reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Kyberseznamka - pomohl Vám internet najít přítelkyni/přítele?

Karel Polívka (1485)|22.2.2008 13:18
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Kyberseznamka - pomohl Vám internet najít přítelkyni/přítele?

Seznamování po internetu je už několik let běžnou praxí a pro dnešní mládež je to něco samozřejmého. Skýtá určitá nebezpečí (převážně ve formě nesplněných očekávání), ale také možnost poznat někoho "z jiného světa" (z důvodu různých zájmů/zaměstnání/bydliště apod.). Ať už jsou Vaše zkušenosti nebo názory jakékoli - vyjádřete je, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
Zoidik (1405)|22.2.2008 13:27
Mno přítelkyni, jak se to veme, byl to spíše jenom takovej jednonoční úletík jinak tyhle formy seznamování prakticky nevyužívám. Otázka taky co se považuje pod pojmem moderní mládež. Mladej jsem a o techniku se zajimam, pokud tohle stačí tak moderní jsem, ale seznamky nevyužívám, dávám přednost osobnímu setkání
Pabler (425)|22.2.2008 13:44
Mne veru nie, ja som si nasiel pekne na styl "Starej Skoly" osobnou vymenou informacií ;)
ale par ludí poznam co to vyriesili cez zoznamku, skor ma vzdy prekvapilo ze z avizovanych vztahov to mali ako One Night Stand
Sam zoznamkam neverím, nikdy clovek nevie co je druhej strane drotu (teda okrem routru)
tequilla (1015)|22.2.2008 13:52
Nikdy jsem nevyuzil sluzeb seznamek (at uz internetovych nebo klasickych). Z meho okoli ale vim, ze je mozne takto nekoho najit. IMHO to ale proste postrada kouzlo okamziku a clovek take nemuze vzpominat na ty vyborne trapasy, co pri seznamovani klasickym zpusobem muze zazit :D.
Jen by mne zajimalo, kam az toto virtualni baleni casem zajde...uz ted se mi zda, ze prevazuje nad klasickymi zpusoby seznamovani. Aby se to nakonec tem lidem nevymstilo a nebyly virtualni i ostatni veci, kvuli kterym se v konecnem dusledku vlastne seznamujeme :inlove.
:::killer::: (11)|22.2.2008 14:09
no, zrovna seznamka to nebyla, ale byl to chat...byla to velká náhoda, ale takový věci se dějí....už sme spolu skoro 3 roky:)
SmartMole (297)|22.2.2008 14:13
No...omylem přes chat. Už jsme spolu 3 roky.
boboco (1987)|22.2.2008 14:15
to KP: mám si tohle téma brát nějak osobně?:D:D:turtle

Ano, využívám internetové seznamky (teda pouze jedné jediné), protože v mém okolí se zkrátka moc objektů ženského pohlaví nevyskytuje, na diskotéky nebo nějaký akce chodím naprosto minimálně, tak je to jedna z mála možností jak poznat nové objekty mého zájmu:-)). Musím ale říct, že přestože se u těch inzerátů člověk mnohdy láme smíchy, já jsem přes internet už poznal i pár holek, které jsou vážně super (i když jen kamarádky:inlove) a pravidelně se s nimi vídám:)

A pokud někdo zastává názor, že jsou tyhle seznamky plné jen lidí, kteří zůstali sami protože jsou prostě ehm... nepříliš atraktivní:shut, musím ho vyvést z omylu. Znám osobně i spoustu nesmírně pěkných slečen, které tyhle seznamky prolejzaj a občas i na něco odpoví nebo si sami dají inzerát:turtle, protože je zkrátky takoví ti borečci z diskoték a hospod moc neberou:)
odb (505)|22.2.2008 14:21
[QUOTE=tequilla;93414]Nikdy jsem nevyuzil sluzeb seznamek (at uz internetovych nebo klasickych). Z meho okoli ale vim, ze je mozne takto nekoho najit. IMHO to ale proste postrada kouzlo okamziku a clovek take nemuze vzpominat na ty vyborne trapasy, co pri seznamovani klasickym zpusobem muze zazit :D.
Jen by mne zajimalo, kam az toto virtualni baleni casem zajde...uz ted se mi zda, ze prevazuje nad klasickymi zpusoby seznamovani. Aby se to nakonec tem lidem nevymstilo a nebyly virtualni i ostatni veci, kvuli kterym se v konecnem dusledku vlastne seznamujeme :inlove.[/QUOTE]

