reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pilot_casemod01

Pilot (21)|11.9.2006 18:14
Dobry den, rád Vás seznámím se svým moddingem.

Nakoupil jsem:
-chlazení na procesor Thermaltake Tower 112 + ventilátor 80mm, jelikož BOX chladič nesnesitelně hučel.
-chlazení pro grafickou kartu AC Silencer 1 rev. 2, které jsem si vlastnoručně osvětlil.
-hromadu diod ve finále jich mám v bedně 31.
-polovodiče pro výrobu IR přijímače
-černý, stříbrný, červený sprej
-úchyty
-zrcadlo
-ostatní jsem sehnal a přemístil
-řadič do PCI slotu pro LPT porty
-modrou katodu



Práce:
-rozebral jsem kompletně celou bednu na stole mi leželi střeva počítače a bedna byla v garáži, vyvrtal jsem díry: pro chycení nožiček šroubkem a maticí, pro průchod kabeláže ze vnitřku ven, chycení ventilátoru 120mm před disky ohledně chlazení (na fotkách není vidět).
-samotný nástřik (červenou metalízou) rámu bedny a zdroje, který mi taky odkrytovaný ležel na stole. Nikdo neutrpěl úraz elektrickým proudem, na to sem dával pozor pak asi by mi neuznali reklamaci ?
-kamarád mi vyříznul okno do bočnice a do horního plechu (je zámečníkem), díry jsem pak obrousil, nastříkal všechny plechy a vlepil skla
-vyrobil jsem záslepku pro ventilátor a i záslepky do pozic PCI (vše z tahokovu)
-kolem dokola u okýnka v bočnici sem přilepil 8 modrých diod pro LPT LED efekt
-v druhý bočnici mám taky LPT LED efekt, ale barevný viz foto.
-barevná hudba reaguje na stereo muziky levá strana bliká jako levý reproduktor a pravá jako pravý reproduktor.
-musel sem vyřešit sundávání bočnice, kde mi překáželi kabely od LPT efektu proto jej mam redukovaný z Canon 25 na Canon 9. Když sundávám bočnici jednoduše rozpojím (uvidíte na fotkách)
-zrcadlo jsem přilepil na dno
-vyrobil jsem si IR přijímač pro dálkový ovládání počítače (podle návodu na internetu)
-vyrobil jsem falešné neony (modré) vpředu do onoho plastu jsem řezal otvory na cirkulárce
-osvětlil jsem chlazení grafiky.
-udělal sem si nožičky, který byly původně červený, ale když sem zkoušel jestli svítí tak sem zapomněl na odpor BLIK a SMUTEK! Jediný diody co sem měl doma byly modrý
-osvětlil jsem si zdroj
-rozebral jsem starý BOX chladič k procesoru a udělal z něj ozdobu (ve předu mezi falešnými neony)
-vše je ovládané vypínači pro celý osvětlení a ventilátor v počítači
-udělal jsem chlazení pro chipset na základní desce
-dovolil jsem si vložit fotku při elektro instalaci (teďka už mam uklizeno)
-poslední fotka je porovnání před a po (brácha má stejný case, ale neupravoval ho)

Zbytek uvidíte na fotkách.

S pozdravem Pilot
http://www.tunings.profitux.cz/
100_0451.jpg 100_0406.jpg 100_0403.jpg 100_0391.jpg 100_0431.jpg 100_0386.jpg 100_0394.jpg 100_0421.jpg 100_0390.jpg 000_0022.jpg
Withman (1337)|11.9.2006 19:33
Ty jojo, vopravdovej tuzing. Nic proti, ale mě to přijde jako naprosto ubohý. :)
Smeli (2302)|11.9.2006 19:52
[QUOTE=Withman]Ty jojo, vopravdovej tuzing. Nic proti, ale mě to přijde jako naprosto ubohý. :)[/QUOTE]

