reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Windows Vista - záměrně vadné?

trodas (1753)|21.2.2008 13:24
Aneb několik věcí, které byste MĚLI vědět o Vistách.

http://blog.webtrh.cz/windows-vista-zamerne-vadne

"Jádro operačního systému Windows Vista obsahuje prvky značně přepracované takovým způsobem, aby poskytovaly ochranu takzvaného “prémiového obsahu”, typicky data ve vysokém rozlišení z Blu-Ray a HD-DVD nosičů, před kopírováním. Tato ochrana s sebou nese podstatné náklady v oblasti výkonu, stability systému, technické podpory a ceny hardware a software."

http://www.cdr.cz/a/14961

"Velkou vadou na kráse je každopádně zejména fakt, že majitelé LCD monitorů s nechráněným DVI vstupem si na tomto LCD ten který film prostě nepřehrají, nebo jen v mizerné kvalitě (přestože si zaplatili HD film). Stejný problém se bude týkat i lidí, používajících LCD či klasický CRT monitor přes VGA výstup.

Používané zašifrovávání přehrávaných dat na straně operačního systému si bude žádat na dnešní poměry velmi výkonný procesor a to jen kvůli obavám z odposlechu na PCI Express sběrnici. Těžko v tuto chvíli říci, jak se bude přehrávání chovat, pokud se nebude dostávat výkonu procesoru k šifrování dat.

Filmová studia zkrátka asi nemají chuť přistoupit na přehrávání svých filmů o vysokém rozlišení v PC, kde by bylo možno obsah disků bez jakýchkoliv problémů kopírovat. Celé přehrávání HD videí a audia poběží jen na hardware, jehož ovladače budou mít WHQL certifikaci. V případě audia sice můžete pro přehrávání použít též WHQL ovladače pro Windows XP, ale chráněné audio s jejich pomocí nepřehrajete. Pokud si tedy nakonec budete chtít užívat bezproblémové přehrávání HD filmů z Blu-ray a HD DVD disků na vašem PC ve Windows Vista, budete muset poměrně dost investovat. Nejprve do LCD panelu o rozlišení 1 920×1 200 s implementovanou HDCP ochranou, dále do rychlého procesoru, který bude zvládat šifrování filmových dat v reálném čase a nakonec ještě pořídit nějakou moderní grafickou kartu, která si poradí s hardwarovou akcelerací videa typu H.264. Za pár let ještě přijde na přetřes otázka zvukového výstupu, který v prvních verzích Visty bude prozatím nechráněný a o kterém se bude ještě hodně diskutovat mezi IT a filmovým průmyslem."

Z reklamy AMD na jejich lepsi Quad-core reseni:
Quad-core innovations come at a time when many users are finding that the combination of Microsoft Vista, multi-threaded applications and DirectX 10 no longer delivers the crisp performance they experienced on last year's fastest systems running last year's software. :D :D :D

Neni samo mou pointou, ze AMD to asi udela lip. Pointa je, ze Vista je tak slow, ze chce Quad core aby bezela jako XP podle slov AMD! Tomu se nemohu prestat smat :p

Je chyba Visty, ze nuti i freeware programatory (jako treba Alfreduv SpeedFan) aby si za drahy peniz zakoupili digitalni podpis, jenz jejich driver certifikuje aby ho Vista umoznila zavest. A s tim, ze to M$ muze kdykoliv vypnout. To je hnus a s takovym pristupem muze jit OS tak leda ke vsem certum... Nemluvim o tom, ze Alfredo si koupil drahy podpis od Thawte aby zjistil, ze Thawte podpisy M$ nebere pro HW pristup a ze musi tedy koupit jiny...

Je Vista krok kupredu? Ano, je to krok kupredu k totalni kontrole usera a k omezeni moznosti usera byt vyvijet programy. Touto cestou rozhodne nehodlam jit od doby, kdy jsem si koupil DVDcko Terminatora 2 s HDWMV verzi filmu od Artiscanu abych zjistil, ze se musim podrobit instalaci M$ spyware do meho pocitace a pripojit se pres Americky proxyserver, abych se mohl podivat na film v pofidernim prehravaci ktery jsem si legalne zakoupil... A ze jsem si zakoupil orginalky od hromady DVDcek!
Tak s tim je nyni konec. Nebudu nadale podporovat neco, co me tak obtezuje a omezuje. Uz nikdy vic. A plna verze DRM v Viste je proti tomu co jsem popsal neco neskutecne horsiho.

