reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Následky špatných kondenzátorů

trodas (1753)|12.2.2008 18:23
Pozor, vstup na vlastní nebezpečí :)

Klářino PC (Morphyho kámoška), Eurocase zdroj - Hec kondíky:





Zeli (397)|12.2.2008 18:28
...pekny, pekny, jen doufam ze tohle nikdy neuvidim. Nemuzes prihotit jeste nejaky fotky zevnitr?
trodas (1753)|12.2.2008 18:31
No, aby jsi se neprepocital. Eurocase zdroje jsou dost rozsirene. Fotky zevnitr nebyly udelany, to nebylo moje foceni. Ale muzu ti nabidnout treba tohle:

ATX Winner PSU, type PB300-A4S, poskytl HoNY





CapXon caps rulez :D



Vyboulujici-se a trosku vytekajici Vent kondik a nejake nestandardni Fuhjyyu kondiky - 1650uF 16V? LOL!
K memu velkemu prekvapeni jsou CapXon shit kondiky pouzivany i v Fortron zdrojich:
https://www.svethardware.cz/recenze-srovnavaci-test-14-zdroju-1-cast/14063-7 :mistake :stupid :thumbdown
trodas (1753)|12.2.2008 19:09
HP Pavilion pocitadlo. TMS 1500uF kondiky zpusobily, ze se pocitac vypina do 30 sec od zapnuti. Uprimne bych nemel odvahu ho ani zapnout... Obrazek od uzivatele Carcenomy z TechPowerUp fora ;)

ICEBOSS (3435)|12.2.2008 20:23
joo... Fuhjyyu je taky kvalita... daval Levicom.
trodas (1753)|12.2.2008 20:46
Fuhjyyu mi v Antec NEO 480W PSU zničily mou DFI desku, co delala skoro 3Ghz... Takže prrr, na ty jsem extra alergicky. Nemluve o tom, ze tenkrat to PSU stalo majlant, pac to bylo hnedka novy a prvni PSU vubec s modelovatelnymi raily - pripojis jen co potrebujes, cool.
Jenze - Fuhjyyu crapy uvnitr a ja to nevedel... nez to explodovalo.

Takhle si večer v klidu čtu na blistech a najednou strašná rána z počálu, 2 sekundy vše jede, pak se překreslí obrazovka zmatky a vše utichne, zčerná a ztuhne. Tak jsem se podíval dovnitř kajdu a co nevidím. Docela dobre Chemi-con KZG kondíky na vstupu Vcore (1500uF 16V kousky) jsou úplně zničeny:



A mašina nadále nebootuje. Tak mi odešla má DFI LP B deska díky Antec NEO 480W PSU s Fuhjyyu crap kondíky.
trodas (1753)|12.2.2008 22:27
Tak tohle je JetWay V400DB board s GSC kondíky - 6x 2200uF 6.3V ;)



...no není krásnáj? :D Mácova deska, mno :p
boboco (1987)|12.2.2008 22:43
Skvělé fotky, sám jsem toho už viděl opravdu hodně - některé kondíky vypadaly doslova jako vybuchlá sopka:D (to byl případ, kdy můj bývalý spolužák na desce měnil vyteklé kondíky a ty nové tam připájel naprosto všechny obráceně... a to elyty nesnášej zrovna moc dobře:D), ale bohužel nemám žádný fotografický materiál, teď už tahám foťák všude s sebou ,tak snad jednou přispěju - brzy se chystám vyhodit z mého PC již letitý 550W Eurocase, kterému jsem už před časem z preventivních důvodů pár kondíků měnil/přidával, tak jsem zvědav jak vypadá uvnitř od mého posledního zásahu:turtle

...jen docela nachápu to extrémně začuzené PC v prvním postu. Tam asi blafnuly všechny součástky najednou :D

Jinak existuje i fórum zabývající se pouze špatnými kondíky "BadCaps":D https://www.badcaps.net/forum/troubleshooting-hardware-devices-and-electronics-theory/troubleshooting-desktop-motherboards-graphics-cards-and-pc-peripherals/493-msi-694d-pro-ar-recap-2?t=456

Zde je fotografie špatného kondíku s bezkapalinovým dielektrikem z GeForce 7600GT:

trodas (1753)|13.2.2008 00:23
boboco - dík. No, ten očouzený zdroj je Eurocase. Ty použivaj HEC kondíky. A v řidící pozici je tam kondík, který čím má menší kapacitu, tím silnější signál dostává regulační mosfet. Můžeš hádat, kde to skončí... Správně, chytne to.

