
A v zime se to zahriva dele, cize by to melo delat vic a ne min... Hmmm, hmmm. Asi tu budou jeste dalsi faktory, ktere neznam a treba ani ty o nic nic nevis... Netopis treba moc? :D
Ono se to takhle od stolu na dalku odhadnout neda. Rozhodne to neni v poradku a rozhodne bych s tim neco delal... je ale otazka, estli uz mas po zaruce a jsi pripraven vsadit zivot sve desky v sazku a zacit na ni brutalne pajet a vyhazet vsechny spatny konidiky v ni, v grafice, zvukovce a v zdroji hlavne :)
Maximus12 (763)|13.2.2008 11:25
Ten samej problem mam s deskou Gigabyte 965P-DS3 - ale s tim rozdilem ze me se to deje jen pri vypadku proudu nebo pri odpojeni ze site. Jinak se to chova normalne. Otestoval sem vsecko, urcite je to vec te desky, ale nekde sem vycetl ze to muze bejt vlastnost te desky. Ne chyba. ALe jistej si tim nejsem.
Brecht51 (55)|13.2.2008 12:08
Mám Asus P5K a dělá to občas také. Vždy kdyš se hradu v PC a odpojím ho od sítě několikrát za sebou bez toho aby kompletně naběhnul. Po několika startech se dostane zase do normálního stavu
Draken (1578)|13.2.2008 12:27
podle mě dochází k restartu biosu zjevně je v něm něco nastaveno jinak než má být zkus se podívat na napájení pamětí často to bývá tím že deska přidělí jen 1,8V a paměti jsou potřeba provozovat výš
respektive se může stát že máš přehozený jumper na desce (biosu) a je nastaven na clear ten pak může spůsobit to že při každém spůštění se bios nejdříve zresetuje a pak teprve PC nastartuje

samozřejmě nemusí být na vině jen bios ale i zdroj ten může mít problém při sepínání
(ať už teplotní-nízká teplota př startu mu nesvědčí nebo odběrový-při startu mu nesvědčí velký odběr naráz)
což by ale znamenalo reklamaci zdroje
doporučuju: vyměnit zdroj (na vyzkoušení klidně i slabší 400w STAČÍ)
pohrát s biosem...
asi tak
trodas (1753)|13.2.2008 15:04
Maximus12 - [QUOTE]Ten samej problem mam s deskou Gigabyte 965P-DS3 - ale s tim rozdilem ze me se to deje jen pri vypadku proudu nebo pri odpojeni ze site.[/QUOTE]

Hmmm, hmmm. Tohle chovani by mohlo byt rozkmitanim zdroje po vypadku proudu, treba jen chvilkovem nebo nepostrehnutelnem (20, 40mS) na bezne zarovce. Levnejsi zdroje to rozkmita a nasledne stresuji mobo velkym zvlnenim napeti na vystupu a pak se kazde mobo chova divne... ;)
Nevim, jestli je to zrovna tento pripad, nicmene proto se zdroje na tyto problemy testuji - a dobre jako drazsi Enermaxy a Seasonicy to nedelaji.


Draken - [QUOTE]se může stát že máš přehozený jumper na desce (biosu) a je nastaven na clear ten pak může spůsobit to že při každém spůštění se bios nejdříve zresetuje a pak teprve PC nastartuje[/QUOTE]

To si nemyslim, pri nastaveni na Clear desky obycejne nenabihaji pro zmenu vubec. A rozhodne se to nelepsi par vypnutimi a zapnutimi. Nastaveny jumper na clear (i kdyby nektere to mobo, o cemz silne pochybuji, nabehlo) by se choval vzdy stejne, to musis uznat. A to neni tento pripad(y)...

[QUOTE]ale i zdroj ten může mít problém při sepínání[/QUOTE]

