reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Co na 8800GTS: Accelero S1, nebo S1 rev.2?

fanynek (2048)|20.2.2008 22:56
Čauky!
Tak nějak si nejsem jistý :notsure....... chci nahodit na moji kartu Inno3D GeForce 8800GTS 512MB http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=52093 slušnej chladič a v poslední době se nemluví o ničem jiném, než o Acceleru. Takže je to asi jediná správná volba. Otázkou však zůstává, ktrerý model bude konkrétně pro moji kartu "lepší". Accelero S1 http://www.arctic-cooling.com/vga2.php?idx=138 ,nebo Accelero S1 Rev.2 http://www.arctic-cooling.com/vga2.php?idx=147 ?
Oba dva na tuto kartu podle výrobce půjdou a jediný rozdíl, který je patrný je menší světlá výška žebrování S1 rev.2 nad kartou a součástkami. Nebo mi něco uniklo? :eek:
Jestli má někdo praktickou zkušenost, tak by to bodlo. Dík!
Klingacikx (1545)|20.2.2008 23:10
Osobne vidím len rozdiel v tom, že 2.rev sadne aj na nainstreamové a lowendové HD2x00, X1xxx a nV 8x00, 7xxx
skúsenosť s accelerom mám veľmi dobrú chladí mi moju 1950Pro a teraz má 30°C s prídavným 12cm ventilátorom na 5V a v záťaži ide ľahko cez 40
ioannis (99)|20.2.2008 23:15
Rozdil je ve zlepseni kompatibility pro nove karty a v novem uchyceni.
fanynek (2048)|21.2.2008 10:41
To Klingacikx: Už se na ty teplotky móc těším. Co instalace? Používáš pasivy na paměti a VRM?

To Ioannis: No, to s tou kompatibilitou je celkem zřejmý z webu a specifikací výrobce. Mě spíš jde o tu praktickou stránku věci.....tzn. jestli bude dostatek prostoru mezi součástkami (kondíky atd.) karty a žebry chladiče.
husky14 (4214)|21.2.2008 10:53
Tak jestli ti to pomuze, tak ja mam S1 non rev.2 (na 88GT). Montaz naprosto v pohode. Zebrovani je nad PCB asi tak vysoko, aby se tam bez problemu vesly pasivky na vram, o nic vic, aby to zas nebylo zbytecne moc vysoky....

Imho rev.2 bude s 8800GT/GTS na 1000% kompatibilni, nemuzou si dovolit vydat chladic v novy revizi, ktera by se nedala namontovat na soucasny hity mezi VGA (8800 a HD38X0).... ;)

Jedinej problem je ta dostupnost :runaway

Kazdopadne k tvoji otazce:
kdyby sis moh vybrat z obou verzi, vezmi jakoukoliv. Z pohledu 88GT/GTS se tam vubec nic nemeni.... non rev.2 uz ale stejne nejspis nesezenes.
fanynek (2048)|21.2.2008 11:23
No, já mám teď možnost přes inzerát novou rev.2 za 450,-Kč, tak mu hned volám. Díky.:thumb
EDiT: Za 400,-Kč :p:p:p
husky14 (4214)|22.2.2008 06:08
[QUOTE=fanynek;93060]EDiT: Za 400,-Kč :p:p:p[/QUOTE]Dobry, tak dej pak vedet, jak pasuje na GTS a jaka byla montaz.
fanynek (2048)|22.2.2008 11:19
Jasně, neboj. Napíšu, jak to šlo a jak to pasuje. Hodím sem ňáký foto a teploty se stockem a s S1. Dneska to bude posílat, tak doufám, že v pondělí ho budu mít. Zatím ale jen pasivně, protože ještě objednám Noctuu NF-P12-1300, kterou dám s ULNA místo Noctuy NF-S12-800 na CPU a tu osmistovku šoupnu redukovaně na S1. To bude ticho a chládeček....:cool:
pas!k (3765)|22.2.2008 13:04
NOn rev 2 jsem montoval jak na 3850/3870 tak na 8800gt vzdycky v poho .. co s etyce pasivu u 3870 sem nechaval ty co jsou na karte od vyrobce .. pokud tam nejsou vlezou tam ty co jsou u chladice .. jediny problem je vetsinou s tim dlouhym chladicem regulatoru .. ten se musis rozrezat na pul aby se tam vesel .. pokud ma na sobe karta pasivy z vyroby nechal bych je tam
fanynek (2048)|23.2.2008 11:50
Čauky! Právě jsem si hledal chvíli se přesně na tohle zeptat.
Karta vypadá takhle:

Podle všeho nemá žádný extra pasivy ani na pamětech ani na regulátorech napětí. :notsure Nevím přesně, jak to myslíš s tím rozřezáním napůl. Myslíš jako snížit ten pasiv? No jo, ale na co ho nalepím?
Co mi jěště vrtá hlavou, že Husky ho má, ale o žádným pasivu na VRM nemluvil.
P.S. Jen doufám, že ty pasivy na paměti budou držet. Četl jsem hodně, že drží špatně.
Klingacikx (1545)|23.2.2008 13:01
[quote=fanynek;93674]..:notsure Nevím přesně, jak to myslíš s tím rozřezáním napůl....
P.S. Jen doufám, že ty pasivy na paměti budou držet. Četl jsem hodně, že drží špatně.[/quote]
Napol bude treba rozrezať jaden pasív čo je k acceleru dodávaný, pasívky na pamäte budú držať dobre vtedy ak budú pamäte dobre vyčistené napr. technickým benzínom
husky14 (4214)|23.2.2008 13:53
[QUOTE=fanynek;93674]Co mi jěště vrtá hlavou, že Husky ho má, ale o žádným pasivu na VRM nemluvil.
P.S. Jen doufám, že ty pasivy na paměti budou držet. Četl jsem hodně, že drží špatně.[/QUOTE]Taky sem u Accelera ten pasiv na VRM samozrejme mel, ale nikam sem ho necpal (nerezal, nepachal). Jak uz sem ti psal, napajeci kaskadu chladim jen fanem namontovanym na S1, bez jakychkoliv pasivu. Jinak chlapy to myslej tak, ze ten pasiv je moc dlouhej, takze riznout v pulce a zkratit.... ale to se bavime o pasivu u S1 non rev.2, kterej byl uplne puvodne urcenej pro 1950 (myslim), takze u tvy S1 rev.2, ktera uz ma podporovat 88gts, bude treba pasiv pasovat (nevim, rev.2 sem nevidel).

Pasivy na vram sem normalne nalepil samolepkou, co na nich byla a zatim drzi ;) Taky sem cet, ze odpadavaj, no me se to zatim nestalo.... a jak pise Klingacikx, je treba je odmastit, ja to udelal lihem....
fanynek (2048)|25.2.2008 23:39
Jasně. Zítra si jdu pro něj na poštu, tak uvidím, jak to tam bude vypadat po oddělání stocku a kdyžtak přijmu patřičná opatření.:D Už se móóóóc těším. Ještě, aby mi přišla ta Noctua na ofuk.... Nebo to mám zatím zkusit jen pasivně?:notsure:notsure:notsure Abych si ale, jak se říká, nenakakal do vlastního hnízda.:hmm
elpsycho (1602)|26.2.2008 00:42
Pasivně bych to s 8800GTS moc nepokoušel, možná jádro bude ukazovat rozumný teploty, ale PCB a součástky na něm je potřeba taky nějak chladit.
husky14 (4214)|26.2.2008 11:05
Jak pise elpsycho, pasivne uchladis jadro celkem v pohode, ale napajeni by urcite potrebovalo aspon nejakej ofuk.... a nemusi to byt zrovna Noctua, jestli mas doma jakejkoliv 120fan, tak ho tam namontuj, zreguluj a mas po starostech ;) a Noctuu nakonec ani potrebovat nebudes....
fanynek (2048)|26.2.2008 14:31
No já chci koupit tuhle http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=51219 Noctuu NF-P12-1300 na chladič Noctua NH-U12F a ten původní fan dát na tu S1.
__________________________________________________________________________________________________________________
Neví někdo, proč mi nechodí upozornění na příspěvky v tomhle tématu na email, když to mám nastavený?
husky14 (4214)|26.2.2008 15:00
[QUOTE=fanynek;94609]No já chci koupit tuhle http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=51219 Noctuu NF-P12-1300 na chladič Noctua NH-U12F a ten původní fan dát na tu S1.[/QUOTE]Tak to jo, dobry reseni.... ;) kazdopadne uplne pasivne bych tu 88gts neprovozoval, zkusit spustit to asi muzes, ale zatezovat moc ne.... zbytecne budes tu napajeci cast na karte zapekat.

