reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

problémy s integrovanou zvukovkou u notebooku

mmon (5)|19.2.2008 15:58
Zvuk zadrhává v nepravidelných intervalech nezávisle na aplikaci, zadrhávají i zvuky windows. Nevím to jistě, ale pravděpodobně se tak děje když se čte/zapisuje na HDD. Poraďte prosím někdo, je to dost nepříjemné.

Realtek ALC885 na notebooku Fujitsu Siemens Amilo Xi 1554 s Vista Home Premium; všechny drivery, BIOS i systém jsou aktuální.
...No...Name... (586)|20.2.2008 15:08
Takže odinstalovat,resetovat a znovu naistalovat ovladače jste zkoušel?
mmon (5)|20.2.2008 16:05
Ano, to je standardní postup při instalaci nových ovladačů. De fakto instalační program nového ovladače nejdříve odinstaloval starý ovladač a vyžadoval restart. Po restartu jsem musel znovu spustit instalátor nového ovladače, teprve potom se nainstaloval a znovu vyžadoval restart. To jsem udělal.
cool.user (2822)|20.2.2008 21:01
Tipnu si ze OS Vista ze? ( napis presnou verzi OS, vcetne toho jestli to je 32/64b)
mmon (5)|21.2.2008 16:14
Windows Vista Home Premium 32b
...No...Name... (586)|21.2.2008 17:29
Tak zkuste naistalovat třeba Win. XP a přislušné ovladače...když bude problém přetrvávat tak to bude nejspíš chyba hardware,takže pak už jedině reklamace...
mmon (5)|22.2.2008 16:13
Já myslím, že to bude na reklamaci i takhle. Vzhledem k tomu, že je systém koupený s počítačem tak by měl fungovat, nehledě na to, že jsem musel 5x upgradovat BIOS aby mi fungovala správně klávesnice. Bohužel to ovšem znamená že bude kdoví jak dlouho v servisu a tudíž ho nebudu moci používat. Česká helpline totiš umí poradit v každé situaci a to: "přineste počítač do autorizovaného servisu". Kdyby si alespoň přečetli anglický helpdesk neradili by mi, v případě nefunkční klávesnice, abych přeinstaloval systém a když to nepomůže, tak jim ho donesl do servisu.
Co se týče zvukovky koukal jsem i do BIOSU, ale tam jde nastavit jen bit oddělující nonexecutable memory či co a hesla, jinak nic.
Vím, že občas bývaly problémy se sdílením IRQ mezi řadičem disků a zvukovkou, ale tady se nic takového nastavit nedá.
Je mi jasný, že to bude spíš nějaká prkotina, než závada harwaru, akorát vědět jaká.

Každopádně ale děkuji všem kdo se snažili poradit a kdyby někoho ještě něco napadlo tak budu určitě rád.
mmon (5)|27.2.2008 08:18
Zdá se, že jsem to vyřešil. Ve správci zařízení, vlastnosti disku, zásady jsem nastavil "Povolit rozšířený výkon" a vypadá to, že se zatím neseká. Možná to ale je jen náhoda.