Skoro bych se vsadil ze bude. Ale na rozdil od tebe bych zkousel jen s 550 wattovym ci silnejsim a znackovym. A novym. Zdroje se dneska strasne flakaj. 400W zdroj typu Mercury PSU je treba uvnitr mnohem vic osizeny, nez stary 200W Eurocase crap a to Eurocase je prosluly svymi smejdovnimi zdroji. Strucne receno, neumis si ani predstvit, jak je ten vnitrek "super 400W zdroje" ojebany a ze mi take zacal i s slabym pocalem u segry brzy delat problemy.
DJHrabě (8)|13.2.2008 19:14
Tak zdroj sem neskoušel vyměnit bo sem nesehnal jiny na zkoužku,ale asi to bude vtom biosu,protože sem ho resetoval,nebo co se děje po zmačknuti toho maleho spinače,něco malo sem nastavil v biosu (moc se vtom nevyznam,takže to chce doladit) a je to o cosi lepši a děla to už vyjmečně.Takže to vidim že musim nahrat novějši bios bo mam verzi 1.4 a jak už tu někdo psal tak to muže dělat problem.Jinač se chci zeptat jesli by někdo neporadil kde stahnout ovladače na ten bios,bo semi nějak nedaři ho najit na netu,diky.
Unknown26 (48)|13.2.2008 22:02
[quote=trodas;89929]No, muze byt. Ale zas na druhou stranu, pokud by to byly odchazejici kondiky (jako ze ja myslim ze to jsou), tak ty (a elyty obecne) dodaji nejvetsi proud (ripple current) pri cirka 55°C - cize studeny start jim nesvedci, ale jak se to zahreje, tak to jede.
A v zime se to zahriva dele, cize by to melo delat vic a ne min... Hmmm, hmmm. Asi tu budou jeste dalsi faktory, ktere neznam a treba ani ty o nic nic nevis... Netopis treba moc? :D
Ono se to takhle od stolu na dalku odhadnout neda. Rozhodne to neni v poradku a rozhodne bych s tim neco delal... je ale otazka, estli uz mas po zaruce a jsi pripraven vsadit zivot sve desky v sazku a zacit na ni brutalne pajet a vyhazet vsechny spatny konidiky v ni, v grafice, zvukovce a v zdroji hlavne :)[/quote]
Je uz po zaruke, ale ze by sa mi chcelo vymienat tie kondiky,:D ...tak to asi ne. Co sa okolitej teploty tyka tak je zhruba v rozmedzi 19-21°C. Je to uz stara doska/stare PC, a budem mat coskoro nowe, tak mi je to uz viac-menej jedno.

[quote=Brecht51]Mám Asus P5K a dělá to občas také.[/quote]
Konkretne ktory model P5K ?
trodas (1753)|14.2.2008 12:44
DJHrabě - gratulace. Hlavne ze to je lepsi. A copak jsi vlastne presne zmenil?
[QUOTE]Jinač se chci zeptat jesli by někdo neporadil kde stahnout ovladače na ten bios,bo semi nějak nedaři ho najit na netu,diky.[/QUOTE]
Tak to je snadna rada, na BIOS nepotrebujes zadne nove ovladace a zadne ovladace vubec :p


Unknown26 - [QUOTE]Je uz po zaruke, ale ze by sa mi chcelo vymienat tie kondiky :D ...tak to asi ne. Co sa okolitej teploty tyka tak je zhruba v rozmedzi 19-21°C. Je to uz stara doska/stare PC, a budem mat coskoro nowe, tak mi je to uz viac-menej jedno.[/QUOTE]
19 - 21°C a to i v lete, nebo mas v lete vic a dela to pak v lete min...? Ja mam v lete v mistnosti obcas i znacne vic... ted mam treba 19°C...
A novy PC bude? Tak v tom pripade je to vyreseno :D Tedy - az na pripadneho noveho majitele tve desky, ten bude asi mit problem :D
DJHrabě (8)|14.2.2008 15:19
Trodas: tak to je dobra otazka co jsem změnil,vzhledem ktomu že bios neni muj živel a anglicky umim sotva tři slova,tak ani nevim co jsem změnil.JInač už mam novou verzi biosu,jen ji tam natlačit a uvidim.Něco psali že ta posledni verze je lepši pro ten procak co mam,tak možna vtom je ten problem.No až tam bude tak uvidim co stoho vzniklo a dam vědět,zdali to bylo ono.
trodas (1753)|15.2.2008 00:38
Heh, tak kdyz nevis, tak si nech radeji poradit. Prvni pravidlo pocitacu rika - "Nikdy nešahej na tlačítko o kterém navíš co znamená, i když by bylo označeno jako 'sex a pivo zdarma' ;)" :D

Jinak tedy hodne stesti a povez nam, jestli se to spravilo uplne ci ne.

