reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Čím přehrát HD MKV film.

pavel_p (993)|17.2.2008 23:05
Zdravím.
Mám takový drobný problém. Nevím jak přehrát film v rozlišení 1920x1072@30fps v mkv formátu. Videolan VLC player to na C2D E6750 2.67GHz neutáhne (i když těsně, filmy s vert. rozlišením cca 800 bodů ještě jedou) a s media playerem, který by teoreticky využil grafické akcelerace GeForce 8600GT si moc nerozumí na Vistách Haali Media splitter (DirectShow filter). Není to nějak důležité, zatím takové HD filmy nejsou běžné ... zkoušel jsem prostě jen jak vypadají a narazil jsem na toto: http://www.vuze.com/details/DVVFHRL6DYLI5SFX2YYITC3TAQYMEQE5.html?a=SALL&cat=X&ch=X&cs=X&ct=X&page=Scontent%2FBucketSearch&pb=X&pg=1&pr=X&s=Simmortal&st=SRELEVANCE&t=X&vt=1 (klip Evanescence: My Immortal, 260MB/5min). Video kodek je AVC1 (tuším totéž co X.264).
Řešil někdo něco takového?
ioannis (99)|18.2.2008 02:57
Zkousel jste Media Player Classic? V tom jde prehrat snad vse.
P@pi (1519)|18.2.2008 08:41
-> http://www.matroska.org/technical/guides/playback/windows/index.html

CCCP a CoreAVC by měly mít PureVideo akceleraci, uvidíš :-).
trodas (1753)|18.2.2008 11:37
[QUOTE]Není to nějak důležité, zatím takové HD filmy nejsou běžné ...[/QUOTE]

No, pokud na Vistach nejede Haali Media splitter tak bud verzi ktera jede, nebo jiny system a ne takovy crap jako jsou Visty ;) S cim ale prudce nesouhlasim je, ze takove HD filmy nejsou bezne. Staly se beznymi uz cirka pred 3, 4 lety kdy jsem to videl poprve, dneska je x.264 + MKV standard na hi-res filmiky a treba takovy Matrix v h.264 a 1280 pix na sirku vypada bozsky :D
A jen necele 4G...!

1920pix se mi neseka na me konfiguraci, ale je u me vyrazne vic rozblurovane (downscale to 1024 pix...) :)
pavel_p (993)|18.2.2008 22:17
Ano, ve VLC také. Obojí používá knihovnu libx264 z rodiny ffmpeg filtrů, nicméně v MPC aspoň nejsou u konkrétního videa artefakty, ale zas je lépe vidět interlacing. Kouše se obojí.

[QUOTE=P@pi;91706]-> http://www.matroska.org/technical/guides/playback/windows/index.html
CCCP a CoreAVC by měly mít PureVideo akceleraci, uvidíš :-).[/QUOTE]
Zdá se mi, že to jede přibližně stejně jak MPC s ffmpeg filtrem. PureVideo se dá sehnat neplacené (mimo torrent)?
EDIT: v zoomplayeru jsem vyzkoušel i kombinaci, kdy jde video přes CoreAVC jako renderer je použit WMR9, pokud nastavím spřažení zoomplayeru s jedním jádrem, tak je využití cca 80-95%. Sice to není 0-3% jak se některým šťastnějším daří, ale toto video je extrém (jiné fullhd 1920x1072 při 30fps neznám) a aspoň jede plynule s velmi malou výkonovou rezervou. Jen bych čekal, že pokud o sobě 8600GT tvrdí, že má akceleraci HD tak tím myslí zdarma a legálně aspoň pro určité filmy.

[QUOTE=trodas;91772]No, pokud na Vistach nejede Haali Media splitter tak bud verzi ktera jede, nebo jiny system a ne takovy crap jako jsou Visty ;) S cim ale prudce nesouhlasim je, ze takove HD filmy nejsou bezne. Staly se beznymi uz cirka pred 3, 4 lety kdy jsem to videl poprve, dneska je x.264 + MKV standard na hi-res filmiky a treba takovy Matrix v h.264 a 1280 pix na sirku vypada bozsky :D
A jen necele 4G...!

