reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Grafické karty: Cerna obrazovka pri spousteni pc

Neregistrovaný (0)|18.2.2008 11:44
Jméno tazatele: Michal

Znění dotazu:
Pridal jsem do PC novou grafickou kartu HD3850. Vsechno slo v poradku az do chvile, kdy jsem nainstaloval ovladace. Pocitac startuje normalne az do chvile, kdy se ma zobrazit oracovni plocha - misto plochy cerno. Co je spatne? Slaby zdroj?

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Graficka karta, mozna zdroj
johny__g (6387)|18.2.2008 11:49
Jaké ovladače? Jaký systém? Jaká karta byla v PC předtím? Předchozí ovladače byly nejdřív odinstalovány, registry vyčištěny atd? Jak máme poznat jestli je slabý zdroj, když ani nenapíšeš jaký zdroj v tom PC je?
mech13 (5526)|18.2.2008 12:06
jak pise johny, chtelo by to rozhodne vic informaci.

z toho co jsi zatim napsal to vypada, ze jsi predtim mel grafiku nVidia nebo integrovanou intel, neodebral jsi ovladace a ted ti to kvuli tomu nejede. muzes skusit nastartovat v nouzovem rezimu a ovladace skusit odebrat, nebo vratit puvodni grafiku, s ni ovladace odstranit a az budou pryc nahodit novou grafiku
Neregistrovaný (0)|18.2.2008 12:19
Zdroj: 500w EC, puvodni GK: nvidia 6100 integrovana, system XP sp2,

jdu zkusit odinstalovat stare ovladace
kane.shw (1231)|18.2.2008 12:35
[QUOTE=Neregistrovaný;91791]Zdroj: 500w EC, puvodni GK: nvidia 6100 integrovana, system XP sp2,

jdu zkusit odinstalovat stare ovladace[/QUOTE]

A nemáš náhodou teď připojený monitor přes DVI kabel (bíle koncovky)? Pokud ano, tak tam zkus šoupnout obyč Dsub kabel (modré koncovky). Může to být právě tím kabelem.
Sám mám něco podobného rozřešeno, ale teď není možnost se tomu pořádně věnovat. Jednou tu na tenhle problém založím téma ;)
Encore1106 (424)|18.2.2008 12:40
Jak již bylo zmíněno, odinstaluj ovladače nVidie, pročisti registry, pak nainstaluj ovladače od ATi.

Nevím přesnou sestavu, ale zdroj by měl stačit. Přesto by mnozí z nás asi doporučili i výměnu toho zdroje, protože EuroCase obecně moc kvalitní zdroje nedělá (nebudu tady přehánět, jaké jsou to šmejdy, protože je spoustaa počítačů, ve kterých fungujou bez problému).
Neregistrovaný (0)|18.2.2008 13:01
O zdrojich EC ze jsou sunky uz jsem slysel.

Jinak to bylo tim, ze jsem prakticky blbej a neodinstaloval ty ovladace. Uz to jede. Dik za pomoc.
kane.shw (1231)|18.2.2008 13:46
[QUOTE=Neregistrovaný;91806]O zdrojich EC ze jsou sunky uz jsem slysel.

Jinak to bylo tim, ze jsem prakticky blbej a neodinstaloval ty ovladace. Uz to jede. Dik za pomoc.[/QUOTE]

Dopr... :( to znamená, že můj probém je bůhví kde, ovladače nehrozí bo jsou tam od sestavení jen ati a navíc jsem zkoušel i nové verze. Musím se na to hold mrknout pořádně.
Ale i tak - dík za informaci!
odb (505)|18.2.2008 14:23
to kane.shw : tvoj problém s DVI a ciernou obrazovkou je bud zlý DVI kábel (už aj to sa mi stalo) alebo pravdepodobnejšie je problém v správnom načasovaní zapojenia DVI kabla a zapnutia monitora,PC. Viem ze predchadzajuce slova divne znejú ale neviem ako to lepšie popísať. Stretol som sa s tým už niekoľko krát. Cez d-sub všetko fungovalo ale cez DVI čierna obrazovka. Chcelo to vypnúť PC aj monitor (najlepšie úplne odpojiť od el. sieťe) zapojiť iba DVI kabel a takto zapnúť PC aj monitor. Potom to skoro vždy fungovalo, niekedy to išlo až na druhý /tretí pokus ale vždy sa to nakoniec podarilo. Celý problém je v monitore a GK a detekcii použitého vstupu/výstupu. Napr. jeden LCD Philips ma dosť potrápil kým na ňom DVI začalo fungovať. Stretol som sa s tým pri LCD Philips a LG.
kane.shw (1231)|18.2.2008 14:47
[QUOTE=odb;91838]to kane.shw : tvoj problém s DVI a ciernou obrazovkou je bud zlý DVI kábel (už aj to sa mi stalo) alebo pravdepodobnejšie je problém v správnom načasovaní zapojenia DVI kabla a zapnutia monitora,PC. Viem ze predchadzajuce slova divne znejú ale neviem ako to lepšie popísať. Stretol som sa s tým už niekoľko krát. Cez d-sub všetko fungovalo ale cez DVI čierna obrazovka. Chcelo to vypnúť PC aj monitor (najlepšie úplne odpojiť od el. sieťe) zapojiť iba DVI kabel a takto zapnúť PC aj monitor. Potom to skoro vždy fungovalo, niekedy to išlo až na druhý /tretí pokus ale vždy sa to nakoniec podarilo. Celý problém je v monitore a GK a detekcii použitého vstupu/výstupu. Napr. jeden LCD Philips ma dosť potrápil kým na ňom DVI začalo fungovať. Stretol som sa s tým pri LCD Philips a LG.[/QUOTE]

S tím zapínáním PC je to zajímavý nápad. Ale ono je to kapku složitější. Vem si, že máš tři úplně stejné pc (stejná konfigurace, ovladače, windowsy, prostě všechno) a jeden funguje v pohodě přes dvi a ostatní dva to dají jen přes dsub. Jak říkám, nemám teď možnost se tomu nějak vážně věnovat, takže to bude muset počkat. Ale nebojte, až se do toho pustím, tak když mi to nepude, určitě ten oříšek předhodím sem! :D