Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 13 z 13 PrvníPrvní ... 3111213
Zobrazené výsledky: 181 až 194 z 194

Téma: FAQ: Kondenzátory a co s nimi

ESR ESR je offline
    Nováček Avatar uživatele ESR
    Registrace
    Aug 2012

Myslím, že nekvalitní elektrolytické kondenzátory jsou kurvítka. Výrobci nepotřebujou, aby zařízení vydrželo půl století jako za komančů. Chtějí prodávat, vyrábět a vydělávat na lidech. Prostě se zařízení po záruce podělá a občane starej se. Když jsem měl první tiskárnu a ta se za 10let podělala, tak nebyla trvale připojena k síťi. Jen ze začátku a pak jsem ji odpojoval od síťě. Nepomuže opravna. Ta tam kurvítka dá znovu. Má to nákázáno. Lidi se na kurvítka vyškolujou. Výrobce nezajímá, že takové chování je neekologické. Zajímá je pouze zisk. Kdo tomu rozumí, tak si pomůže sám. Fejky a kurvítka vyhodí. Tu druhou tiskárnu nepřipojuji trvale k síťi a je připojena, když se tiskne nebo skenuje. Nepomůže zařízení jenom vypnout či dát do pohotovostního stavu. Síťová část je furt pod napětím a tím pádem i kondíky. Přesvědčil jsem se o tom. Teď vše natvrdo vypínám.
    Odpovídat lze po přihlášení

ESR ESR je offline
    Registrace
    Aug 2012

ESR ESR je offline
    Registrace
    Aug 2012

U jedné známé jsem se koukal na rozbitý settopbox. Jsou tam nafouklé kondíky. Vyrobeno to bylo v Japonsku. Kde to bylo vyrobeno, nic dneska neznamená. Jeden opravář říká, že televize Sony není made in Japan, ale made in zeměkoule. Součástky jsou z různých koutů světa. Pokud to má dvouletou záruku, tak to půjde do háje po záruce. Koukat po vyrobcích, které mají 5, 7, 10 či doživotní záruku. Takových výrobků je málo a připlatí se za to. Čili se na dvouletou záruku vykašlat, koupit co nejlevnější výrobek, plombu porušit a kondíky vyměnit za kvalitní. Koukal jsem na značku kondíků v settopboxu a je to TEAPO - shit. To není jako dříve, že značka výrobku znamenala kvalitu. Dnes se všechna elektronika vyrábí v Číně. Odhaduji přes 95%. Mám LCD monitor s 5 letou zárukou. Stál 9000kč.

Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 7.JPG 
Zobrazení: 380 
Velikost: 2.78 MB 
ID: 30591

ESR ESR je offline
    Registrace
    Aug 2012

Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Seasonic.jpg 
Zobrazení: 294 
Velikost: 1.11 MB 
ID: 30592

Nováček Avatar uživatele Kladivo99
    Registrace
    Aug 2010

Zdravím bastlíře. Dost zajímavé téma, ale je to tu nějak mrtvé. Proč? Chtěl jsem se zeptat, jestli někdo už použil při recapu PC zdroje CHEMICONY KZM a s jakým úspěchem. Chtěl bych jimi nahradit Samxon GF kondíky na výstupu. SAMXON GF 10V,2200uF SAMXON GF 10V,1000uF SAMXON GF 16V,2200uF SAMXON GF 6,3V,2200uF Mám ale obavy, aby se něco nepodělalo, jelikož mají příliš nízkou impedanci oproti GF (a asi o dost nižší ESR). Na druhou stranu, ale na výstupu je vyšší ESR spíš nežádoucí. Jsou nějaké pádné důvody, proč bych tam ty KZM raděj dávat neměl a co by to mohlo případně způsobit za problémy? Je mi jasné, že do hodně starých PSU to dávat, je risk. Jedná se o starší CHIEFTEC CFT-600-14CS (rok cca 2010?). (sorry za zhuštěný text a horší čitelnost - bohužel po odeslání se formátování textu samo zozhodí a nejde to opravit)
    Naposledy upraveno uživatelem Kladivo99: 13-03-2016 v 05:06 Důvod: rozhozené formátování textu po odeslání

Registrace
    Aug 2010

trodas, ty jsi pokroková osoba, ještě jsi ten KZM nezkoušel nikde použít?

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Myslím že trodas teď řeší úplně jiné problémy.

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2007

Hm, to asi chtěl někomu namontovat KURVÍTKO ! A my se nedovíme, jak tady rejdí americký imperialisti !

Registrace
    Aug 2010

Já tomu nevěřím - přečetl jsem si o tom něco z více zdrojů a působí to na mě dojmem, že je celá tahle aféra někým zkonstruovaná. Věřím, že se to všechno objasní ve prospěch trodase.

Nováček
    Registrace
    May 2014

zdravím pánové,
    potřeboval bych poradit,nejsem si jistý jestli to jsou Panasonici serié S...85 °C nebo nějaký jiný šit,jedna se o desku z porta studia Tascam 2488,rok asi 2003,
    na teto desce bude nutná výměna několik špatných SMD elektrolytů z důvodů vyšší teploty u trafa,jakou náhradu by jste my doporučily?součástky koupím v TME tak moc na výběr nemám,všem děkují za typ,jinak hezký výkend
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 20160417_152020.jpg 
Zobrazení: 208 
Velikost: 1.83 MB 
ID: 31346  

Banned
    Registrace
    Mar 2009

Samxon, Nichicon, Rubycon, Panasonic. Když vadí teplota, tak samozřejmě vyšší než 85 °C lepší.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2012

Otázka je co je to vyšší teplota, otázka je zda to nejsou nízko impedanční kondenzátory(low ESR). Zeptal bych se pana Pavla Bočka, je i zde na fóru.

Nováček
    Registrace
    Oct 2011

To "S" znamená voltáž. Není to označení série.
    Mohl by vyhovovat Panasonik FK.

ESR ESR je offline
    Registrace
    Aug 2012

Zdravím,

dlouho jsem tady nebyl. Zemřela mi mamka a mám zdravotní problémy. Jinak se o toto zajímám. Kondy a vše kolem nich.

Strana 13 z 13 PrvníPrvní ... 3111213

Podobná témata

1. Špatné kondenzátory
    Od Sc@rY v sekci AMD - procesory a základní desky
    Reakcí: 22
    Poslední příspěvek: 25-05-2010, 21:27
  2. kondenzatory
    Od xmx v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 27-06-2007, 21:57
  3. Problém s kondenzátory