BadCaps znam, tam jsem sel prvni po te, co mi odesla ma DFI deska, abych se poucil a co jsem zjistil se mi ale VUBEC nelibilo... bohuzel je to pravda, takze tady ty my posty o kondikach beru jako osvetu ostatnim.

[QUOTE]špatného kondíku s bezkapalinovým dielektrikem z GeForce 7600GT[/QUOTE]
Nemá to vent? Jako - perforaci? Pokud má, tak to není polymer (bezkapalina) ale elyt vydavany za polymer. Podle toho typu bych řek, že je to klasický elyt a ještě totálně crap značka Sacon. Hele:

Sacon FZ kondíky na Magic-pro grafice - je to OEM značka JetWay



A nenech se zmást. To nejsou polymery. To jsou jen obyčejné holé elektrolyty a navíc ještě špatné. JetWay tohle dělá stále. Pamatujete na jejich mainboardy plné GSC kondíků?!

A Sacon jsou ty staré dobré GSC crapy, jen se přejmenovávají, aby se skryly a zmátli nás. Tady jsou důkazy:
http://www.badcaps.net/forum/showthread.php?t=3369
http://www.badcaps.net/forum/showthread.php?t=4341

Takže víme, že GSC = Evercon = Sacon = Apsun - a to věru nejsou dobré zprávy.
Zoidik (1405)|13.2.2008 06:51
Takto vybouchlej počítač jsem už viděl, bohužel dva zároveň. Blesk nám prásknul do baráku a po UTP kabelu do obou PC. Se mi ani nechce věřit, že tohle způspbí kondenzátor, musela byt šílená rána.
boboco (1987)|13.2.2008 09:27
Panečku:D Tak díky za přínosné informace. Koukám, že asi nejjistější způsob jak se o kvalitě elektrolytů přesvědčit je kuchnout je a podívat se dovnitř:slug
trodas (1753)|13.2.2008 10:57
Zoidik - ne, tady nemluvime o blesich. Ty znicej vsechno, i trafostanici :D

Ale treba tohle, ver ci ne, nezpusobil blesk - Pentium 4 Asus mobo:



(Uživatel Random Murderer z TechPowerUp fóra přísahá že to není následek blesku, ale opravdu špatného kondíku co explodoval...!)

...ale spatny kondik.


boboco - ano, to je pravda. Kuchnout a podivat se. Pokud je kondik na seznamu zde: https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/14302-faq-kondenzatory-a-co-s-nimi tak je zarizeni odsouzeno k smrti, je to jen otazka casu. Pred smrti prijde nespolehlivy provoz...
Dulezite take je se podivat do PSU. Tam 99,9% vyrobcu dava spatne kondiky (!), snad krome serverovych PSU (treba Zippy, nam nam, to je PSU...!) jsem jeste nevidel PSU s dobrymi kondiky. To odpali jakykoliv pak kondik na mobo. Priklad za vsechny - Asus P5K-E - explodoval Apaq polymer 270uF 16V na vstupu Vcore:



Proč? Inu proto, že uživatel NewBeetle z Xtremesystems fóra přetaktovával s OCZ zdrojem, jen 520W a plným Teapo kondíků...
http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=151968