jj film DEMOLATOR so SS, kde bola zakázaná "výmena telnych tekutin" pekná výzia do budúcna :(

tiež som za klasiku ale neodsudzujem ani taketo zoznamovanie
Neregistrovaný (0)|22.2.2008 14:28
poznal sem ji na dc .. uz sme spolu skoro 4roky, o rok pozdeji jsme se vzali a ted cekame rodinu :)
T@mik (0)|22.2.2008 14:45
Pomohl. A to nejen přítelkyni. Ona už je z ní i manželka a máme spolu 15 měsíčního kluka jako buka :-) Takže když to vezmu zpětně za ty roky, tak to stálo (a stojí) za to.
A přitom to bylo seznámení plné paradoxů; ale to je na delší povídání...
pas!k (3765)|22.2.2008 14:45
[QUOTE=Neregistrovaný;93422]poznal sem ji na dc .. uz sme spolu skoro 4roky, o rok pozdeji jsme se vzali a ted cekame rodinu :)[/QUOTE]
A poslali sjte svatebni oznameni reditelce IFPI Petre Zikovske? Aby videla ze DC ma i nejake pozitiva
Milan Šurkala (160)|22.2.2008 14:50
Seznamku jsem zatím nevyužil a ani to neplánuju, přestože nikoho nemám. Každopádně jsem se už na různých místech internetu seznámil s mnoha zajímavými lidmi (v mnoha ohledech, v profesi, v "umění", i obyčejných přátel), co se týká slečen, tak zpravidla velmi zajímavých. S některými z nich došlo i na skutečná setkání a jsou z toho dodnes přátelství. Bohužel z toho nikdy nebylo nic více :-(
Intri (3490)|22.2.2008 15:10
Seznamky vůbec, to neberu, přijde mi to "takové divné" ( abych použil odbornou terminologii ). Na těch seznamkách mi něco nesedí, prostě takové to pevné škatulkování, že tenhle je takový, takový a takový... V životě to tak stejně nikdy není, lidi jsou barevní z celého spektra, ne jen omezení na RGB, které se dá na seznamce popsat.

Přesto jsem ale na netu poznal nejednu zajímavou slečnu ( to ale neznamená, že jsem se všemi chodil :-) ).
Smeli (2302)|22.2.2008 15:16
Kdysi sem trávíval hodně času na chatech a podobných službách. Nikdy z toho nebylo nic moc, především po setkání s jednou uberslečnou, ale to je an delší povídání... Nad seznamkou sem uvaoval, ale myslím, že seznámení na živo je lepší :)
ronky (19)|22.2.2008 15:17
Ano, dvakrat. Po par mesiacoch nasledovali rozchody. Momentalne ma e-zoznamovanie omrzelo, odisiel som odkial sa len dalo (portaly, email, icq). Teraz sa internetu snazim vyhybat a skusam stary znamy sposob 8-).
paia (71)|22.2.2008 15:40
kdyz uz o tech seznamkach diskutujeme, mate nejakej tip na ty, kde je treba vetsi uspesnost v odpovedich? schvalne jsem zkusil asi na 5 ruznych seznamkach na konci lonskeho roku par divek oslovit, ale odpovedi se dostavalo velice malo... nebo ze bych byl opravdu tak osklivej? :o)
srnka0 (4)|22.2.2008 16:40
ja som spoznal tak v novom meste ,kde som sa nastahoval, priatelov... a vdaka chatu som sa viac zblizil s jednou osobou :) a sme stale spolu
takze podla mna ma aj chat zle vlastnosti ale veeela dobrych
FabledWarrior (1)|22.2.2008 17:55
No já mám docela dobré zkušenosti s online seznamováním..:D sice ne přímo ze seznamek ale ze servru jako je xchat a podobně... před půl rokem sem se tam seznámil se slečnou a dodneška sme šťastně zamilovaní:D Takže myslim že dobré.. :D
Neregistrovaný (0)|22.2.2008 18:10
zensky sou k.vy zejmena ty na Internetu
uz jsem se o tom presvedcil xkrat..

takze ano, pomohl..ale taky pomohl ke ztraceni, k rade zlomenejm srdcim..
ICE_D (2754)|22.2.2008 18:21
Zacinal jsem na Xchatu, pak Rande.cz, casem Seznamka.cz a na Libimseti.cz mam profil porad i kdyz je tam vyplneno "zadaný" :D

Poznal jsem taky pár holek po diskotékách a s jednou to vydželo skoro 3 roky.

