Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 44

Téma: Belinea 2485 S1W

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2008

Tak dnes přišla, až na jeden bodík co svítí bíle při černé barvě jsem s ní zatím velmi spokojen, při jiných barvách má bod vždy tu správnou barvu, je při horním kraji na levé straně takže vracet LCD nejspíš nebudu.

Zpracování:

Belina je německá firma a to kvalitou zpracování potvrdila, při nastavování výšky, náklonu ani při otáčení jsem nezaslechl žádný pazvuk vycházející z konstrukce stojanu.Žádná část monitoru není nijak deformovaná.

Barvy:

Barevné přechody do černé jsou krásně plynulé.Více fotky (vpravo na hoře je na nich občas světlejší místo kde se lehce odrážejí okna)Při hraní a sledování filmů jsem příjemně překvapen barevné podání je mnohem lepší než u mého předchozího LG

Hry:

Při hraní her jsem nezpozoroval žádné „duchy“ či zdvojené hrany všechno bylo i při rychlých pohybech tak jak má být.Odezva se tedy z mého subjektivního pohledu zdá být pro hraní FPS her výborná.Inputlag jsem měřil pomocí LG L1953HR (TN panel), u kterého je zpoždění oproti CRT 0-4ms (tedy alespoň co jsem naměřil než jsem CRT prodal), ale pro pořádek si tento týden jedno CRT půjčím a inputlag změřím s ním.Jinak maximální zpoždění oproti LG bylo 16 ms a to z 49 fotek jen jednou, ale číslo ukazující rozdíl 0ms už tam je taky víc fotka PICT0004.Jinak je na některých fotkách i rychlejší než LG, což se mi nechtělo věřit.Všechno snad ukáže srovnání s CRT.

Podsvícení:

Podvícení je rovnoměrné po celé ploše monitoru, černá by mohla být černější, ale na fotce to je každopádně mnohem více výrazné než ve skutečnosti fotka je při 100% jasu a 82% kontrastu monitoru, v místnosti byla tma.(fotka je dole)

Filmy:

S tímto nemá monitor žádný problém.Sledování filmů na 24“ je prostě zážitek.

Verdikt:
    Pro mě zatím ideální monitor, uvidíme co ukáže srovnání s CRT a čas

Odkaz na všechny fotky:

http://uloz.to/195774/Belinea%202485%20S1W.rar

Případné otázky zodpovím, či podle dotazu vyfotím
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: PICT0066.JPG 
Zobrazení: 250 
Velikost: 475.7 KB 
ID: 2683  
    Odpovídat lze po přihlášení

CW CW je offline
    Nováček
    Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od Carlos0007 Zobrazit příspěvek
    Belina je německá firma
    Belinea je obchodní značka monitorů německé firmy MAXDATA AG.
    a to kvalitou zpracování potvrdila, ... konstrukce stojanu.
    Takže se zřejmě jedná o model s novým podstavcem.
    Pro mě zatím ideální monitor
    Závěr recenze renomovaného serveru Prad.de se nese v podobném tónu ;-)

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2008

No já se s problémem že bych musel podkládat stojan nesetkal, sedí jak přibytá ....Proto jsem napsal že zpracování je kvalitní…Jinak za označení že se jedná o firmu Belinea a ne o obchodní značku Belinea německé firmy Maxdata se omlouvám.A díky pradu jsem monitor vybral, takže vím co píšou…

CW CW je offline
    Nováček
    Registrace
    Apr 2007

A díky pradu jsem monitor vybral, takže vím co píšou…
    Jasně, třeba jsem tím odkazem ušetřil pár kliknutí někomu jinému, kdo se chtěl dozvědět víc.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2008

Tak jsem udělal 72 fotek abych změřil inputlag Belinei vs. CRT a z toho jich bylo sedm se zpožděním 16ms proti CRT ostatní byly 0 ms.

Občasný diskutér Avatar uživatele schali
    Registrace
    Aug 2006

parada, tomu rikam uzivatelska recenze

PS: nemas nahodou na tom fotaku video?ja jen ze bys treba mohl zkusit zachytit nejakej pohyb ve hre a videu)

viz jako treba tenhle peknej pocin: www.eth.ic.cz/sklad/MVI_1972.avi
    Naposledy upraveno uživatelem schali: 24-02-2008 v 01:21

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2008

Tak tady je video z natočené z fotoaparátu, 30fps v rozlišení 640x480, na LCD běží trailer v HD rozlišení:

http://uloz.to/208311/HDvideo.rar

Mám už i video z her, to se bohužel dnes nenahrálo na uložto (chyba serveru) později samozřejmě doplním.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2008

Tady jsou ty hry foťák nastaven stejně jak v předchozím případě (30fps, 640x480) hry:
    COD4, HL2

http://uloz.to/209069/hry.rar

Jinak foťák občas nestíhá zaostřovat a to klapání taky dělá on

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

ahoj, diky za recenzi, fotky i video, stahl jsem ten indiana jones trailer a chci se zeptat, nevadi ti u monitoru ten stribrnej ramecek? prisel mi na tom videu trochu rusivej, kdyz ten film ma cerny okraje

kazdopadne o tomhle lcd uvazuju, ted mam 21 palcu crt dell, ten ma sedivej ramecek ale ta belinea mi prijde ze se dost leskne .. tak nevim, asi resim kraviny

Občasný diskutér Avatar uživatele schali
    Registrace
    Aug 2006

Tady jsou ty hry foťák nastaven stejně jak v předchozím případě (30fps, 640x480) hry:
    COD4, HL2

http://uloz.to/209069/hry.rar

Jinak foťák občas nestíhá zaostřovat a to klapání taky dělá on
    Moc pekny, trosku skoda s tim zaostrovanim, ale i tak to ma docela vypovidajici hodnotu, film me moc nepresvedcil, ale ten HL2 EP2 jo, nevsiml jsem si vyraznyho rozdvojenych hran a ghostingu, obraz celkem drzi coz je vyborny.

