Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 17 z 17

Téma: Kam směřuje vývoj herních grafických enginů?

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jezevec
    Registrace
    Aug 2006

Citace Původně odesláno od Karel Polívka Zobrazit příspěvek
    Doplňující diskuze k článku o grafických enginech her na SHW.

Kam směřuje vývoj grafických herních enginů?
    Kdybych tohle přesvě věděl, sedím v letadle ze Santa Clara na svůj soukromý ostrov kdesi v Karibiku a popíjím čerstvou Ciba Libre )

Osobně si myslím, že se bude nadále stupňovat realističnost a snaha o reálné zobrazení ve všech aspektech her. I když se nám zdá, že jsme dosáhli již maximální věrnosti a kvality, stejný pocit jsme mohli mít před pár lety, a vývoj nás přece přesvědčil o opaku, stále zde nemáme dokonalou grafiku - hlavně dokonale optimalizovanou.

Zdá se mi, že hardware uháněl v posledních letech doslova mílovými kroky, máme zde K8 architekturu, K10, technologii Core, následně Nehalem, Sandy Bridge a jedeme dále, v grafikách za sebou máme několik malých revolucí, ale software mi připadá, jakoby stále nedokázal držet krok. I na nadupaných mašinách hry nefungují zcela 100%, nemluvím o dalším softwaru - jinými slovy, zdá se mi, že hrubého výkonu máme k dispozici kvanta, ale co jeho využití? Tady zbývá odvést obrovský díl práce a tímto směrem se podle mně budou odvíjet i grafické enginy a grafické standardy typu DirectX či OpenGL.

Pokud jde o trendy, rozvoj zaznamená určitě Eyefinity, 3D aplikace a hry, snaha vedoucí k maximalizaci zážitku - možná dojde i na utopistické scénáře s masivněji rozšířenou virtuální realitou jak známe z tradičních geekovských filmů kategorie Trávníkář a to ve 3D - jsme ve stavu, kdy na to máme penzum disponibilního výkonu doma ve svém vlastním počítači. Určitě se bude masově rozvíjet herní fyzika, vývoj PhysX či Havocu a podobných se nezastaví, naopak.

Sám bych si přál, aby kolem nás bylo více her s myšlenkou než senzačně vypadajících kopií bombastických trháků, které nevydržím hrát ani 20 minut a musím to vypnout, kde jsou ty časy, kdy člověk trávil hodiny a hodiny až po krk zažraný v nějaké dnes možná už tragikomicky vyhlížející hře - která ovšem měla k*lervoucí náboj a spád
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Mar 2012

Já osobně si myslím, že budou vedle sebe stále existovat nové, supermoderní enginy, které nabídnou dokonalou a realistickou grafiku a "staré" enginy a technologie, jako je třeba flash, ve kterých se budou programovat jednoduché počítačové hry, které dnes hrajeme třeba na mobilech. Za posledních 10 let je ale vidět neskutečný pokrok na poli grafických enginů a když člověk srovná hry jako je třeba Zaklínač 2 s hrou Might and Magic VI z roku 1996, je ten rozdíl jasně vidět.
    Odpovídat lze po přihlášení

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 17-01-2010, 19:06
  2. Víkendová diskuze: Kam směřuje online hraní?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 02-12-2009, 20:24
  3. Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 16-10-2009, 11:55
  4. Reakcí: 20
    Poslední příspěvek: 11-11-2008, 09:50