DRM systém Win Visty popsán v PC Worldu:



Každý snad ví, že Mac OS X tu byl dávno před Vistou a že to byl M$ a Vista, jenž spoustu nápadů Applu sprostě ukradla (jak tak činí už roky a roky od uvedení Windows) a nikoliv naopak. Krásné videjko pro neznalé na toto téma je zde: YouTube - Windows Vista did not steal ideas from Mac OS X!

Osobní zkušenost s Windows Vista.
První byla, že jsem byl zavolán rozběhnout na nich přes krabičku, co byla zároveň ADSL modemem tak WiFi stanicí a 4-port routerem s firewallem, internet. Po třech hodinách snažení žádný výsledek. Ani s ADSL modemem funkčním při připojení s Win XP se mi nepodařilo se nikam dál než na ten modem dostat. Žádný net.
Druhá byla včera, kdy jsme dvě hodiny ztrávili dumáním nad tím, proč nikde v nabídce nejde vytvořit nové síťové připojení klasicky přes síťovku na 100Mbi síť. Po nepředstavitelných veletočích v tomto "systému" to bráška vyřešil. Stačilo odinstalovat síťovku, Visty si ji promptně znovu nainstalovaly a - a objevila se ta možnost udělat jiné než vytáčené telefonické či WiFi připojení - a pak už to docela šlo, až na to sdílení. Kupodivu nejde nasdílet celý disk, nebo root adresář disku (alespoň ne s prázdným heslem), jen subadresáře. Každý zvlášť. Jeden by čekal, že stejně jako v XPčkách SP1 a vyšších, půjde omezení prázdného hesla vypnout v nastavení bezpečnosti. (Ovládací panely/Nástroje pro správu/Místní zásady zabezpečení/Místní zásady/Možnosti zebezpečení/Účty: Omezit použití prázdné hesla místního účtu pouze pro přihlášení ke konzole - Zakázáno - defaultně je Povoleno) Jenže žádné možnosti nastavení jako jsou "Místní zásady zabezpečení" prostě ve Vistě NEJSOU a basta.

Čiže na základě osobních zkušeností bych tento systém doporučil každému. Je to bezvadná a napínavá hra. Trošku na nervy, slabší povahy si mohou vytrhat veškeré své vlasy ci případně rozbít své počítače, ale to se u her prostě stává. Viz. YouTube - very angry young german Vlastík už se přiznal že do milého počítače (HP nedodává ovladače pro XP, takže musí zůstávat na Vistě...) už párkrát prásknul... :p
Asi měl méně trpělivosti než tento člověk: YouTube - Windows Vista Ultimate Install Part 2 - WOW!

PS. jistě si všichni pamatujete, jak je u sítě ve Windows otravné, že změna pracovní skupiny z "Workgroup" na jinou, vaši domácí (třeba trodas_home) je doprovázena v Windows 2000 a Windows XP potřebou restartu systému. Kvůli takové blbosti! No a co vás nemá, myslíte si, že Vistu už není třeba restartovat? JE! Windows Vista se MUSÍ RESTARTOVAT když změníte pracovní skupinu počítače v síti! Tomu říkám pokrok. Od Win 3.11 Workgroup je třeba Widle restartovat a Vista vůbec nic nezlepšila. Innovace podle M$...
Vlastně jediný důvod, proč byla Vista vivinuta je důkladná ochrana filmů a zvukových souborů ve vysoké kvalitě a je třeba se smířit s tím, že to je opravdovým cílem M$ a ne nějaké inovace předpotopního systému... :angry


