Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 17 z 17 PrvníPrvní ... 7151617
Zobrazené výsledky: 241 až 251 z 251

Téma: Následky špatných kondenzátorů

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Hmm, nejsou to jen na + 5 V? Tohle napětí moc používaný není.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Feb 2014

dobra ale jak je teda možne že se nafoukly i když teda podle tebe nejsou moc použivane,klidně at zhine zdroj ale sestavu at necha bejt,ted lituji važně že před koupi jsem si nic o te značce nezjistil a nechal se nalakat poraden kde hovno věděj,a z recenzí,ted vim že jedina kvalitní volba je seasonic a jak mi bylo řečeno nic jineho nebrat jen řadu G,pro jistotu životnosti 5+ vice let

Nováček
    Registrace
    Jun 2012

Už se vám někdy stalo, že tak minutu po zapnutí PC se ve zdroji ten největší (mám takový pocit, že je stínící, nebo jaký, nejsem elektrikář) rozhodne vybouchnout? To byla taková šleha, že se vyboulil horní kryt zdroje a dva dny mi hrozně pískalo v uších. A to jsem stál +- 10 metrů od něj. Zdroj letěl obloukem do koše...

Starousedlík SHW Avatar uživatele trodas
    Registrace
    Oct 2007

ECS MCP61PM-GM mobo co používá Panasonic FL (fake!) kondíky, uživatel jsc1973, Overclock.net forum.

...

krivulak - ne, to se mi ještě nestalo, ale věřím ti. Vybuchl mi do obličeje malý G-Luxon kondík a půl dne jsem slyšel fakt špatně... Škoda, že nemáš foto následků a že neuvádíš co to bylo za zdroj (Eurocase?) a co to bylo za kondík (lze-li to ještě z něj vyčíst...).

Registrace
    Oct 2007

OCZ 700 SXS PSU s Capxon kondíky (Teapo na vstupu), uživatel nehalim, PC*tuning.cz fórum.

Registrace
    Oct 2007

Gigabite GA-8S650GXM mobo s Chemi-con KZG kondíky co se nadouvají, uživatel Master__Shake, Overclock.net fórum

Starousedlík SHW Avatar uživatele flanker
    Registrace
    May 2006

super vlákno! Doufám, že ještě bude dále aktualizované

Obyvatel SHW Avatar uživatele Tomak_CZ
    Registrace
    Mar 2011

No nevím. Naposledy jsem četl o Trodasovi na jiném webu a vypadá to, že asi nebude mít čas

Starousedlík SHW
    Registrace
    Feb 2008

Zdroj Seasonic SS-400ET Active PFC F3 rev. B3W. Stáří asi 7 let. PC jel nestabilně, každou chvíli modrá smrt. Shit kondíky OST (pak jsou ještě dva menší 10V - 2200 uF). Máte nápad, za co je vyměnit?
    Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: DSC01862.JPG 
Zobrazení: 118 
Velikost: 2.77 MB 
ID: 31538

Nováček
    Registrace
    May 2006

Nevidím problém je nahradit jakýmikoliv Low ESR stejné velikosti, napětí a teplotního rozsahu. Před výměnou ale v každém případě změřit jejich kapacitu a ESR.

Občasný diskutér Avatar uživatele MirekK
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od Jaroji Zobrazit příspěvek
    Nevidím problém je nahradit jakýmikoliv Low ESR stejné velikosti, napětí a teplotního rozsahu. Před výměnou ale v každém případě změřit jejich kapacitu a ESR.
    Dovolil bych si upřesnit, že toto pravidlo náhrad neplatí zcela:
    1. Chcete-li získat vyšší životnost zdroje, má smysl nahradit kondenzátorem s větším maximálním proudem (ripple current), což většinou vyřešíme tím, že použijeme maximální velikost, co se tam vejde (samozřejmě je nevhodné, aby se pak přímo dotykal nějakého horkého chladiče).
    2. Napětí kondenzátoru musí být minimálně na napětí, které na něm bude (pro 5V větev min. 6.3V, pro 12V větev min. 16V), ale klidně může být i na několikanásobně vyšší. Když si prohlédnete datasheety výrobců a porovnáte je s Vašimi zásobami kondenzátorů v šuplíku, použijete tak třeba místo 1000µ/6.3V hodnotu 2200µ/16V ...
    3. Teplotní odolnost mluví o životnosti kondenzátoru při vyšší teplotě (opět v datasheetu výrobce), ale protože si asi každý domyslí, že těžko budete mít uvnitř zdroje teplotu 105°C, není ani tak podstatná teplota okolí kondenztáoru, ale jeho vlastní zahřívání procházejícím proudem.

A zde je podstatné ESR kondenzátoru nebo spíše ten maximální sřídavý proud (ripple current). Ten si totiž výrobce nevymyslel jen tak pohledem z okna, ale měřením vnitřního oteplení kondenzátoru, tj. při tomto maximálním proudu a definované teplotě okolí, dosáhne vnitřní teplota právě té maximální povolené ...

V praxi tedy: máte-li větší velikost kondenzátoru, máte i větší jeho ochlazovací povrch, současně je uvnitř více místa na silnější elektrody a přívody k nim. To vše zmenšuje ESR a tím umožňuje povolit větší maximální proud.

A toto jsou přesně důvody, proč může mít "obyčejný" kondenzátor např. 3300µ/16V/85°C/Max.R.C.1680mA při daném použití delší životnost, než původní Low ESR 1000µ/6.3V/105°C/Max.R.C.555mA ...

Strana 17 z 17 PrvníPrvní ... 7151617

Podobná témata

1. Pomoc s identifikací kondenzátorů
    Od stavitel75 v sekci Modding/tuning
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 26-09-2012, 22:00
  2. Windows 7: Oprava registrů a její možné následky
    Od pepos01 v sekci OS Windows
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 18-02-2011, 09:48
  3. výměna kondenzátorů v zesilovači