Copy that. Sry man, ale tohle je spíš přeplácanina se spoustou diod a nic víc.
wizaard (913)|11.9.2006 20:30
No... věřím, že práce s tím bylo dost, ale chtělo by to, aby právě onu práci nechal někdo na Tobě, šikovný zřejmě jsi, ale ten zbytek - tedy návrh a design - už bych svěřil někomu jinému. Pak by to bylo asi velmi pěkné. Tohle je o ničem - pouze světla, absolutně se nehodící barvy (nezlob se na mě, ale mít červený plech a modré podsvícení... pak ještě ty diody na pravé straně... :eek:).
Pilot (21)|11.9.2006 20:38
Alespoň někdo napsal v čem je chyba, ale ti dva před tebou nemaj teda rozáhlou slovní zasobu, takže jejich připomínky jako kdyby tu nebyli!
Navíc stavím novej tuning, kterej komplet postavím včetně bedny, toto je starý a taky už to není v mých očích nic převratnýho, ale když tady toto fórum bylo naprosto pusté na to že ta soutěž běží už nějakej ten patek. Tak sem to sem poslal.
Frog (510)|11.9.2006 20:56
No mne sa ta skrinka páči, najma ten vetrak vpredu, škoda len že tie fotky su neostre a rozmazane (stativ rulezz). Inak na tvojej stranke sa mi pačilo aj "case by Horwi" - vybral si super skrinku Kandalf-a, a to podsvietenie modre a dolu zelene to je fakt cool.
wizaard (913)|11.9.2006 20:59
[QUOTE=Frog]No mne sa ta skrinka páči, najma ten vetrak vpredu, škoda len že tie fotky su neostre a rozmazane (stativ rulezz). Inak na tvojej stranke sa mi pačilo aj "case by Horwi" - vybral si super skrinku Kandalf-a, a to podsvietenie modre a dolu zelene to je fakt cool.[/QUOTE]
[OT]Jo jo, koupit dvě katody - tuning jak blázen :D [/OT]

[QUOTE=Pilot]Alespoň někdo napsal v čem je chyba, ale ti dva před tebou nemaj teda rozáhlou slovní zasobu, takže jejich připomínky jako kdyby tu nebyli!
Navíc stavím novej tuning, kterej komplet postavím včetně bedny, toto je starý a taky už to není v mých očích nic převratnýho, ale když tady toto fórum bylo naprosto pusté na to že ta soutěž běží už nějakej ten patek. Tak sem to sem poslal.[/QUOTE]
Však to je v pořádku, že jsi to poslal, nikdo jiný zřejmě nemá odvahu - asi mají ještě daleko horší skříňky než Ty :), ale to je jejich problém.
EDIT: Hlavně mě tady nikdo nepište, ať pošlu tu svou... jednak se na ni můžete podívat na mém webu - Moje PC - a za další jsem nic netunil, vše, co jsem měnil, je pouze pro funkční, nikoliv stylové, účely.
Martin Šejnoha (255)|11.9.2006 23:38
ani mě se to nelíbí, je to opravdu jako u kolotočů, příliš barevně přeplácané
ta kabeláž si zaslouží pořádně urovnat
Flegy (3)|12.9.2006 11:33
jezis to snad ani neni mod ne? :-)
Frog (510)|12.9.2006 19:53
tak ale ked sa pozries na case v povodnom stave, roboty s tym bolo určite dosť, ale s tymi kablami je to fakt. Najlepšie je ked už tak použiť guličkove kable, a pokial nie tak ich aspon dobre zviazať nech nelietaju kade tade.
wizaard (913)|12.9.2006 21:36
[QUOTE=Frog]tak ale ked sa pozries na case v povodnom stave, roboty s tym bolo určite dosť, ale s tymi kablami je to fakt. Najlepšie je ked už tak použiť guličkove kable, a pokial nie tak ich aspon dobre zviazať nech nelietaju kade tade.[/QUOTE]
Souhlas, do tuning skříně rozhodně a jednoznačně (bez výjimky) kabely jednak schované v "síťce" (napájecí) a pak samozřejmě UV reaktivní datové s kruhovým průřezem.
amoondre (30)|14.9.2006 03:04
Budem to pisat este casto, ale "Vyvrtanie dier a kupenie plus zapojene neonov/lediedk/diod NIE JE CASEMOD"
tequilla (1015)|14.9.2006 09:55
Ocenuji odvahu Pilota, protoze byl prvni (a snad ne posledni) co sem neco poslal. Bohuzel se ale musim priklonit k nazoru, ze se jedna o "mod" typu "vietnamska trznice". :(
wizaard (913)|14.9.2006 17:55
[QUOTE=amoondre]Budem to pisat este casto, ale "Vyvrtanie dier a kupenie plus zapojene neonov/lediedk/diod NIE JE CASEMOD"[/QUOTE]
[OT]Aha... a co bys s tou skříní chtěl dělat? Jinak, tady toho bylo víc, než popisuješ - rozhodně za supr nápad považuju oddělání záslepek PCI a jejich nahrazení za to kovové síťování, to se mi fakt líbí. Jinak, jak jsem psal - co se má s tou skříní podle Tebe udělat, aby to byl casemod? :D :rolleyes: [/OT]
mech13 (5526)|14.9.2006 19:17
[QUOTE=wizaard][OT]Aha... a co bys s tou skříní chtěl dělat? Jinak, tady toho bylo víc, než popisuješ - rozhodně za supr nápad považuju oddělání záslepek PCI a jejich nahrazení za to kovové síťování, to se mi fakt líbí. Jinak, jak jsem psal - co se má s tou skříní podle Tebe udělat, aby to byl casemod? :D :rolleyes: [/OT][/QUOTE]
[OT]no ja treba jednou mel dost zasadni case mod: PC v krabici od bot. kdyz sem zjistil, ze ta soutez bezi, tak sem si rikal ze bych to spachal znova, ale bohuzel jsem zjistil ze mi na tu zakl. desku chybi RAM takze by PC nebyl funkcni