Jak se z DRM stal nástroj na okrádání lidí a proč se mu vyhnout obloukem.
Na warez serverech, FTP účtech, Usenetu a P2P sítích se běžně vyskytují relativně malé (4 - 10MB, ale i větší, samo...) WMV soubory chráněné DRM ochranou (čiže nepřehratelné dokud nevytáhnete kreditku a nezaplatíte za jedno či více přehrání tototo souboru). Proč? Inu proto, že jsou pojmenovány chytlavými názvy, jenž slibují fantasticky přitažlivý obsah. Že místo slibovaného uvidíte (jak nějaký človíček na eMule fóru psal, já to nezkusil) "video" složené z pár obrázků na netu bežně dostupných je věc druhá. Skutečný cíl je dostat z usera informace jak se dostat k jeho penězům - a je k tomu zneužita DRM technologie od M$!
To tento fígl dělá "officielně vypadajícím" a nebohý user se po nainstalování DRM sraček stává obětí podvodníků a jeho bankovní účet bývá vyluxován a limity na kreditce překročeny často ještě dříve, než se dodívá na tu slideshow z pár obrázků...

Čiže vzhledem k tomu, kolik se takových souboru na P2P vyskytuje a jak rychle se stahují, je jasné, že denně se na to nachytá mnoho uživatelů.

IE7
Svěřit své PC do rukou IE7 browseru s jeho zatracenými vynucenými panely jenž tak nesnáším, není dobrý nápad... :( Stačí navštívit stránky jako hxxp://mscracks.com/ a máte PC s IE6 či 7 zavirováno. S FiroFoxem/Operou/Safari žádný problém. Že se v IE7 rozpadá dost stránek nebude asi překvapením, stejně jako že opět nedodržuje standardy, takže je to spíš parodie na browser, než browser. Namátkou takhle vypadá v "super" IE7 ACID2 vykreslování:

Špička výsměchu je "ActiveX a další technologie jej řadí k prohlížečům v nichž jde programovat i skutečné low-level věci" - ano, třeba viry a trojany :D ;) To uživatele opravdu potěší! Vypnutí ActiveX patří k základním bezpečnostním požadavkům... Ovšem ve Vistě to asi snad ani nepůjde...

Vista napadena a ovladana hackery v 5-i munutach:
http://www.novinky.cz/05/88/92.html
[quote]Několik stovek inženýrů společnosti Microsoft pozorovalo snahu hackerů, kteří se snažili přes bezdrátové připojení dostat do notebooku s nainstalovanými Windows. O několik minut později všichni v sále ztichli, mašina byla úspěšně napadena...[/quote]
http://www.novinky.cz/05/95/02.html
http://www.novinky.cz/05/87/44.html
...to je ta "lepší bezpečnost" asi :)


Legrační mi přijde i vychvalování Outlooku, speciálně když informačně-bezpečnostní tajná služba NSA spolupracuje s M$ na vývoji (Vist a aplikací) a tento software je také uváděn jako kompatibilní se softwarem vládních služeb: http://www.zvedavec.org/vezkratce_1512.htm "Kompatibilní se současným vládním softwarem? A to jako konkrétně s kterým? S Excelem? S Wordem?" ...a nedávno se Rakušáci nechali slyšet, že podezřelým budou posílat emailem trojany, aby jim na dálku zkontrolovali co mají na harddiscích: http://www.zvedavec.org/vezkratce-1999.htm "Naši jižní sousedé hodlají podezřelým osobám (zřejmě třeba těm, kteří nazývají po právu Bushe s Chenneym a Blairem válečnými zločinci) posílat elektronickou poštou trojské koně. Tyto vládou vytvořené trojany umožní zkoumat Velkému Bra..." Ve světle těchno realit je otázka, kdo by si chtěl pozvat pomocí Outlooku policii domů a udat se, jaké že pirátské kopie softwaru, filmů a hudby na svém počítači má...
Německo neví, zda umožnit policii používat softwarové Trojské koně - http://www.zvedavec.org/clanky_2239.htm "...zda by federální policie měla a mohla používat zvláštní software napsaný ve stylu počítačového viru, který by se uhnízdil v počítači nic netušící oběti a zaznamenával veškerou aktivitu, včetně navštívených stránek, napsaných a přijatých emailů a odchytávání hesel..."