PS. je dobry si pamatovat cos zmenil, protoze s novym biosem to bude treba nastavit znovu... to jen tak na okraj, flashnuti biosu je rozumne i se smazanim starych nastaveni a casto je to automaticky udelano a jeste bych tomu stejne radeji pomoh jumperem...
Pavel Boček (4169)|24.2.2008 02:17
[QUOTE=trodas;90337]Tak to je snadna rada, na BIOS nepotrebujes zadne nove ovladace a zadne ovladace vubec :p[/QUOTE]

[SIZE="1"]A co je potom Microsoft System Management BIOS Driver ve správci zařízení pod System Devices...? :notsure:notsure:notsure:D[/SIZE]
Milan Šurkala (160)|24.2.2008 17:06
Teď jsem vybíral základní desku do nového počítače, a tento problém se podle všeho týká BIOSu. V podstatě nejprve zkusí zda uživatelem nastavené hodnoty jsou reálně nastavené (zda třeba není příliš počítač přetaktován), pokud vše vyjde, najede, pokud ne, restartuje se s původním nastavením. Stejně tak toto udělá, pokud byl odpojen od sítě (ať už v důsledku výpadku proudu nebo vytáhnutí ze zástrčky nebo odpojením na zdroji). Zda je to však úplná pravda, to netuším.
DJHrabě (8)|25.2.2008 21:07
Tak už sem se dozvěděl zhruba co stim je.Novy bios sem si nechal nahrat tam kde sem kupoval desku,ale ani to nepomohlo a proto se vtom obchodě ptali technika jesli nevi co by stim mohlo byt a bylo řečeno že to děla normalně a že co oni poskladaji sestavy stimto procesorem a deskou,tak to děla taky,pry že to neni ještě něco vychytane,nebo něco na ten zbusob.
JInač co pssal Milan Šurkala,tak mi to připada celkem realně,protože pokažde vypinam komp ze sitě,což potom jednou uděla ten restart biosu,ale porom při normalnim restartu systemu to už neděla.Takže se stim musim smiřit než přijde nějaka utilita,nebo nějaka zaplata či tak něco.Pokud sem něco napsal blbě tak mě nechytejte za slovo,bo sem amater vtomto ohledu.Tak to je asi vše.
Pavel Boček (4169)|27.2.2008 22:14
A proč vypínáš počítač ze síte ? Zase nějaký skvělý návod na úsporu elektřiny od "odborníků" z novin či co ? Počítače nejsou napájeny trvale jen tak z legrace. Napájí se právě CMOS (uživatelem nastavitelná část BIOSu), kterou jinak napájí baterie a ta se musí měnit...a dneska už PC po vystrčení ze zásuvky dělají čím dál víc podivností (jako že se to po zapnutí zapne, hned vypne a za deset sekund zase zapne...akorát se likvidují ložiska), ničemu neublíží, když to tam bude pořád...
trodas (1753)|27.2.2008 23:22
Pavel Boček - [QUOTE]A co je potom Microsoft System Management BIOS Driver ve správci zařízení pod System Devices...?[/QUOTE]
To je brajgl, ktery muzes naprosto v klidu odinstalovat a uz ho nikdy vice neuvidis a nebude nadale obtezovat.


Milan Šurkala - tak nejak vetsina modernich desek funguje. U tech co tak nejedou je treba pri pretakteni "pres miru" resetovat bios.


DJHrabě - me na ztraceni-se bios nastaveni pomohl recap meho rok a pul stareho Enermaxe 620W Liberty. Od te doby zadny problem. Ale v tvem pripade to nebude asi chcipajicimi kondiky v zdroji ci velkym pretaktenim, ale vadou biosu desky.


Pavel Boček - [QUOTE]A proč vypínáš počítač ze síte ? Zase nějaký skvělý návod na úsporu elektřiny od "odborníků" z novin či co?[/QUOTE]
Aby nebyl zaply, az prijde treba bourka a nebudes doma ;) Ja sve pocaly po vypnuti take kompletne odpojuji od site. Nevidim duvod, proc si nicit kondiky a jejich zivotnost zkracovat napajenim boardu v klidu (+5VSB) ... A navic spotrebovavat elektrinu.

[QUOTE]Napájí se právě CMOS (uživatelem nastavitelná část BIOSu), kterou jinak napájí baterie a ta se musí měnit...[/QUOTE]
Whut?! :eek: Nechci ti do toho mluvit, ale uz davno davinko se na ukladani nastaveni pouzivaji flashky, jako treba Winbond W39V040AP: http://ax2.old-cans.com/s.php?p=badthingshappens&id=3&c=8&d=1&v=v2
(DFI LP B mainboard, pekne stary mobo...) a jak vidis zde:
http://forums.pcper.com/showthread.php?t=329155
Jedna se o Winbond W39V040AP 4mb PLCC32 LPC Flash-ROMS ;)
V nich je jak bios, tak se v vyhrazene casti ukladaji nastaveni biosu. CMOS na bios je HODNE stara historie, to snad dneska ani nebudeme vytahovat.

