reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Skype - volaná strana mě neslyší

waawe (33)|11.2.2008 23:03
Ahoj. Mám wifi připojení 2000/400 a mí rodiče nově 2000/2000. Já jsem nikdy potíže se Skype ani VOIP neměl, mé připojení je spolehlivé. Může mi někdo napovědět, co způsobuje, že když volám rodičům či oni mě, prvních 30 až 60 vteřin mě oni vůbec neslyší a já je perfektně? Po cca minutě již spojení oboustraně funguje, jak má, pokud nespustím - videohovor, to mě zase ztratí. Moji rodiče mají starý počítač s procesorem 800 MHz a Ramkou 640 MB, bez zvukové karty, jen s nějakým čipem. Může být tedy problém v hardware? Používáme Win XP. Ještě bych měl doplnit, že pokud si voláme přes VOIP, komunikace je bezvadná. Díky za případné postřehy.
ioannis (99)|11.2.2008 23:50
Problem bude nejspis ve Skype, malinko jim to nestiha, ale s tim nic nenadelas.
Zoidik (1405)|12.2.2008 06:02
tenhle problem se mi opakoval v celku často ( asi 2x týdně ). Vždy si pohraju na neslyšící straně s nastavením zvukové karty, zkonstatuju, že by vše mělo fungovat bez problemu a při dalším pokusu.... ejhle ono to funguje. Zkus ho reinstalovat za vyšší verzi a myslím že jsem skypa nastavil tak aby neovládal hlasitost ZK, od té doby mám klid na obouch PC doma kde skype je.
tequilla (1015)|12.2.2008 10:25
[quote=ioannis;89525]Problem bude nejspis ve Skype, malinko jim to nestiha, ale s tim nic nenadelas.[/quote]

Take bych rekl, ze je problem primo ve Skype. Nemam s nim za posledniho pul roku dobre zkusenosti (asi mi propadne i Skype kredit, protoze ho nema cenu utracet, kdyz je kvalita hovoru katastrofalni). Presel jsem na SightSpeed (hlavne kvuli bezproblemovemu videu) a mam vyzkouseno, ze to stiha jak klasicky hovor, tak video i na starem PIII s 512MB pameti.