Strana 12 z 13 PrvníPrvní ... 210111213 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 166 až 180 z 195

Téma: FAQ: Kondenzátory a co s nimi

ESR ESR je offline
    Nováček Avatar uživatele ESR
    Registrace
    Aug 2012

Děkuji za odkaz. Tu kapacitu a ESR jsem tady psal. Bylo to tuším 79?F a ESR okolo 30?, než to kleklo. Když to bylo nové, tak nevím jakou měl kondík kapacitu. Neměřil jsem to a navíc to bylo zaplombované. Kdybych tu plombu odstranil, přišel bych v tý době o záruku. Napsáno tam je 100?F v nějaké toleranci.
    Odpovídat lze po přihlášení

ESR ESR je offline
    Registrace
    Aug 2012

Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 1.png 
Zobrazení: 222 
Velikost: 32.8 KB 
ID: 30153
    Ty kondíky jsem u toho chladiče jsem vypájel a změřil kapacitu i ESR. Ty hnědé po stranách mají na sobě uvedeno 2,2?F/50V a ten modrý uprostřed 10?F/50V. Naměřil jsem 9?F a ESR 300 ?. U těch hnědých 1,1 a 0,5?F, ESR nešlo změřit. Asi to bylo mimo rozsah měřáku, co mám. Co ten kond z PDF? Screen přikládám. Má 100?F/350V a tyto rozměry - průměr 18mm a délku 25mm. Z toho odkazu jsem datový list stáhl. GES ten kond nemá. Kdo ho nabízí?

ESR ESR je offline
    Registrace
    Aug 2012

Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Bez názvu.JPG 
Zobrazení: 187 
Velikost: 169.1 KB 
ID: 30154 To jsou vypájené kondy.

ESR ESR je offline
    Registrace
    Aug 2012

Co je tohle za značku? Je to y.c - shit? Děkuji za odepsání.Název: 1.png
Zobrazení: 1028
Velikost: 9.1 KB

ESR ESR je offline
    Registrace
    Aug 2012

Koupil jsem novou tiskárnu. K síťi bude připojena v případě skenování či tisku. Jinak bude uložena.

Starousedlík SHW Avatar uživatele trodas
    Registrace
    Oct 2007

Zastávám názor, že jakýkoliv elektrolytický kondenzátor, který prokazatelně není (existují fejky) z oficiálního zdroje, je vadný šmejd. Jde jen o to, jak je zatěžován a jak dlouho tedy vydrží. Např. v klávesnici nebo myši jsem já sice kondíky vyměnil, ale popravdě řečeno to rozhodně nebylo třeba (ani žádné problémy nebyly... udělal jsem to jen abych tam neměl známé špatné kondíky).

Zdroje na obchody jsou uvedeny v prvním příspěvku a u malých kondíků je podstatné jen na jakém napětí jedou a jakou mají kapacitu - takové koupit nějaké Panasoniky a basta.

ESR ESR je offline
    Registrace
    Aug 2012

Mám desku Gigabyte Technology Co., Ltd. EP45-UD3LR asi z roku 2009. Všechy kondíky jsou polymerové. Někdo tvrdil, že to má být dohromady - tedy polymer plus klasika. Vysoké teploty v PC nemám. Nejvíc hřeje procesor. Má kolem 50°C v klidu a když počítá na 100%, tak kolem 65°C. Graf na polymery mám odtud. Dávám ho sem znovu. Na klasiku graf nemám. Dejte odkazy. Děkuji. Je mi jasné, že se snižující teplotou životnost roste.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Polymerové kondenzátory - životnost v závoslosti na teplotě.png 
Zobrazení: 156 
Velikost: 61.8 KB 
ID: 30176  

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2006

Zdravím,

potřebuji vyměnit elyty na desce routerboardu. Původní 560uF; 6.3V; 105°
    Celé dopoledne prohledávám obchody, ale jediné co jsem našel je buď
    a) Panasonic 560uF; 10V; s nízkou impedancí 90m?; 105°; 3000h
    b) NICHICON 470uF; 10V; 105°; 1000h

Co radíte? Viděl bych to na ty Panasonicy, ale netuším jestli ta snížená impedance nebude mít vliv na funkci obvodu

ESR ESR je offline
    Registrace
    Aug 2012

Dal bych tam ty Panasonicy. Na čím větší napětí, tím lépe. Jak by tomu vadila nízká impedance či LOW ESR, popravdě nevím. Asi nebude vadit.
    Naposledy upraveno uživatelem ESR: 08-10-2014 v 22:02

