Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 17 12311 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 251

Téma: Následky špatných kondenzátorů

Starousedlík SHW Avatar uživatele trodas
    Registrace
    Oct 2007

Pozor, vstup na vlastní nebezpečí

Klářino PC (Morphyho kámoška), Eurocase zdroj - Hec kondíky:

Naposledy upraveno uživatelem mech13: 25-05-2008 v 20:07
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SHW Avatar uživatele Zeli
    Registrace
    Sep 2006

...pekny, pekny, jen doufam ze tohle nikdy neuvidim. Nemuzes prihotit jeste nejaky fotky zevnitr?

Registrace
    Oct 2007

No, aby jsi se neprepocital. Eurocase zdroje jsou dost rozsirene. Fotky zevnitr nebyly udelany, to nebylo moje foceni. Ale muzu ti nabidnout treba tohle:

ATX Winner PSU, type PB300-A4S, poskytl HoNY

CapXon caps rulez

Vyboulujici-se a trosku vytekajici Vent kondik a nejake nestandardni Fuhjyyu kondiky - 1650uF 16V? LOL!
    K memu velkemu prekvapeni jsou CapXon shit kondiky pouzivany i v Fortron zdrojich:
    http://www.svethardware.cz/recenze-s...1-cast/14063-7
    Naposledy upraveno uživatelem mech13: 25-05-2008 v 20:08

Registrace
    Oct 2007

HP Pavilion pocitadlo. TMS 1500uF kondiky zpusobily, ze se pocitac vypina do 30 sec od zapnuti. Uprimne bych nemel odvahu ho ani zapnout... Obrazek od uzivatele Carcenomy z TechPowerUp fora

Moderátor / Poděs SHW Avatar uživatele ICEBOSS
    Registrace
    May 2006

joo... Fuhjyyu je taky kvalita... daval Levicom.

Registrace
    Oct 2007

Fuhjyyu mi v Antec NEO 480W PSU zničily mou DFI desku, co delala skoro 3Ghz... Takže prrr, na ty jsem extra alergicky. Nemluve o tom, ze tenkrat to PSU stalo majlant, pac to bylo hnedka novy a prvni PSU vubec s modelovatelnymi raily - pripojis jen co potrebujes, cool.
    Jenze - Fuhjyyu crapy uvnitr a ja to nevedel... nez to explodovalo.

Takhle si večer v klidu čtu na blistech a najednou strašná rána z počálu, 2 sekundy vše jede, pak se překreslí obrazovka zmatky a vše utichne, zčerná a ztuhne. Tak jsem se podíval dovnitř kajdu a co nevidím. Docela dobre Chemi-con KZG kondíky na vstupu Vcore (1500uF 16V kousky) jsou úplně zničeny:

A mašina nadále nebootuje. Tak mi odešla má DFI LP B deska díky Antec NEO 480W PSU s Fuhjyyu crap kondíky.

Registrace
    Oct 2007

Tak tohle je JetWay V400DB board s GSC kondíky - 6x 2200uF 6.3V

...no není krásnáj? Mácova deska, mno
    Naposledy upraveno uživatelem mech13: 25-05-2008 v 20:09

Čestný člen Avatar uživatele boboco
    Registrace
    May 2006

Skvělé fotky, sám jsem toho už viděl opravdu hodně - některé kondíky vypadaly doslova jako vybuchlá sopka (to byl případ, kdy můj bývalý spolužák na desce měnil vyteklé kondíky a ty nové tam připájel naprosto všechny obráceně... a to elyty nesnášej zrovna moc dobře), ale bohužel nemám žádný fotografický materiál, teď už tahám foťák všude s sebou ,tak snad jednou přispěju - brzy se chystám vyhodit z mého PC již letitý 550W Eurocase, kterému jsem už před časem z preventivních důvodů pár kondíků měnil/přidával, tak jsem zvědav jak vypadá uvnitř od mého posledního zásahu

...jen docela nachápu to extrémně začuzené PC v prvním postu. Tam asi blafnuly všechny součástky najednou

Jinak existuje i fórum zabývající se pouze špatnými kondíky "BadCaps" :http://www.badcaps.net/forum/showthread.php?t=456

Zde je fotografie špatného kondíku s bezkapalinovým dielektrikem z GeForce 7600GT:

Naposledy upraveno uživatelem boboco: 12-02-2008 v 22:57

Registrace
    Oct 2007

boboco - dík. No, ten očouzený zdroj je Eurocase. Ty použivaj HEC kondíky. A v řidící pozici je tam kondík, který čím má menší kapacitu, tím silnější signál dostává regulační mosfet. Můžeš hádat, kde to skončí... Správně, chytne to. Hádej, co vidíš na obrázku? http://ax2.old-cans.com/s.php?p=sile...6&c=8&d=1&v=v2
    BadCaps znam, tam jsem sel prvni po te, co mi odesla ma DFI deska, abych se poucil a co jsem zjistil se mi ale VUBEC nelibilo... bohuzel je to pravda, takze tady ty my posty o kondikach beru jako osvetu ostatnim.

špatného kondíku s bezkapalinovým dielektrikem z GeForce 7600GT
    Nemá to vent? Jako - perforaci? Pokud má, tak to není polymer (bezkapalina) ale elyt vydavany za polymer. Podle toho typu bych řek, že je to klasický elyt a ještě totálně crap značka Sacon. Hele:

Sacon FZ kondíky na Magic-pro grafice - je to OEM značka JetWay

A nenech se zmást. To nejsou polymery. To jsou jen obyčejné holé elektrolyty a navíc ještě špatné. JetWay tohle dělá stále. Pamatujete na jejich mainboardy plné GSC kondíků?!

A Sacon jsou ty staré dobré GSC crapy, jen se přejmenovávají, aby se skryly a zmátli nás. Tady jsou důkazy:
    http://www.badcaps.net/forum/showthread.php?t=3369
    http://www.badcaps.net/forum/showthread.php?t=4341

Takže víme, že GSC = Evercon = Sacon = Apsun - a to věru nejsou dobré zprávy.
    Naposledy upraveno uživatelem mech13: 25-05-2008 v 20:09

Starousedlík SHW Avatar uživatele Zoidik
    Registrace
    Sep 2006

Takto vybouchlej počítač jsem už viděl, bohužel dva zároveň. Blesk nám prásknul do baráku a po UTP kabelu do obou PC. Se mi ani nechce věřit, že tohle způspbí kondenzátor, musela byt šílená rána.

Čestný člen Avatar uživatele boboco
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od trodas Zobrazit příspěvek
    Nemá to vent? Jako - perforaci? Pokud má, tak to není polymer (bezkapalina) ale elyt vydavany za polymer. Podle toho typu bych řek, že je to klasický elyt a ještě totálně crap značka Sacon. Hele:

Sacon FZ kondíky na Magic-pro grafice - je to OEM značka JetWay

A nenech se zmást. To nejsou polymery. To jsou jen obyčejné holé elektrolyty a navíc ještě špatné. JetWay tohle dělá stále. Pamatujete na jejich mainboardy plné GSC kondíků?!

A Sacon jsou ty staré dobré GSC crapy, jen se přejmenovávají, aby se skryly a zmátli nás. Tady jsou důkazy:
    http://www.badcaps.net/forum/showthread.php?t=3369
    http://www.badcaps.net/forum/showthread.php?t=4341

Takže víme, že GSC = Evercon = Sacon = Apsun - a to věru nejsou dobré zprávy.
    Panečku Tak díky za přínosné informace. Koukám, že asi nejjistější způsob jak se o kvalitě elektrolytů přesvědčit je kuchnout je a podívat se dovnitř

Registrace
    Oct 2007

Zoidik - ne, tady nemluvime o blesich. Ty znicej vsechno, i trafostanici

Ale treba tohle, ver ci ne, nezpusobil blesk - Pentium 4 Asus mobo:

(Uživatel Random Murderer z TechPowerUp fóra přísahá že to není následek blesku, ale opravdu špatného kondíku co explodoval...!)