1920pix se mi neseka na me konfiguraci, ale je u me vyrazne vic rozblurovane (downscale to 1024 pix...) :)[/QUOTE]
Ups, nakonec jede, problém byl možná v tom, že WMP nezná AVC1, bůhví jestli X264 a nepoužívá jen nějaký WMxx FourCC. Před 4mi lety? To jsem měl nějaké 512/128 ADSLko s párgigovým limitem, což není ani na stažení pár trailerů. Visty nevidím jako lepší nebo horší než xp.
P@pi (1519)|18.2.2008 22:51
Pokud se nepletu, tak akcelerace PureVideo HD či AVIVO HD (= MPEG4 akcelerace) je snad zdarma, ne? Tam snad není co zpoplatnit.

Placený je podle mně nějaký dekodér MPEG2 co se jmenuje stejně (ale nemá příponu HD, jmenuje se tedy stejně jako stará verze PureVidea). Tady je to co myslíš, ne?

Píše se:
[QUOTE]
NVIDIA® PureVideo™ Decoder software, a plug-in for Microsoft® Windows® Media Player and Media Center Edition, delivers smooth MPEG2 video and unmatched color fidelity when watching DVDs, videos, and TV programs on your PC. It features Dolby® Digital surround sound audio and supports the MPEG2 video features on your Microsoft DirectX® compatible graphics processor.
[/QUOTE]

To mi příliš nepřipadá jako akcelerace MPEG4 a její varianty (h264, VC-1 apod.).

Bohužel nemám dost moderní kartu, jinak bych to sám vyzkoušel už dávno :-(.

Oficiálně podporované přehrávače jsou PowerDVD a WinDVD, ale mně se to pokud si pamatuji podařilo zprovoznit s akcelerací v Nero ShowTime. Na jiných fórech jsem právě narazil na zmínku, že se jim podařilo zprovoznit CCCP a CoreAVC s touto akcelerací, ale chce si to určitě pohrát a zjistit další, podrobnější, info.
pavel_p (993)|18.2.2008 23:50
Jo, s tím purevideem jsem se spletl. Akcelerace zdarma je, přehrávače asi nikoliv :(. Relevatní odkazy v záplavě:
http://forums.nvidia.com/lofiversion/index.php?t12150.html (aspoň začátek ohledně podporovaných přehrávačů a s radou použít CoreAVC jako nejvýkonnější dekodér)
http://www.danielandrade.net/2007/02/28/howto-play-high-definition-videos/ (rozchození CoreAVC ... taky lze v CCCP vypnout ffdshow pro X264)
Dále se doporučuje nekupovat CoreAVC, že PureVideo je lepší.
Každopádně dík za pomoc s hledáním řešení.
Matyty (6)|20.8.2009 19:18
Potřebuju poradit ...měl jsem WIN 7 a filmy v HD mi šli úpa skvěle dal jsem si sem XP a zkoušel jsem spousty kodeků a nic :-( :( poraďte plsky
Alfajk (99)|20.8.2009 20:36
ve winXP zkus gom player,ten prehraje vsechno
Matyty (6)|20.8.2009 21:01
zkoušel jsem
EditorPO (2819)|20.8.2009 21:06
VLC player.
Na prehravanie vo WMP potrebujes Matroska Pack.
Pripadne si nainstaluj K-Lite Codec Pack.
MaoCeTung (72)|20.8.2009 21:13
[quote=Matyty;284012]Potřebuju poradit ...měl jsem WIN 7 a filmy v HD mi šli úpa skvěle dal jsem si sem XP a zkoušel jsem spousty kodeků a nic :-( :( poraďte plsky[/quote]

ahoj, na Win XP jsem neměl nikdy problémy s přehráním, pro přehrání jsem používal bud BSplayer, VLC player nebo VMP 11 a kodeky používám jen CoreAVC a KLM (K-lite Mega Codec Pack) ve stejné podobě je přehrávám i nyní na Win 7:runaway
Matyty (6)|20.8.2009 21:17
Nejede to prostě :'( na WIN 7 to jelo :'( ...mám grafiku ATI RADEON 2600HD Pro AGP ...CPU:INTEL Pentium 4 3GHz a 1,5GB RAM ..stačí ?
Dojigiri (1629)|20.8.2009 23:55
Já používám MPC HomeCinema, v některých režimech dokonce umí akcelerovat HD video přes grafickou kartu (ale nevím jestli tvojí kartu 2600HD podporuje).

