reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PHP - automatická aktualizace skriptu

panpelisek (43)|22.2.2008 20:21
Dobrý den, mohl by mi prosím někdo poradit, jak by se mohl můj php skript automaticky aktualizovat po určitém časovém úseku? Nebo aspoň jak udělat "časovač", pomocí kterého by se prováděli jednotlivé funce v závislosti na čase (po první minutě jedna funkce, po další minutě druhá funkce...). Díky za každou radu:)
slowak1982 (134)|22.2.2008 23:21
[QUOTE=panpelisek;93537]Dobrý den, mohl by mi prosím někdo poradit, jak by se mohl můj php skript automaticky aktualizovat po určitém časovém úseku? Nebo aspoň jak udělat "časovač", pomocí kterého by se prováděli jednotlivé funce v závislosti na čase (po první minutě jedna funkce, po další minutě druhá funkce...). Díky za každou radu:)[/QUOTE]

no ja bych porovnaval vystup fce time() s nejakym ulozenym casem v session. A kdyz je to vetsi nez 60, 600 tak javascript:location.reload();
otestovane to nemam, vcil me to napadlo
panpelisek (43)|23.2.2008 01:18
Jestli sem tě dobře pochopil, tak tohle mě napadlo taky. Problém je, kdy mám porovnávat vystup fce time(). Musí to být při nějaký funkci nebo když se něco děje, a to bych rovnou mohl dát aktualizaci stránky. Nakonec se mi ale dostalo odpovědi a řešení bylo naprosto jednoduché (teda teď se mi tak jeví, eště před hodinou sem na něj nemohl přijít). Je to pomocí html v hlavičce: < meta http - equiv="refresh" content ="5; "> (bez mezer, s nima to nešlo zobrazit v příspěvku)

Teď by mě spíš zajímalo, jestli by šel refresh stránky jen v případě, že by se na ní něco změnilo (například nový příspěvek v diskuzy).