Přijde vám to šílené? No, ony podobné věci se už dělají dávno. Protože Apple nespolupracoval asi dost dobře s NSA, tak na Maca byla vyvinuta tahle věcička - Mac Lockpick:

http://www.subrosasoft.com/OSXSoftware/index.php?main_page=product_info&cPath=200&products_id=195
Po zapojení do Maca s běžícím či spícím Mac OS X to umožní vytáhnout si hesla, login data, obrazy disků, WiFi hesla, loginy a hesla pro iTunes iChat a vzdalenou plochu, emaily, všechny vaše bankovní informace, P2P informace a tohle vše uloží do pěkné databáze pro vás :D
Můžete si to pořídit JEN když pracujete pro státní bezpečnostní služby či jste koncesovaným vyšetřovatelem ... Nicméně jako ukázka co se vyvíjí a dělá pro vlády je to dokonalé, ne? Chcete jim to usnadnit? Pak je Windows Vista pro vás to pravé ořechové :D


Instalace WinVista ve dvou minutách:

Vista dostala nakladacku proti Unbuntu Berylu:
YouTube - WINDOWS VISTA AERO VS LINUX UBUNTU BERYL
Encore1106 (424)|21.2.2008 14:02
Možná by si do toho článku mohl dopsat něco pozitivního, co by lidi měli vědět.

Kritizovat umí každý, i já jsem u článku někde přikyvoval, ale když si to tak vezmeš, tak to samé bylo i u příchodu XPček, kdy na ně spousta lidí nadávalo, řikalo se, jak radši zůstat u starších verzí, než jít na XPčka... A podívej se teď - drtivá většina počítaču jede na Win XP. To samé s příchodem SP2 pro XP...
Na Visty teď nadáváš, zakládáš topicy, ve kterých upozorňuješ na jejich chyby a nedostatky, ale nic tím nedokážeš, protože většina uživatelů si ty Visty stejně koupěj, a to proto, že ten systém je/bude aktuální a rozšířenej.

Sám mam na notebooku Visty Home Premium už půl roku a nemůžu si zatím stěžovat, fatální nedostatky jsem neobjevil, výkon je také slušnej.
ioannis (99)|21.2.2008 14:17
:thumb Mooc pekny :thumb
PS:GUI byl vyvinut firmou Xerox ve Xerox PARC a od nej to odkoupil/okopiroval Jobs pro Apple Macintosh i s mysi. Prvni komercni system s GUI byl 8010 Star Information System.
Maximus12 (763)|21.2.2008 14:27
Zajimavéj článek, kterej ukazuje hlavně tvůj postoj k Vistam. Řekl bych, že každej by si měl udělat názor sám, neřikám, že je to bůhví jakej super OS, ale to nebyli zprvu ani XPčka, taky sem se bráníl na ně přejit, když se hovořilo a měl sem zkušenosti z jejich stabilitou vůči 2000kám. Časem sem na ně přešel, MS udělal řadu oprav a teď je z nich nejrošířenější OS. Ale jak bude končit podpora XPček a jejich prodej lidi nebudou mit na výběr a budou muset mít Visty - a časem se stanou zas rozšířené jako Xpčka a snad je domakaj. Co sem četl další novej OS planujou za 4-5let takže dost lidi na Visty přejde.
mech13 (5526)|21.2.2008 16:04
ponekud stary. vlna kdy to probehlo uz davno odeznela, je to zalozene na demagogickych vykricich buhvi koho, mirnejsi opozice tvrdi jen ze gutmanova studie tvrdi neco uplne jineho a ze nejaky zamindrakovany chudacek si jen vytahal to co se mu zrovna hodilo, ti ostrejsi posilaji nekam i celyho gutmana... kdyz chces jit do extremu, pocti si zde: http://myego.cz/item/peter-gutmann-nejznamejsi-demagog-roku-2007/category/windows-vista :D (odkazy na debunked clanky)
je to podobny hype jako kelem konspirace 11. 9...

ad IE7 - neni to tim ze je ten prohlizec spatny, ale tim ze je majoritni, tudiz se na neho vsichni utocnici zameruji. kdo by se otravoval s tim utocit na operu ktera ma jen par procent? to radsi udelam cerva na IE kteryho chytne vic nez polovina lidi...

jinak to ze ve viste nemuzes nic najit se taky opakuje z XP, v tech se po 98 taky nikdo nemohl vyznat
Maximus12 (763)|21.2.2008 16:17
[QUOTE=mech13;93147]
jinak to ze ve viste nemuzes nic najit se taky opakuje z XP, v tech se po 98 taky nikdo nemohl vyznat[/QUOTE]