PS. co se týče rány - tak exploze kondíku zní zhruba jako výstřel z pistole, když si jdete zapicat devítkou na střelnici. Kdysi mi G-Luxon explodoval cirka 50cm od obličeje a bráška (21let) v hrůze utek na druhý konec pokoje a víc ten krám odmítal zapnout i s vyměněnými kondiky :) (stará PC-Chips deska, už byly dost nafouklý) Já špatně slyšel ještě asi 5 dní. To samý ten japonec říkal, že to střelilo jak z pistole, ten polymer.
Čiže nedoporučiji stat nad kondíkem, který může buchnout :p :D (a nejlépe ani vedle něj, uši docela bolí, krev netekla, ale přijemné to rozhodně není...)
Exploduje v nich směs vzduchu a vodíku (rozklad vody v kondíku když je špatný elekrolyt, nevalitní, no), což je kua vůbušné. Vzpomeňte jak dopadl Challenger. To byl také vodík a kyslík...
ICEBOSS (3435)|13.2.2008 13:39
[quote=trodas;89769]Fuhjyyu mi v Antec NEO 480W PSU zničily mou DFI desku, co delala skoro 3Ghz... Takže prrr, na ty jsem extra alergicky. [/quote]
to byla ironie, ale je mi jasny, ze se to zo toho nedalo poznat... vytekly a slitla mi masina :mad:. fučiči sux.
Zoidik (1405)|13.2.2008 14:09
trodas : Mno neříkám že nevěřím, ale ono přece jen ten blesk má mnmohem větší energii než nabytej kondík, tak mě to dost překvapilo a ta fotka Pentium 4 Asus vypadá spíše jak po nárazu meteoritu než výbuchu kondíku....
trodas (1753)|13.2.2008 14:51
ICEBOSS - neboj, ja to tak pochopil a urazlivy nejsem ;) Spis tvrdohlavy. Je mi v podstate fuk, kdo co rika. Specialne pote, co jsem presvedcen, ze mam pravdu :) A na Fuhjyyu fakt bacha. Mimochodem, pozadal jsem par anglicanu, jak by to slovo Fuhjyyu vyslovili a zatim vsichni prisli jen s tim, ze je to vlastne "Fuck-you" :D Ze by nam Cinani chteli neco naznacit?
A co treba - urcite vis, ze "con" je podvest, podfouknout anglicky nekoho. Co si myslet o jmenech kondiku jako Asiacon (Asia-podvod), Canicon (Obal-podvod), Evercon (Vecny-podvod) ci Jackcon (Jarda-podvod)?
Jako - nejsem si uplne jist, jestli je to kouzlo nezamysleneho, nebo jestli je to zamer.

Mnohem horsi jsou pripady, kdy se spatny dobry kondik vydava za znamy dobry - tzv. fejky.

I Apple má špatné kondíky - problém je, že HN(M) je označení pro kvalitní japonské Nichicon kondíky... Jenže ty jsou černo-bílé a ne černo-zlaté (černo zlaté jsou HZ Nichicony) čiže Apple nakoupilo a svým zákazníkům prodalo hardware se ŠPATNÝMI kondíky...



Opravdovy Nicicon HM s Nichiconem HZ na mem vlastnim mobu:



Zoidik - ver tomu, ze meteorit udela vic skody. To same blesk. V tomhle pripade to, podle autora fotky, bylo tak, ze v okamziku exploze a nejakou chvili po te u pocalu nikdo nebyl a ono to zacalo horet... trosku :D Copak vsechno spatne kondiky nedokazou, co? :)



K7NCR18D pro2 mobo s GSC kondíky.



Uživatel Grings z TechPowerUp fóra.
trodas (1753)|13.2.2008 22:15
Asia-X kondíky v OCZ PSU:


Uživatel spyder z BadCaps fóra.
Maximus12 (763)|13.2.2008 22:32
to se člověk podiví někdy co nevidí :-D Hold šunt šunt a zase šunt jako EC zustane šuntem leda tak pro kancl. :-D

Ale jinak pěkne fotečky :)
trodas (1753)|14.2.2008 00:49
Maximus12 - dekuji :) Jinak tu ale bohuzel vidis vysledky ci spis nasledky cinnosti ne jen Eurocase PSU, ale i mnoha dalsich znacek, namatkou Antec, OCZ a dalsich. Cize kdyby jen EC zdroje mely spatne kondiky, tak to by bylo na svete ale hej :D
Na druhou stranu je pravda, ze dik minimu soucastek (a minimu kvality) se EC zdroje nejlepe recapuji :D


Co takhle další dávku kvality GSC kondíků? Tohle je grafická karta kamaráda Petra, GF2MX400 s GSC kondíky:



A ten "dobře vypadající" kondík v pozadí toho úplně otevřeného na první fotce dělá zase zespodu tohle:



:D
elpsycho (1602)|15.2.2008 00:03
Právě si tu prohlížím vnitřek FSP 350GLN, kterým chci po dobu reklamace nahradit Seasonic, a je to tam samé Teapo a Capxon, měl bych se začít bát? :)
boboco (1987)|15.2.2008 00:07
k těm posledním GSC kondíkům snad jen: Rozvíjej se poupátko.... :D

Vážně pěkné fotky.