Taky bych chtěl říct, že internet využívám jen pro prvotní seznámení a co nejdřív se slečnu snažím vytáhnout někam ven osobně, protože mě to baví daleko víc než dopisování.

Takže asi tak nějak ;-)
Rimmerak (0)|22.2.2008 19:34
Seznamky v tom pravým slova smyslu jsem nikdy nevyužíval. Mám profil na líbímseti, poznal jsem tam pár naprosto normálního holek, se dvěma jsem chodil. S tou druhou mi to vydrželo bez měsíce dva roky.
Jak už tu někdo řek, po diskotékách, hospodách ani barech nechodím, takže není moc jiná možnost než net. Ale povídání je to tak na pár chvilek behem týdne a pak jsem dotyčnou pozval na osobní setkání. Povídání na netu je o ničem, člověk si totiž leccos může vymyslet.
Osobka je rozhodně nejlepší možnost.
BlackFrog (563)|22.2.2008 20:19
Pár kamarádek sem přes net našel, ale nikdy ne nějakou přítelkyni :)
Encore1106 (424)|22.2.2008 21:18
Já na internetový seznamky ani nechodim, nějak by mi asi u takovýchhle vztahů chyběla nějaká historie...

"Jak jste se poznali?"
"Mno, jednou jsme byli tak na chatu..."

Nechci tim nějak odsuzovat tenhle způsob seznamování, lidi, kterým jim prošli, ani ho hodnotit, jenom chci naznačit, že ke mě by si asi nehodil... Ikdyž jak psal T@mik, tak to někdy funguje..
Neregistrovaný (0)|22.2.2008 23:15
Pomohl, nasel jsem zde pritelkyni, ktera se loni v zari po trech letech stala mou manzelkou :-)
Teh Goat (4)|23.2.2008 03:58
Nuže seznamky a vlastně ani chaty jsem nikdy moc v lásce neměl. Seznamky hlavně proto, že z inzerátu většinou pouze poznáte, nakolik infantilní druhá osoba je (Ahojky miláčci :*** apod.) a co se chatů týče, míra interakce mezi uživateli je na nutném minimu a celkově mi přijdou tak nějak povrchní.

Já jsem na to šel trochu extrémněji a s desítkami osob opačného pohlaví jsem se seznámil a později i setkal v reálu skrz jedno německé MMORPG. Popravdě jsem hru nezačal hrát za účelem poznávání lidí, ale vzhledem ke stáří a jednoduchosti hry jsem si postupně uvědomil, že komunita je asi to nejlepší co hra nabízí. Začal jsem před více jak 4 lety. V první polovině roku 2006 jsem měl přítelkyni v Holandsku, což bylo skvělé, ale finančně moc náročné. Nicméně v Listopadu 06 jsem se seznámil s jinou holanďankou, od léta 07 jsem do Holandska jezdil stále častěji (finanční situace se mi za ten rok znatelně vylepšila) na stále delší dobu, až jsme si řekli "dost" a před měsícem jsem se k ní do Spijkenisse (kousek od Rotterdamu) přestěhoval. :)

Můj názor na tento způsob seznamování je víceméně smíšenný. Pro mně osobně to nemohlo vyjít líp, ale za ta léta jsem taky měl možnost poznat dost "odpadu", se kterým ale člověk musí počítat, rozhodne-li se přátele (partnera) hledat touto cestou.
Swarm (0)|23.2.2008 09:52
[QUOTE=paia;93446]..., ale odpovedi se dostavalo velice malo... nebo ze bych byl opravdu tak osklivej? :o)[/QUOTE]Popravdě, i to je možný :-). Na netu je holt velký výběr a když se posuzuje jen podle fotky a trochy textu, tak je vzhled hodně důležitý (nebo schopnosti fotografa, případně skill v Photoshopu ;-)).