Btw. tak ten fan z Noctuy NH-U12F prehod hned, ten chladic ti CPU uchladi i pasivne ne? (pri dobrym air-flow ve skrini)

[QUOTE=fanynek;94609]Neví někdo, proč mi nechodí upozornění na příspěvky v tomhle tématu na email, když to mám nastavený?[/QUOTE]Asi si v tomhle threadu nezadouci.... :p
fanynek (2048)|26.2.2008 23:27
Čauky! Husky, tys mně pobavil.:D:D:D
ALE JSEM DĚSNĚ NAS..ANEJ!!!:runaway:angry:runaway:angry Ten maník (nějakej středoškolák), co mi poslal ten chladič, mi poslal v krabici od Accelera S1 rev.2 chladič S2!!!:runaway Jestli se mi dostane do ruky, tak se má na co těšit. Buďto je pěkně vyčuranej, a nebo je oběť eshopu Computers s.r.o., Nikoly Tesly 1095/10, Praha 6. Faktura a obal s potiskem je od S1 rev.2 (vč. kompletního příslušenství), ale chladič a ten malej návod na instalaci na křídovém papíru jsou S2. Samolepka s chladiče je stržená, tak nevím, jestli si myslí že jsem tak blbej, nebo co.:angry
Co teď? Jestli bude dělat, že to takhle dostal dobírkou přímo z toho obchodu, tak jsem ho ani nemůžu zabít.:thumbdown
husky14 (4214)|26.2.2008 23:47
[QUOTE=fanynek;94736]Buďto je pěkně vyčuranej, a nebo je oběť eshopu....[/QUOTE]To je v podstate jedno, stejne ti ten chladic nejspis zbyde ve vytrynce.... blby :thumbdown

Mels pockat, Alfacomp uz pise "na ceste", takze tam (podle mych zkusenosti) brzy budou skladem.
fanynek (2048)|27.2.2008 00:00
[QUOTE=husky14;94747]To je v podstate jedno, stejne ti ten chladic nejspis zbyde ve vytrynce.... blby :thumbdown

Mels pockat, Alfacomp uz pise "na ceste", takze tam (podle mych zkusenosti) brzy budou skladem.[/QUOTE]

Kdo mohl tušit, že to není S1, když to tak psal v inzerátech? Tohle mu ale jen tak nedaruju.....:angry Ty čtyři kila mu budou dlouho ležet v žaludku.
husky14 (4214)|27.2.2008 00:41
Nj, co nadelas, budes to muset prekousnout.... a treba bude tak ferovej, ze ti to vezme zpatky [SIZE="1"](sam tomu neverim....)[/SIZE]