apropó, objednal jsem si teď novej zdroj, CoolerMastera a pasivním PFC (bojím se, že aktivní by mi dělalo neplechu s UPSkou). 500W model mě stál lehce přes 1 400,- CZK, to jsem zvědav, jakej za ty peníze bude:turtle (až bude čas, tak ho kuchnu a vyfotím) Chtěl jsem místo něj vzít 430W Seasonica, ale aktivní PFC nechci riskovat, už jsem takhle jednu UPSku odrovnal:shut....
Sieben (513)|15.2.2008 00:09
už vím co znamená 350GLN ..350 je watáž..a GLN je Good Luck Noob :thumb
trodas (1753)|15.2.2008 01:15
elpsycho - mel bys. CapXon jsou shity desny. A pokud je to ten kram, co ma vystupni kondiky o velikosti 470uF, tak bych se byt tebou zacal modlit k vstupnim kondikum tve desky, aby prezily nez jim das nejaky normalni zdroj...


boboco - no, rozvijeji se pekne, ne? :D A diky za to, ze se ti me fota libej. Petrovi se ale grafika moc nelibila :p Ja nevim, co ty lidi firt nemaj :D
A na vnitrnosti jsme zvedavi ;) Coolermatery neznam. Nepochybuji, ze budou mit spatne kondiky. Ted jde o to, jak moc spatne. Treba Teapa a OST jsou este na par mesicu docela slusne, kdyz masinu moc nezatezujes... Fuhjyyu nejsou dobry ani na zapnuti.


Sieben - [QUOTE]už vím co znamená 350GLN ..350 je watáž..a GLN je Good Luck Noob :thumb[/QUOTE]
:D :D :D tak tenhle komentar je za bod! :D :D :D


Lelon - známá značka špatných kondíků - v akci:




Lelon kondíky mě zaslal na foto -HoNy- ;)
elpsycho (1602)|15.2.2008 02:06
Žádné 470uF jsem nenašel. Tady je pár fotek GLN. Seasonic má bohužel ochrannou nálepku, takže ho otevřu možná až jestli mi konečně přijde z reklamace nějaký co nebude pískat...
gln1.jpg gln2.jpg gln3.jpg gln4.jpg
boboco (1987)|15.2.2008 09:56
Tak už mám novej zdroj v ruce a jsou tam výhradně Capxony (nic lepšího jsem ani nečekal), nevím ale co jsou zač ty dva hlavní buřtíky - není na ně vidět. Zdroj má samozřejmě pěčeť a nechce se mi ji porušit když ještě ani nevím jestli funguje :D

...ale Nippon Chemi-con jako v případě https://www.svethardware.cz/recenze-cooler-master-real-power-550w/18586-2 tam určitě nejsou. Jsou to velký černý buřty (Pomóóóóc :D)

edt: Tak to jsou taky CapXony - všechno jsou CapXony, uaaaa :D
trodas (1753)|15.2.2008 23:35
elpsycho - hmmm, hmmm, tak v kterem ze to Fortronu -HoNY- rikal ze jsou na vystupu nejakeho (12V?!) railu 470uF kondiky? Uz nevim, ale v nejakem jo :D Jinak zes nenasel zadne 470uF kondiky je divne, protoze 470uF se casto pouzivaji na filtrovani +5VSB a -12V vetvi... ;) Pokud tam nejsou 1000uF kondiky jako jsou v kvalitnejsich Enermaxech 600W+ ...
Jinak diky moc za pekne obrazky. To Teapo opravdu pise... A ten navrh je jak vycisteny od soucastek. Vystupni kondiky jsou uplne smesne maly, no... no radeji nic :)


boboco - CapXony, hmmm :p Tak to je fakt vyhra. Jinak ty Chemi-cony tam v tom Cooler Masteru Real Power 550W jsou docela zajimavy. Obycejne kdyz jsou dva kondiky, tak jsou na 200V a v serii (400V) ... Tady vidim ze jsou jen 150uF velky (?!?!?) a na 450V. Nechapu nic. Asi budou paralelne, 300uF na 450V zni uz mym usim docela dobre, byt malinko poddimenzovane na 550W, ale co uz. Vystupni kondiky jsou take dost poddimenzovany...



HP Pavilion s TMS kondíky opět skóruje! :D



Obrázek pořídil uživatel cchalogamer z overclockersclub fóra ;)
mech13 (5526)|16.2.2008 01:58
trodas: co jsem nasel ve fortronu 350PNR (prakticky nejlevnejsi) jsem psal nedavno tady: https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/11217-eurocase-vs-forton
nebylo cim vyfotit, elektrika mi nic moc nerika taky nejdu tak doufam ze z toho neco vyctes... jaky ma zdroj vyhlidky do budoucna?
-HoNY- (557)|16.2.2008 07:19
Používají OSTrony a TEAPO v lepším případě a v tom horším CapXcon. Životnost bych viděl na 2-3 roky. Tedy jako 90% Fortronů co jsem měl v ruce. Potom se jim příliš vypeče plošňák a vzniknou studené spoje.:runaway
[QUOTE=trodas;90814]elpsycho - hmmm, hmmm, tak v kterem ze to Fortronu -HoNY- rikal ze jsou na vystupu nejakeho (12V?!) railu 470uF kondiky? Uz nevim, ale v nejakem jo :D [/QUOTE]
V nových Everestech. Horká novinka, aby to mělo ten výkon.
trodas (1753)|16.2.2008 11:51
-HoNY- - dekuji za upresneni :)