Jj to sem psal odbobně vejš, když začinali XPčka taky kolem toho byl humbuk, asi ne takovej jako je teď hold de to všecko s dobou. Ale časem to bylo OK a tak to vidím já i s Vistama.
tequilla (1015)|21.2.2008 16:52
Vsema tema jednostranyma clankama a informacema jsem byl asi pred 3 mesici naockovany natolik, ze jsem byl proti Viste hodne zapskly. Mel jsem je nainstalovane na virualnim stroji, ale spustil jsem je asi dvakrat. Nakonec jsem si poridil sluzebni notebook s Vistama Bussines. Informace, ze se daji downgradovat na XP Pro pro mne byla nesmirne dulezita a vyrobce (Lenovo) mi dokonce umoznil, abych si objednal specialni sadu 5-ti kusu downgrade CDcek. V planu bylo Visty ihned potom, co CD prijou, prehodit na XPcka. Realita je ovsem takova, ze jsem jim prisel na chut uz behem tech 14 dnu cekani na downgrade CD. Pouzivam dost specializovane aplikace a funkce. Nepodarilo se mi z nich vsech rozchodit jen dve:
1. DOSovska aplikace vyuzivajici EMM pamet (tu potrebuji ale jen 1-2x do roka, mozna uz nebudu potrebovat vubec a tak mne to vubec netrapi)
2. Jehlickova rychlotiskarna pripojena pres prinserver protokolem netbui (Netbui samotny na Viste funguje). Toto potrebuji dvakrat do mesice a proto resim tiskem z jineho pc s XPckama.

Kdyz se podivame do historie, tak vzdy se po vydani noveho OS objevily hodne podobne clanky a mezi lidmy se sirily stejne zvesti (vylozeny hoax). Nemyslite si, ze kdyby to vsechno byla pravda, tak jsme porad u MS-DOS 6? Neni ta neduvera a pocatecni nechut se ucit nove veci pro cloveka naprosto typicka? Proste nic neni jen cerne nebo bile, ale vse je sede. To plati i o Vistach, ktere maji chyby. Na druhou stranu se ale neda tvrdit, ze se jedna vylozene o spatny system a ze na nem nic nejede, apod.
pavel_p (993)|21.2.2008 17:29
Nevím no ... raději mám články ohledně praktických zkušeností než FUD. Každý internetový magazín občas (nebo velmi často) ujede a papouškuje nějakou zaručenou pravdu, takže citacím nepřikládám velkou váhu. Neříkám, že mě visty už párkrát nenaštvaly, ale z počátku jsem měl trochu problémy i s půl roku starými xp. IMHO jsou všechny windows od 2000 celkem dobré a stabilní a Linux je překonává hlavně v sítích.
Zajímavý a přínosný článek vypadá např. takto: http://www.abclinuxu.cz/blog/Mihovy_sochory/2008/1/davam-windows-sanci-aneb-vista-z-pohledu-linuxaka-1
filky (197)|21.2.2008 20:59
Hodne spatne napsany/zkopirovany clanek, plny neprestnosti. Nema smysl to vse znovu rozebirat. Snad jen jedna vec, ktera je skutecne vedle:

[QUOTE]Je chyba Visty, ze nuti i freeware programatory (jako treba Alfreduv SpeedFan) aby si za drahy peniz zakoupili digitalni podpis, jenz jejich driver certifikuje aby ho Vista umoznila zavest. A s tim, ze to M$ muze kdykoliv vypnout. To je hnus a s takovym pristupem muze jit OS tak leda ke vsem certum... Nemluvim o tom, ze Alfredo si koupil drahy podpis od Thawte aby zjistil, ze Thawte podpisy M$ nebere pro HW pristup a ze musi tedy koupit jiny...[/QUOTE]

Signed drivery potrebujete jen pro Vista 64bit a ja v tom osobne nevidim zadny problem.
Matajon (125)|21.2.2008 21:30
FUD, FUD a ještě jednou FUD.