EDIT: no ted me napada ze se tomu uz asi casemod ani rikat neda....[/OT]
Smeli (2302)|14.9.2006 19:22
[QUOTE=wizaard][OT]Aha... a co bys s tou skříní chtěl dělat? Jinak, tady toho bylo víc, než popisuješ - rozhodně za supr nápad považuju oddělání záslepek PCI a jejich nahrazení za to kovové síťování, to se mi fakt líbí. Jinak, jak jsem psal - co se má s tou skříní podle Tebe udělat, aby to byl casemod? :D :rolleyes: [/OT][/QUOTE]


Co by... Úprava bočnice dle vlastního návrhu, vlastní rukou, nebo nechat někde vyříznout. Úpravy čela, kitování, broušení, lakování, vylepšení systému chlazení, lakování a úpravy ventilátorů. Je toho spousta co se dá udělat, ale casemod není to co bylo řečeno výše. Toť vše k tvé reakci.

[SIZE="1"]btw, abych jen nekritizoval, dělal jsem svůj casemod, ale nevyšel tak jak jsem si představoval, hold, v zimě není dobré něco dělat. Jen pro přehled, co jsem udělal, aby to byl casemod - vyříznuté okno v bočnici dle návrhu, doplněno dvěma ventilátory, v casu vyříznuty otvory pro 12cm fany vpředu a vzadu, zakitování přebytečných pozic v čele + sání pro ventilátor (zde došlo k největším chybám v kitování a v použitém materiálu - hold, plexi z Hornbachu nebylo plexi). Lakování, asi 10 vrstev, výměna HDD diody + UV trubice.[/SIZE]

Tím chci říct, že se Pilot snažil, ale casemod neudělal. Jen doplnil pár světýlek a... Možná kdyby si dal víc záležet, mohl mít něco krapet jiného, lepšího a dalo by se to nazývat moddem. Nehledě na to, že když někdo potřebuje radu, spousta věcí se dá sehnat na PCT v sekci tomu určené.
Frog (510)|14.9.2006 20:07
tak ale aspon mal s tym robotu, a niečo dosiahol, ved to neni posledny mod, a rad si pozriem aj dalsie pokusy. Osobne si myslim že k tomu aby sa tomuto mohlo hovorit case mod malo by sa spravit nieco aj z kabelažou a nie sustredit sa len na dosku a skrinku. Ale snaha sa cení.
wizaard (913)|14.9.2006 21:06
[QUOTE=Smeli]Co by... Úprava bočnice dle vlastního návrhu, vlastní rukou, nebo nechat někde vyříznout. Úpravy čela, kitování, broušení, lakování, vylepšení systému chlazení, lakování a úpravy ventilátorů. Je toho spousta co se dá udělat, ale casemod není to co bylo řečeno výše. Toť vše k tvé reakci.
(...)[/QUOTE]
[OT]No, nechci se hádat, ale pokud bychom měli říkat casemod pouze těm povedeným skříním, pak by to bylo malinko přitažené za vlasy... ale budiž, jak jsem psal, nechci se hádat. Je to stejné, jako když se na silnici objeví Dacia 1300 s výfukem z vodovodní trubky, zrcátky obalenými v alobalu, na předním skle nápis "JZD Holešovice" a turbem vyrobeným z kelímku od jogurtu. Prostě tenhle Pilotův pokus jako casemod beru, nelíbí se mi, ale to, čeho chtěl dosáhnout, se mu celkem povedlo. Toď můj názor...