GSC kondíky v Petrově mainboardu:




Panasonic FM kondík (dobrý výrobce i typ) přepolarizován mou chybou v Abit ST6R desce mezi Vcore vstupními kondíky:

trodas (1753)|17.2.2008 19:21
Čínský kondík - a pozor, není to naaranžováno :eek:

Klingacikx (1545)|17.2.2008 19:30
Vynaliezavý číňani. Na tom kondíku nebude vidno žiadne nafúknutie:D ale rovno buchne:D trojnásobná kapacita:mistake, a koľko že mu tam píšu voltov? 50? nejak to zle vidno
mech13 (5526)|17.2.2008 20:21
:D jeste ze to je aspon rubycon, jinak bych zkusil rekurzivne kuchnout i ten vnitrni:D
trodas (1753)|18.2.2008 10:59
Klingacikx - mozna bych misto pridavneho jmena "vynalezavi" pouzil jine pridavne jmeno :p :D Jinak ten Rybycon tam bude mit tezky zivot - zadne poradne chlazeni, pretezovani atd. Asi nas opusti... A jo, 50V tam je, ale tak divne napsano, je tam tusim presne "50wv", coz si lze vylozi ruzne :D


mech13 - jj, jeste ze je to alespon dobry kondik :D


OST kondík z SETI fóra - UFOuni ho dostali :D ;)

Zoidik (1405)|18.2.2008 12:25
[QUOTE=trodas;91758]KA jo, 50V tam je, ale tak divne napsano, je tam tusim presne "50wv", coz si lze vylozi ruzne :D[/QUOTE]

Že by to znamenalo 50 WattVoltů, jako elektrikář takovou jednotku neznám, ale v dáli na východě asi jsou mnohem dál než my
trodas (1753)|18.2.2008 19:21
Tak WattVolty také neznám, z toho si nic nedělej :D Já bych řek, že je to nějaký trik/pokus se vyvléci z toho, udat jednoznačně napětí kondíku - ale v tomto případě je to všechno docela šuma fuk :D


Gigabyte GA-8IRXP mobo, user smargs2 z OCAU fóra a 3300uF 6.3V GSC kondíky

drops (51)|18.2.2008 19:33
Uf tak tieto posledne vyzeraju fakt blbo :D
boboco (1987)|18.2.2008 19:48
Mám taky jeden kondík na kterým je WV namísto V - že bych ho zkusil kuchnout?

Jinak v sobotu jsem kuchnul ten novej Cooler Master, musel jsem vyměnit ventilátor, jehož hlučnost ani omylem nesplňovala normy pro umístění v mém PC. Velmi narychlo jsem udělal i pár foto - omluvte ale mizernou kvalitu fotek:

Všimněte si nechutně připájenýho svitkovýho kondíku na vstupu zdroje - část síťového filtru, společně s vybíjecím odpůrkem to vypadá jako kdyby to pájel nějakej zfetovanej, nadranej 14letej číňánek, grrrrr Ale oproti tomu mému starému EC je to lepší - OC drží a počítač startuje a běhá OK. Se starým EC nedržel OC při startu PC (bože, to jsou zkratky:D:D:D) a teď je vše OK a procesoru nyní stačí i nižší napětí.




Takže verdikt? - tomuto zdroji - resp. této sérii zdrojů se vyhněte velkým obloukem, je to mizérie...


...a tady ještě foto mého dosluhujícího EC - když si vzpomenu co všechno jsme spolu zažili:D:D:D - jinak je na prodej;)
ICEBOSS (3435)|18.2.2008 22:53
[quote=boboco;90571]
apropó, objednal jsem si teď novej zdroj, CoolerMastera a pasivním PFC (bojím se, že aktivní by mi dělalo neplechu s UPSkou). 500W model mě stál lehce přes 1 400,- CZK, to jsem zvědav, jakej za ty peníze bude:turtle (až bude čas, tak ho kuchnu a vyfotím) Chtěl jsem místo něj vzít 430W Seasonica, ale aktivní PFC nechci riskovat, už jsem takhle jednu UPSku odrovnal:shut....[/quote]
To bys odrovnat nemel. Ja mam Seasonic 430W S12-II na APC RS1500BR a v pohode... I na APC mi neoficialne potvrdili ze Seasonic/Fortron s aPFC v pohode...