První část jaksi pozapomněla zmínit, že DRM ochrana se aktivuje pouze pokud si ji přehrávaný obsah explicitně vynutí, a takového obsahu opravdu moc není. Kdyby jste si zjistil trochu informací, také byste narazil třeba na http://blogs.zdnet.com/Bott/?p=299 , kde je popsána realita, nikoliv FUD.

Podepsané ovladače jsou nutné (jak už zmínil kolega nade mnou) jenom na x64 verzi Visty a i tam se dají povolit ovladače nepodepsané, takže další kravina.

[QUOTE]Jenže žádné možnosti nastavení jako jsou "Místní zásady zabezpečení" prostě ve Vistě NEJSOU a basta.[/QUOTE]
Opravdu?


Následuje další várka FUD, výmyslů a lží + doměnky autora který se nebojí veřejně přiznat neschopnost správy svého OS.

A k nebezpečnému IE ... http://blogs.technet.com/security/archive/2007/11/30/download-internet-explorer-and-firefox-vulnerability-analysis.aspx

[QUOTE]Špička výsměchu je "ActiveX a další technologie jej řadí k prohlížečům v nichž jde programovat i skutečné low-level věci" - ano, třeba viry a trojany To uživatele opravdu potěší! Vypnutí ActiveX patří k základním bezpečnostním požadavkům... Ovšem ve Vistě to asi snad ani nepůjde...[/QUOTE]
Co takhle si to před plácnutím další kraviny zkusit? Samozřejmě, že to jde ... :stupid
pavel_p (993)|21.2.2008 22:26
[QUOTE=Matajon;93242]Co takhle si to před plácnutím další kraviny zkusit? Samozřejmě, že to jde ... :stupid[/QUOTE]
Pokud to nelze vyzkoušet, tak přikládám screenshot, že to de ...

Místní zásady zabezpečení nejsou ve Vistě Home Premium ... myslím, že v XP Home jsou, ale jistej si tím teda moc nejsu. Vista Home zase proti XP home má pár věcí navíc ...
nastavení práv k souborům, chránění sdílené složky heslem.

A s tím ADSL modemem ... co má sakra takové zařízení společného s OS? Prostě zapojím kabel, nastavím ip,masku,gw,dns a funguju. Je mi úplně jedno, jestli to dělám přes operu v Linuxu nebo přes IE7 ve Vistách.
ie_activex.png
Pabler (425)|22.2.2008 06:46
Hmmm, po precitaní mi to navodilo dojem clankov v extra bulvarnom Novom case
-
Osobne Vistu nemam, asi ani skoro mat nebudem kym nepotrebujem, ale co som s nou robil nedavala mi pocit az tak zleho a zakerneho OS :D
-

niekto tu pisal ze new win o 4-5 r
ehm use google, hladaj "Windows 7"
nieco sa pisalo o late 2009 (mne to pride udivujuco skoro, najme ked sa im Vista nezabehla)
malo by to byt zalozene na jadre MinWin, ktore sa snazia minimalizovat
bags (232)|22.2.2008 12:16
to jsou dalsi zvasty lidi, kteri vistu nikdy vzivote nevideli nebo pouzivaji mene nez 7 dni. Proste se v nem nevyznaji, nejsou schopni najit urcita nastaveni, nevi ani jak zapojit ADLS (ja svuj stary 5 let asus adls modem zapojil a behem minuty jsem byl pripojeny k netu)

Proste clovek ma potrebu zvanit a zviditelnovat se a k cemu to vsechno je zapotrebi ?

Ja jsem s Vista home premium 64 bit velice spokojen, vsechno mi jde dokonce i stare HW. Vse co jsem poreboval nastavit v zabezpeceni jsem nastavil, co se tyce OS jsem taky nastavil. Staci jen hledat, hleda a znovu hledat a ne zvanit a nadavat jak je to dementni system.