No nic, S2 hod tady do bazaru, v klidu pockej na dostupny S1 a zatim jed se stockem, ten taky funguje ;)
fanynek (2048)|27.2.2008 02:07
Jj. Máš recht. Jsou horší věci. Zkusím se s ním domluvit. [SIZE="1"](sám tomu nevěřím:D)[/SIZE]
A nevíš, proč je teď to Accelero všude tak dlouho nedostupný?
__________________________________________________________________________________________
Spíš taky někdy Husky? :sleep :eek:
pas!k (3765)|27.2.2008 06:53
V TS bohemii je jedna s1 rev2 skladem v olomouci tak si ho nech poslat .. http://tsbohemia.cz
husky14 (4214)|27.2.2008 14:50
[QUOTE=fanynek;94774]A nevíš, proč je teď to Accelero všude tak dlouho nedostupný?[/QUOTE]Protoze byly vydany karty 8800GT/GTS a HD38X0..... ;)
fanynek (2048)|27.2.2008 23:16
[QUOTE=pas!k;94779]V TS bohemii je jedna s1 rev2 skladem v olomouci tak si ho nech poslat .. http://tsbohemia.cz[/QUOTE]
Super. Díky.:thumb Hned to objednávám. (Nemám teď nějak vůbec čas slídit na netu a hledat, jestli to někde nemají :().

[QUOTE=husky14;94895]Protoze byly vydany karty 8800GT/GTS a HD38X0..... ;)[/QUOTE]
To je všechno?:D Čekal jsem něco víc dramatickýho.:cry Taky jsem na to myslel, ale říkal jsem si, že tak strašná poptávka být nemůže a ono jo.
_________________________________________________________________________________________
Jo, a ten týpek co mi poslal tu S2, podle očekávání dělal blbýho, že to takhle dostal z eshopu. Ať nikdy nejezdí do jižních Čech na dovolenou.:angry
husky14 (4214)|28.2.2008 12:27
[QUOTE=fanynek;95045]To je všechno?:D Čekal jsem něco víc dramatickýho.:cry Taky jsem na to myslel, ale říkal jsem si, že tak strašná poptávka být nemůže a ono jo.[/QUOTE]No ja to netvrdim, to je jen muj odhad....
_________________________________________________________________________________________
[QUOTE=fanynek;95045]Jo, a ten týpek co mi poslal tu S2, podle očekávání dělal blbýho, že to takhle dostal z eshopu. Ať nikdy nejezdí do jižních Čech na dovolenou.:angry[/QUOTE]Tak to se dalo cekat :thumbdown ale jak se rika, v zivote uz si prisel o vic nez 4 kila....

Dej vedet, az ti S1 prijde, jsem zvedavej, jak pujde montaz, teploty a stabilita.... ;)
fanynek (2048)|28.2.2008 19:54
To víš, že se pochlubím, nafotím a zdiagnostikuju a dám to všechno sem, světu na odiv.:eek:
(Jestli mně zase nepřijde něco jinýho.):notsure
fanynek (2048)|13.3.2008 16:50
Čauky!Tak jsem ho konečně sehnal včera v Alze a dneska ho už mazlím. :D:D:D Zajímavý je, že ho tam všude uvádí, jako S1, a přitom mi přišla S1 rev.2. No nevadí....jsem radši. Jenom si nejsem jistý, jestli ta plastová krytka tam má zůstat, nebo ji mám odpreparovat. Nikde jsem nenašel fotku s namontovanou S1 rev.2.



EDIT: Jsem blbej. Měl jsem to přímo před očima:


GeForce 8800GTS (G92)
husky14 (4214)|13.3.2008 17:00
[QUOTE=fanynek;99933]Čauky!Tak jsem ho konečně sehnal včera v Alze a dneska ho už mazlím. :D:D:D Zajímavý je, že ho tam všude uvádí, jako S1, a přitom mi přišla S1 rev.2.[/QUOTE]Tak super :thumb
Vsude uz maj jenom Rev.2, puvodni (jako mam treba ja) uz nikde neni....

Otestuj a hod sem nejaky teploty. Budes davat nejakej fan a/nebo pasivy na napajeni?