Jinak já teda tomuhle způsobu seznamování moc neholduju, ale neodsuzuju to. Nikdy mi to nic nedalo a nic jsem od toho nikdy ani nečekal, takže asi tak. Každopádně tu svou jsem si nakonec kdysi našel pod kopcem u nás ve vesnici (místo, kde žiju = jediné místo, kde jsem nikdy nic nehledal).
james008 (47)|23.2.2008 12:40
No jestli jeste patrim do mladeze nebo uz ne to nak netusim... 30 mi este nebylo :-))

Jinak co se tyce seznamek.. to je jako mene renomovany eshop.
...a ja kdyz si chcu koupit nejakou komponentu tak si ji prvni musim
nekde otestovat nebo osahat :-)) a pak az eshop.
Znate to .. je fura eshopu kde se zbozi oznacuje hodnotami
ktere vubec nema ..nebo bazaru kde se tvari jako malo pouzivane
a ve vysledku je to poskrabyny kus nefunkcniho plechu.....

Myslim ze seznamka je vhodna pouze pro to kdyz clovek ma slabou chvilku
a uvidi nekoho v rozhovorech na netu se kterym se nazorove stootznuje...
a ma hezkou fotku :-)) (samozrejme ze muze jit klidne o 60ti leteho chlapa)
...pak se da cast ega ukojit nechutnym otevrenym text flirtem :-)

Pokud se pak casem prokaze ze ta fotka je fakt autenticka a clovek takovy
ze ten nazor drzi.. lze se nekde setkat a uzit si den az tyden blbnuti
a jinych prijemnych veci..ale dlouhodobe to ani nema smysl
neb lidi se stejnak na zivo musi poznavat odznova i kdyz se znaji
skvele po netu.

Trvala partnerka nebo tedy dlouhodobejsi ma smysl pro mne jen
pri nejakem zajiskreni mezi dvema nazivo.

Taky kdyz to vezmem jeste z jineho pohledu....
da se seznamkou uspesne najit dlouhodoba...ale milenka....
tam clovek klade vetsinou mene pozadavku ..a v mene atributech :-)