Je to vynikajici recenze i s obrazovym materialem.Kdybych mel prat SWH neco do novyho roku, tak bych mu pral vic takovych "testeru" jako ses ty.Clovek si tak na dalku prohledne neco s cim by jinak prisel do styku maximalne po zakoupeni.
    Naposledy upraveno uživatelem schali: 25-02-2008 v 00:27

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2008

hypetraxx:

Stříbrný rámeček mi nevadí.Před Belineou jsem měl LG L1953HR, které mělo také stříbrný rámeček, sice tenčí, ale vzhledem mnohem větší ploše kterou 24“ oproti 19“ nabízí na mě u Belinei nepůsobí ani při filmech nijak rušivě.

Jeden z prvních dojmů, když jsem vedle sebe postavil starší LG a Belineu, byl také že se Belinea zlehka víc „leskne“(více fotky), přitom jsou obě LCD matné…Zřejmě má belinea trochu hladší panel, jinak si to nedokážu vysvětlit, ale mám po straně za sebou dvě okna.Na odrazech podle mě dost záleží na umístění monitoru vůči oknům.Když jsem zde měl půjčené HP Pavilon w2408 tak jsem se v obrazu viděl skoro vždycky, což u belinei nehrozí.Pokud se ti nezdá že se nějak markantně leskne tvé crt, tak belinea se nebude lesknout vůbec.

schali:

Citace Původně odesláno od schali Zobrazit příspěvek

Je to vynikajici recenze i s obrazovym materialem.Kdybych mel prat SWH neco do novyho roku, tak bych mu pral vic takovych "testeru" jako ses ty.Clovek si tak na dalku prohledne neco s cim by jinak prisel do styku maximalne po zakoupeni.
    No,hezky se to čte...
    Naposledy upraveno uživatelem Carlos0007: 25-02-2008 v 16:42

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

diky moc za doplnujici informace, no vaham mezi belinea a timto hyundaem, na ten jsi nekoukal, kdyz jsi vybiral? vypada to ze se v lcd vyznas vic, tak jestli jsi tenhle treba zavrhl diky nejake vlastnosti

http://lcd-monitory.alza.cz/lcd-pane...41d-d83517.htm

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2008

Ano, měl jsem naprosto stejné dilema Hyundai W241D nebo Belinea 2485 S1W? Hyundai by měl mít teoreticky ještě lepší barvy (S-PVA panel) než Belinea, ale abych to mohl na 100% potvrdit musel bych mít oba vedle sebe, nebo někde najít měření optickou sondou či recenzi obou LCD.

Pár diskuzí a videí které jsem našel o W241D, některé hovoří o „ghostingu“, jiné zase ne:

http://www.youtube.com/results?searc...D&search_type=

http://www.dailymotion.com/video/x4b...dai-w241d_tech

http://www.forumdeluxx.de/forum/showthread.php?t=432196

Ale hlavní důvod proč jsem se rozhodl Hyundai nezkoušet bylo toto měření inputlagu:

http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1252529

A k belinei mě také nakonec přiklonila kladně hodnocená recenze na pradu, kde píší že si žádného „ghostingu“ nevšimli a doporučili monitor jako „velmi dobrý“ pro občasné hráče a pro hardcore hráče jako „dobrý“ a s tímto doporučením po zkušenostech plně souhlasím.Nicméně pokud Belineu ,nebo W241D objednáš objednej z e-shopu přes PPL či poštou, monitor pořádně otestuj a pokud se ti na něm nebude něco zdát můžeš ho do 14 dnů vrátit.Takto jsem to udělal já (zatím se nechystám vracet)
    Naposledy upraveno uživatelem Carlos0007: 25-02-2008 v 19:45

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

diky za dalsi velmi uzitecne informace, ta recenze na dailymotion je fakt super Zase takovy expert nejsem a veci jako ghosting nebo input lag vim jen okrajove co jsou a hry na tom hrat nechci.

Chci to na kancelarskou praci, internet a sledovani TV (analog UPC pres TV tuner) ci DVD.

Takze na zaklade postrehu se klonim k Belinea. Objednani to je jasny, ze se pro takovouhle rozmernejsi vec nepotahnu sam nekam

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2008

Pokud LCD nechceš na hry pak by možná ten Hyundai stál za vyzkoušení má S-PVA panel od Samsungu takže ty barvy by měly být asi lepší, ale s Belineou podle mě chybu neuděláš.Já jsem s ní naprosto spokojen.

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. LCD: BENQ FP241W vs Belinea 2485 S1W
    Od Finkky v sekci Monitory
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 29-02-2008, 11:44
  2. LCD: Výběr LCD - Belinea, NEC, Samsung, něco jiného?
    Od SelinaK v sekci Monitory
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 07-11-2007, 10:26
  3. LCD: Belinea 1980 S1 vs. HP LP1965
    Od faarky v sekci Monitory
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 08-02-2007, 22:52