Kazdopadne muzes jeste zkusit ten Thermaltake co zminuji ve FAQ o zdrojich.

[quote=-HoNY-;90902]
V nových Everestech. Horká novinka, aby to mělo ten výkon.[/quote]
o kterem sme toho tolik cetli... :D
trodas (1753)|19.2.2008 01:07
drops - co bys nechtel po GSC? :D Lepsi nez nove, alespon uz majitel vi, na cem je ;)

boboco - [QUOTE]Mám taky jeden kondík na kterým je WV namísto V - že bych ho zkusil kuchnout?[/QUOTE]
Obavam se, ze nepujde o pravidlo "kazdy kondik s napisem "WV" misto "V" v sobe skryva jiny kondik. Spis v sobe skryva spoustu podezreleho elytu a folii ;) Neveril bych mu ani nos mezi ocima. Co je to za znacku/typ/vyrobce? :confused:

[QUOTE]Cooler Master PSU[/QUOTE]
Nahodou, fotky jsou nadprumerne slusny. To bily PCB vypada frajersky :D Ten kondik na vstupu bych asi prepajel, no, to mi pripomina na Creative X-Fi Fatal1ty pripajeni C177 kondiku :) Jinak ten navrh zdroje z vrchu nevypada tak docela a uplne spatne. Pohled z boku, odhalujici CapXony je uz ovsem udesny :thumbdown
Jasna casovana bomba.
Vidim, ze take vymenujes ty "silent" ventilatory za ty opravdu silent jako ja na zdrojich :D ;) Kdysi davno, kdyz jsem mel Amigu, to slo resit uplnym vyhozenim ventilatoru :D Proste Amca mela maly odber a hlucny fan nebyl vubec treba :p
Kapacita tech vstupnich 200V CapXonu je kolik?
A kapacuitu tech vystupnich kondiku na 12V vetvi nevis? Take CapXony?
Jinak gratuluji je OC je ted stabilni :thumb Mas odvahu. Ten stary EC (Eurocase, ze jo) ma zajimave a pekne chladice a nejak malo (ale jeden hezky velky!) kodiku na vystupu. Znacka/velikost...? ;)


MSI MS-6368 a Chhsi kondíky.



Obrázek pořídil uživatel markiemrboo z overclockersclub fóra ;)
trodas (1753)|21.2.2008 00:32
HP Pavilion, TMS kondíky, uživatel crazy4offroad, Abit fórum.

trodas (1753)|21.2.2008 11:49
Kdyby jen špatné kondíky byly vždycky ty samé - Dell Precision 450 s Nichicon kondíky, uživatel markp, OC AU forums. Ano, ta legendární špatná řada Nichiconů ;)



Se stane. Ale říkejte to zákazníkovi a zvlášť u serverového (!) mainbaordu...
mech13 (5526)|21.2.2008 12:25




MS 6163 pro kondiky Chhsi
trodas (1753)|26.2.2008 12:15
mech13 - nádhera! :D Nádhera. Chhsi kondíky vyboulené a vytékající - to se jen tak nevidí. Chhsi většinou vysychají. To je samozřejmě ještě horší, protože pak ten kondík nevypadá vadný a jediné vodítko jak vědět že je špatný je vědět, že Chhsi kondíky jsou špatné. Ale přesvěčte o tom usera, který nevěří - a kondík vypadá jako nový :D



X-Fi Fatal1ty zvukovka, 220uF 16V Jamicon crap cap, uživatel Raggingbone z Creative fóra.