ESR ESR je offline
    Registrace
    Aug 2012

Ty kondíky v modemu od uživatele Aigor mají jaký průměr a délku? Na tom záleží. Většina různých prodejců a jejich výrobců kondíků má jiné rozměry. Většinou jsou kondíky větší a nevejdou se tam. Někdy se to dá obejít, ale musí tam být místo pro kondík. Měl by být vzdálen od zdroje tepla. Na čím větší teplotu jsou a co největší počet hodin, tím lépe. Pak při nižší teplotě vydrží déle. Hřejou chladiče, trafa a cívky. Teplota se dá změřit temočlánkem nebo infrateploměrem. Jen to nesmějí být shity. Díky za odepsání.
    Naposledy upraveno uživatelem ESR: 11-10-2014 v 01:57

ESR ESR je offline
    Registrace
    Aug 2012

Teplo také vydávají výkonové rezistory v řádech wattů. Zapomněl jsem na to. Kondíky umístěné u něj budou mít nižší životnost nebo vyschnou či se nafouknou. Je to logické.
    Naposledy upraveno uživatelem ESR: 14-10-2014 v 00:56

Registrace
    Oct 2007

Snížená impedance rozhodně a nikdy v napěťové fitraci nevadí - čím nižší, tím lepší. Šup tam Pansoniky - jaký je to vlastně typ? Doporučuji FN. Kvůli dobrým parametrům...

Já vyměnil Lelony i v zapůjčeném modemu od svého ISP za Nichicony a ne ledasjaké - za POLYMERY. Takže mají asi tak 10 - 20x lepší parametry a modem jede chladněji a jak po másle Takže asi tak co se kvality kondíků týče.

Výjimky jsou některé pošahané návrhy zdrojů (zejména v regulační části) a skoro obecně výměny elytů za keramiky (v 80 - 90% případů je to špatně). Jinak platí - čím nižsí ESR a ESL (odpor a indukce), tím lepší. Nižký ESR a ESL značí také vysoký pulzní proud, co kondík zvládne dodávat, aniž by se přehřál. A jak se přehřeje... tak víte, co následuje...

Tabulka životnosti elektrolytů je v prvním příspěvku (to už začíná být má pomalu univerzální odpověď na všechno ) ... ale je to tak. Ozkoušeno, odkaz funguje a výpočty jsou snad jasné a snadné... ostatně jsou dobře mnou shrnuty v prvním příspěvku.

Nováček
    Registrace
    Oct 2011

Citace Původně odesláno od -HoNY- Zobrazit příspěvek
    GT Samxony nepatří do zdrojů - jsou určené do 10 KHz. Výsledek recapu zdroje může mít podobné následky jako s Hitanem.
    Nevídím důvod, proč je nedát do zdroje(třeba jako náhradu za GF vadné sériei).
    Tohle snad (už) neplatí. Nebo v roce 2008, kdy to bylo psáno byly GT jen do 10kHz? (v sheetech jsou aktuálně uváděny do 100kHz).

Registrace
    Oct 2007

GT je hlavně stará série Samxonů, který nebyla tak dobrá a nepodceňoval bych toto varování. Sám sem je nikde nedal...
    Samxon hlavně už několik let (4+) žádné elyty nevyrábí, takže kdo prodává dnes nové Samxon kondíky prodává fejky. (a i kdyby ne, tak po takové době bez provozu jsou zralé na vyhození, leda že by někdo uměl je znovu "naformátovat" - viz. údaje o shelf life elytů)
    Čímž je myslím řečeno vše.

Nováček
    Registrace
    Oct 2011

Vím, že se to říká, že s elyty přestali, ale kde to mají napsaný? Na jejich stránkách o tom, že jsou to discontinued série, není ani zmínka (nebo jsem to přehlídnul?).

Edit//
    Když porovnám specifikace GT a GF, tak je to rozhodně 1:0 pro GT. Životnost 2x větší. Ostatní parametry jsou v podstatě až na drobnosti(lepší r.c násobíč) stejné. GF je zaručeně vadná série (viděl jsem jich už dost-nejen u sebe). Na vadný GT jsem ale ještě nenarazil(ani ve zdroji-už jsem je v několika viděl-já je tam ale nedával) a nikde se o tom, že je GT vadná série nemluví. Máš někde odkaz, kde někomu při použití GT ve zdroji odešly a zdroj to už nerozchodil?

Sice tyhle odkazy jsou také z roku 2008, ale na žádné zlořečení vůči GT jsem jinak nikde ani v diskuzích z r.2008+ nenarazil.
    Na badcaps GT sérii právě do zdroje doporučovali
    http://badcaps.net/forum/printthread.php?t=5234
    http://www.badcaps.net/forum/showthr...ight=samxon+GT
    +
    Posted: Thu Jul 08, 2010 8:54 am
    http://arstechnica.com/civis/viewtop...?f=7&t=1115688
    Naposledy upraveno uživatelem kansas: 26-12-2014 v 21:39

Strana 12 z 13 PrvníPrvní ... 210111213 PosledníPoslední