Rozhodne bych z psychologickeho hlediska videl vykricnik kdyby se lide
zacali houfne seznamovat a komunikovat jen skrze el. media.....
odpadne tak neco strasne dulezite jako lidsky kontakt, vune,
pohyb,..charizma... to je treba pro me desne dulezite a vzdy se na toto
soustredim pri prvnim setkani. Asi jsem trosku rozmazleny perfekcionista
ale aspon zde uvedu dalsi z nazoru ;-)
pas!k (3765)|23.2.2008 13:42
Nikdy jsem internet nebral jako seznamku a i kdyz jsem chodil na ruzne chaty bral jsem to vzdy jako formu zabavy nikoliv moznost se seznamit.. To ze jsem tam potkal zenskou se kterou jsem 6 let byla proste nahoda :) Hodne lidi tvrdi ze nevyhoda je ze nikdo nevidi kdo na te druhe strane dratu sedi a to ze vam protejsek o sobe muze nakecat v podstate cokoliv .. tato vec je ale dvojsecna.. diky tomu ze spousta lidi zije stale v domeni ze internet je vec naprotso anonymni ma tendence se sverovat daleko vic nez by toho byli schopni v realu .. proc taky ne vzdyt tam na tom druhem konci je nekdo koho zrejme nikdy neuvidim ;)
...No...Name... (586)|23.2.2008 13:56
Tak abych pravdu řek,webům jako je libimseti.cz nebo Xchat se vyhíbám obloukem...Je to takové neosobní a to se mi nelíbí...protože můžu být nemile překvapen...Zakže se s dámským pohlavým seznamuji jedině osobně...ale jenom když holka přijde sama;) jsme totiž 17ti letý fešný mládenec o děvčata u mě stojí frotny...:p:p...skoro no...Ale pokud zůstanu na stará kolena sám,tak to využiju a třeba někoho najdu...
Mac33 (4)|23.2.2008 14:57
Zoznamka nieje zla vec ale ma vela neduhov. Od prirody som bol take hanblive stvorenie co aj som takze komunikovat so zenou bol a este sem tam je problem ale to sa vdaka tejto vymozenosti urcite zlepsilo. Za klavesnicou sa clovek moze velmy rychlo skryt a predstierat to co nieje preto netreba od stretnutia vela ocakavat proste pride a odyde. Stretol som vela zien cez net s niektorymi si pisem doteraz s niektorymi si volam a stredavam i nadalej a niektore bohuzial prvy a posledny krat ;) . Ale z nicoho nevsplanulo nieco viac. Chybou dnescnych zien je a teda vacsiny ze kuka ako vsetci konzumneti na obal nie na to co pod nim je preto je sa i cez net najst niekoho naozaj niekoho naormalneho cim dalej tym tazsie. Mozes byt akokolvek vtipny mily uprimny jednoducho ak nemas look modela nemame o com.
Neregistrovaný (0)|23.2.2008 15:53
Já z té přítelkyně přes Internet mám manželku i syna, ale nebylo to přes seznámení přes Internet tak jak byste si ho normálně představili, ale spíš "přes Internet" - totiž že jsem šel k mé současné ženě namontovat wi-fi pro přístup k Internetu a už jsem u ní "tak nějak" zůstal :-D Jinak přes internet jsem měl předchozí 4letý vztah, ale ten nebyl kdovíco...
Lobobery (35)|23.2.2008 19:58
Ahoj. Nemám rád chaty a pokecy, ale jednou jsem tam jen tak náhodou zavítal a ejhle. Po pár minutkách mě zaujala jedna slečna a hned jsme si psali po icq. Napřed kamarádsky, ale postupně mi víc a víc docházelo, že mě hned od začátku zajímá podezřele moc. Ona byla odjinud než já, tak jsme se po měsíci a kousek setkali v Praze a šli do zoo. Zamilování pořád trvá a teď jsme spolu přes rok, bydlíme spolu a plánujem krok po kroku budoucnost..
boboco (1987)|23.2.2008 21:00
to Lobobery: Jak z pohádky, tiše závidím:inlove:turtle:turtle:turtle

...jinak co se týče Chatu, před X lety, dávno před tím než jsem měl net stabilně doma, jsem trávil volnej čas ve školní knihovně na netu - konkrétně na XChatu. To mě ale dávno přešlo... Chat, to vážně ne-e.
speedsnail (4876)|24.2.2008 01:46
[QUOTE=...No...Name...;93705]Tak abych pravdu řek,webům jako je libimseti.cz nebo Xchat se vyhíbám obloukem...Je to takové neosobní a to se mi nelíbí...protože můžu být nemile překvapen...Zakže se s dámským pohlavým seznamuji jedině osobně...ale jenom když holka přijde sama;) jsme totiž 17ti letý fešný mládenec o děvčata u mě stojí frotny...:p:p...skoro no...Ale pokud zůstanu na stará kolena sám,tak to využiju a třeba někoho najdu...[/QUOTE]

Jelikož jsem krapet společensky unaven, nebudu přepisovat ale cituji.. Sice krapet nesedí ten věk (no +-10 let) ale jinak je to to samy.

speed :slug
ICEBOSS (3435)|24.2.2008 16:36
- koukam, ze moje nocni rozhovory po ICQ s KP ho zjevne inspiruji k novym tematum a diskusim... :notsure


