Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 3 z 17 PrvníPrvní 1234513 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 251

Téma: Následky špatných kondenzátorů

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

jeste ze to je aspon rubycon, jinak bych zkusil rekurzivne kuchnout i ten vnitrni
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele trodas
    Registrace
    Oct 2007

Klingacikx - mozna bych misto pridavneho jmena "vynalezavi" pouzil jine pridavne jmeno Jinak ten Rybycon tam bude mit tezky zivot - zadne poradne chlazeni, pretezovani atd. Asi nas opusti... A jo, 50V tam je, ale tak divne napsano, je tam tusim presne "50wv", coz si lze vylozi ruzne

mech13 - jj, jeste ze je to alespon dobry kondik

OST kondík z SETI fóra - UFOuni ho dostali

Naposledy upraveno uživatelem mech13: 25-05-2008 v 20:14

Starousedlík SHW Avatar uživatele Zoidik
    Registrace
    Sep 2006

Citace Původně odesláno od trodas Zobrazit příspěvek
    [B]KA jo, 50V tam je, ale tak divne napsano, je tam tusim presne "50wv", coz si lze vylozi ruzne
    Že by to znamenalo 50 WattVoltů, jako elektrikář takovou jednotku neznám, ale v dáli na východě asi jsou mnohem dál než my

Registrace
    Oct 2007

Tak WattVolty také neznám, z toho si nic nedělej Já bych řek, že je to nějaký trik/pokus se vyvléci z toho, udat jednoznačně napětí kondíku - ale v tomto případě je to všechno docela šuma fuk

Gigabyte GA-8IRXP mobo, user smargs2 z OCAU fóra a 3300uF 6.3V GSC kondíky

Naposledy upraveno uživatelem mech13: 25-05-2008 v 20:14

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2007

Uf tak tieto posledne vyzeraju fakt blbo

Čestný člen Avatar uživatele boboco
    Registrace
    May 2006

Mám taky jeden kondík na kterým je WV namísto V - že bych ho zkusil kuchnout?

Jinak v sobotu jsem kuchnul ten novej Cooler Master, musel jsem vyměnit ventilátor, jehož hlučnost ani omylem nesplňovala normy pro umístění v mém PC. Velmi narychlo jsem udělal i pár foto - omluvte ale mizernou kvalitu fotek:

Všimněte si nechutně připájenýho svitkovýho kondíku na vstupu zdroje - část síťového filtru, společně s vybíjecím odpůrkem to vypadá jako kdyby to pájel nějakej zfetovanej, nadranej 14letej číňánek, grrrrr Ale oproti tomu mému starému EC je to lepší - OC drží a počítač startuje a běhá OK. Se starým EC nedržel OC při startu PC (bože, to jsou zkratky) a teď je vše OK a procesoru nyní stačí i nižší napětí.

Takže verdikt? - tomuto zdroji - resp. této sérii zdrojů se vyhněte velkým obloukem, je to mizérie...

...a tady ještě foto mého dosluhujícího EC - když si vzpomenu co všechno jsme spolu zažili - jinak je na prodej

Moderátor / Poděs SHW Avatar uživatele ICEBOSS
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od boboco Zobrazit příspěvek
    apropó, objednal jsem si teď novej zdroj, CoolerMastera a pasivním PFC (bojím se, že aktivní by mi dělalo neplechu s UPSkou). 500W model mě stál lehce přes 1 400,- CZK, to jsem zvědav, jakej za ty peníze bude (až bude čas, tak ho kuchnu a vyfotím) Chtěl jsem místo něj vzít 430W Seasonica, ale aktivní PFC nechci riskovat, už jsem takhle jednu UPSku odrovnal....
    To bys odrovnat nemel. Ja mam Seasonic 430W S12-II na APC RS1500BR a v pohode... I na APC mi neoficialne potvrdili ze Seasonic/Fortron s aPFC v pohode...

Kazdopadne muzes jeste zkusit ten Thermaltake co zminuji ve FAQ o zdrojich.

Citace Původně odesláno od -HoNY- Zobrazit příspěvek
    V nových Everestech. Horká novinka, aby to mělo ten výkon.
    o kterem sme toho tolik cetli...

Registrace
    Oct 2007

drops - co bys nechtel po GSC? Lepsi nez nove, alespon uz majitel vi, na cem je

boboco -
    Mám taky jeden kondík na kterým je WV namísto V - že bych ho zkusil kuchnout?
    Obavam se, ze nepujde o pravidlo "kazdy kondik s napisem "WV" misto "V" v sobe skryva jiny kondik. Spis v sobe skryva spoustu podezreleho elytu a folii Neveril bych mu ani nos mezi ocima. Co je to za znacku/typ/vyrobce?