P.S.: Kromě toho se (byť jen esenciálně) pokusil o vše, o čem jsi, Smeli, psal... :D[/OT]
Smeli (2302)|14.9.2006 21:50
mod je - vytuněné auto se spoilery, neony, křídlem, upraveným motorem, sportovním výfukem ap
mod není - když má někdo ostřikovače s diodama a na autě škaredé samolepky
Pilot (21)|14.9.2006 23:04
Vždyť o co de SMELI pokud se ti to nelíbí, tak ani neotevírej tuto stránku.
Nevím proč se tak trápíš asi nemáš nic do čeho by si rejpnul viď?
Já sem si s tím pohrál je pravda že sem to nedělal najednou ale postupně, tak je to směska co se mi zrovna líbilo, ale není to důvod 10x opakovat jak je to hnusný. To samý s kabelama já to čtu stačí to napsat jednou ne 1000000000x. Wizaarde Frogu vám děkuju. :)
P@pi (1519)|14.9.2006 23:15
[QUOTE=Smeli]mod je - vytuněné auto se spoilery, neony, křídlem, upraveným motorem, sportovním výfukem ap
mod není - když má někdo ostřikovače s diodama a na autě škaredé samolepky[/QUOTE]

Nesouhlasim, i nepovedený casemod je casemod. Každej nemusí mít z obyčejný bedny udělanou super-ultra-hifi-cool skříň. Zaprvý, každej neni tak šikovnej, nemá přístup k bezva materiálům a ani k tomu nemusí mít potřebný nástroje (můj případ :)) anebo se mu nechce utrácet další spoustu peněz za flexo apod. Mně osobně se pilotovo casemod taky nelíbí, ale oceňuju tu práci, kterou si s tim dal. Zatim tu žádnej lepší casemod nevidim, když už jste tak chytrý....
Smeli (2302)|14.9.2006 23:38
OMFG, já neříkám pořád že je to hnus ap, jen říkám, že tohle prostě není casemod, CHÁPETE? Na casemod by to musel být víc propracované ap. (viz výše). Dochází někomu, co tu píšu, nebo na to jen kouknete, dvě tři slova a hned se do mně obouváte? Nejde o peníze, ale o to, co tomu člověk dá ze sebe. Dál, pokud má někdo ke mně výtky, po SZ. Tím končím
cool.user (2822)|15.9.2006 17:35
[QUOTE=wizaard][OT] rozhodně za supr nápad považuju oddělání záslepek PCI a jejich nahrazení za to kovové síťování, to se mi fakt líbí. [/OT][/QUOTE]
Jo, hlavne to bude mit airflow jak prase... :rolleyes:
ET (22)|20.9.2006 10:41
No Pilote díky za casemod, je tam dost věcí co se mi líbí, hlavně černostříbrný přechod barvy skříně, červený lak vnitřku, madla na skříní, řešení záslepek PCI, kombinace modryho podsvetleni skrine cervenyho plechu a zlity diody ve zdroji se mi taky zamlouvá... Moc se mi ale nelíbí čelo skříně(ta původní skříň prostě není pěkná) a diody na pravé bočnici.. Takže kdyby tam byla jednolitá plochá pravá bočnice a nějáká lepší maska(spíš jednodušší) tak by se mi ten casemod hooodně líbil. jinak se mi líbí s výhradami. ale pořád líbí.
Ale docela by mě zajímalo k čemu je tam ten VHA silencer úplně dole?? vždyť dole je studený vzduch a není potřeba se ho zbavovat... nebo chadí nějákým způsoben (přes plech) ten disk otočený vzhúru nohama??



///Já sám ám všechny 3 skříně co používám také upravené. ale jsou to úpravy pro tišší a lepší chlazení(v jednom případě díra a 12cm věták) v druhém jen změna uložení disku a úprava chlazení a třetí má vyřezané dve díry na větráky v bočnici, dva výdechy z bočnice, úpravu chlazení zdroje a modré podvícení. Jenže tady by nikdo ani jednomu neříkal casemod tak radši ani nebudu vytahovat kabely abych to mohl nafotit....
Pilot (21)|20.9.2006 18:53
Zdravím diky moc, žadný disk neni otočený vzhuru nohama, ten silencer chladí grafiku.
freemen (6)|1.10.2006 20:13
tomu olámanýmu pasivu z p4 řikáš ozdoba jo...
mensa (11)|7.11.2006 20:31
Když tak na to koukám, tak máš stejnou kostu case jako já...že by taky nějakej Morex?

