reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

nastavení routeru kvůli torentění

adolfik (236)|15.2.2008 23:17
Tak jo lidičky :)
Mám veřejnou IP adresu, která mi je celkem k prdu, protože jediné, co jsem chtěl použít bylo stahování torrentů, kde jsem doteď stahoval jako pasiv, jelikož jsem byl za routerem providera, který je samozřejmě zaheslovaný a nenastavenej. Jelikož se do baráku hodil druhej comp a aby nikdo pořád nechodil na net přes můj tak jsem koupil router d-link dir-100. Vše proběhlo ok. Router sem připojil na ten providerův a nechal instalační cd ať vše nastaví (statický nastavení nešlo, tak jsem dal dynamický). OK. Net funguje na obou kompech. Ok tak zkusíme pro sebe nastavit router kvůli uTorrent. Koukl jsem se na "port forwarding" a na "UPnP" v menu "Advanced". UPnP jsem zapnul, ale utorrent mi hodil error na "otestovaní NAT" na port 59959, který jsem pro něj nastavil. Tak jsem tedy začal nastavovat portforwarding (nebo jak se tomu nadává).
Postupoval jsem podle návodu pro můj router na "http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/Dlink/DIR-100/Utorrent.htm"
Do "Name" jsem napsal Utor1 (to je asi jedno ne), do "IP Adress" jsem napsal IP svýho počítače, který jsem ještě nastavil v "DHCP RESERVATION", aby se neměnil (jestli je to ono) a nakonec do "Port" jsem dal vymyšlenej 59959, který jsem napevno nastavil v uTorrent. Zase jsem otestoval NAT v uTorrent. Zase mi to hodilo error, port naslouchání nejde otevřít.
Dal jsem vám málo informací? Něco jsem špatně nastavil? Něco mám ještě zkusit?
No berte v úvahu, že v routru se hrabu asi 2 hodiny, tak zase zkušenej z toho nejsem ;)
No pro dnešní večer mám toho dost, tak zkuste mi zatím do zítřejšího rána něco poradit prosím :D
pavel_p (993)|15.2.2008 23:35
Hmm ... na první pohled jsi postupoval asi dobře. S UPnP nemám zkušenosti, s těmi porty jsem to vyřešil tak, že přesměrovávám rovnou větší rozsah (např 60100-60199 -> 192.168.1.1, 60200-60299 -> 192.168.1.2,..), ušetří to pár restartů, jen je dobré si poznamenat, který port má která aplikace. Hodí se to přinejmenším pro přenos souborů v ICQ a různé P2P sítě. U toho torrentu si nejsem jist, jestli nepoužívá i UDP pakety (což je zde asi ono Any pro obojí?). Není to nějaká blbost, jako nepovolení portu ve firewalu??
adolfik (236)|15.2.2008 23:39
Any je pro oboje UDP a TCP. Spíš mě ale napadlo-nevadí, že prostě jsou dva routery?
pavel_p (993)|15.2.2008 23:45
Ajo, já to pochopil tak, že původně byl jeden nepřístupný u providera a teď máš veřejnou ip a jiný router ... obecně špatně čtu různá zadání úkolů :-(
Jasně že to vadí. Postup:
1. router: přesměrovat port(y) na ip druhého routeru nebo ho prostě nastavit jako průchozí (bridge) - to je v podstatě totéž co switch s vlastní ip adresou.
2. router: přesměrovat tentýž/tytéž port(y) na ip počítače
adolfik (236)|15.2.2008 23:50
Popis: Od apletu mi vede koax do routeru od providera, kterej je samozřejmě zaheslovanej. No a od jeho routeru vede do nového routeru RJ-45. To potřebuješ vědět?
adolfik (236)|15.2.2008 23:56
eh takže bude potřeba požádat providera, aby ho nastavil jako bridge?
pavel_p (993)|16.2.2008 00:16
No s bridgem jsem plácl blbost ... to by musel mít ten router vlastní ip kvůli konfiguraci a každý počítač na ten router připojený také. Nejschůdnější řešení je přesměrovat větší skupinu portů na další switch nebo počítač. Druhým switchem původní problém v žádném případě nevyřešíš a ještě si zkomplikuješ život vytvořením nové podsítě.
Zatím dobrou ...
adolfik (236)|17.2.2008 11:54
no takže když to shrnem, tak je třeba napsat do servisu providera, aby přijeli a ve svým routeru potřebně věci nastavili? :notsure
No to je pěkné, když asi půjde o torentění, tak asi z toho moc nadšení nebudou. :rolleyes:
adolfik (236)|20.2.2008 16:34
Tak mi provider na svým prvním routeru přesměroval port na IP adresu druhého routeru. Na svém routeru jsem vše potřebné nastavil (přesměroval "uvolněné" porty na IP mýho PC) a ono stejně nic :(. Co je asi podle vás špatně. IP adresy počítače jsem na svém routeru rezervoval pro DHCP, zkoušel jsem vše možné. Není třeba, aby provider ještě přesměroval port přímo na IP mého počítače? Prosím poraďte
ioannis (99)|20.2.2008 16:59
[QUOTE=adolfik;90808]Postupoval jsem podle návodu pro můj router na "http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/Dlink/DIR-100/Utorrent.htm"
Do "Name" jsem napsal Utor1 (to je asi jedno ne), do "IP Adress" jsem napsal IP svýho počítače, který jsem ještě nastavil v "DHCP RESERVATION", aby se neměnil (jestli je to ono) a nakonec do "Port" jsem dal vymyšlenej 59959, který jsem napevno nastavil v uTorrent.[/QUOTE]