Cooler Master PSU
    Nahodou, fotky jsou nadprumerne slusny. To bily PCB vypada frajersky Ten kondik na vstupu bych asi prepajel, no, to mi pripomina na Creative X-Fi Fatal1ty pripajeni C177 kondiku Jinak ten navrh zdroje z vrchu nevypada tak docela a uplne spatne. Pohled z boku, odhalujici CapXony je uz ovsem udesny
    Jasna casovana bomba.
    Vidim, ze take vymenujes ty "silent" ventilatory za ty opravdu silent jako ja na zdrojich Kdysi davno, kdyz jsem mel Amigu, to slo resit uplnym vyhozenim ventilatoru Proste Amca mela maly odber a hlucny fan nebyl vubec treba
    Kapacita tech vstupnich 200V CapXonu je kolik?
    A kapacuitu tech vystupnich kondiku na 12V vetvi nevis? Take CapXony?
    Jinak gratuluji je OC je ted stabilni Mas odvahu. Ten stary EC (Eurocase, ze jo) ma zajimave a pekne chladice a nejak malo (ale jeden hezky velky!) kodiku na vystupu. Znacka/velikost...?

MSI MS-6368 a Chhsi kondíky.

Obrázek pořídil uživatel markiemrboo z overclockersclub fóra
    Naposledy upraveno uživatelem mech13: 25-05-2008 v 20:15

Registrace
    Oct 2007

HP Pavilion, TMS kondíky, uživatel crazy4offroad, Abit fórum.

Registrace
    Oct 2007

Kdyby jen špatné kondíky byly vždycky ty samé - Dell Precision 450 s Nichicon kondíky, uživatel markp, OC AU forums. Ano, ta legendární špatná řada Nichiconů

Se stane. Ale říkejte to zákazníkovi a zvlášť u serverového (!) mainbaordu...

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

MS 6163 pro kondiky Chhsi

Registrace
    Oct 2007

mech13 - nádhera! Nádhera. Chhsi kondíky vyboulené a vytékající - to se jen tak nevidí. Chhsi většinou vysychají. To je samozřejmě ještě horší, protože pak ten kondík nevypadá vadný a jediné vodítko jak vědět že je špatný je vědět, že Chhsi kondíky jsou špatné. Ale přesvěčte o tom usera, který nevěří - a kondík vypadá jako nový

X-Fi Fatal1ty zvukovka, 220uF 16V Jamicon crap cap, uživatel Raggingbone z Creative fóra.

PS. špatné kondíky, Jamicony, jsou na X-Fi použity jak pro filtrování napětí (ač nejsou low-ESR ani náhodou) tak pro přenos audio signálu (ač to nejsou v žádném případě audio-kondíky a výrazně tak ničí zvuk karty...). Děkujeme, Creative!
    Naposledy upraveno uživatelem mech13: 25-05-2008 v 20:17

