reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Prodej Windows Vista

Maximus12 (763)|20.2.2008 11:55
Tak ještě jednou něco o Vistach :)

Windows Visty se neprodávaj tak jak by údajně Microsoft chtěl (to ale nemusím ani říkat, to asi ví, každej kdo se orientuje trochu v tomto oboru). Podle informací na internetu se proto Microsoft rozhodl zlevnit Visty a to docela výrazně.

Krabicové, tedy plné a nejdražší, verze se prodávají málo, Microsoft proto dnes oznámil až 46% snížení cen krabicových verzí operačního systému Windows Vista. Týká se to systému ve verzi Windows Vista Home Basic, Home Premium a Ultimate.

Výhodou krabicové verze je zejména možnost přenositelnosti na jiný počítač a technická podpora poskytovanou přímo ze strany společnosti Microsoft (podporu OEM si musíte zajistit sami skrze internetové stránky Microsoftu, respektive by vám ji měl zajistit prodejce počítače).

Z osobní zkušenosti vím, že Visty se nejvíc prodavaj s novejma PC a často hlavně s notebookama, kde XPčka se často hledaj už dost těžko. A hold krabicové verze Microsoft neudává tolik jak by chtěl.
Podle toho co čtu se zlevněním prodej zvýší asi jen nepatrně, jelikož se čeká na SP1 a vzhledem k možým problémům s ním (viz. předchozí aktualita od mě) bych zatím řekl, že ten prodej se moc nezmění. To by museli stahnout uplně Xpčka - a to by je podle mě dost lidi doslova udupalo:-D
tgfh (2985)|20.2.2008 12:13
Už se o tom tady někde psalo
tequilla (1015)|20.2.2008 14:09
Psal jsem o tom ja ve Skladce OT :)
Maximus12 (763)|20.2.2008 14:47
aha skladku moc nesleduju ostatni jo
boboco (1987)|20.2.2008 15:14
[QUOTE=tequilla;92616]Psal jsem o tom ja ve Skladce OT :)[/QUOTE]
....to je jako kdybys o tom nepsal. Skládka OT tu není jako informační zdroj;)
tequilla (1015)|20.2.2008 15:22
[quote=boboco;92657]....to je jako kdybys o tom nepsal. Skládka OT tu není jako informační zdroj;)[/quote]

A ja myslel, ze je stredobod celyho fora SHW :D. Nevadi, to neni dulezite. Dulezita je ta sleva, kterou s nejvetsi pravdepodobnosti sam vyuziju...
trodas (1753)|21.2.2008 12:23
Visty? At si je necha, no fuj...! Ani zadara.
Maximus12 (763)|21.2.2008 14:18
Myslim, že každej na ně má svůj nazor- znám lidi co jim na jméno přijit nemohou , ale i lidi co sou s nima spokojený a nemaj s nima žadnéj problém. Zatím si ale stojím za tím, že XP sou zlaté, bohatě na vše stačí a nemám potřebu přecházet na Visty. Až budou domakaný plně na ně přejdu - teď je mam na pracovním noťasu, abych si je ošahal a zvykl si na ně kvůli práci. Jinak normalně bych asi na nich nejel.
Maximus12 (763)|21.2.2008 21:32
[QUOTE=Maximus12;92541]Tak ještě jednou něco o Vistach :)

Windows Visty se neprodávaj tak jak by údajně Microsoft chtěl (to ale nemusím ani říkat, to asi ví, každej kdo se orientuje trochu v tomto oboru). Podle informací na internetu se proto Microsoft rozhodl zlevnit Visty a to docela výrazně.

Krabicové, tedy plné a nejdražší, verze se prodávají málo, Microsoft proto dnes oznámil až 46% snížení cen krabicových verzí operačního systému Windows Vista. Týká se to systému ve verzi Windows Vista Home Basic, Home Premium a Ultimate.

Výhodou krabicové verze je zejména možnost přenositelnosti na jiný počítač a technická podpora poskytovanou přímo ze strany společnosti Microsoft (podporu OEM si musíte zajistit sami skrze internetové stránky Microsoftu, respektive by vám ji měl zajistit prodejce počítače).

Z osobní zkušenosti vím, že Visty se nejvíc prodavaj s novejma PC a často hlavně s notebookama, kde XPčka se často hledaj už dost těžko. A hold krabicové verze Microsoft neudává tolik jak by chtěl.
Podle toho co čtu se zlevněním prodej zvýší asi jen nepatrně, jelikož se čeká na SP1 a vzhledem k možým problémům s ním (viz. předchozí aktualita od mě) bych zatím řekl, že ten prodej se moc nezmění. To by museli stahnout uplně Xpčka - a to by je podle mě dost lidi doslova udupalo:-D[/QUOTE]


Doplnění zdroje: pcworld