...ale spatny kondik.

boboco - ano, to je pravda. Kuchnout a podivat se. Pokud je kondik na seznamu zde: http://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=14302 tak je zarizeni odsouzeno k smrti, je to jen otazka casu. Pred smrti prijde nespolehlivy provoz...
    Dulezite take je se podivat do PSU. Tam 99,9% vyrobcu dava spatne kondiky (!), snad krome serverovych PSU (treba Zippy, nam nam, to je PSU...!) jsem jeste nevidel PSU s dobrymi kondiky. To odpali jakykoliv pak kondik na mobo. Priklad za vsechny - Asus P5K-E - explodoval Apaq polymer 270uF 16V na vstupu Vcore:

Proč? Inu proto, že uživatel NewBeetle z Xtremesystems fóra přetaktovával s OCZ zdrojem, jen 520W a plným Teapo kondíků...
    http://www.xtremesystems.org/forums/...d.php?t=151968

PS. co se týče rány - tak exploze kondíku zní zhruba jako výstřel z pistole, když si jdete zapicat devítkou na střelnici. Kdysi mi G-Luxon explodoval cirka 50cm od obličeje a bráška (21let) v hrůze utek na druhý konec pokoje a víc ten krám odmítal zapnout i s vyměněnými kondiky (stará PC-Chips deska, už byly dost nafouklý) Já špatně slyšel ještě asi 5 dní. To samý ten japonec říkal, že to střelilo jak z pistole, ten polymer.
    Čiže nedoporučiji stat nad kondíkem, který může buchnout (a nejlépe ani vedle něj, uši docela bolí, krev netekla, ale přijemné to rozhodně není...)
    Exploduje v nich směs vzduchu a vodíku (rozklad vody v kondíku když je špatný elekrolyt, nevalitní, no), což je kua vůbušné. Vzpomeňte jak dopadl Challenger. To byl také vodík a kyslík...
    Naposledy upraveno uživatelem trodas: 28-10-2013 v 16:48

Moderátor / Poděs SHW Avatar uživatele ICEBOSS
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od trodas Zobrazit příspěvek
    Fuhjyyu mi v Antec NEO 480W PSU zničily mou DFI desku, co delala skoro 3Ghz... Takže prrr, na ty jsem extra alergicky.
    to byla ironie, ale je mi jasny, ze se to zo toho nedalo poznat... vytekly a slitla mi masina . fučiči sux.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Zoidik
    Registrace
    Sep 2006

trodas : Mno neříkám že nevěřím, ale ono přece jen ten blesk má mnmohem větší energii než nabytej kondík, tak mě to dost překvapilo a ta fotka Pentium 4 Asus vypadá spíše jak po nárazu meteoritu než výbuchu kondíku....

Registrace
    Oct 2007

ICEBOSS - neboj, ja to tak pochopil a urazlivy nejsem Spis tvrdohlavy. Je mi v podstate fuk, kdo co rika. Specialne pote, co jsem presvedcen, ze mam pravdu A na Fuhjyyu fakt bacha. Mimochodem, pozadal jsem par anglicanu, jak by to slovo Fuhjyyu vyslovili a zatim vsichni prisli jen s tim, ze je to vlastne "Fuck-you" Ze by nam Cinani chteli neco naznacit?
    A co treba - urcite vis, ze "con" je podvest, podfouknout anglicky nekoho. Co si myslet o jmenech kondiku jako Asiacon (Asia-podvod), Canicon (Obal-podvod), Evercon (Vecny-podvod) ci Jackcon (Jarda-podvod)?
    Jako - nejsem si uplne jist, jestli je to kouzlo nezamysleneho, nebo jestli je to zamer.

Mnohem horsi jsou pripady, kdy se spatny dobry kondik vydava za znamy dobry - tzv. fejky.

I Apple má špatné kondíky - problém je, že HN(M) je označení pro kvalitní japonské Nichicon kondíky... Jenže ty jsou černo-bílé a ne černo-zlaté (černo zlaté jsou HZ Nichicony) čiže Apple nakoupilo a svým zákazníkům prodalo hardware se ŠPATNÝMI kondíky...

Opravdovy Nicicon HM s Nichiconem HZ na mem vlastnim mobu:

Zoidik - ver tomu, ze meteorit udela vic skody. To same blesk. V tomhle pripade to, podle autora fotky, bylo tak, ze v okamziku exploze a nejakou chvili po te u pocalu nikdo nebyl a ono to zacalo horet... trosku Copak vsechno spatne kondiky nedokazou, co?

K7NCR18D pro2 mobo s GSC kondíky.

Uživatel Grings z TechPowerUp fóra.
    Naposledy upraveno uživatelem trodas: 28-10-2013 v 16:44

Strana 1 z 17 12311 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Pomoc s identifikací kondenzátorů
    Od stavitel75 v sekci Modding/tuning
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 26-09-2012, 21:00
  2. Windows 7: Oprava registrů a její možné následky
    Od pepos01 v sekci OS Windows