Btw. v Alfe uz je taky nejakej den skladem.
fanynek (2048)|13.3.2008 17:28
Ahoj!
Jak se k tomu dostanu (možná už zítra), tak ho tam frknu a všechno pořádně zdokumentuju. Musím prvně ale porovnat chlazení CPU s novým větrákem při současné konfiguraci. Pořídil jsem ještě Noctuu NF-P12-1300, kterou dám redukovaně na chladič CPU, místo toho původního větráku a ten původní z té Noctui NH-U12F ( http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=41185 ) půjde na to Accelero. No, a když se mi bude zdát,že by nějakému švábovi na napájecí kaskádě slušel nakrájenej pasiv, co k tomu Acceleru dávají, tak ho tam přilepím (sakra, nevím, jestli mám doma vteřiňák) a bude. Tím nic nezkazím.....si myslím.

P.S. To je ale divný s tou Alfou. Včera mi volal soudruh od nich, kvůli stornu jedný objednávky a já se ho na to Accelero ptal a on říkal, že to zatím vypadá blbě. :notsure
husky14 (4214)|13.3.2008 17:51
Vterinak bych asi nepouzil.... kdyz uz mas v planu krajet ten dlouhej pasiv od S1, tak ten ma na sobe samolepku ne? Radsi bych to zkusil po dobrym ;)

Jinak jestli chces vsechno zdokumentovat, napis to rovnou jako "Clanek od ctenare", S1 tam jeste neni a urcite by se tam hodil, vzhledem k poptavce na novy karty..... a 500 kreditu te nemine.
fanynek (2048)|13.3.2008 18:10
Já zapomněl za tím vteřiňákem udělat toto: :D. Neboj, nejsem padlej na hlavu. A s tím článkem to je dobrý nápad. Uvidím, jak to stihnu. Žena mi naplánovala na víkend stěhování obýváku.:mistake:runaway:angry
husky14 (4214)|13.3.2008 18:14
[QUOTE=fanynek;99964]Žena mi naplánovala na víkend stěhování obýváku.:mistake:runaway:angry[/QUOTE][SIZE="1"][OT]Tak to uz mam za sebou :p "ta pani, co s ni bydlim", si vymyslela malovani, takze kuchyn a obyvak uz mam prestehovany tam i zpatky :thumb[/OT][/SIZE]
Razi3L (612)|13.3.2008 18:42
tak pokud bys to nechtel udelat ty (ten clanek), tak ja bych ho kdyztak udelal - za par dni budu mit 8800GT a Accelero objednam mozna driv nez kartu :D . Samozrejme bych to napsal az s testama teploty a porovnani chlazeni stock, Accelera, Accelera s fanem
btw. co rikate na tyhle dva fany od AC delany hlavne na accelero?
http://www.tntrade.cz/shop/index.php/detprd/arctic-cooling-turbo-module-pro-s1-a-s2
husky14 (4214)|13.3.2008 18:49
[QUOTE=Razi3L;99979]btw. co rikate na tyhle dva fany od AC delany hlavne na accelero?
http://www.tntrade.cz/shop/index.php/detprd/arctic-cooling-turbo-module-pro-s1-a-s2[/QUOTE]Tyhle dva maly vrtulnicky jsou imho uplne zbytecny, urcite udelaj vic kravalu nez jeden zregulovanej 120fan.... ;)
Razi3L (612)|13.3.2008 19:03
to je asi fakt, jedna noctua to stejne bude chladit lip (teda pokud se 1CFM=1cm3)
husky14 (4214)|13.3.2008 19:11
Tak S1 by to asi dalo i pasivne pri rozumnym airflow (nevim, nezkousel sem). Ale imho dulezitejsi je, aby ten fan ofukoval napajeci kaskadu, proto ho tam mam posunutej prave nad regulatory.

