reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak na PWM konektor kvůli regulaci ??

PMaXX (23)|13.2.2008 10:40
Potřeboval bych poradit. mám CPU chladič - Scythe Katana 2 na CPU C2D 8200.
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105H4507N0CE000E0D
Předtím sem měl AMD, kde byl fan napojen 3 pinem ale u toho Intelu je na desce 4 pin, když napojím klasicky tři tak deska nedokáže ovládat otáčky ventilátoru, mám to teď stlumené Zalman FanMate na 7V - cca 900-1000ot. teplota idle 32° při normálním zatížení nevyleze nad 40° zátěžové testy sem nepruboval.
Ventilátorů s PWM moc není a ten Scythe je tichý a bez vibrací, nerad bych jej dával pryč.

Dá se nějak třípinový konektor ovládat přes PWM na desce? Zalmana bych chtěl použít jinde :D

Dík moc za radu
johny__g (6387)|13.2.2008 10:58
A co manuál k desce (kterou jsi ani neuvedl ...:rolleyes:), tam není popsáno zapojení pinů? Já myslím že ano.
...No...Name... (586)|13.2.2008 11:03
Pokud ho odnastavíš v Biosu,tak pak by měl jít regulovat normálně přes SpeedFan.
trodas (1753)|13.2.2008 11:31
Bez presneho typu desky ti nemuzeme pomoci, ani kdybychom se rozkrajeli.
To vis, potrebujeme vedet, jakou mas desku, aby bylo mozne se podivat (bud po pameti, nebo na netu) jak ma zapojene ty piny - to se srovna s tim, jak je ma zapojene Scythe Katana 2 - a "uděla se" redukce :)
Tedy - mi ji jen nevrhneme, prace bude na tobe :D
PMaXX (23)|13.2.2008 11:47
njn, ja si myslel že sem to zapomněl :D
je to MSI Neo2FIR - jinak to že odstavim automatiku v BIOSu a SPeedfan si s tim poradí, tak to nefunguje, to sem zkoušel jako první.
Jinak piny sou klasika jako u DMI - 12V, monitor otaček, ground a na jednom kraji je právě to PWM.
Teď jsem dával na C2D 4400 (myslím) boxovaný chladič a ten měl normálně 4 drátky ten PWM byl myslím zelený. na netu sem našel ventilátory za kilo co maj i PWM ale zase se kvalitou nehrabou na Scythe.
PMaXX (23)|15.2.2008 10:54
No nic chlopi, nikdo neporadil, tak sem se na to kvajznul, přes Zalmana zjistil jaké otáčky dělají jaké teploty v zátěži, šoupnul na DMI prodloužení dohromady 85 Ohmu/2W a větráček neslyším, jede něco okolo tisice otáček a po dvouhodinovém Burnu na Prime95 teplota nepřelezla přes 45°C, takže pohoda klídek tabáček :D
Jinak to nové C2D 8200 mohu doporučit, je to nesrovnatelně chladnější než procáky s vyšším TDP :D