- jinak zkusenosti se seznamovanim po netu spis negativni, obvykle ztrata casu.
Karel Polívka (1485)|25.2.2008 03:35
[QUOTE=Diagon_Swarm;93652]Každopádně tu svou jsem si nakonec kdysi našel pod kopcem u nás ve vesnici (místo, kde žiju = jediné místo, kde jsem nikdy nic nehledal).[/QUOTE]
Aneb pod svícnem je největší tma :-). Často si myslíme, že to pravé, co nás bude naplňovat, musí být zákonitě někde jinde daleko od nás, přičemž ve skutečnosti to třeba máme stále na dosah ruky, ale neuvědomujeme si to (nebo nechceme?). Ale v tomto případě šlo patrně jen o věc náhody, proto mou úvahu nechme stranou :-).
[QUOTE=james008;93692]No jestli jeste patrim do mladeze nebo uz ne to nak netusim... 30 mi este nebylo :-))[/QUOTE]
V perexu jsem to myslel spíše tak, že dnešní mládež (řekněme lidé do 20 let - nepolemizujme teď o tom, do kdy je člověk vlastně ještě mladý :-)) to bere podle mě jako něco samozřejmého a nijak se nad tím nepozastavují, až mě to někdy zaráží, když slyším, o čem se náctiletí v městské hromadné dopravě vlastně baví (namísto zážitků z reálného světa se stále častěji jedná o zážitky z komunikace po ICQ/chatu apod. - přijde mi to takové prázdné) - zatímco... řekněme mladí lidé ve věku kolem 22 až 30 let to myslím mnohem více vnímají spíše jako určitou další možnost poznat nové lidi (nebo být v kontakti s těmi, kteří jsou daleko), a přemýšlí o ní jako o pouhém doplňku nebo náhražce toho, co znají z let svého vlastního dětství/dospívání, kdy takovéto možnosti v podstatě nebyly (nebo teprve začínaly a týkaly se omezeného počtu lidí stejného věku). Tohle by bylo na delší samostatnou debatu (napadají mě docela zajímavé úvahy, které by však byly dost OT, tak to raději nebudu dále rozvádět).
[QUOTE=pas!k;93702]Nikdy jsem internet nebral jako seznamku a i kdyz jsem chodil na ruzne chaty bral jsem to vzdy jako formu zabavy nikoliv moznost se seznamit.. To ze jsem tam potkal zenskou se kterou jsem 6 let byla proste nahoda :) Hodne lidi tvrdi ze nevyhoda je ze nikdo nevidi kdo na te druhe strane dratu sedi a to ze vam protejsek o sobe muze nakecat v podstate cokoliv .. tato vec je ale dvojsecna.. diky tomu ze spousta lidi zije stale v domeni ze internet je vec naprotso anonymni ma tendence se sverovat daleko vic nez by toho byli schopni v realu .. proc taky ne vzdyt tam na tom druhem konci je nekdo koho zrejme nikdy neuvidim ;)[/QUOTE]
K té ženě - zajímavá informace :-)
Co se té dvojsečné zbrani týče, musím souhlasit. Člověk má mnohdy zkušenosti/problémy/myšlenky/touhy, které by s někým ze svého momentálního okolí těžko sdílel (ať už z jakýchkoli důvodů), nicméně sdílet je skrze roušku anonymity s někým, koho patrně nikdy nepotká... to je zkrátka snadné a svým způsobem to může být v některých případech i dost lákavé.
[QUOTE=ICEBOSS;93986]- koukam, ze moje nocni rozhovory po ICQ s KP ho zjevne inspiruji k novym tematum a diskusim... :notsure[/QUOTE]
Musím tě zklamat, protože třeba právě tohle téma jsem si napsal na papír s různými nápady cca před rokem a půl v jednom hradeckém nonstopu, když jsem nevychytal spoj do božského Brna :-).
[QUOTE=ICEBOSS;93986]- jinak zkusenosti se seznamovanim po netu spis negativni, obvykle ztrata casu.[/QUOTE]