Baterky dnes v pocalu drzi jen hodiny pocalu.
A ty Lithiove potvory maji zivotnost cirka 10 let minimalne. A 1h nabijeni staci tak na tyden bez napeti.

[QUOTE]neska už PC po vystrčení ze zásuvky dělají čím dál víc podivností (jako že se to po zapnutí zapne, hned vypne a za deset sekund zase zapne...akorát se likvidují ložiska)[/QUOTE]
Mozna nejake vadne ci divne desky, ale to neni rozhodne standardni prubeh.

[QUOTE]ničemu neublíží, když to tam bude pořád...[/QUOTE]
Jen zivotnosti a spotrebe energie ;)

Na druhou stranu je fakt blbost vypinat PC kdyz od neho jdeme jen na hodinku ci dve. O mnoho lepsi je ho nechat FOLDOVAT :D
Pavel Boček (4169)|28.2.2008 23:12
[QUOTE=trodas;95046]Aby nebyl zaply, az prijde treba bourka a nebudes doma ;) Ja sve pocaly po vypnuti take kompletne odpojuji od site. Nevidim duvod, proc si nicit kondiky a jejich zivotnost zkracovat napajenim boardu v klidu (+5VSB) ... A navic spotrebovavat elektrinu.

Kvalitní zdroj bouřka neshodí a proti blesku mám přepěťovku, kterou by výrobce měl jistit pár desítkami tisíc amarických dolarů...

[QUOTE=trodas;95046]Whut?! :eek: Nechci ti do toho mluvit, ale uz davno davinko se na ukladani nastaveni pouzivaji flashky, jako treba Winbond W39V040AP: http://ax2.old-cans.com/s.php?p=badthingshappens&id=3&c=8&d=1&v=v2
(DFI LP B mainboard, pekne stary mobo...) a jak vidis zde:
http://forums.pcper.com/showthread.php?t=329155
Jedna se o Winbond W39V040AP 4mb PLCC32 LPC Flash-ROMS ;)
V nich je jak bios, tak se v vyhrazene casti ukladaji nastaveni biosu. CMOS na bios je HODNE stara historie, to snad dneska ani nebudeme vytahovat.

A čím to tedy, že po vytažení baterie se smažou užovatelská nastavení ? Proč se ta baterie označuje CMOS, jumper se označuje CMOS a v manuálech i ta paměť se označuje CMOS ;) Flashky se používají už deset let. Ale pro uživatele je tu pořád CMOS...i kdyby to byl také Flash čip, jmenuje se to tak :D

[QUOTE=trodas;95046]A ty Lithiove potvory maji zivotnost cirka 10 let minimalne. A 1h nabijeni staci tak na tyden bez napeti.[/QUOTE]

Pojď sem a řekni mi to do očí. Chci vidět ty dnešní bazmeky vydržet deset let. Možná pokud bys počítač nikdy nesundal ze zásuvky. Stylem vytahování tak půl roku a KO...za rok dáš asi 40 Kč na elektřině, baterie stojí jedna 20 - 30 Kč. Promiň, ale se svým muzeem k tomu mám opravdu víc co říct...

[QUOTE=trodas;95046]Mozna nejake vadne ci divne desky, ale to neni rozhodne standardni prubeh.[/QUOTE]

Jásněéé, hlavně když to tu někde (jestli hned v tomhle vlákně ? hledat to nechci) bylo i v manuálu, že se ta deska sama při prvním zapnutí po připojení na elektřinu zapne a vypne, že. A čím novější desky se mi dostávají do rukou, tím víc dělají tohle.

[QUOTE=trodas;95046]Jen zivotnosti a spotrebe energie ;)[/QUOTE]

Ale NOTAK. To nevymyslíš nic lepšího ;-) Kvalitním součástkám to ubere co, pár dní života ? Pár týdnů ? Kvalitní věci přežijí morální životnost několikrát...a když přece jen ne, pak zajdem k tobě a ty to přepájíš ;)

[QUOTE=trodas;95046]Na druhou stranu je fakt blbost vypinat PC kdyz od neho jdeme jen na hodinku ci dve. O mnoho lepsi je ho nechat FOLDOVAT :D[/QUOTE]

Fuj, Rosetta@home, Proteins@home rulez :D:D:D
Commanderwar (577)|29.1.2010 08:14
Zdravím mám desku asus P5K

ted jsem přetočil procík, bez zvyšení napeti, napeti nastaveno manualne na auto.

počítač vypínam po skončení prace ze site na prodlužce a zdroji. pač to moc žere:)...a el si platim sam jak jinak:)

po přetaktovani se vždy pc rozbiha viz toto tema, na 1-2 sekundy se zapne, pak jako by vypne 1-2 sekundy a pak nabehne jako dabel.