PS. špatné kondíky, Jamicony, jsou na X-Fi použity jak pro filtrování napětí (ač nejsou low-ESR ani náhodou) tak pro přenos audio signálu (ač to nejsou v žádném případě audio-kondíky a výrazně tak ničí zvuk karty...). Děkujeme, Creative!
boboco (1987)|26.2.2008 13:58
[QUOTE=trodas;92137]
boboco -
Obavam se, ze nepujde o pravidlo "kazdy kondik s napisem "WV" misto "V" v sobe skryva jiny kondik. Spis v sobe skryva spoustu podezreleho elytu a folii ;) Neveril bych mu ani nos mezi ocima. Co je to za znacku/typ/vyrobce? :confused:
[/quote]
Zkusím podívat, musím ho najít :D
[QUOTE=trodas;92137]
Nahodou, fotky jsou nadprumerne slusny. To bily PCB vypada frajersky :D Ten kondik na vstupu bych asi prepajel, no, to mi pripomina na Creative X-Fi Fatal1ty pripajeni C177 kondiku :) Jinak ten navrh zdroje z vrchu nevypada tak docela a uplne spatne. Pohled z boku, odhalujici CapXony je uz ovsem udesny :thumbdown
Jasna casovana bomba.
Vidim, ze take vymenujes ty "silent" ventilatory za ty opravdu silent jako ja na zdrojich :D ;) Kdysi davno, kdyz jsem mel Amigu, to slo resit uplnym vyhozenim ventilatoru :D Proste Amca mela maly odber a hlucny fan nebyl vubec treba :p
Kapacita tech vstupnich 200V CapXonu je kolik?
A kapacuitu tech vystupnich kondiku na 12V vetvi nevis? Take CapXony?
Jinak gratuluji je OC je ted stabilni :thumb Mas odvahu. Ten stary EC (Eurocase, ze jo) ma zajimave a pekne chladice a nejak malo (ale jeden hezky velky!) kodiku na vystupu. Znacka/velikost...? ;)
[/QUOTE]
Tyhle moje fotky jsou rozostřený a ošklivý:D - fakt jsem spěchal, nebyl čas zajistit osvětlení nebo dokonce přistavit stativ:) Návrh jinak opravdu nevypadá nejhůř - rozesmála mě třeba velikost hlavního trafa v 550W EC a v tomhle novém 500W CM. To v EC je o poznání menší:). Já ten zdroj zapnul s tím orig. větrákem a protože jsem zvyklej na opravdu tichý PC, tak jsem se zhrozil a myslel si, že se mi někde o lopatky škrtá kabel nebo tak - ne, prostě jen SHIT hlučnej ventilátor, nic víc...
Kapacity nevím a z fotek to vyčíst nejde. Bude potřeba počkat než se za x měsíců rozhodnu PC zbavit prachu - nebo možná ještě dřív; chtěl bych ho zase přestavit. Všechny elyty jsou CapXon, žádná jiná značka. Jinak ten EC si v originálu můžeš prohlédnout v jedné z recenzí Martina Šejnohy (https://www.svethardware.cz/recenze-srovnavaci-test-14-zdroju-1-cast/14063-4) - ten můj je upraven, chladiče maj roztáhlý žebra a fúra kondíků je úplně jinak než byla v originále. A značka kondíků v EC? Hádej:D Co takhle VENT na vstupu, líbí?:D Já myslím, že citace z recenze mluví za vše:
[quote]Prakticky ihned po otevření zdroje jsem se vyděsil doslova k smrti, výrobce na úkor bezpečnosti šetřil na dvou matičkách M4 a jedné vějířové podložce. Znalejší jistě vytušili, že jde o způsob připojení ochranného zelenožlutého vodiče, jenž je přichycen pod jeden ze šroubků držících desku zdroje bez jakýchkoliv podložek. Výše uvedené ve mně vzbuzuje pochybnosti, že zdroj prošel zkouškami EZÚ. Jak jsem zjistil, tak u nás může vydat prohlášení o shodě sám výrobce/dovozce a pochybení se řeší teprve tehdy, až takové zařízení někoho přizabije. K vnitřnostem zdroje se nebudu dále vyjadřovat, platí v podstatě totéž co u verze v hliníkové skříňce. Tento zdroj se výborně hodí jako vánoční dárek úhlavnímu nepříteli a nebo tchýni.
[/quote]
:o:notsure:D:D:D...no a já ho používal dýl jak 2 roky i když se zátěží, která prakticky nikdy nepřesáhla 300W. Teď už je ten zdroj tak měkkej, že po připojení HDD za chodu poklesne napětí na 12V a 5V větvi tak rapidně, že se ostatní připojené disky se zastaví a musí znova roztáčet:D:D:D

Bych si ten svůj novej CM recapoval, ale nemám čas někde složitě shánět kvalitní kondíky:-(

