reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Formátování zamknutého USB flash disku

Lukster (2)|11.2.2008 21:15
Zdravím.
Mám nový USB flash disk a bylo k tomu CDéčko - spustil jsem aplikaci (FlashDiskManager) a chtěl z něj udělat Security disk zajištěný heslem - zadal jsem 2x heslo a pak chtěl dát zformátovat. Jenže zamknul se mi disk a mnou zadané heslo to nebere. Teďka se na něj vůbec nemůžu dostat - formátování z windowsů nejde vůbec, prostě píše, že je jednotka zamknutá... Co s tím? Ani jsem tam nic nestihl nahrát... Existuje něco, čím se dá flash disk zformátovat? Fakt se mi ho nechce vyhodit...
Moc díky za rady!

Lukáš
Zoidik (1405)|12.2.2008 06:24
příště zvol opačný postup.

Jinak to zkus přes Nástroje pro správu ->Správa počítače ->Správa disků, Zkus to udělat přes to, nebo jestli si s tím neporadí, tak vyzkoušej partition magick.

Myslíš že má význam si dávat na flashku heslo? Pokud tam nenosíš nějaká hodně citlivá data, tak je to zbytečné. Většinou se to dá řešit že v ttcm si udělaš třeba RAR archív pod heslem.a budeš do něj jen přidávat nebo odebírat data.
Pavel Boček (4169)|17.2.2008 03:23
[QUOTE=Zoidik;89536]Myslíš že má význam si dávat na flashku heslo? Pokud tam nenosíš nějaká hodně citlivá data, tak je to zbytečné. Většinou se to dá řešit že v ttcm si udělaš třeba RAR archív pod heslem.a budeš do něj jen přidávat nebo odebírat data.[/QUOTE]

No, pokud tam má byť jen trochu citlivější data určitě, na výkonnějším počítačí se prolomí archív s jednodušším heslem přes noc, se složitější za pár dní a to jen tím nejjenodušším freeware nástrojem. Profíci mají nakoupené balíky se stovkami tisíc hesel a prostě zkouší, až pak na to jdou silou...128bitové AES je prostě jiná liga :) (pro absolutní bezpečí je nejlepší to zkombinovat :)).

Řekl bych, že to záleží na tom, jak je to řešeno...pokud se o to stará externí elektronika jako u disků do notebooků, tak už by se do toho nemusel dostat...pokud se to jen nějak řeší v OS, tak by měl pomoci formát násilím v nějakém programu, jako ten PT Magic...
Lukster (2)|17.2.2008 23:13
No právě, potřeboval jsem to mít zabezpečené co nejvíc, jenže takhle se k tomu nedostanu ani já... Jak tedy zformátovat flashku, když ji vlastně ani systém nebere, jakoby neexistovala, nejde normálně naformátovat... A přes PT Magic netuším jak, vůbec se tam ta flashka neobjeví v možnostech, je tam jen HDD... Co s tím? Existuje nějaký program, který by to dokázal zformátovat? Popř. nejde to zformátovat v jiném OS nebo třeba v nouzovém režimu nebo co já vím? Díky za rady!
trodas (1753)|18.2.2008 11:36
[QUOTE]Popř. nejde to zformátovat v jiném OS nebo třeba v nouzovém režimu nebo co já vím?[/QUOTE]

Jde, samo ze jde. Zformatuj to tam, kde se OS nebude o takove veci zajimat, pripadne pujde nastavit, aby se o ne nezajimal a formatoval :)
Ja bych zkusil MacOS, pak Linux a kdyz nic, tak AmigaOS to urcite zmakne ;) Jen jestli mas k nemu pristup...