"DHCP RESERVATION" zabrani DHCP serveru pridelovat nastavenou IP adresu nebo rozsah adres. Na Tvem PC si musis nastavit IP rucne.
Muzes ovsem nastavit DHCP, aby Ti prideloval stejnou adresu stale. Tuhle adresu napises do policka "IP Adress" v routeru.
adolfik (236)|20.2.2008 17:06
to je divné, protože oba PC mi hlásí tu IP adresu, co jsem nastavil
ioannis (99)|20.2.2008 17:12
[QUOTE=adolfik;92721]to je divné, protože oba PC mi hlásí tu IP adresu, co jsem nastavil[/QUOTE]

Oba PC Ti hlasi stejnou IP adresu? Kde to zjistujes?
adolfik (236)|20.2.2008 18:07
přes cmd na příkaz ipconfig anebo pomocí programu netinfo.
Navíc si pořád myslím že je třeba rovnou přesměrovat port přímo na počítač a ne na 2 routeru (tam se to i tak nastaví)
pavel_p (993)|20.2.2008 18:10
Nechceš postnout jen pro jistotu nastavení sítě? Tj. ip, maska, gw u pc i routerů, u routerů vždy síť na obou stranách (LAN,WAN) a jak je nastaveno přesměrování portů? Případně nakreslit, vyfotit,přiložit strukturu sítě?
ioannis (99)|20.2.2008 18:24
Mozna by jsi mel nejdriv neco pocist, nez se pustis do nastavovani.
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=9234
adolfik (236)|20.2.2008 18:28
vidím, že už v tom máme bordel :)
Takže z p. routeru je (podle nej) přesměrovány porty do mého routeru a v mém routeru je přesměrovan do mýho PC (zkoušel jsem oba) tedy 192.168.1.254>192.168.0.1>192.168.0.100. Testnul jsem a ono, že je pořád zavřen.
Přikládám obrazek, doufam že pomuže pro představu.
sit.JPG
eraser (0)|20.2.2008 18:53
Stačí, ak providerov router má tvoj router v DMZ a máš to vyriešené a potom ty si na svojom môžeš forwardovať jednotlivé porty pre tvoje PC.
adolfik (236)|20.2.2008 19:01
to by mu mohlo asi vadit ne???
adolfik (236)|25.2.2008 18:33
no tak se vše hezky vyřešilo. Byla mi přidělena nova IP a druhej router ted fakci jako switch