EDIT: Tak jsem se ještě jednou podíval do toho mého vyřazeného 550W Eurocase a já tam nemám kondíky VENT jako v případě fotek z recenze Martina Šejnohy, ale kondíky JEE a to nejen na vstupu (220V/820uF x 2), ale i v případě filtrace výstupního napětí - opět kondíky JEE, ale ještě s drobným nápisem low ESR :D (samozřejmě věříme:-)) Na pohled ale vypadají - působí kvalitně - žádné rozpité písmo, hnědý obleček a podrobné specifikace - já si ale vzpomínám, že když jsem s tímhle zdrojem před časem experimentoval a měnil pár kondíků, tak jsem na jeden tenhle JEE 3300uF/10V víc zatlačil a promáčknul jsem ho:eek: - jako kdyby měl horní třetinu naplněnou pouze vzduchem a ničím jiným - divné:shut

Jinak jak jsme se tu bavili o těch WV, našel jsem ten můj kondík s tímhle značením a světe div se, je to NICHICON!!! Konkrétně 6800uF/25WV. Velikost odpovídá tak na těch 25V, ale co teda kurnik znamená WV?!?!?!



Sieben (513)|26.2.2008 17:23
možná Whopper Volt (nehorázná lež Volt aka lživé informace) :slug
boboco (1987)|26.2.2008 17:32
Pokud mě paměť neklame, tak ten kondík byl před X lety kuchnutej z pěkně drahýho profi monitoru, kterej hupsnul na zem:D

EDIT: Já ty výše vyfocené kondíky kuchnul, ty JEE z Eurocase mají nahoře opravdu kousek mezeru (ale jen pár mm, ne 1/3, jak jsem uváděl prve) a jsou uvnitř totálně suchý a hnědý. Ten nichicon uvnitř překvapivě neukrývá Rubycon :D, ale podobnou hnědou hmotu, avšak již od pohledu mokrou - vlhkou... - takže jsem asi zničil ještě dobrej kondík:-((( Přitom ho používám na různý pokusy už minimálně 6 let a předtím ještě asi 2 roky sloužil v tom monitoru... Vzdejme čest jeho památce...
mech13 (5526)|26.2.2008 17:54
se tak divam do seasonica - jak jsou na tom HP3?

// tak uz nic... Hitachi HP3, uz jsem nasel...
-HoNY- (557)|28.2.2008 00:51
Jedny z nejlepších vyráběných snap-in kondíků. Možná se ještě pořád vyrábějí v Japonsku. :-)

WV je myslím nějaká tolerance, kdysi jsem to hledal :notsure

Co se týká Coolermasterů, jsou poměrně dobře navržený (kromě Leec kondíků), MadCapovi od konkurence zvládl fungovat rok téměř pasivně 450W model. Do té doby, něz se zničil kondík na 5V SB z 1000uF na 22uF a 1500m?. :D Ale ještě před pár týdnama tu větev stabilizovala základní deska. :runaway
trodas (1753)|28.2.2008 22:28
mech13 - HP3 jsou Hitachi velky kondiky a jsou HODNE dobry. Nejsou nejlepsi, protoze jsou jen do 85°C (cize maji diky tomu take treba znacne nizsi zivotnost) a jsou pomerne rozmerove velky, nicmene co se specifikaci tyce - tezko hledaji konkurenci. Snad jen Hitachi HU3 - ty jsou na 105°C, pravda zase jen 2 000h zaruka... Pravda, HP3 maj take jen 2 000h... ale na 85°C coz dela obrovsky rozdil pak pri provozu treba na 40°C:
85°C kondík 2 000h provozovaný na 45°C = zaruka na 32 000h
105°C kondík 2 000h provozovaný na 45°C = zaruka na 128 000h
4x vetsi zivostnost.
Jeste lepsi specifikace nez HU3 ma Panasonic TS-ED. 3 000h a zvladne dodat jeste vyssi proud nez HU3 :)

Linky na specifikace tech Hitachi kondiku jsem chtel pridat do kondenzatoroveho FAQ, nicmene nejak mi nejde ta editace... help? Na sve strance to uz samo mam davno pridane...


Gigabyte GA-7VKML mobo, GSC kondíky, uživatel lamcdonals, OCAU fórum.



trodas (1753)|1.3.2008 16:48
Abit KT7-RAID JPCON kondíky, PCStats fórum.

ICEBOSS (3435)|3.3.2008 20:54
Mam tady ted zdroj od ASUSu, pak nahodim fota... Je zatim uplne novej, ale jsou tam jenom a POUZE CapXcon kondiky. Vstupy maji hodnotu 570uF 200V, neni to nejak malo? :stupid