Fan mam obyc. za stovku, zadnou Noctuu ;) Zregulovanej pres Speedfan, tzn. ze ve 2D stoji a ve 3D se roztoci na 100%. Pritom je samozrejme uz slyset, ale to mi pri hre vubec nevadi....
mech13 (5526)|13.3.2008 19:26
pokud ten plast pujde rozumne sundat bez lamani, tak bych ho oddelal - jestli na tom budes mit fan, tak muze ofukovat primo ten pasivek do kteryho vedou HP a chladit trochu uz tam... kdezto pod plastem by se ti to akorat peklo
//sice to vic nez pul stupne urcite nema sanci udelat, ale bude to "lepsi":)
Razi3L (612)|13.3.2008 19:27
no prave u me je airflow ve skrini trochu problem, nemuzu dat fany, tak aby nasavaly z venku a vzadu vyfukovaly, ted me tak napadlo, co kdyby to nasavalo ze zadu a vyfukovalo vepredu? myslite, ze by to slo? (moje situace je: za skrini je zed, napravo bok skrine, nad ni skrinka a je na stole a nalevo je monitor, takze tam to vetrany neni vubec)

jinak u ty noctuy me prave laka krasnej prutok vzduchu :)
husky14 (4214)|13.3.2008 19:32
Otacet smer prutoku je imho blbost. Vzadu by ti fan nasal a hned by to zdroj tahal zpatky ven....

Nerikej mi, ze primo za casem mas zed, prece mas do desky zapojeny nejaky konektory ne? A zdroj ti taky vyfukuje dozadu ne?

Btw. klidne vezmi Noctuu, kdyz chces.... ;)
Razi3L (612)|13.3.2008 19:48
no tak mam tam trochu mista, ale tak nakonec myslis, ze by to cenu melo mit jeden 12cm fan vepredu (nasavaci) a vzadu 12cm (vyfukovaci)?, protoze za skrini se ten vzduch ani nehne...

no tu noctuu jeste uvidim, ale nakonec mi prijde tak trochu zbytecna na accelero, tomu staci jen nizko otackovej fan na rozehnani vzduchu...
husky14 (4214)|13.3.2008 19:54
[QUOTE=Razi3L;100036]no tak mam tam trochu mista, ale tak nakonec myslis, ze by to cenu melo mit jeden 12cm fan vepredu (nasavaci) a vzadu 12cm (vyfukovaci)?, protoze za skrini se ten vzduch ani nehne...[/QUOTE]Ja nevim, nesedim u tvyho kompu.... jaky mas ted teploty? Kolik ti ted musi tocit CPU a PSU vetraky, aby se ti to uvnitr neupeklo?

Imho zregulovanyma 120mm intake a outtake nic nezkazis.... ;)

Btw. uz sme tady v tom tematu dost mimo....
Razi3L (612)|13.3.2008 20:01
pc je ted rozlozeny, cekam az bude skladem GK, jinak jsme OT, takze to kdyztak nekdy budu resit ve spravny sekci a az na to prijde cas za par tydnu.
fanynek (2048)|13.3.2008 20:16
[QUOTE=husky14;99998]Tak S1 by to asi dalo i pasivne pri rozumnym airflow (nevim, nezkousel sem). Ale imho dulezitejsi je, aby ten fan ofukoval napajeci kaskadu, proto ho tam mam posunutej prave nad regulatory.

Fan mam obyc. za stovku, zadnou Noctuu ;) Zregulovanej pres Speedfan, tzn. ze ve 2D stoji a ve 3D se roztoci na 100%. Pritom je samozrejme uz slyset, ale to mi pri hre vubec nevadi....[/QUOTE]

Jj. To je asi nejrozumnější řešení. Uvidím, jak mi vylezou teploty ostatního HW, kdyby to bylo v 2D jen pasivně a přinejhorším ta Noctua na 800 otáček není vůbec slyšet, tak může vrnět pořád.

