reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

problem se zdrojem Enermax Liberty

N3$T34 (3)|21.2.2008 10:55
Dobrý den .nedávno jsem upgradoval svojí sestavu jelikož jsem si už předtím koupil new zdroj Enermax Liberty DXX 500W a byl sem snim spokojenej protože byl velmi tichý a tak sem ho nemenil.všecho fungovalo tak jak mělo tak jsem začal provádět rozličné testy ve kterých jsem chtěl otestovat výkon počítače jenže při vetším zatížení se zdroj postupně vetrák na zdroji zacal otáčet čím dál tím rychlejc až hučel jako turbína.jelikož mam opravdu tichý počítač tak mě tato změna nepříjemně překvapila.v idlle je celý počítač prakticky neslyšitelný ale boužel při jakemkoliv vetším zatížení se okamžitě rozhlučí zdroj.proto se bych se chtěl zeptat jestli někdo neví jak tenhle problém vyřešit.za jakekoliv rady budu vděčný.

sestava intel core2 E6850,chlazený Noctua NH-U12F,2gb ram,ASUS P5N32-E SLI, POW geforce 8800GT, 1x 150 WESTERN DIGITAL RaptorX 2x320gb WESTERN DIGITAL Caviar, kvalitní case od Thermaltke průchod vzduchu zajištují 2x12cm Noctua NF-P12-1300
johny__g (6387)|21.2.2008 11:11
Nezkoušel ses dívat dovnitř do zdroje, jak je řešena regulace větráku? Třeba se nějak pohnul termistor který větrák řídí. Jaký vzduch jde ze zdroje, když se rozběhne naplno? Teplý, vlažný nebo studený?
tgfh (2985)|21.2.2008 11:13
Když se točí ventilátor na vysoké otáčky znamená, že je zdroj pod silným vytížením, což je na této sestavě blbost, takže bud je špatný nebo chceš aby ti to vevnitř PC vypadalo krásně, tak jsi všechny zařízení pozapojoval na jednu větev.

Takže si všechno pozpřepojuj tak aby všechny větve byli +/- stejně vytížené a máš po problémů ;)
N3$T34 (3)|21.2.2008 11:42
add johny__g: do zdroje jsem se opravdu nedíval padž pokud bych ho chtěl reklamovat tak my to pak nemuseli vzít.jinak při iddle jde ze zdroje lehce vlažný vzduch při loadu vychazí teplý vzduch.při burn testu v everestu to už fouká velmi teplý vzduch

add tgfh: větve maji rovnoměrně rozložené zatížení + stejně PC zevnitř vypadá pěkně :)
tgfh (2985)|21.2.2008 11:44
Vypadá to na reklamaci
trodas (1753)|21.2.2008 11:54
Mam Enermax Liberty 620W a jeho vetrak moc tichy neni. Vymen ho za lepsi a je to. Samo, pak to neni na reklamaci... Na druhou stranu tva sestava neni zrovna na jen 500W zdroj... ;) Zdroje by se nemely tak pretezovat. Vicemene by se nemely zatezovat na vic nez 75% maximalniho vykonu a NE maximalniho SPICKOVEHO vykonu - to je ten vykon, ktery vyrobce tak rad udava...

Holt vitej v dobe marketingu, kdy zadne cislo uz vlastne nic neznamena... :o
N3$T34 (3)|21.2.2008 12:34
dneska si přinesu od kolegy ZALMAN ZM-MFC2 se kterým zkusit změřit kolik my pc vlastně "žere".podle kalkulačky mě to vyšlo že by to mělo být kolem max 320W v loadu tak uvidím každopadně díky za rady a připomínky
husky14 (4214)|21.2.2008 12:50
Imho s tim Enermaxem nic neni. Predtim si ho mel na slabsi sestave, kde nebyl tak zatezovanej a tak zustaval tichej. Nova sestava ti zdroj vytizi vic a zrejme regulace toho Enermaxu nezvysuje pri zatezi svy otacky prubezne, ale funguje jakoby "skokove", kdy pri urcity teplote zvedne otacky na 100%....

500W na tvou sestavu stacit musi, takze se mozna zkus podivat na to rozlozeni komponent na vetvich, jak pise tgfh, ale to nejspis nepomuze, protoze tipuju, ze vsechny vetve stejne nakonec pujdou z jednoho mista.

Takze bud vymenit vetrak (a prijit o zaruku) nebo vymenit zdroj za tissi (Seasonic/Corsair, Nexus), nevim, tezko doporucovat, tichost je hoooodne relativni pojem..... ;)
tgfh (2985)|21.2.2008 12:58
I při maximální zátěži mi nejde ze zdroje teplý vzchuch, proč mu velmi teplý, nějak se mi to nezdá
Klingacikx (1545)|21.2.2008 13:12
Mne zo zdroja ide teplý vzduch len vtedy ak mám v PC vypnuté všetky prídavné ventilátory.
Možno má otočený chladič na CPU tak, že mu teplý vzduch fúka rovno do zdroja a tam sa ešte viac zohreje.
Streki (7)|1.3.2008 13:43
Tenhle zdroj mam a ma vystup na 3pin regulaci otacek. Staci zapojit do desky.