Za dalsich 4-5 let budou tady stejne zvasty, ktere vyprchaji a sam autor zvastu bude ten system pouzivat dalsich nekolik let
pas!k (3765)|22.2.2008 12:55
Vidim to podobne jako bags ale tohle proste bude vzdycky provazet kazdy prichod noveho systemu od ms .. Jsou ale veci ktere jsem zatim ve viste nerozlouskl napriklad.. jak zprovoznit tisk pres rdp kdyz se pripojuje stanice na ktere je vista na stanici na ktery je xp .. tiskarna se samozrejme snazi sdilet ale problem je s driverem .. protoze me nenapada jak nainstalovat na xp driver pro vistu k dane tiskarne takze to konci s hlaskou v prohlizeci udalosti ze driver nebyl nalezen . tato vec je pro me jako pro cloveka ktery pouziva rdp denne dost zasadni a za kazdou radu budu vdecny
bags (232)|22.2.2008 15:42
Ono to nefunguje pokud mas na XP driver tiskarny a na Vista ten samy driver urceny pouze pro Vista ?

Ja totiz v praci mam 2 pc s win2000 dva s XP a dalsi 3 s Vista biz.... vyuzivame laser tiskarnu jako spolecnou a kazdy na ni tiskne ze svyho PC uplne normalne (stacilo si jen nainstalit na kazdy pc drive te tiskarny)

ale mozna jsem spatne pochopil tvuj dotaz...
aumirek (166)|22.2.2008 22:01
Shrnul bych to asi takto neznám žádnej novej výrobek a muže to bejt auto nebo třeba tedka pendolíno kterej by všichni přijali s jásotem a netvrdili že to staré bylo lepší.A v plné míře to platí i pro tak komplikovanej výrobek jakým OS bezesporu je.Přesto i ten největší odpurce si za stejnej peníz nekoupí favorita byt nového a vezme fábii.
jerryczech007 (98)|2.3.2008 22:07
O přechodu na Visty budu uvažovat tehdy, až skončí podpora XP, to už snad budou vychytaný :-) Potřebuji na PC pracovat a ne se stát testovacím panákem a ztrácet čas zjišťováním, co všechno musím změnit, aby "to fungovalo" :-)
Intri (3490)|2.3.2008 22:57
Nemusíš měnit v podstatě nic... Stačí se s tím naučit pracovat, Vista je trochu jiná než XP. Jinak žádné úpravy nejsou zapotřebí.
aumirek (166)|8.3.2008 16:38
Radím sice každému vistu ale na starém mám XP na novej jsem na vánoce po dlouhém uvažování koupil zase XP dodnes nevím jestli jsem udělal dobře nebo ne přesto ale vista je nová a málokdy je novej výrobek krokem zpět a s čím je tam dnes problém to zítra bude v pohodě.
Aisicek (54)|18.3.2008 23:03
Hmm tak tomu sa hovori takmer anti Vista fanatizmus. :-) Co sa tyka toho DRM,, tak tusim DVD Idle dokaze obist ochranu so snizovanim kvality obrazu. Nie som si tym 100% isty ale uz som o tom niekde pocul. A btw. prave vysiel SP1 pre Visty takze urcite sa kopec veci zlepsi

32 bit http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=b0c7136d-5ebb-413b-89c9-cb3d06d12674&DisplayLang=en

64 bit http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=874a414b-32b2-41cc-bd8b-d71eda5ec07c&DisplayLang=en
Pavel Boček (4169)|22.3.2008 16:52
Zakončil bych to tak...podobně jako XP je to zkraje příšerný systém (oproti nim možná ještě trochu více), ale nakonec, MS si nás vzal jako rukojmí a nakonec budeme muset přejít.

Pořádně použitelné až s SP2 (a bez toho mi to do PC nesmí), upraví se výkon, upraví se ty voloviny co v tom jsou, MS nakonec pod tlakem opustí ty věci jako DRM (dneska už snad všichni prodejci hudby dali DRM vale), všechno se to vychytá a všichni budeme nakonec spokojení :)
joachimwedel (56)|24.3.2008 22:24
[QUOTE=trodas;93104]Aneb několik věcí, které byste MĚLI vědět o Vistách.

http://blog.webtrh.cz/windows-vista-zamerne-vadne

"Jádro operačního systému Windows Vista obsahuje prvky značně přepracované takovým způsobem, aby poskytovaly ochranu takzvaného “prémiového obsahu”, typicky data ve vysokém rozlišení z Blu-Ray a HD-DVD nosičů, před kopírováním. Tato ochrana s sebou nese podstatné náklady v oblasti výkonu, stability systému, technické podpory a ceny hardware a software."