Jinak, pokud chceš přehrávat MKV HD videa ve WMP v XP, potřebuješ hlavně 2 kodeky, a to ffdshow (pro přehrání x.264) a MKV splitter (pro formát MKV).
Možná i AC3 filter (pokud by byly problémy se zvukem) a případně VobSub na titulky.
Matyty (6)|21.8.2009 14:04
Seká se to :-( ....ale proč to na WIN 7 jede bezproblému ?
Dojigiri (1629)|21.8.2009 14:32
Ten MPC-HP jsi zkoušel? Kdyžtak tady je ještě jak to nastavit, pokud by tvoje grafika podporovala akceleraci https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?p=284227#post284227

Na XP zkus nejdřív VMR7 a VMR9 (bez titulků), VMR7 by měl být rychlejší ... a nech si spuštěnej task manager, pokud grafika akceleraci podporuje, mělo by dost výrazně klesnout zatížení procesoru. (a vyzkoušej to vždycky přepnout do full screen alt + enter, nejsem si jistej, ale mám takovej pocit, že možná akcelerace frčí jenom při fullscreenu).
RolandN (210)|21.8.2009 14:48
Já používám ve Vistach i v XP kodeky K-Lite
a ne přehrávání JetAudio

a s MKV nemám problém.

Můžeš pak ještě vyzkoušet po nainstalovaní K-Lite, v nabídce start v konfiguraci K-Lite - Haali Video Renderer: v kartě Options zvýšit Buffer na 64 - 128MB. Pro zpracování náročnějších MKVček (60s/sec nebo s vysokým BitRate) to dost pomůže.
ICEBOSS (3435)|21.8.2009 17:10
priznam se, ze to poustim ve Windows media playeru a nemam s tim problem.

kodeky FFDSHOW s Haali + ten AVC profi cosi...

Jinak BS player s nastavenim na prehravani pres grafiku...
trodas (1753)|21.8.2009 17:54
Me se na MKV osvedcilo FFSshow a samo aby se s mkv fajly PC domluvil, tak musi byt Matroska splitter nainstalovany...

nejnovejsi verze jsou zde:
FFDshow: http://sourceforge.net/projects/ffdshow/
Matyty (6)|22.8.2009 10:02
To je trošku kravina =D já sem si nainstaloval ještě jeden system WIN7 a tam mi to jde =D =D
swaper (28)|22.8.2009 10:30
Já používám pro MKV Divx player a nemůžu si stěžovat :-)
Draken (1578)|31.8.2009 09:53
full HD 1920x1080 s 25FPS mi jede i na NB při 800Mhz dual core...
v Goom playeru plynule ... ale mam XP ;)

ale i tak zkus ten goom player...
goldar (1)|13.3.2010 13:12
Zdravím

Mkv kontejner sem na PC normálně spustil, ovšem mám problém při přehrávání. Chci si HD mkv přehrát na televizi, videosignál pouštím do HD televize z grafické karty, zvuk optikou ze zvukovky. Problém je ten, že ven mě jde pouze zvuk 2.0. DTS 5.1 (který mě to hlásí i ve vlastnostech mkv souboru) to ven z PC prostě nepustí. Zkoušel sem vice programů, naposledy Media Classic Home Cinema 1.3.1748
Ať nastavím cokoliv, ven jde pouze zvuk 2.0 který je navíc dost přidušený. Digitální reciever do kterého ženu zvuk optikou, DTS nedetekuje, pokud by do něj DTS šlo, okamžitě by to reciever napsal.
Nevím co víc už zkusit, zatím žádný přehrávač ven z PC DTS nepustil. Není někde nějaká záludnost v nastavení Media Classis Home 1.3 co se DTS výstupu týče????
Orgic (12)|28.3.2010 03:13
Záludnost to není, optikou projde v nezkomprimované podobě jen stereo, proto potřebuješ nějaký enkodér, který zvuk z PC zakóduje do Dolby Digital nebo DTS a pošle přes optiku ve formátu 5.1. Já mám enkodér od Creative, stojí 5$ viz tady, ale záleží podle zvukovky jakou máš. Funguje to parádně, zvuk posílá v DTS do recieveru a ten si to už přebere.
Dojigiri (1629)|29.3.2010 14:36
Nicméně DTS (pokud je např. ve videu) by do receiveru jít mělo i bez DD live. Záleží jestli máš odpovídající kodeky a odpovídajícím způsobem nastavený - buď AC3filter anebo ffdshow (obojí současně mít najednou spíš nedoporučuju, můžou se trochu hádat jako se to stalo mně, i když rozchodit to se souč. nainst. oběma lze, ale musí být správně nastavený oba dva protože pak to často jde přes oba), důležitý je zatrhnout DTS a AC3 passthrough.

Více k nastavení zde: https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/38986-propojeni-x-fi-titanium-fatal1ty-pro-s-receiverem-onkyo-tx-sr605#post297725