+ libi se mi prechod z cerny na stribrnou

- je tam az moc veci zakombinovanejch do sebe...ruzny barvy a tak...
Fox_22 (119)|9.11.2006 23:14
mít to doma tak to letí z okna obrovskou rychlostí, ale nechal bych to zalý ať si to někdo vyfotí jako ufo, zdá se mi to jako bez nápadu, někdo tu psal něco o diodách na stěrači, mám stejný názor, ten chladíč vpředu by chtěl zapustit dovnitř(vím není tam místo). Potom se mi nelíbí svítící nohy na PC, kdybys tam aspoň přidal antigravitační pohon :)
Podívej se třeba na stoobiho mód ten je nádherný, nebo Zeliho dřevěný mód.

z toho co jsem napsal si nic nedělej, jenom jednou na lanpárty jsem byl verdle člověka který měl vpředu hodně modrých a červených diod které praly v noci do očí, myslím že tvůj další mód už bude o 100% lepší, ale řekni někomu ať ti navrhne desing anebo desing prodiskutuj tady
aldafallout (194)|16.11.2006 22:13
tohle se mi vubec nelibi
Pilot (21)|19.12.2006 16:58
[QUOTE=Pilot]Dobry den, rád Vás seznámím se svým moddingem.

Nakoupil jsem:
-chlazení na procesor Thermaltake Tower 112 + ventilátor 80mm, jelikož BOX chladič nesnesitelně hučel.
-chlazení pro grafickou kartu AC Silencer 1 rev. 2, které jsem si vlastnoručně osvětlil.
-hromadu diod ve finále jich mám v bedně 31.
-polovodiče pro výrobu IR přijímače
-černý, stříbrný, červený sprej
-úchyty
-zrcadlo
-ostatní jsem sehnal a přemístil
-řadič do PCI slotu pro LPT porty
-modrou katodu



Práce:
-rozebral jsem kompletně celou bednu na stole mi leželi střeva počítače a bedna byla v garáži, vyvrtal jsem díry: pro chycení nožiček šroubkem a maticí, pro průchod kabeláže ze vnitřku ven, chycení ventilátoru 120mm před disky ohledně chlazení (na fotkách není vidět).
-samotný nástřik (červenou metalízou) rámu bedny a zdroje, který mi taky odkrytovaný ležel na stole. Nikdo neutrpěl úraz elektrickým proudem, na to sem dával pozor pak asi by mi neuznali reklamaci ?
-kamarád mi vyříznul okno do bočnice a do horního plechu (je zámečníkem), díry jsem pak obrousil, nastříkal všechny plechy a vlepil skla
-vyrobil jsem záslepku pro ventilátor a i záslepky do pozic PCI (vše z tahokovu)
-kolem dokola u okýnka v bočnici sem přilepil 8 modrých diod pro LPT LED efekt
-v druhý bočnici mám taky LPT LED efekt, ale barevný viz foto.
-barevná hudba reaguje na stereo muziky levá strana bliká jako levý reproduktor a pravá jako pravý reproduktor.
-musel sem vyřešit sundávání bočnice, kde mi překáželi kabely od LPT efektu proto jej mam redukovaný z Canon 25 na Canon 9. Když sundávám bočnici jednoduše rozpojím (uvidíte na fotkách)
-zrcadlo jsem přilepil na dno
-vyrobil jsem si IR přijímač pro dálkový ovládání počítače (podle návodu na internetu)
-vyrobil jsem falešné neony (modré) vpředu do onoho plastu jsem řezal otvory na cirkulárce
-osvětlil jsem chlazení grafiky.
-udělal sem si nožičky, který byly původně červený, ale když sem zkoušel jestli svítí tak sem zapomněl na odpor BLIK a SMUTEK! Jediný diody co sem měl doma byly modrý
-osvětlil jsem si zdroj
-rozebral jsem starý BOX chladič k procesoru a udělal z něj ozdobu (ve předu mezi falešnými neony)
-vše je ovládané vypínači pro celý osvětlení a ventilátor v počítači
-udělal jsem chlazení pro chipset na základní desce
-dovolil jsem si vložit fotku při elektro instalaci (teďka už mam uklizeno)
-poslední fotka je porovnání před a po (brácha má stejný case, ale neupravoval ho)

Zbytek uvidíte na fotkách.

S pozdravem Pilot
http://www.tunings.profitux.cz/[/QUOTE]
Byli presunuty stranky na http://www.tunings.darktemplars.cz
akaruy31 (29)|16.7.2009 19:03
máš to docela dobrý.. co bych tam určitě nedával je ten chladič vepředu co vypadá jak prasečí nos a ty diody...na levý neprosklený bočnici uplně jako bych viděl elektrické svíčky na vánoční stromeček od ťing-ťang-ťong... ale líbí se mi ty prosvětlené nožky, ani ten barevný přechod z černé do stříbrné nevypadá zle.. a prosklená bočnice v kombinaci s těmi otvory tomu dává celkem šmrnc...

celkově si ale myslím že je to nevhodně zvolená skříň.. zkus to s jinou a nepřeháněj to tolik