Bios mam na desku posledni možny, a dva roky to behalo ok, takže chyba bude zřejme v OC.
a dela to vždy když zapojim pc zpatky do site. Když pak behem prace pc vypnu, a zapnu, už se zapina normalne

Ale pak jsem zkusil takty prociku vratit zpatky na deflaut napeti na auto tak jak jsem mel po dva roky,a ejhle ono to dela ted i na deflaut:)....což me trocxšičku znepokojuje:)..tak si rikam co s tim.)
Což je tedy záhada:)
Georginek (2957)|30.1.2010 10:13
Ja bych se tedy taky rad zapojil do diskuze.
To ze se ti to vypne a zapne je typicka vlastnost MSI desek. Pokud se nastavi neco blbe v Biosu, popripade nejakej OC, tak se to samo vypne, zase zapne, zase vypne, zapne a najede to v Defaultu.
Bejt Tebou si ulozim nastaveni celeho BIOSU, a zkus nastavit Optimized Default. Uvidis co to udelat.
Druha vec je ta, ze bys mel zkusit nastavit presny hodnoty jak pameti, tj. Voltaz a casovani.(nejlepe podle stitku na pametech) a take presnou voltaz pro CPU.

Ona nekdy ta autodetekce si to nastavi spatne, nevim proc ale setkavam se s tim celkem casto. Kazdopadne Flash biosu na nejnovejsi by mel pomoct.
Richmond (8084)|30.1.2010 10:21
[quote=Georginek;343391]To ze se ti to vypne a zapne je typicka vlastnost MSI desek.[/quote]
Nejen MSI, ale i ostatnich znacek. U Intelu (od P35 a vys) je to vlastnost, ne vada. Toto plati zejmena u desek s AMI biosy, v pripade oc se pc vzdy vypne a zapne. U P5K, Commando, Blitz Formula, Rampage Gene odskouseno na vlastni kuzi, MSI G35 taktez ;)
Commanderwar (577)|1.2.2010 16:24
takže předpokladam že pokud je proste OC..tak se s tím vypinanim smířit??..a neda se s tím tedy nic delat????

zajimavy ale je že me to dela jen pri prvnim spusteni...zapojenim do site.
po vypnuti pc, a nechanim v siti, tudiš nevypnu zdroj, tak se zapina normalne.
DrZelenka (2491)|1.2.2010 18:03
[quote=Commanderwar;344209]takže předpokladam že pokud je proste OC..tak se s tím vypinanim smířit??..a neda se s tím tedy nic delat????

zajimavy ale je že me to dela jen pri prvnim spusteni...zapojenim do site.
po vypnuti pc, a nechanim v siti, tudiš nevypnu zdroj, tak se zapina normalne.[/quote]

Me tohle dela deska (viz. podpis) normalne po kazdym odpojeni od elektriny. Zapne na vterinu, vypne, po cca 2 vterinach zapne trvale (nevim presne, davam PC jen uspat a od elektriny neodpojuji, takze to moc casto nezkousim) Opravdu to bude vlastnost, nikoliv chyba.

Nevim to 100%, ale napeti mam nastavovany rucne (CPU a RAM urcite, zbytek tam je deafult, nebo +0,x V, zadny auto tusim)
Commanderwar (577)|1.2.2010 20:06
nojo ted jsem to zkoušel...u me je to čiste vlastnost OC....když sem vratil bios na deflaut....tak to nedela.

Ja vypojuji pc ze site vždy večer..protože co si budem povidat neco malo si to veme...a ja to neco malo nehodlam čezu davat.)

a pokud me to za par let zdroj už nevydržim bud koupim jine pc..a nebo za ušetřene penize novy a svežejší zdroj.)
Richmond (8084)|1.2.2010 20:16
[quote=Commanderwar;344288]nojo ted jsem to zkoušel...u me je to čiste vlastnost OC....když sem vratil bios na deflaut....tak to nedela.[/quote]
Jj, presne tak