OT:[QUOTE=Razi3L;100055]pc je ted rozlozeny, cekam az bude skladem GK, jinak jsme OT, takze to kdyztak nekdy budu resit ve spravny sekci a az na to prijde cas za par tydnu.[/QUOTE]

Poslechni kluky. Proudění vzduchu v kejsu dělá divy. Má to jednu nevýhodu. Nebudeš si moct na něm dělat topinky.:thumb
Takhle nějak to myslí:
fanynek (2048)|15.3.2008 07:38
Ještě než začnu bastlit.....najde se někdo, kdo mi poví, jakej kablík k čemu je? Chtěl bych zkusit využít ten konektor na kartě k monitorování otáček toho přidanýho 120mm fanu (resp. jeden pin), co dám na to Accelero S1. Karta mi to teď se stockem ukazuje, tak si myslím, že by to mělo jít, i když bude ten ext. ventilátor napájený z molexu a jen ten kablík pro monitoring píchnu do toho bílého konektoru karty, kde byl původně stock větrák. Trochu se bojím, když budu zkoušet jeden pin po druhým, abych něco neodpálil. Co vlastně za "signál" je v drátku pro monitorování otáček (u mně na větráku Thermaltake 120mm je žlutý)? Taky by šlo napojit ten můj 120mm fan přímo na ty drátky od stock větráku, ale to bych přišel o záruku. A hlavně bych musel vědět, na co kterej drátek je.:notsure



To Razi3L: Jestli chceš sesmolit nějakou tu recenzičku na to Accelero a násl. testy, tak máš volné pole, protože mladá si odvezla foťák k rodičům a známí jsou teď všichni v čudu. A bez fotek by to asi nebylo ono......hlavně ta výměna chladiče.:cry Chci ho tam dát dneska, tak zítra sem hodím alespoň teploty.:(
Klingacikx (1545)|15.3.2008 08:38
myslím, že regulácia fanu je úplne zbytočná bude to robiť iba +- 2-3° , pusti doň 5V a máš vyhrané;) jediné čo by ti nejako viac pomohlo teplote je airflow v skrini.
mám S1 na 1950Pro a väčšinou mám fan na ňom vypnutý. GPU má 40° v pc mám zapnuté len dva 8cm vetráčiky na 5v jeden spredu nasáva a druhú vzadu vyfukuje, toto mi pomohlo zraziť teplotu o 9° v kľude a tak isto to pomohlo CPU.
fanynek (2048)|15.3.2008 09:45
[QUOTE=Klingacikx;100599]myslím, že regulácia fanu je úplne zbytočná .......[/QUOTE]

Čauky! Díky, ale já nechci regulovat. Já chci monitorovat. ;) Zkus si to přečíst :eek: ještě jednou a jestli víš, tak mi s tím prosím tě pomož. Ď.
__________________________________________________________________________________
P.S. Airflow ve skříni mám takový, že jsem musel přivařit harddisky, aby mi navylítly zadem.:D
mech13 (5526)|15.3.2008 10:09
cerna a modra bude jasna : zem a PWM
ted je otazka co ta zluta a zalena
zlutych ze zdroje obvykle byva +12V, ale u vetraku 12V byva cervenych a zluty monitoring... ta zelena tam vubec nesedi...
fanynek (2048)|15.3.2008 10:38
Díky!
Ono to asi bude nějak stejně, jako na CPU..... Tam jsou taky přeci čtyři kablíky (i když tomu nerozumím). Takže si to ujasním. Říkáš.....ČERNÁ=zem, MODRÁ=napájení (teoreticky 12V při 100 procentech, když větráček na kartě má na sobě napsáno 12V)-u normálních větráků má ale napájení barvu ČERVENOU. Jo.
Takže mi zbývá ŽLUTÁ a ZELENÁ. Teoreticky by to měla být ta žlutá........to bývá klasicky u větroňů mon. otáček. Že jo? No, a co je to za signál, co jde po tom žlutým kablíku u normálních větráků? Impulzy....prázdné cykly?
husky14 (4214)|15.3.2008 10:41
[QUOTE=fanynek;100590]Ještě než začnu bastlit.....najde se někdo, kdo mi poví, jakej kablík k čemu je?[/QUOTE]Uplne jistej si nejsem, ale:
cerna: zem
zluta: +12
zelena: monitoring
modra: PWM regulace

Jestli chces ten konektor pouzit pro pripojeni, budes ho muset rozebrat (strihat draty) a to bych ti pro pripad reklamace nedoporucoval....