Myslim ze vista dopadnou stejne jako 98ME.Za par let me date vsichni za pravdu.
pavel_p (993)|24.3.2008 22:31
[QUOTE=joachimwedel;104227]Myslim ze vista dopadnou stejne jako 98ME.Za par let me date vsichni za pravdu.[/QUOTE]
Co tím myslíš? Kdybych si měl vybrat dnes mezi Win98, WinME a Linuxem, tak volím Linux, protože pro ty staré systémy už nejsou drivery, ztěží pod nimi funguje USB. Když budu v roce 2018 volit mezi Linuxem a Vistama, tak možná také raději zvolím Linux. Jako OS ho mám docela rád, na servery ho preferuji, ale aplikace a drivery mi prostě chybí.

A nechceš tu citaci celého článku zkrátit?
joachimwedel (56)|24.3.2008 22:45
[QUOTE=pavel_p;104233]Co tím myslíš? Kdybych si měl vybrat dnes mezi Win98, WinME a Linuxem, tak volím Linux, protože pro ty staré systémy už nejsou drivery, ztěží pod nimi funguje USB. Když budu v roce 2018 volit mezi Linuxem a Vistama, tak možná také raději zvolím Linux. Jako OS ho mám docela rád, na servery ho preferuji, ale aplikace a drivery mi prostě chybí.

A nechceš tu citaci celého článku zkrátit?[/QUOTE]

Dik za upozorneni.Jestli jsi starsi urcite vis jak to s ME dopadlo.
cool.user (2822)|24.3.2008 22:57
[QUOTE=joachimwedel;104227]Myslim ze vista dopadnou stejne jako 98ME.Za par let me date vsichni za pravdu.[/QUOTE]
Ano, obzvlast na win98 se vzpomina jen v spatnem co? No to byl v te dobe silenej system, zlatej linux. Jeste stesti ze na linuxu v te dobe vse fungovalo, hry, multimediani programy, no proste vse...

Sorry, ale rejpat do 10let staryho OS kterej ve sve dobe byl spicka je k smichu...
pavel_p (993)|24.3.2008 23:19
[QUOTE=joachimwedel;104239]Dik za upozorneni.Jestli jsi starsi urcite vis jak to s ME dopadlo.[/QUOTE]
WinME jsou příšerný, nepoužitelný shit, to asi nikdo nevyvrátí ...

Ale Win98SE používala spousta lidí ještě dlouho po přichodu WinXP z důvodu minimální HW náročnosti nebo z důvodu FUD, který v té době vládl podobně jako dnes kolem Vist.

Visty jsou imho trochu lepší než XP a právě tento fanatický příspěvek to vyvrací naprosto nesmyslnými argumenty. Že člověk přes Visty nedokáže rozchodit internet přes ADSL/WiFi je jeho chyba a OS za to nemůže, leda by ve Vistách chyběly ovladače pro WiFi kartu (ale dá se použít oblíbený argument Linuxové komunity, že to je chyba výrobce, který kašle na minoritní systémy).

V době Win98 na Linuxu například neexistoval použitelný prohlížeč. Netscape Communicator spolu s xserverem na v té době průměrném, cca dva roky starém počítači sežral veškterou paměť a počítač byl neskutečně pomalý, zatímco IE4 docela fungoval. StarOffice x Office97/2000/XP totéž.

cool.user: mp3 šly přehrát odjakživa, mpeg1 také a mplayer se objevil poměrně brzy po divxu.
cool.user (2822)|24.3.2008 23:30
[QUOTE=pavel_p;104257]cool.user: mp3 šly přehrát odjakživa, mpeg1 také a mplayer se objevil poměrně brzy po divxu.[/QUOTE]
Oprav me pokud se pletu, ale nema(nemela) zrovna pomerne oblibena fedora v defaultu vypnutou podporu mp3 kvuli nejakym patentovym sporum? :)
pavel_p (993)|24.3.2008 23:38
Ajo ... šly přehrát odkjaživa, ale pak se některé distribuce vydaly špatným směrem a vyhodily vše co zavání patenty, čímž si zbytečně komplikují rozšíření pro domací použití.