reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

NEC monitory

pvysl (2)|21.2.2008 13:34
Jako poměrně náročný fotoamatér si zařizuji něco jako "digitální fotokomoru" a rozuhoduji se o monitorech. PC má parametry docela slušné (Intel Core 2 Quad Q6600, Gigabyte P35 DS4, 4 x 1 GB RAM DDR 2) používáno bude ze 60% na úpravu fotografií (Photoshop CS 3), 15% jiné grafické aplikace (včetně 3D - CorelDraw, Ilustrator, AutoCAD), 15% na střih a postprocesig HDV videa (Pinnacle Studio - zdroj Canon HV 20) a zbývajících 10% na ostatní - kancelářské aplikace, net, jednoduché hry apod. Chtěl bych dva LCD monitory klasického formátu s cenou max. 50K - podle recenzí (AISA BPAA a jiné jsem se ve mě zraje rozhodnutí upřednostnit přes EIZO raději NEC - konkrétně kombinaci NEC 2090 UXi a NEC 2090 UXi PhotoEdition. Vhledem k poměrně nemalé investici bych chtěl požádat znalé o vyjádření se k této volbě děkuji
Ivos (16)|21.2.2008 18:12
Ja ti tvoji volbu schvaluju. Nakupoval jsem monitory do grafickeho studia a ma volba taky padla na NEC. Ale mame to namixovane tak, ze mame jak "obycejne" UXi, tak i radu SpectraView.
Kdyby jsi mel vetsi financni rozpocet, tak bych ti doporucil koupit radu SpectraView. Hardwarova kalibrace je vyborna vec. Ale jinak neprohloupis ani s UXi radou.
Jo ale jedna nepekna vlastnost A-TW-IPS panelu je "vypalovani" obrazu. Alespon ja to pozoruju na horni liste, kde mam skoro porad listu Illlustratoru a nebo Photoshopu a napriklad kdyz se prepnu do ciste plochy, tak vidim "vypalene" pismena. Ale to mam po roce, kdy mam tu listu prakticky porad zaplou.
Ale po strance barev jsem maximalne spokojeny.
mech13 (5526)|21.2.2008 19:24
Ivos: na to vypaleni by melo stacit monitor poradne "rozblikat" a melo by se to popravit. nekde se to tu resilo, urcite se na to podivej do starsich temat. RH tam daval "videa" s blikanim cerne a bile pro ruzny pomery stran LCD, ktery kdyz pustis na fullscreen by to mely vylecit
EDIT: zde: https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=942
pvysl (2)|22.2.2008 08:47
Díky...nad Spektrama jsem přemýšel, jenže to bych se horko těžko vešel do 70 a to už je moc