Svým způsobem je ztráta času naprosto všechno - jde pouze o úhel pohledu. Něco tedy zatracovat mi přijde hloupé, přestože souhlasím, že z velké většiny je ten čas vynaložený na toto opravdu promarněný - avšak světlé výjimky se snad vždy najdou a jde jen o to, zda je chuť (a taky čas) to zkusit a dát tomu šanci - trpělivost přináší růže a člověk nikdy neví, na koho narazí na internetu stejně jako na koho narazí třeba v samoobsluze při výběru čaje :-). Sám jsem se tímto způsobem osobně seznámil s pár zajímavými slečnami (aspoň podle mého úsudku), nicméně je pravda, že to bylo už před několika roky a doposud komunikuji jen s jednou z nich - na druhou stranu jsem měl i takové zkušenosti, že v reálu bych je bez internetové předehry nikdy neoslovil, jelikož byly (...jak to říct diplomaticky?) zcela nekompatibilní s mými požadavky na HW i SW :-). A to nemluvě o jejich zkušenostech s tímto druhem seznamování, které mi říkaly - aneb na Internetu Brad Pitt a v reálu Fereng. Ale rozhodně i na to rád vzpomínám a třeba to zase někdy zkusím, přestože si od toho nic neslibuji - člověk si i takto svým způsobem rozšíří obzory. Nic není černobílé.
Franz Joseph v.r. (0)|27.2.2008 20:31
Nás by zajímalo jestli se vlastně internetová seznamka tak moc liší od jiných forem seznamek (tisk apod.).
Myslíme si totiž že ani ne. Slyšíme a hodně čteme o věcech jako je kyberprostor apod. ale zdají se nám zavádějící. Jakoby Internet byl něčím jiným než novým médiem.
petnek (115)|5.11.2008 20:11
Já osobně jsem našel na internevé seznamce, respektive na komunitním serveru přítelkyni. Za pár měsíců to bude 2 roky co spolu jsme:). Takže na tuto formu seznámení mám velmi kladný názor. Nejsem jediný kdo si našel přes internetové seznamky protějšek, v mém okolí je hned několik lidí, kteří si na internetu našli partnera :)
chesterfield (163)|5.11.2008 20:36
Internetovu komunikaciu s opacnym pohlavim prevadzkujem, aj ked nie prave za ucelom systematickeho navazovania vztahov, ktore by sa dali neskor premietnut do realnej roviny, ale ked mi na to ta moja doma pride, tak mam vzdy velke problemy.:D
Gianelle (20)|11.11.2008 15:01
Asi se tím kvalifikuju mezi zoufalce, ale zkoušela jsem to. Napoprvé to kikslo po první schůzce, napodruhé k ní ani nedošlo, protože hned během prvních několika minut konverzace na ICQ jsem zjistila, že jeho vyjadřovací schopnosti odpovídají dvanáctiletému žáku zvláštní školy (prý mu bylo 24) a nedá se s ním ani rozumně konverzovat, a jediné co po mě chtěl bylo, abych s ním chodila, aby už konečně měl babu. A to mě z těch různých seznamovacích serverů a podobných kravin vyléčilo. Maximálně kdyby někdo založil nějakou seznamku speciálně pro geeky :D
speedsnail (4876)|11.11.2008 15:28
[QUOTE=Gianelle;181407]Asi se tím kvalifikuju mezi zoufalce, ale zkoušela jsem to. Napoprvé to kikslo po první schůzce, napodruhé k ní ani nedošlo, protože hned během prvních několika minut konverzace na ICQ jsem zjistila, že jeho vyjadřovací schopnosti odpovídají dvanáctiletému žáku zvláštní školy (prý mu bylo 24) a nedá se s ním ani rozumně konverzovat, a jediné co po mě chtěl bylo, abych s ním chodila, aby už konečně měl babu. A to mě z těch různých seznamovacích serverů a podobných kravin vyléčilo. Maximálně kdyby někdo založil nějakou seznamku speciálně pro geeky :D[/QUOTE]

