reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ladění zvuku

adolfik (236)|14.2.2008 12:55
nejsem žádný zvukař, ale ten rozdíl mezi integrovanou zvukovkou s levnými repráky a profi zvukovkou s dřevěným ozvučením poznám. Navíc když přijde kámoš a já pustím nějakou hudbu, tak první co řekně:"To je tak nevyladění". Sedne k tomu, začne v přehrávači různě hejbat posuvníkama, v nastavení něco ztlumí a pak znovu pustíme hudbu a najednou si všimnu, že ta hudební skupina má ještě další nástroje, které jsem dříve neslyšel :D
Takže vážně: Neměli byste nějaké rady nebo znáte nějaké články o ladění zvuku? Nebo co první uděláte než si pustíte nějakou hudbu. Co nastavíte? Myslím v nastavení přehravače a nastavení zvukovky
P@pi (1519)|14.2.2008 13:12
Sry, ale todle je podle mně šílenost :D.

Vyladit zvuk si snad musíš na své sestavě pro svůj sluch a žádný univerzální návod snad ani nemůže existovat, ne?
...No...Name... (586)|14.2.2008 13:34
Přesně jak řekl P@pi... Každému se líbí něco jiného...Někdo má rád holky,jiný zase vdolky=někdo má rád hodně basů,jíný zase ostré výšky...takže se moc radit nedá...S tím si musíš pomoct sám...Zapni písničku a začni ladit...Jestli ještě můžu doporučit,tak si pak zkus stáhnout přehravač JetAudio.V tom mi přišlo ladění hlubších tónu lepší jak ve Winampu...protože to tolik nekazilo ostatní tóny...

Já už třeba ani equalitezer nepoužívám...za mě už to dělá moje milovaná zvukovka...

//Nicméně pravý audiofil by tě asi s equalizérem poslal do...;)
tgfh (2985)|14.2.2008 14:24
Poté co jsem si koupil novou zvukovku, profesionální kabely apod. mám všechny ekvalizéry apod. na default. Jak jsem používal ještě int. grafiku, obyč. kabely tak jsem to musel všechno pořádně ladit, problém byl v tom, že to bylo u každé písničky jiné.

Pokud jsi do hudby fanda, doporučuji se poohlédnout po nějakém lepším hardwaru (nevím ale co nyní máš), rozdíly jsou obrovské, jinak jak už bylo řečeno, každý slyší jinak :)

/Právě stahuju ...No...Namem... silně doporučované JetAudio, mrknu co to umí :)
...No...Name... (586)|14.2.2008 14:29
[QUOTE=tgfh;90365]/Právě stahuju ...No...Namem... silně doporučované JetAudio, mrknu co to umí :)[/QUOTE]

Zázrak nečekej...Ale mě na JetAudiu přišel přednastavený eq. Dance lepší než sem byl schopen ve Winampu udělat ručně nebo i z předvoleb,takže to pro mě byla jasná volba...Ale bylo to ještě za doby integrované zvukovky...teď už jsem zpátky na Winampu,bez eq..
tgfh (2985)|14.2.2008 14:45
Vypadá hodně povedeně, slušné předvolené eqalizáry, ale WinAmp mi přijde jednodušší a taky poslouchám na default eq. takže ho nic moc nevyužiju.
adolfik (236)|14.2.2008 15:11
no co se týče zvuku co mám, tak to asi většina znáte z tématu "kam dát subwoofer" (že jo ...No...Name... :D)
Tedy zvukovka sound blaster live 5.1 sb0060 (nemůžu sehnat kloudný ovladače do XP SP2) a repro SW-F2.1 1500. Používám kodeky fddshow a byl jsem vtáhnut kouzlem JetAudio :) (rukou mi prošlo spoustu přehrávačů jako všude chválený winamp a bsplayer, ale na jetaudiu rozjedu cokoliv a připadá mi prostě lepší).