Registrace
    May 2006

boboco -
    Obavam se, ze nepujde o pravidlo "kazdy kondik s napisem "WV" misto "V" v sobe skryva jiny kondik. Spis v sobe skryva spoustu podezreleho elytu a folii Neveril bych mu ani nos mezi ocima. Co je to za znacku/typ/vyrobce?
    Zkusím podívat, musím ho najít
    Nahodou, fotky jsou nadprumerne slusny. To bily PCB vypada frajersky Ten kondik na vstupu bych asi prepajel, no, to mi pripomina na Creative X-Fi Fatal1ty pripajeni C177 kondiku Jinak ten navrh zdroje z vrchu nevypada tak docela a uplne spatne. Pohled z boku, odhalujici CapXony je uz ovsem udesny
    Jasna casovana bomba.
    Vidim, ze take vymenujes ty "silent" ventilatory za ty opravdu silent jako ja na zdrojich Kdysi davno, kdyz jsem mel Amigu, to slo resit uplnym vyhozenim ventilatoru Proste Amca mela maly odber a hlucny fan nebyl vubec treba
    Kapacita tech vstupnich 200V CapXonu je kolik?
    A kapacuitu tech vystupnich kondiku na 12V vetvi nevis? Take CapXony?
    Jinak gratuluji je OC je ted stabilni Mas odvahu. Ten stary EC (Eurocase, ze jo) ma zajimave a pekne chladice a nejak malo (ale jeden hezky velky!) kodiku na vystupu. Znacka/velikost...?
    Tyhle moje fotky jsou rozostřený a ošklivý - fakt jsem spěchal, nebyl čas zajistit osvětlení nebo dokonce přistavit stativ Návrh jinak opravdu nevypadá nejhůř - rozesmála mě třeba velikost hlavního trafa v 550W EC a v tomhle novém 500W CM. To v EC je o poznání menší. Já ten zdroj zapnul s tím orig. větrákem a protože jsem zvyklej na opravdu tichý PC, tak jsem se zhrozil a myslel si, že se mi někde o lopatky škrtá kabel nebo tak - ne, prostě jen SHIT hlučnej ventilátor, nic víc...
    Kapacity nevím a z fotek to vyčíst nejde. Bude potřeba počkat než se za x měsíců rozhodnu PC zbavit prachu - nebo možná ještě dřív; chtěl bych ho zase přestavit. Všechny elyty jsou CapXon, žádná jiná značka. Jinak ten EC si v originálu můžeš prohlédnout v jedné z recenzí Martina Šejnohy (http://www.svethardware.cz/recenze-s...1-cast/14063-4) - ten můj je upraven, chladiče maj roztáhlý žebra a fúra kondíků je úplně jinak než byla v originále. A značka kondíků v EC? Hádej Co takhle VENT na vstupu, líbí? Já myslím, že citace z recenze mluví za vše:
    Prakticky ihned po otevření zdroje jsem se vyděsil doslova k smrti, výrobce na úkor bezpečnosti šetřil na dvou matičkách M4 a jedné vějířové podložce. Znalejší jistě vytušili, že jde o způsob připojení ochranného zelenožlutého vodiče, jenž je přichycen pod jeden ze šroubků držících desku zdroje bez jakýchkoliv podložek. Výše uvedené ve mně vzbuzuje pochybnosti, že zdroj prošel zkouškami EZÚ. Jak jsem zjistil, tak u nás může vydat prohlášení o shodě sám výrobce/dovozce a pochybení se řeší teprve tehdy, až takové zařízení někoho přizabije. K vnitřnostem zdroje se nebudu dále vyjadřovat, platí v podstatě totéž co u verze v hliníkové skříňce. Tento zdroj se výborně hodí jako vánoční dárek úhlavnímu nepříteli a nebo tchýni.
    ...no a já ho používal dýl jak 2 roky i když se zátěží, která prakticky nikdy nepřesáhla 300W. Teď už je ten zdroj tak měkkej, že po připojení HDD za chodu poklesne napětí na 12V a 5V větvi tak rapidně, že se ostatní připojené disky se zastaví a musí znova roztáčet

Bych si ten svůj novej CM recapoval, ale nemám čas někde složitě shánět kvalitní kondíky:-(

EDIT: Tak jsem se ještě jednou podíval do toho mého vyřazeného 550W Eurocase a já tam nemám kondíky VENT jako v případě fotek z recenze Martina Šejnohy, ale kondíky JEE a to nejen na vstupu (220V/820uF x 2), ale i v případě filtrace výstupního napětí - opět kondíky JEE, ale ještě s drobným nápisem low ESR (samozřejmě věříme:-)) Na pohled ale vypadají - působí kvalitně - žádné rozpité písmo, hnědý obleček a podrobné specifikace - já si ale vzpomínám, že když jsem s tímhle zdrojem před časem experimentoval a měnil pár kondíků, tak jsem na jeden tenhle JEE 3300uF/10V víc zatlačil a promáčknul jsem ho - jako kdyby měl horní třetinu naplněnou pouze vzduchem a ničím jiným - divné

Jinak jak jsme se tu bavili o těch WV, našel jsem ten můj kondík s tímhle značením a světe div se, je to NICHICON!!! Konkrétně 6800uF/25WV. Velikost odpovídá tak na těch 25V, ale co teda kurnik znamená WV?!?!?!

Naposledy upraveno uživatelem boboco: 27-02-2008 v 20:19

Obyvatel SHW Avatar uživatele Sieben
    Registrace
    Jan 2007

možná Whopper Volt (nehorázná lež Volt aka lživé informace)

Registrace
    May 2006

Pokud mě paměť neklame, tak ten kondík byl před X lety kuchnutej z pěkně drahýho profi monitoru, kterej hupsnul na zem

EDIT: Já ty výše vyfocené kondíky kuchnul, ty JEE z Eurocase mají nahoře opravdu kousek mezeru (ale jen pár mm, ne 1/3, jak jsem uváděl prve) a jsou uvnitř totálně suchý a hnědý. Ten nichicon uvnitř překvapivě neukrývá Rubycon , ale podobnou hnědou hmotu, avšak již od pohledu mokrou - vlhkou... - takže jsem asi zničil ještě dobrej kondík:-((( Přitom ho používám na různý pokusy už minimálně 6 let a předtím ještě asi 2 roky sloužil v tom monitoru... Vzdejme čest jeho památce...
    Naposledy upraveno uživatelem boboco: 26-02-2008 v 17:43

Strana 3 z 17 PrvníPrvní 1234513 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Pomoc s identifikací kondenzátorů
    Od stavitel75 v sekci Modding/tuning
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 26-09-2012, 21:00
  2. Windows 7: Oprava registrů a její možné následky
    Od pepos01 v sekci OS Windows
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 18-02-2011, 08:48