reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Chybný start XP po update XP a obnově

matra (2)|21.2.2008 10:13
Dostal se mi do rukou netebook HP s oficiálními nainstalovanými Xp Profi. Majitelka na radu známého provedla update systému. První část prý proběhla Ok. Po stažení další však notebook už nenaběhl standardně. lze spustit pouze Nouzový režim bez sítě. Odinstaloval jsem všechny updaty pomocí Obnovení systému až před okamžik jejich instalace a vrátil ho tedy jakoby k původnímu stavu. Zkontrolovat se finále však již nedá. Opětovnému spuštění se již brání s tím, že na disku není dost volného místa. Chce alespoň 200MB. Volných je však 1.6GB. Dokonce jsem disk i defragmentoval, aby bylo více místa a šlo to hladce. Stav je ale stejný. v nouzovém režimu lze přihlásit buď jí nebo Administratora. Zkontroloval jsem už co se dá. Poradí někdo v čem může být zádrhel. V tom kompu má mraky fotek a účto (pod DOSem). Nezkoušel jsem vytvořit záchranou disketu a obnovu systému z originálního CD, abych náhodou nepřišel o data na disku. V logu není ani zmínka o nějakém problému, jen že jedna z funkcí není v nouzovém režimu dostupná. Jinak nic. Děkuju moc :)
ICEBOSS (3435)|21.2.2008 10:24
co presne updatovala? me updaty nikdy problem neudelaly a mit system bez updatu je blby.

skoro bych premyslel o tom, ze bych takovej notes s drbnutym systemem vyzalohoval a preinstaloval.

Nicmene
- mrkni na web HP na ovladace toho notebooku, jestli nemel nektery konflikty s updatem W XP a nebyl opraven. Stalo se mi to u scanneru HP.
- nenajedou wokna - obraz zustane cerny, nebo to hodi bsod?
- notas je viruprosty a odvsiveny?
- neni vadny disk? nejake bad blocky (zkontroluje HD Tune), ze by se to treba zapsalo na vadny sektor a nasledne zborilo system
matra (2)|21.2.2008 13:32
Pouštěla nějaké záplaty čísla tu u sebe teď nemám.
jinak noťas je odvšivenej, čistej. Wokna najedou pro oba uživatele jen v nouzovém režimu. Už né v nouzovém se sítí ani s poslední známou funkční konfigurací. Disk vadný není. HD Tune pustím, dík za nápad. budu dál laborovat.