Pak sem napiš kolik místních geeků se ti po tomto příspěvku ozvalo na icq :)
Gianelle (20)|11.11.2008 16:25
[QUOTE=speedsnail;181413]Pak sem napiš kolik místních geeků se ti po tomto příspěvku ozvalo na icq :)[/QUOTE]
Ty si myslíš, že to bude nějaké nenulové číslo? :D
Intri (3490)|11.11.2008 16:34
Go out with me, baby...
Dojigiri (1629)|11.11.2008 17:05
[QUOTE=Gianelle;181451]Ty si myslíš, že to bude nějaké nenulové číslo? :D[/QUOTE]

Njn, vždycky je větší úspěch, když jsou k dispozici fotky :D :D

---

Mmch. já se s přítelkyní seznámil taky na internetu, jsme spolu už přes 3 roky a už půl roku spolu v pohodě bydlíme ve vlastním bytě, zatim nám to vychází. Ale zajímavý je, že jsem to zkoušel už několikrát předtím a relativně dost nejdřív od tohoto způsobu seznamování očekával (vypadá to tak jednoduše na první pohled, obzvlášť pro někoho, kdo je řekněme nesmělý, = neosloví hned na ulici každou holku, která se mu líbí :D ), ale nic z toho nikdy nebylo. S přítelkyní to bylo tak, že jsem od tohoto způsobu seznamování tak nějak přestal cokoliv očekávat a ze začátku jsme si jenom tak normálně psali, schůzku jsme si dali až asi po třech měsících komunikace a ještě jsme to o tejden odložili (tak teď je otázka, jestli slavit výročí v den, kdy jsme se poprvý sešli, nebo v den, kdy jsme si poprvý napsali :notsure :p - ale slavíme v den první schůzky, protože tím "to začalo" :D).
Gianelle (20)|11.11.2008 17:27
[QUOTE=Dojigiri;181474]Njn, vždycky je větší úspěch, když jsou k dispozici fotky :D :D[/QUOTE]
No, tak obávám se že jsi kápnul na problém :D
Intri (3490)|11.11.2008 17:31
Ono to jde i bez nich, já se svou začal chodit sice taky až po osobním setkání, ale fotky nebyly nijak moc zapotřebí.:-) Ale i když mám kladné zkušenosti, jsem k tomu spíš skeptický, ono mi nepřijde, že je až tak velká pravděpodobnost, že člověk bude stejný v reálu jako na netu.
speedsnail (4876)|11.11.2008 17:37
[QUOTE=Intri;181454]Go out with me, baby...[/QUOTE]

Pick me, pick me!

:D tak já třeba začnu, Odkud si a kam by ses věkově zařadila? (zš, sš, vš, práce, nad hrobem)

No zpátky k tématu, jsem k tomuto způsobu skeptický protože nejdůležitější je podle mě biologická přitažlivost a tu člověk nejlépe pozná po čichu. Zrak je taky jakž takž použitelnej, ale psanej projev už těžko. Takže samozřejmě lze potkat tu pravou na dálku, ale řekl bych, že ta pravděpodobnost, že na někoho vyhovujícího narazim je desetinová proti tradičnímu způsobu. Přes net se zas předem prozkoumá sociálně povahová příbuznost, bez které taky vztah existovat nemůže.. no je to složitější, asi by to bylo na diplomovou práci :D
Intri (3490)|11.11.2008 17:41
A pak dopadnu jak ten týpek, co jeho chat někdo postnul ve Vtípkách... Tůdle.:-P

Skoro by mě ale zajímaly statistiky, kolik vzniklých vztahů přes net vlastně vydrží.
xmarek (1676)|12.11.2008 18:54
Jelikož pocházím ze starší generace :D tak vnímám tyto věci jen jako jistou formu pobavení. Osobně v tento způsob seznamování nevěřím. Já jsem se se svojí partnerkou seznámil ve vlaku a jsme spolu už hezky dlouho. Máme zdravého kluka a nemám potřebu na tom nic měnit. :D
-HoNY- (557)|14.11.2008 03:10
[quote=Dojigiri;181474]Njn, vždycky je větší úspěch, když jsou k dispozici fotky :D :D[/quote]
Tobě nepřipadá přitažlivý avatar? :) Za svoje roky působení na různých počítačových fórech pamatuji asi jen dvě nebo tři ženy/dívky. Připadá někomu z Vás jako hrdinství udělat se krásný(á) a úžasný(á) ve Photoshopu, navymýšlet si o sobě zajímavé historky a pak se hodit třeba na „líbím se ti“?

Ne teď vážně na internetu se nadá najít vážná známost. Leda tak velké množství přátel a skvělých lidí, z nichž po prvním roce 90 % odpadne a po pěti letech není skoro nikdo, kdo by si pamatoval začátky. O to víc si lidí kolem sebe začnete vážit, a když se nad tím člověk zamyslí, tak ho to i dost změní. Deprimující? Tvrdé? Možná realita? Ani dobrá ani špatná ani dobrá, zkušenosti pro běžný život nepoužitelné.

Mimochodem, prolistoval jsem celkem zajímavou knížečku, která rozebírá komunikací po internetu. Někteří jedinci jsou schopni udělat opravdu cokoliv. :shut